8.11.2013
Kategorie: Společnost

Mediálním světem s Petrem P.: 8.11.2013

Sdílejte článek:

PETR PAULCZYNSKI 8|11|2013

Děkuji našívaší české televizi, že mi umožnila oslavit VŘSR. Pamatuji se, že za bolševika v předvečer tohoto svátku (který vznikl tak, že ožralí námořníci vystřelili z Aurory a pak z toho udělali revoluci) chodily dětičky na lampionový průvod. Ovšem naševaše v předvečer pozvala na besedu mladou soudružku, která od 21 let sedí za komanče v parlamentu a ta nám provedla osvětu.

 

 

Malá odbočka. Jak to, že tohle rudý tele nikdo nehoní jako to dělají třeba Bendovi, Haškovi a Sobotkovi, kteří taky vklouzli rovnou ze škamen tvořit zákony, mi uniká.. Konec odbočky. Naštěstí jsem nakoukl jenom v pauze tenisu a poté co se mi navalilo, jsem se vrátil k tenisu. Ale z diskuze na FB jsem pochopil, že další vystoupení zasloužilé poslankyně bylo skvělou oslavou VŘSR. Tak to se našívaší povedlo. K tomu se dost hodí jeden citát. Národ, který zapomněl vlastní minulost je odsouzen prožít ji znovu. (Santajána).

 

Tato hluboká moudrost mne napadá při sledování množství bolševických vystoupení v ČT a jejich postupné přitvrzování. Jakoby všichni zapomněli, proč jsme v listopadu 89 zvonili klíči. Napadá mne to v den, kdy ruští bolševici svrhli prozatímní vládu Alexandra Kerenského a nastolili vládu sovětů. Jsme 10 dní přede dnem, kdy jsme tento režim poslali na smetiště dějin. Nebo jsme si to alespoň mysleli. Havlovo přitroublé heslo: nejsme jako oni, se nám vrací jako bumerang a možná brzy uvidíme, že oni nebudou jako my. Tragické je, že jim k návratu pomáhají dědicové těch, které kdysi anektovali a ti co se nedali, skončili v lepším případě na smetišti dějin, v horším na šibenici. Nikdo ať mi neříká, že současní komunisté jsou nějací jiní, takoví noví. Stačí se podívat na jejích stránky, stačí nahlédnout do jejich bobkového listu Haló noviny. Stačí se podívat na stránky “zakázaného” KSM. Stačí sledovat rétoriku diskutérů jako Kott či Rozsíval. Tito komsomolci i staří bolšáni čekají znovu, jak nám zakroutit krkem. Vzpomínám na bonmot nebožtíka táty. Jsou dva druhy bolševiků. Dobří a špatní. Ale je jenom jeden druh zacházení s nimi. Dobrému urvat nohu a toho špatného s ní umlátit. Je to krutý vtip. Ale vystihuje podstatu problému. A bojím se, že je jenom otázkou času, kdy se s pomocí oranžových hochů podaří bolševikům nám tím krkem zakroutit, jak se to jezdil do Moskvy učit syfilitik Kléma. A proto úvod končím, jak jsem začal: Národ, který který zapomněl vlastní minulost je odsouzen prožít ji znovu.

 

A pojďme na titulky.

 

Rázná komunistka v ČT vytáhla vlastizradu spojenou s církevními restitucemi. Dlouholetá komunistická poslankyně Kateřina Konečná v Hyde parku ČT zdůraznila, že církevní restituce jsou pro KSČM prioritou. Sporné vydávání národního majetku označila za vlastizradu. My chceme moratorium jeden rok na církevní restituce, aby se to prověřilo. Pro KSČM je to podstatné téma a my nechceme zklamat své voliče. „Pokud vydáme český majetek cizí mocnosti a tou Vatikán prostě je, tak bych se to neváhala označit jako vlastizradu. „Chceme daňovou progresi, na tom si trváme. O výši sazeb jsme připraveni se bavit. Chceme také, aby zisky zahraničních firem zůstávaly u nás.“

 

Pospíšil: Jestli jsem lídr? Promyslím to. Pořád nevím, jestli chci být předsedou Občanské demokratické strany, nebo ne, říká “nová tvář ODS.”

Tak pan Pospíšil neví. Bude prý nasávat atmosféru ve straně a pak se uvidí. Nasávat tu atmosféru bude mezi “tvůrci mínění”. Až bude mít ten pocit, že jeho představu sdílí “opinion makeři” v té straně, tak se rozhodne, jestli bude lídr.

Tak milý pane Pospíšile, podle mne buď někdo lídr je, nebo není. A je-li, nepotřebuje nikde nasávat. Leda s kamarády v šenku. Nebo se potřebujete poradit s Vašíkem Moravcem či s paní Medou Mládkovou? Milý pane. To už je mi milejší chlap s gulama Topolánek. Ať byl jaký byl, byl to lídr. A nikde nepotřeboval nassávat. Koukám-li na doprovodné foto naší změny u dalšího odstavce, napadá mne citát. Niccoló Machiavelli: „Viděl jsem houf hrobařů, tancovali držíce se za ruce a volali: Vítán buď mor!“ Kamarád na FB dodal: To je změna asi taková, jako kdybych si oblékl týden nošené trenýrky.

 

A druhý lídr z kategorie nových tváří. Svoboda viní z pádu ODS prezidenta opilého mocí, zrádce a média. Bývalý pražský primátor Bohuslav Svoboda v dopise straníkům rozebral špatný volební výsledek ODS. Podle něj se strana pustila do marného boje, kdy proti ní stál prezident opilý mocí, zrádci z vlastních řad ale i média v rukou předsedy konkurenční strany. Podle něj ODS šla do voleb v nejhorší pozici ze všech. “Snaha očernit ODS a udělat ji zodpovědnou za vše špatné, co se v minulosti událo, je neoddiskutovatelná,” uvedl bývalý primátor.

No prosím. Za debakl ODS můžou všichni kolem, kromě ODS samé. Jak taky jinak. Za neúspěch přece můžou všichni okolo včetně rebelujících členů, ne ti, kteří ji vedou. To oni, já nic, já muzikant. Pan doktor, který se předtím živil tím, že hledal problémy tam, kde jiní chlapi potěšení ukázal, že nic starého nezapomněl a nic nového se nenaučil. A až z dalekého Singapuru napsala kolegyňka s níž jsme kdysi v ekonomické komisi ODS vymýšleli rovnou daň: “A víte, co je vůbec největší tragédie??? Že přesně Pospíšil se Svobodou jsou ti “ódéesáci”, kteří jsou mezi lidmi nejvíce populární. Nejspíš proto, že k tomu, co ODS představovala a měla by představovat i nádále, jsou na hony vzdálení. Prostě taková pravda a láska ODS…. Blééé! Hoši, hoši. Tudy cesta nevede. ODS se musí změnit, ne ti okolo.

A když už jsem zmínil tu ek.komisi, tak pár slov od jejího někdejšího šéfa řečeného Vlasta Vířivka. “Je jen jeden, jeden jediný zachránce ODS”, napsal. Podívejte se, kdo stojí na tiskovce za pultíkem. Titíž lidé, kteří stranu dokormidlovali k tomuto výsledku, stranu kormidlují dál. Jestli tam bude jeden Kuba nebo nebude, těch zbylých deset jsou titíž lidé. Když se podíváte na tiskovou konferenci ODS, stojí tam jediný člověk, který by mohl udělat nemožné ihned a zázraky do tří dnů, a to je senátor Kubera. Myslím, že kdyby tomu předali vedení ODS, mohl by se ten zázrak stát, ale pokud u toho zůstane těch zbylých devět, kteří tam byli v uplynulém období, žádný zázrak se stát nemůže.

 

A koukneme na rebelii v našívaší. Šéf zpravodajství ČT Zdeněk Šámal zdrtil Drtinovou a odbojné redaktory. Tvrdí, že někteří redaktoři ČT používají pavlačové metody a špiní práci ostatních. V rozhovoru pro on-line deník Týden.cz říká, že třiadvacet redaktorů svou stížnost adresovanou Radě ČT na údajnou cenzuru ve zpravodajství účelově manipulovalo, a zastal se šéfredaktora Petra Mrzeny, na nějž stížnosti míří. Mezi známými petenty je pouze moderátorka Daniela Drtinová a Adam Komers. Ostatní se nechtějí odkopat. Předseda rady Milan Uhde je jediným člověkem, kdo zná všechny signatáře, čímž garantuje, že nejde o anonymní stížnost. Dvanáct bodů ve stížnosti rozhodně Šámal nepovažuje za věrohodné. “Jde o účelově shromážděné a interpretované situace, které mají navodit dojem, že vedení zpravodajství nadržuje prezidentovi Miloši Zemanovi a jednomu politickému subjektu,” dodává.A výsledek? První rezignace. Zástupce šéfredaktora odstoupil

A kdože? No přece známý televizní odborář co řádil na velíně už v roce 2000 Adam Komers. Končí i šéfeditorky nových médií. Po nedávno propuštěné šéfredaktorce Pavlíně Kvapilové končí i í Angelika Bazalová a Gábina Gabrielová. Dostaly výpověď pro nadbytečnost, prý restrukturalizace. Komers v něm upozorňuje, že vedení ČT si najalo PR agenturu Bison a Rouse, která zasílá články médiím. V rezignaci uvažuje, jestli nejde o manipulaci veřejným míněním.

Teda nevím jak vy, ale já v životě šéfoval všeličemu, ale kdyby mi personál dělal to, co si dovolují tyhle tendenční mluvící hlavy, letěl by už dávno. O tom, že je to správné, svědčí reakce profesionálního aktivisty Matěje Hollana, který napsal: !Mam pomerne silnej zaludek, ale tohle je naprosto nechutny. a neni to zadnej fake. Ceska televize si na likvidaci vnitrniho nepritele najala zkurvenou PR agenturu Bison & Rose, ktera nyni rozesila do medii likvidacni clanky na oponenty. s touto firmou mam tu cest z kauzy kaceni na Sumave, kdy si ji na nas najal Stransky. Princip, ze si verejnopravni medium najme likvidacni agenturu je abslutne obludnej. absolutne. a je to neuveritelny o to vic, ze Bizoni patri stejne jako Economia Bakalovi a HN jsou to schopny otisknout. Proc?”

Jsem zvědav, co na to Jindřich Šídlo, který vždy třímá obranný štít HN pevně v rukou.

 

A jedna zpáva, která vypadá jako děsnej hlod. NASA tají, že uvnitř naší Země žije někdo další, zachytila rádiové signály.

Napsal Svět kolem nás. NASA přijímá rádiové přenosy z místa, které se nachází stovky mil pod povrchem Země. Experti tvrdí, že tyto signály vysílá inteligentní, vysoce vyvinutá forma života! „Je jasné, že cosi tam dole se s námi pokouší komunikovat,“ řekl vysoko postavený zdroj z NASA, který si vyžádal anonymitu. Náš zdroj uvedl, že vědce frustruje skutečnost, že nedokážou přesně určit místo, kde by se podzemní civilizace měla nacházet, a že postrádají technologii, která by jim umožnila těmto bytostem odpovídat.

Takjistě. Vždyť už Švejk věděl, že uvnitř naší Zeměkoule je ještě jedna, větší.

 

A jedna zpráva silně multikulturní. Levicový městský radní z Mnichova (myslím), jakýsi Orhat Akmen, předložil návrh na očištění jazyka od rasistických pojmů. Požaduje, aby mnichovský dopravní podnik nahradil rasistický pojem ,,černý pasažér” jiným neutrálním.

Ovšem pan Orhat zapomněl na další nepřípustné výrazy. A co “slepý pasažér”. A co s černými dušemi, prací načerno a okounem na černo? Rovněž je nefér ,,slepá patrona”. Přejmenovat by se měl i pavouk zvaný černá vdova. A co indiánci v cukrárně? To se ještě smí?

 

A v Německu ještě zůstaneme. Váš skvělý export škodí světové ekonomice, zkritizoval měnový fond Německo

Mezinárodní měnový fond. Prý výkonný zahraniční obchod Německa škodí světové ekonomice. Největší ekonomika eurozóny by tak měla v exportu snížit rychlost a přijmout dodržování limitů, informovala agentura Bloomberg.

Naštěstí kancléřka Angela Merkelová považuje rostoucí export za důležitý. MMF v podstatě zopakoval to, s čím přišly před nedávnem Spojené státy americké, konkrétně jejich ministerstvo financí. Američanům se rovněž nelíbí exportní aktivity Německa, kvůli čemuž se eurozóna probírá po krizi tak pomalu. Místo exportu by mělo Německo víc podporovat domácí poptávku.

To je fakt blázinec. Takže tisk peněz, aby se uměle podpořil růst, je v pořádku, ale růst díky exportu je špatně? Myslím, že tomu přestávám rozumět. Stanovisko kancléřky je vyjádřeno graficky.

 

A trocha bulváru: Dnes praktická rada pro holky: je směšný určovat velikost mužského přirození dle velikosti jeho nohou, dvojnásobku šířky dlaně levé ruky či trojnásobku délky palce , velikosti nosu nebo podobných pověr. Prostě mu řekněte, ať vám ho ukáže… jestli ho má malýho, neukáže. A něco z Koblihového království. Nakoupilo i Karla Gotta. Za podporu Agrofertu byl šéf ANO kmotrem jeho desky. Dalším kmotrem se stal i Jan Kraus, muž s vyvinutým smyslem pro to kde to sype. No, proti gustu žádný dišputát. Jenom mne zajímá, jestli si nás ten Andrej, jak říkal Bolek v Kurvahošigutentag, kůpí všetkých

 

A zprávy o počasí: Teplo bude už jen dva dny, pak se přihlásí zima a na horách zasněží. O víkendu se ochladí, teplotní a frontální houpačka pomalu směřuje do zimy. Pavouk se mne ptá, co je to sníh. Přinesl jsem mu trochu z ledničky a čuměl na to jak přejetá myš. Proto jsem ho poučil, že Innuité mají 54 výrazů pro různé kvality sněhu. Přidal jsem i jedno z inuitských mouder o sněhu, které zní: Nikdy nejez žlutý sníh.

 

A z mého života: Včera večer jsme s mojí ženou vedli trochu hlubší rozhovor o různých životních situacích. Přišla řeč na euthanazii. K tomuto citlivému tématu o volbě mezi životem a smrtí jsem poznamenal :´Lásko, nechci abys mě nechala žít v takovém stavu, kdy bych byl závislý na přístrojích a živený tekutou stravou z nějaké flašky. Kdybys mě někdy takhle viděla, vypni ty mašiny, co mě drží naživu. Ona vstala, vypnula televizi, počítač i ledničku a vylila mi pivo do záchodu. No není blbá ?

 

 

A na Fejsbůku napsali :

 

Už mám té české neúcty k symbolům plné zuby. Posmívat se prezidentovi je ubohé. To je jako přijít ožralý ke korunovačním klenotům.

Tak mě napadá, jestli základy Evropské unie nebyly vlastně založeny už Velkou říjnovou socialistickou revolucí. Rusy už to naštěstí přešlo, zatímco západní Evropa v díle prvních bolševiků pokračuje. Kdy to přejde západní Evropu? Skoro se zdá, v kontextu dění v Rusku a EU, že Rusové opravdu žijí (a myslím to vážně) v zemi, kde zítra znamená již včera…

Taky Vám připadá až okaté, jak STÁTEM řízená policie vyrazila proti zdravé konkurenci v podobě growshopů zrovna v době, kdy došlo k udělení STÁTNÍHO povolení k obchodování s konopím pro dva STÁTEM vybrané soukromé subjekty?

chlasta prvni ligu, huli dve krabky denne, fakuje novinare, pada v televizi i mezi korunovacni klenoty, udelal na hrade mejdan pro kamarady a nakonec nezvlad koncert svy skupiny rolling carpets a museli ho odvezt na rehab na zamek mimo mesto. kdo je tenhle rocker ze stary skoly?

@schwarzenbergk Soucítím s paní Zemanovou. Také si myslím, že prezident by měl požívat úctu a těším se, až takového budemem mít.

Bakala jako vynikajici kapitalista. jeho Economia letos prodala svoji byvalou centralu za 140 mil, ktery ted borci (nasledni kupci, zrejme nastrceni) prodavaji statu za 300 mega. bakala ma vynikajici a zainteresovane radce typu Kok nebo de Callier

Intervjůk Danely Drtinové s Tomiem Okamurou:

—Štěk?!

—Bla bla bla…

—Štěk!

—Bla bla…

—Štěk!

“My tuna máme experty na to, aby zdůvodnili, proč je náš přístup správny.” (Andrej Babiš na TK)

Když zemřete, nevíte o tom, ovšem pro lidi kolem to bývá zlé. Totéž platí, jste-li debil…

Při přípravě stěhování mé kanceláře o patro níž, jsem při plnění krabic narazil na negativní lustrační osvědčení. Asi nabídnu Andrejovi, že za něho zaskočím.

Teď jsem se dočetl, že zvláště vyškolená sestra, provádí Zemanovi edukaci!? Není to něco nepatřičného? Jeho dcera Kačenka nachytána na porno párty a do toho edukace?

 

A na konec něco veselého od aTea:

 

ateo.cz

ateo.cz

 

StarDance Plus. První dáma se pohoršeně ptá, kam se poděla úcta k hlavě státu. Inu, přesně tam, kam ji tato hlava pomazaná brutálně zašlapala.

 

ZDROJ: Blog Petr Paulczynski

 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc duben 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jakub Malinovský 77,- Kč, Miloš Kraus 400,- Kč, Dagmar Bowyer 200,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Mirko Hampl 168,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Milena Práglová 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Anonym 222,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miroslav Hlousek 111,- Kč, Bc. Romana Kopecká 500,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, David Bezděk 250,- Kč

Celkem za měsíc: 8 378,00 Kč
Vybráno 23.93%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 35 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (7 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
politicon.cz

Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.