6.1.2014
Kategorie: Společnost

Mediálním světem s Petrem P. 6.1.2014

Sdílejte článek:

PETR PAULCZYNSKI 06|01|2013

Po malé pauze způsobené chřipkou opět po týdnu. A o čem asi tak začít. Myslím, že událostí týdne je pracovní úraz na velvyslanectví neexistujícího státu. Sledoval jsem, kterak nás naše média celý týden krmila nesmyslnými vysvětleními události, při níž snad vybuchlo zajišťující zařízení trezoru v bytě Palestinského velvyslance. Toto tvrzení postupně naši opinionmakeři různě upravovali, aniž by vzali na vědomí, že trezory nejsou budovány jako booby-traps pro zabití někoho kdo se jich dotkne. Pokud mají zápalné nebo výbušné zařízení, jedná se o malé množství výbušnin, určené ke zničení dokumentů umístěných v trezoru při jeho neautorizovaném otevření. Plánovaná exploze je totiž určená ke zničení obsahu trezoru, tedy směrovaná dovnitř na chráněné papírové dokumety a není určena k zabití majitele trezoru. O to zajímavější byly následné kroky.

 

 

Evakuace obyvatel, uniklé počty nalezených zbraní, jejichž počet značně kolísal. Taky se hoši filištínští nějak nedomluvili, jak to bylo s používáním trezoru. Jeden tvrdil, že se 20 let nepoužíval, druhý tvrdil, že se používal denně. Velvyslancova dcera dokonce tvrdila, že tatík byl zavražděn. A naše orgány u flagrantního porušení zákonů mezinárodního práva našlapují jako by se nic nedělo. Nelze než souhlasit se závěry kolegy blogera Polaneckého. Palestinci se rádi staví do role obětí, které byly vyhnány z domova. Jenže oni mohli mít svůj stát už v roce 1948. Tehdy ale sami o své vůli z území, které jim mělo patřit, odešli. Od té doby jsou s nimi všude potíže. Jordánsko je muselo vykázat, protože plánovali svrhnutí jordánského krále. Krásně se odvděčili za pohostinnost. Libanonci je rovněž nechtějí. Palestinci bývají označováni jako “arabští cikáni”. Nakolik je toto označení pravdivé, nechť každý usoudí sám. Nevidím ale důvod, proč bychom měli poskytovat možnost diplomatického zastoupení neexistujícímu státu, který navíc pašuje nelegální zbraně jako diplomatickou poštu. Měli by do svých pasů obdržet razítko “persona non grata” a být doživotně vyhoštěni. Akorát nevím, proč tohle nenapíší naše média. A taky nevím, co dělá naše policie, když se nám tu houfují teroristi. Asi honí Nagyovou. A pojďme na titulky.

 

Sobotka: Pokud Zeman odmítne ministra, resort povedu sám. Pokud by prezident Miloš Zeman odmítl některého kandidáta na ministra, resort by dočasně vedl z pozice premiéra Bohuslav Sobotka. Sobotka v Otázkách Václava Moravce v České televizi řekl, že by takový postup byl možný. Sobotka také uvedl, že již chystá personální změny ve vedení Úřadu vlády. Na jeho ředitele má dva kandidáty. Jména říct nechtěl, s dosavadním šéfem úřadu Radkem Augustinem (SPOZ) nepočítá. Chce i nového státního tajemníka pro evropské záležitosti, kterým se má stát někdejší Sobotkův náměstek na ministerstvu financí Tomáš Prouza.

 

Tak schválně, kolik ministerstev zvládne. Jak pravil kamarád. Ten by to dělal klidně všechno sám, jen aby tam mohl být. Sobotka totiž trpí psychopatogenním karierismem. Schválně, až tam bude, jak bude dlouho trvat než bude “prášit” nejakou svou “asistentku” a rozvede se jako ti všichni umělci před ním!

 

Andrej Babiš: Klaus je největší polistopadové zlo. Měl by se lidem omluvit. Václav Klaus ve svém novoročním rozhovoru na TV Prima řekl, že pro dnešní dobu víceméně platí teze Václava Havla „naše země nevzkvétá“ a je možné pozorovat určité „zahnívání“, ale určitě jsme na tom lépe než před listopadem 1989 a nejsme na tom tak špatně, jak se tváříme, a měli bychom též opustit závist a vzájemné podezřívání. Na což reagoval majitel ANOfertu AB. „Největší polistopadové zlo by mělo poprosit český národ o odpuštění za to zlo, co tady vykonalo za 24 let své politiky. Určitě na tom jsme lépe než před listopadem ´89, ale ne všichni a určitě ne díky němu, ale díky tradičním schopnostem našeho národa. Nicméně jsme na tom mohli být podstatně lépe, kdyby v politice nebyli ti, kteří tam šli kvůli vlastnímu egu,“ uvedl pro ParlamentníListy.cz předseda hnutí ANO Andrej Babiš.

 

Tak to sedí. Já si pana AB vybavuji, kterak hopkoval v zákulisí ODS v době kdy ještě nevlastnil takové imperium. Na takovém golfovém turnaji, sám golf nehraje, poskakoval za Topolánkem tak, až mu málem z jeho zadnice koukaly jen botky. A co se ega týče, někdo jde do politiky pro uspokojení ega, jiný pro zachování svých obchodních zájmů, s podezřením na spolupráci s STB k tomu. Fakt nevím, co je horší.

 

Stavbu za stamiliony narušil člen ČSSD, skoupil pozemky. Plán Ústeckého kraje, v němž společně vládnou komunisté a sociální demokraté, na stamilionovou výstavbu obchvatu se zkomplikoval. Hejtmanství přišlo o poslední pozemky, které nutně k jedné ze svých největších investic pro rok 2014 potřebuje. V dražbě nabídku kraje přeplatil člen vedení ústecké ČSSD a krajské komise pro dopravu Ladislav Čurda. Jenže právě bez zmíněných pozemků nemůže s výstavbou začít. Zástupci vedení Ústeckého kraje vidí za nákupem spekulativní důvody. Schopný sociální demokrat k tomu pravil. “…Je to můj chléb, já se tím živím… Chodím na dražby, kupuji pozemky, tohle byla náhoda, že jsme se tam potkali…”

 

Tak jistě, náhodou šel kolem a něco koupil v rámci hesla Prosadíme dobře fungující stát! 

 

Z Dluhoslavovy zvrácené koncepce “dobře fungujícího státu” zbyly jenom potrhané billboardy. A to ještě ani netuší, že v nejlepším případě zůstane pouze stínovým premiérem. O všem podstatném bude rozhodovat pozitivně vylustrovaný Babiš alias Bureš. ANO, tak jste to chtěli… 

 

Sobotka vystoupil proti Haškovi. Chce, aby složil jednu funkci. Sobotka trvá na tom, že by se hejtmani, primátoři či jejich náměstkové zvolení do Poslanecké sněmovny měli jedné ze svých funkcí vzdát. Jako příklad pro takové rozhodnutí uvedl Sobotka hejtmana Jihomoravského kraje Michala Haška. A Michal Hašek neprodleně reagoval na svém Facebooku. A servítky si nebral.

 

Nu což, ta strana je tak konsolidovaná, že se čeká jenom až někdo řekne teď a začnou se mazat. Vážně si ten Bohouš myslí, že je tak silnej, že si vyskakuje na kdekoho, prezidentem počínaje? Jen aby si neukousl moc velký sousto. 

 

 

A trocha bulváru: Vytočená Doleželová vyhodila nevěrného Janečka z hotelu. Pseudospasitel a autor termínu zlojed trpí po vzoru Ratha mnohoženstvím. Akorát dopadl hůř. Teda s těma babama.18 hodin po osudném prohlášení Karla Janečka, že má kromě Jany Doleželové ještě přítelkyni, přišel rozchod. Exmodelka mu sbalila kufry a vypakovala ho z hotelu, kde spolu byli na dovolené. No vida. Pozitivní evoluce, nasazování operativní techniky na názorové odpůrce, očerňování cizích lidí a hele: zlojeda proflákne ženská. A to jsou oni, pseudospasitelé. Plná huba hezkých řečí a pak s námi vyjebou jak Janeček s Doležalovou. Zase kdyby byl Karel Janeček prezidentem, mohli bychom mít najednou první, druhou i třetí dámu.

 

A z mého života: Chřipka kterou jsem chytil na silvestra mne skolila do postele. Tam jsem setrval a divil se, jak dlouho vydrželo našemu občanstvu nadšení dělat bordel se zábavnou pyrotechnikou. Myslím, že by návod k použití měl obsahovat větu: Žádám efektuchtivé občany, aby si zábavní pyrotechniku laskavě strčili do prdele. Dále již mohou postupovat dle pokynů v příbalovém letáku.

 

A na Fejsbůku napsali:

 

“Kdyby se u nás tolik nekradlo a netunelovalo, mohli jsme na sociálních dávkách pohodlně žít všichni.” – Jan Keller. A tohleto hovado učí naše děti.

Vědci zkoumající globální oteplování byli evakuováni z lodi zamrzlé v ledu. Editor si dělá ze zelené ideologie asi srandu, když připustil takový titulek…

Živnostníci možná neodvedou na daních příliš. Zaměstnávají ale v této zemi kolem 2.400.000 lidí. Minimální podpora se přitom pohybuje průměrně kolem 2300 Kč. Odhlédnu-li od dalších dávek, pokud svou živnost položí, bude to státní kasu stát přes 5,5 mld měsíčně, ročně přes 66 mld. to je o 10 mld více, jak samotný úrok z veřejného dluhu ČR!

Čtenáři ke smrti palestinského velvyslance, kterého prý zabil výbuch trezoru: “Zítra nám oznámí,že ho zabil novoroční puding” … “Příčinou exploze byla údajně neopatrná manipulace s plynovým sporákem. Velvyslanec chtěl překvapit rodinu vepřovým gulášem, Alláh jej však pohotově potrestal.”

Práce některých novinářů se nápadně podobá práci brouka hovnivála, a to jak tvarem výsledku, tak i použitými materiály.

Z Událostí jsem se dozvěděl, že lidé nechtějí mít svatbu v květnu a v pátek 13. Hodnotná informace. Zase rád pošlu svých 145.

Andrej Babiš se na každém rohu chlubí tím, že tu platí daně, a používá to jako argument proti ostatním. Sám státu na daních odvádí 23 milionů korun ročně, jeho holding zhruba 800 milionů korun ročně. Jinými slovy odvádí na daních každý rok násobně méně, než kolik dostane dotací, a novinářům to není divný, stejně jako jeho voličům. A tohle chce skrze ministra financí řídit stát jako firmu. No to by jeden zvracel.

A tuhle znáte? Ze zdi na mě tupě zírá po trezoru velká díra….

Já jsem až dodnes jakž takž respektoval Schwarzenberga. Ale ten jeho dnešní projev byl tak neskutečně divný, že s tím asi přestanu. Vykládat tady po pěti letech hospodářské krize, přičemž většinu z těch let byl on u moci, že “musíme jít do toho”, “musíme se uskromnit” a ještě vytahovat jakési filosoficko-esoterické citáty Václava Havla, to si lidé v téhle zemi fakt nezaslouží.

 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc duben 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jakub Malinovský 77,- Kč, Miloš Kraus 400,- Kč, Dagmar Bowyer 200,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Mirko Hampl 168,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Milena Práglová 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Anonym 222,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miroslav Hlousek 111,- Kč, Bc. Romana Kopecká 500,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč

Celkem za měsíc: 7 378,00 Kč
Vybráno 21.08%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 29 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (5 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
politicon.cz

Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.