30.12.2013
Kategorie: Společnost

Mediálním světem s Petrem P. 30.12.2013

Sdílejte článek:

PETR PAULCZYNSKI 30|12|2013

Týdenní pauza byla vyplněna svátečním lenošením a taky nebylo psát téměř o čem. Snad akorát páně prezidentův projev nebo co to bylo. Protože do prezidentsky státnické promluvy na něž jsme byli od převratu zvyklí to mělo tak daleko jak holinky k hodinkám i když se oboje natahují. Taky změna z projevu novoročního na povánoční je pěkná volovina. Odkaz na návrat k masarykovské tradici, je taky pouhý pokus o porovnání se s Masarykem. Protože Masaryk nepronášel slovy kolegy Potoczného sebestředné projevy stárnoucího, mocichtivého muže, který je pouze a jen zahleděný do sebe a nenabízí nic jiného, než pohled do nitra svého ega.

 

 

Kritika svých předchůdců byla taky dost ubohá. Hlavně, že se pochválil podle hesla, že nikdo to neudělá tak odpovědně jako on. Celý projev byl jak se říká jájínkovský. Já, já, já. Všecko co udělal je skvělé. Snad i ty málem pozvracený klenoty. A výhled do budoucnosti žádný. A popis současnosti očima hlavy státu taky kulový. Jediný pozitivum snad jen to, že tentokrát nechtěl popelníček. Dá se říci, že president utrpěl regulérní záchvat kultu osobnosti. No a klasicky koukneme na pár titulků

 

Zemanův projev: Podle politiků bez vize, podle odborníků narcistní. Především jako bilanční a nekonfliktní hodnotí přední politici čtvrteční vánoční projev prezidenta Miloše Zemana. Některým v něm ale chyběl pohled do budoucnosti. Oslovení mediální odborníci mají naopak Zemanův projev za sebestředný. “Byl to projev velmi osobní, bilancující, sváteční a smířlivý. Možná ale nejsem sám, komu v něm chyběl alespoň náznak pohledu do budoucna,” uvedl šéf ČSSD a pravděpodobný příští premiér Bohuslav Sobotka. “Byl to vánoční, nekonfliktní hodnotící projev, který se do sváteční atmosféry hodil,” uvedl předseda lidovců Pavel Bělobrádek. Místopředseda TOP 09 Miroslav Kalousek vánoční poselství vůbec nesledoval. “Na druhý svátek vánoční nelze po někom normálním spravedlivě požadovat, aby sledoval politické projevy. Projev pana prezidenta si zítra pečlivě přečtu, a pak ho rád okomentuji,” řekl.

 

Jeden z komentátorů politické scény pravil ve své glose: Prezident Zeman se opět – jak jinak – mýlí, když vyhlašuje svůj vánoční projev za návrat k masarykovské tradici. Masaryk pouze jednou vyhověl filmařům soukromé společnosti Fox a jeho krátké vánoční sdělení prošlo bez zájmu veřejnosti. Vánoční prezidentský projev je nápadem Edvarda Beneše, který pak převzali Hácha a Tiso. Jinak lze jeho projev shrnout bonmotem: V USA mají projev o stavu Unie, u nás máme projev o stavu Miloše Zemana…

 

A něco od sousedů. Obnažená aktivistka FEMEN narušila vánoční mši v Německu. Vánoční mše byla hrubě narušena a náboženská komunita hrubě uražena jednáním jedné feministické extremistky z hnutí FEMEN, která v trhla polonahá s pomalovanými prsy v rámci bohoslužby do katedrály svatého Petra v Kolíně na Rýnem. FEMEN jejich vlastními slovy požadují po vatikánských stařících aby přestali propagovat středověké chiméry. Také požadujeme, aby náboženská dogmata odpovídala modernímu světu a lidským právům.“

 

Tak nevím. Asi nejsem dost multikulturně vystajlovaný, ale kdyby něco takového zvrácená sexuální a feministická extremistka prčovedla v muslimské mešitě, tak se nemusí ani policie volat, jelikož na místě by byla zneuctěna, zavražděna a byla by jí uříznutá hlava. Nebo vám vážně hnutí řídící se heslem “dobrý den, kozy ven” přijde normální?

 

Francie v příštím roce uvalí daň na bohaté. Vezme si tři čtvrtiny jejich příjmu. Francouzi, kteří vydělají více než milion eur ročně, budou od příštího roku zatíženi daní z příjmu ve výši 75 %. Rozhodla o tom tamní ústavní rada. Kvůli chystané dani už ze země odešlo několik zámožných lidí.

 

Správně! Pouze důslednou likvidací bohatých a úspěšných lze dosáhnout toho, že si všichni lidé budou skutečně rovni. Všichni budou mít stejný hovno. Prý už je načase, aby někdo Frantíkům vysvětlil, že snaha o naplnění hesla “liberté, égalité, fraternité” nepřinesla nikdy nic dobrého ani evropskému kontinentu, ani jim samotným…! Ostatně, jak tak koukám po té EU, nevím, jestli se nám to nemění na RVHP.

 

 

Sebevražedná atentátnice udeřila na nádraží ve Volgogradu, zabila 18 lidí. Podle ruských úřadů spáchala útok sebevražedná atentátnice tzv. černá vdova. Rusko se léta potýká s povstáním na severním Kavkaze, kde boj vedou zejména islámští radikálové, kteří čas od času udeří i v hloubi Ruska. Islamisté tak ukazují, jakým nebezpečím jsou pro olympiádu.

 

Tak nevím. S Ruskem máme své zkušenosti. Ale v boji s globálním islámským terorismem je Moskva náš spojenec. Jsou daleko horší věci na světě, než Putinův režim…Jen jestli to ovšem tak taky bude vidět naše intelektuální kavárna, před kterou když řeknete Putin tak má osypky. Ale v tom vestibulu na fotce by asi být nechtěli.

 

A trocha bulváru: Nebýt toho, že na sebe ředitel TV Barrandov prozradil, že má dalšího potomka, vcelku svátečně klidno.

 

Zato nás bulvár opět poučil. Chytřejší lidé prý víc souloží, fetují a ponocují, protože vědí, že je to dobré! Pokud se vám zdá tahle teorie pochybná, tak málo souložíte, což znamená, že jste hloupí. Vychází to ze srovnání studentů z nejprestižnějších britských škol v Oxfordu a Cambridge s těmi z obyčejnějších univerzit. Takže pokud máte občas pochybnosti o své inteligenci, začněte víc souložit, fetovat a ponocovat, a třeba to jednou někam dotáhnete!

 

A z mého života: Tak ty svátky nezačaly dobře. Překvapil jsem tělo něčím co už dlouho nezažilo. Dal jsem si 1/4 litrovej hrnek Granka. Ten sehrál nečekanou roli ve stylu noženky utěkajtě lebo vás obarvím na hnědo. Ovšem poté následovalo to co dělá svátky svátkama. Nezřízené obžerství. Největší překvapení bylo, když mamuš prohlásila, že má chuť na velkýho ptáka. To mi udělalo radost. Až do okamžiku kdy mi řekla, že k obědu nachystala krůtu. Asi budu muset přidat do stravy nějaké ovoce. Jinak se nedělo nic, poněvadž díky tomu že mi prdlo v koleně, jsem strávil týden vleže. Proto jsem koukal na telku víc než je obvyklé. Přitom jsem došel k závěru, že ČT je tak impotentní, že už neumí nic jiného než donekonečna opakované, rádoby vtipné normalizační silvestrovské sračky, jak napsal kamarád na FB.

 

A na Fejsbůku napsali:

 

V Událostech dávali reportáž o pracujících v metru – strojvedoucích – a pak reportáž o mladém klavíristovi, co pěstuje slepice. Viděli jste to taky, nebo mi ten joint nějak nesedl? A nevíte, kterej je rok?

Češi si na dárky vypůjčili víc než loni… A pak se někdo diví, že je Zeman prezidentem ?

ČT 24 je největším rozesíracím kanálem u nás. Jeho redaktoři to mají v honbě za mediálním koláčem přímo v popisu práce. Kladou dlouhé otázky, ve kterých je obsažen požadovaný názor a nakonec se zeptají zpovídaného na vedlejší bezvýznamnou věc. To je metoda estébáckých výslechů…

Přečetl jsem na netu projev našeho prezidenta a dozvěděl se úžasné věci:

1. nebude dávat milosti

2. vyvěsil vlajku EU na Hradě

3. jmenoval ústavní soudce (BTW: dělá to každej prezident)

4. část platu dal na dluh

5. byl zvolenej, tak konec diskuse a už držte hubu.

Dost málo na masarykovského prezidenta…

 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc duben 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jakub Malinovský 77,- Kč, Miloš Kraus 400,- Kč, Dagmar Bowyer 200,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Mirko Hampl 168,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Milena Práglová 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Anonym 222,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miroslav Hlousek 111,- Kč, Bc. Romana Kopecká 500,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Jiří Sika 250,- Kč

Celkem za měsíc: 9 378,00 Kč
Vybráno 26.79%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 37 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (3 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
politicon.cz

Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.