23.12.2013
Kategorie: Společnost

Mediálním světem s Petrem P. 23.12.2013

Sdílejte článek:

PETR PAULCZYNSKI 23|20|2013

Původně jsem chtěl dnes pauzírovat. A to proto, že ve zdejších krajích jakmile se nakupí víc svátků za sebou, dobere národ zbytek týdne dovolenou, takže čtenářů asi moc nebude, protože co si budeme ševelit, většina to stejně čte v práci. Nakonec jsem však pro ty věrné, co by byli zklamáni, něco krátkého vyplodil. Přiměly mě k tomu Moravcoviny v našívaší, to je ten pořad, jehož protagonista si trapně myslí, že určuje o čem se bude příští týden mluvit. Tentokrát to bylo hlavně téma Moravec pátrá, radí informuje.

 

 

A sláva, konečně nám naševaše s laskavým svolením pana Šlachty ukázala naživo zatčení paní Nagyové, dnes Nečasové. Hezky nám sestříhali jak ve tři ráno zaťukali na vrátka a paní jim otevřela tak nějak oblečená, pyžamo to rozhodně nebylo, nikdo nikam nevtrhl, akorát jí neřekli proč tam lezou, prý se to dozví. Taky jí neřekli kam mají jít spát dcery a co bude se psy. Mě ovšem zajímá spíš kdy nám všem řeknou jak je to s tím zlatem, stamiliony a kmotry, což se zatím neví. Zato jsme se dozvěděli, že v tom taky jedou Rampula, Moroz a Fiala. Něco mi tu smrdí.

 

 

Jistá spolumajitelka penzionu, který odmítl občerstvit Miuoše, čelí trestnímu oznámení kvůli podněcování k nenávisti, neb poskytovala slevy selektivně. O tom jsem už psal. Co je na tom nového je, že paní Pallová se při výslechu na policii sice dověděla, kdo na ni to trestní oznámení podal, ale policie jí zakázala to jméno sdělit. Jak je teda možné, že šéf Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu Robert Šlachta v přímém přenosu zveřejnil jména dalších sprostých podezřelých? Jedna ženská nesmí prozradit bonzáka a tady letí v přímém přenosu do světa jména ze živého spisu, což je asi normální. A veřejnoprávní TV k tomu promítá záběry ze zatýkání jiné sprosté podezřelé, těsně před tím, než začne soud. Nějak nevidím, co je na tom předmětem veřejného zájmu. Vážně, se smí takové video pouštět do televize? Jak pravil přítel v diskuzi, která se k tomu rozvinula na FB. Výborná práce, možná mají i nějaká videa ze záchodů ve vazbě, jen abychom veřejnost uklidnili, že tam taky vše probíhalo jak mělo. Nedávno unikly fotky ze schůzky pánů Moravce, Šlachty a paní Bradáčové. Všichni kroutili rozumem, co kují. Tak po dnešku by mohlo být jasněji. A tak dáme pár titulků, tak nějak předvánočně málo.

 

Policie zveřejnila záznam ze zatýkání Nagyové. Podle šéfa Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu se tak rozhodli, aby učinili přítrž domněnkám o nestandardním postupu policie při zatýkání. Kompletní záznam má podle něj 15 až 20 minut a k dispozici jej dostal i bezpečnostní výbor Poslanecké sněmovny. Česká televize se jej rozhodla odvysílat „s ohledem na veřejný zájem kvůli razantní kritice bývalého premiéra na adresu policie, že používá metody StB či gestapa“. Nagyová se ptala, zda si může zavolat, to jí však policisté nedovolili. Nabídli jí však, že o nastalé situaci vyrozumějí její dcery. Nagyovou poté vyvedli a byt zapečetili. Zabavili jí také mobilní telefon a doklady.

Když si vzpomenu na kauzu jistého Kolibříka, co srazil ožralej chodkyni, tak ten si telefonoval o sto šest. Nezdá se vám, že tu něco nehraje?

 

Vláda 8-6-3 domluvena. Andrej Babiš povede finance. Faktický vítěz říjnových voleb Andrej Babiš bude v nové vládě ministrem financí a současně vicepremiérem. Lidovci budou ovládat zemědělství a získají tři křesla. Zbývá překonat výhrady prezidenta Miloše Zemana k některým jménům. V neděli se tak podařilo doplnit jednu z posledních částí tajenky zvané nová vláda. Lídr hnutí ANO Babiš v České televizi potvrdil, že usedne do klíčového křesla správce státních financí. Akorát se ho pan Moravec zapomněl zeptat, kde končí miliardy na dotace biopaliv a kdo je téměř monopolním dodavatelem biosložek pro biopaliva. Ty lány řepky zřejmě naši zemědělci pěstují proto, že milují žlutou barvu.

 

No a s tím ministrem to asi bude pravda, protože už byl na hradě s Kosteleckýma uzeninama. Nu což, když už jsme tam měli čerstvý právníky, chemiky a podobná individua, nemůže být hůř. Akorát mi uniká, kde je ODS. Nějak mi chybí k současnému hemžení její hlas. Třeba k programu vlády. Nebo k zahraniční politice. Jak pravila jedna moje přítelkyně: Vážně nemá ODS občanům co sdělit za situace, kdy se tato země evidentně ubírá směrem, kterým žádný rozumně uvažující člověk prostě jít nechce?

 

A jeden neuvěřitelný příběh. Ministerstvo spravedlnosti pořádá konferenci “Genderové dimenze korupce“. Cílem konference je poukázat na ohrožení žen, jakožto zranitelnější části společnosti, korupcí, ale také na hledání účinných genderově specifických metod, které by na jedné straně dokázaly ženy před následky korupce chránit a na straně druhé pomohly korupci potlačit.

 

Konečně. To tu chybělo. Euronovořeč zde dospěla až k samotnému vrcholu. Mýlí se všichni, kdo si myslí, že na této konferenci se bude mluvit o nejčastějším případu korupce na světě: o téměř každodenním podplácení mužů jejich manželkami a partnerkami tím nejsilnějším korupčním nástrojem na světě všech dob. Ladislav Jakl se na svém blogu ptá: Vrcholu blbosti bylo dosaženo? Ne, ještě kousek chybí. K dokonalosti chybí ještě malý kousek. Dám jim radu. Příští konferenci ať nazvou „Genderová dimenze korupce v epoše globálních změn klimatu.“ To už nevylepšíte.

 

A trocha bulváru: Překvapivou vítězkou taneční soutěže Stardance se včera v noci stala Anička Polívková. Favoritkou soutěže přitom byla Taťána Kuchařová, která po celou dobu předváděla bezchybné výkony. Proč tedy vyhrála právě ta méně dokonalá? To vám byl na FB šrumec. Sympatie, antipatie a já myslel, že to byla soutěž taneční. Prostě vyhrála sympatická Anička a hnusně dokonalá Miss World byla národem odsunuta. Co na tom, že tančila líp. Úspěšnost se u nás holt nenosí. Už vím, jak by asi dopadaly ty Tomiovy lidový hlasování. Asi jako představa jak má vypadat správný adventní věnec.

 

A z mého života: Že budu v sobotu o půl deváté večer v kuchyni sundavat záclonu, bych před těma 42 rokama, když jsem tu babu sbalil teda neřekl. V neděli byly k obědu čínský nudle. Proč se tomu říká čínský nudle, když je mamuš kupuje u Vietnamců nechápu. 

 

A na Fejsbůku napsali:

 

Přesné vyhodnocení Hyde parku. Takže proti KDU-ČSL se v ČT postupně vyjádřili: jézéďáci, estébáci, fašouni a komunisti.

Stát se musí řídit jako firma. Jako moje firma…hádejte, kdo to řekl…

Novinářské ptydepe těchto dní. O jiných lidech se píše: byl to děvkař, opilec, nevěrník. O Václavu Havlovi: byl to milovník života. Zajímavé!

24. kongres ODS se vrací tam, kde byla ODS založena, tweetuje ODS. Teď se ještě vrátit k principům na nichž vznikla, já na to.

Teď nevím – kam patří fakt, že se EU v podstatě už rozpadá? Je to euroskepticismus, nebo eurorealismus?

Myslím, že je na čase požadovat po bruseli další dotace na to, abysme se naučili ty normální dotace správně přerozdělovat

Nevíte někdo proč ODS zavile mlčí místo předkládání alternativních stanovisek k programovému prohlášení dohadující se koalice?

Tak Menzelovi Donšajni v nominaci na Oskary propadly. To bude v pražské kavárně nářek.

Bělobrádek má mít vědu, Herman kulturu, Babiš ministrem financí. Ja teď nevím jestli se smát nebo plakat. Nebo se střelit do hlavy.

 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc duben 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jakub Malinovský 77,- Kč, Miloš Kraus 400,- Kč, Dagmar Bowyer 200,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Mirko Hampl 168,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Milena Práglová 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Anonym 222,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miroslav Hlousek 111,- Kč, Bc. Romana Kopecká 500,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, David Bezděk 250,- Kč

Celkem za měsíc: 8 378,00 Kč
Vybráno 23.93%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 15 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
politicon.cz

Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.