27.1.2014
Kategorie: Společnost

Mediálním světem s Petrem P. 27.1.2014

Sdílejte článek:

PETR PAULCZYNSKI 27|01|2014

 

Ze všech víkendových zpráv mi přišel nejzajímavější nápad budoucího lidoveckého ministra kultury, aby poplatky za televizi platili všichni a to i ti, kteří televizi nemají. Soudím, že to myslel i na nevidomé. Ten nápad je tak pitomej, že bych se ani nedivil.

 

 

Není to tak dávno co kritizoval tehdejší premiér Nečas veřejnoprávnost programů ČT1 a ČT4. Označil jejich program z hlediska veřejnoprávnosti jako poplatky dotovanou komerční a plytkou zábavu typu sportovně-zábavního. Inu, kouknu li do programu večerní zábavy těchto kanálů, musím mu dát za pravdu. Avšak nejenom to. Mne za moje poplatky rozhořčují i pořady, které by se mohly veřejnoprávními nazývat, přesto se vždy když se mi na obrazovce objeví leknu, že se vrátily staré časy. Abych byl konkrétní, mám na mysli pořad Retro, o pořadech OVM, Intervjůk Daniely Drtinové a Události-komentáře nemluvě. Čemu slouží, nevím. Navrhuji aby pánové z vedení ČT byli zavřeni do promítacího sálu a tam jim byly tyto pořady promítány nonstop tak dlouho, až by ho stáhli z programu. Nebo je to veřejnoprávní záměr, vytvářet klima totální frustrace?

 

Slovu veřejnoprávní nerozumím. Nerozumím tomu, že musím platit poplatky za to že jsem si koupil televizi a jezdím v autě, kde je autorádio. Nerozumím financování filmů Českou televizí. Televizní a rozhlasové poplatky jsou vlastně parafiskální daní, jejíž správa dnes u České televize činí 4,5% a rozhlasu 10%. Náklad za veřejnoprávní službu by měl platit stát ze svého rozpočtu a nezatěžovat tak obyvatelstvo další formou přímé daně. Chci buď státní televizi a rozhlas, nebo ještě lépe ČT privatizovat. S rozvojem nových technologií považuji současný povinný (pro všechny bez rozdílu) způsob financování za nesmyslný. A ve financování České televize, dle mého názoru, existuje ještě jiný problém. Náklady na produkci jednotlivých pořadů nejsou veřejné. To, že financujeme pořady které nás nezajímají by nás nemělo nechávat klidnými. A tak placení poplatků za neposlech některých stanic mi připomíná starou dobrou anekdotu, kdy majitel destilačního přístroje který však slivku nepálil místo pěti tisíc pokuty nabízel dalších pět za znásilnění, protože na to měl taky přístroj. Přestože nevolnictví bylo zrušeno Josefem II , Český stát si jeho podobu formou poplatku za ČT a ČR uchovává.

 

A nádavkem ještě pár vět z pera mediálního odborníka Petra Štěpánka: Napojení stále stejných zájmových a rodinných klanů na penězovod ČT, které trvá často stejně dlouho jako samotná Československá (Česká) televize a urputné boje, provázející jakoukoliv snahu o změnu směru toků u těchto penězovodů a příchod nových zájmových skupin je unikát, srovnatelný se situací snad jen u některých autoritativních režimů. Pokud si současný ředitel České televize představuje jako službu veřejnosti konkurenční boj se soukromými televizemi o diváky a inzerenty, a současná Rada České televize mu to „žere i navijákem“, tak to svědčí o nefunkčnosti nejen celé Rady, ale i celé České televize, která by ze zákona měla plnit funkce veřejnoprávní instituce. Taky by mohlo být vysvětlením, že si tady na veřejnoprávní instituci naši politici se spřízněnými umělci a „byznysmeny“ pouze hrají a všechno je to jen miliardový obchod za peníze koncesionářů – daňových poplatníků. A pojďme na titulky.

 

Za televizi budou platit i ti, kteří žádnou nemají, zvažuje Herman. Koncesionářské poplatky na provoz České televize a rozhlasu by do budoucna mohly platit všechny domácnosti. Nový ministr kultury Daniel Herman uvažuje o změně zákona o poplatcích. Nyní totiž řada domácností zákon obchází a poplatky neplatí, přestože televizi a radio vlastní.

 

Moderní technologie, internet a sociální sítě odsouvají “média veřejné služby” do skanzenu. Kdysi to mělo svůj význam. Dnes je to přežitek. Samozřejmě se tomu dotčená média budou bránit. Sedm miliard ročního rozpočtu je ranec, za který stojí se rvát. To je větší suma jako roční rozpočet ministerstva kultury. Je to velice smutné až tristní. Z těch sedmi pět televize projí, aby vůbec mohla existovat, pouhé dvě jdou na výrobu. Kreativcům Hermanova střihu nabízím další náměty: dppo pro fyzické osoby, daň z nemovitosti nájemníkům a bezdomovcům, dálniční známky pro chodce a cyklisty a kdyby to nestačilo daň ze vzduchu, daň z deště, chodníková daň, poplatek za veřejnou zeleň…

 

 

ČNB se podle Babiše válí 350 miliard. Nesmysl, opáčila banka. Nastávající ministr financí Andrej Babiš počítá s tím, že na účtech státu u České národní banky leží tři sta padesát miliard korun, které snadno využije ke snížení dluhů. Čeká ho však srážka s realitou. Banka totiž neví, o jakých penězích je řeč. Stát takovou sumu v ČNB nemá a ani nikdy neměl. Má stát opravdu takové peníze v centrální bance? “Nemá,” uvedl Tomáš Zimmermann z tiskového odboru ČNB. “K 10. lednu to bylo 50,8 miliardy korun.” Jde o peníze všech státních organizací, které musí od loňska ukládat, aby si stát nemusel zbytečně půjčovat. Ministerstvo financí na dotaz MF DNES, kde je 350 miliard, které mohl mít Andrej Babiš na mysli, neodpovědělo.

 

Nu, jak komentovat tento odborný výrok? Jak pravil jeden kolega. Tak určitě. Od budoucího ministra financí výrok, srovnatelný se slavnou “biomasou” zelené odbornice Kateřiny Jacques. Ale jinak bude vláda plná expertů, a basta. Tak nějak to evokuje další z jeho “slavných” výroků: „Minimální mzda? To je něco ze zákona?” Nebo další z jeho “slavných” výroků : “Státní rozpočet ? To jsem nečetl, má to hodně stránek !”

 

Odškodné pro exposlance by mohl dostat k úhradě Ištvan. Zaplatí daňoví poplatníci mnohamiliónové odškodnění někdejším poslancům ODS Petru Tluchořovi, Ivanu Fuksovi a Marku Šnajdrovi za jejich loňské stíhání, které označil Nejvyšší soud ČR za nezákonné? Je to možné, vyloučena však není ani možnost, že se původní pokus stíhat politickou korupci obrátí proti samotným žalobcům. Vedle morální újmy, již politici vyčíslili z hypotetické zmařené kariéry v politice, která by je prý ještě čekala, jde i o prokazatelnou náhradu za náklady vynaložené na právníky, ušlou mzdu či nepohodlí ve vazbě, pro jehož odškodňování již existují judikáty z minula. Ze 400 miliónů vyplacených na odškodnění vymáhal stát na vinících chyb jen osm miliónů, šlo o necelé čtyři desetiny procenta případů.

 

Že by něco dostal k úhradě Ištván mě tak moc nezajímá, mnohem důležitější je informace tak trochu nenápadně ukrytá v článku – loni bylo nějak odškodňováno více než tisíc případů nezákonného stíhání. Ještě jednou – došlo nejméně TISÍCKRÁT k pochybení těch, kteří mají zákonnost hlídat, a to takovým způsobem, že musel být někdo odškodněn? Kde to žijeme? Co tak zkusit toho kdo někoho nechal neprávem zavřít, zavřít na stejně dlouhou dobu?

 

Sobotka bude mít co vysvětlovat: Pane premiére, proč máte fiktivní adresu? Sobotka uvedl fiktivní adresu. Za cesťáky posplácel byt v Praze! Premiér Bohuslav Sobotka žije v luxusním bytě v Praze. Přesto jako trvalé bydliště uvádí ve Slavkově u Brna, kde ho už ale roky neviděli. A Sněmovně účtuje přes 300 tisíc ročně cestovních náhrad. Když se Blesk na místo vypravil, zjistil, že nového premiéra v menší družstevní bytovce hledá marně. „Viděl jsem ho tu naposledy snad v roce 2011, kdy se tu zastavil,“ zavzpomínal jeden ze sousedů, který si ale nepřál uvést své jméno. Přesto Sněmovna Sobotkovi vyplácí cestovní náhrady jako kdyby do Slavkova jezdil každý den. Podle dostupných informací si tak ročně přijde na minimálně 310 800 korun, což za pět let od doby, co si politik v Praze pořídil bydlení, vyjde na zhruba 1,5 milionu korun.

 

Která civilizovaná země má premiéra s fiktivní adresou a takovou chutí na peníze za cesťáky? A s plnou hubou krásných keců? To je holt ta nová vládní garnitura spravedlivých a neúplatných. A vede ji pan kasička.

 

A trocha bulváru: Farna zhubla, Ivetka si nechala udělat nový zuby, Šeredová se asi rozvádí, Doležalová utřela protože Janeček odjel s jinou a Paris Hilton si nevzala kalhotky. Intimní partie zakrývala látka posetá lesklými flitry a zbylé části lemoval pouze průhledný tyl. Samozřejmě, že spodní prádlo musela nechat doma, jinak by celý dojem kompletně zkazila.

 

A z mého života: Úkol zněl: kup toustový chleba tmavý. Úkol jsem splnil. A pak jsem doma musel přísahat, že měli jen od Babišky. Tos měl raději zůstat hladem, zase si za tvoje prachy někoho koupí, pravil mi přítel, když jsem se k tomu nákupu přiznal na FB. Jeho věci nekoupím i kdyby byl hlad !!!!!!, pravil jiný. Slíbil jsem, že se polepším. A ty tousty jsem jedl s odporem.

 

A na Fejsbůku napsali:

 

Koncesionářské poplatky i pro ty co nemají televizi? A dostanou dětské přídavky i bezdětní? „No jistě! Přednostně homosexuální páry, bezdětný rodič 1 a bezdětný rodič 2. “

Občanskej aktivismus je nesmírně produktivní. Když se člověk rozhodne, že bude občansky aktivní, začne v tu ránu rozumět památkový péči, energetice, dopravě, architektuře, urbanismu i třeba zdravotnictví. Co by to jinak dalo práce, kdyby to měl všechno vystudovat.

Když Nečas prohrál boj o moc s Kalouskem, byla to katastrofa pouze pro ODS. Pokud by ale stejně dopadl Sobotka s Babišem, katastrofa zdaleka nezůstane omezena pouze na ČSSD…

Na ČT 24 právě zasvěceně “analyzoval” sestavování vlády politolog a agent StB Zdeněk “Houf” Zbořil. Ale čemu se vlastně divím, když je agent StB ministrem financí.

Oprava olympijského hesla pro Soči. Není důležité zvítězit ani zúčastnit se, ale vrátit se.

Ty příjmy z cestovních náhrad jsou tak křišťálově čisté, že už ani kříšťálově čistší být ani nemůžou…

Když uzavřela ODS deal s ČSSD, mohli se všichni pominout. “zrada pravicových hodnot”

Když uzavřela TOP09 deal s ČSSD, bylo ticho. “tak se dělá politika”

Když se miláček Tůma ztratil do byznysu, bylo ticho.

Když miláček Hudeček hodlá zavřit nábřěží, žitnou. půl magistrály, je ticho.

Přátele, přiznejte si: je vám jedno CO politik dělá, ale máte názor jen dle toho JAKÝ politik to dělá.”

Obsazovani vladnich postu a celnich mist kandidatek do EU pripomina Vyvolene na Prime. Nekolik polointeligentu odtrzenych od reality v ramci sveho exhibicionismu zvani neskutecne kraviny. Jediny rozdil je v tom ze to bezi na vsech stanicich.

 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc duben 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jakub Malinovský 77,- Kč, Miloš Kraus 400,- Kč, Dagmar Bowyer 200,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Mirko Hampl 168,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Milena Práglová 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Anonym 222,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miroslav Hlousek 111,- Kč, Bc. Romana Kopecká 500,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč

Celkem za měsíc: 7 378,00 Kč
Vybráno 21.08%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 40 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (4 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
politicon.cz

Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.