12.2.2014
Kategorie: Společnost

Mediálním světem s Petrem P. 12.2.2014

Sdílejte článek:

PETR PAULCZYNSKI 12|02|2014

Velká diskuze na téma zrušení lustračního zákona, který předkládají bývalí bolševici. Co dodat. Snad nejlépe to vyjádřil historik Žáček: Zrušit lustrační zákon? Kdo by pak vyhrál revoluci? Tak jistě. Jeho zrušením bychom otevřeli cestu konfidentům minulého režimu zpět do vysokých funkcí. Lustrační zákon schválilo někdejší Federální shromáždění v říjnu 1991. Norma měla ochránit nově utvářející se instituce před vlivem pracovníků výrazně spjatých s Husákovým režimem, ať už se jednalo o tajemníky KSČ, členy Lidových milicí, absolventy bezpečnostních školení v Sovětském svazu nebo příslušníky StB a jejich evidované spolupracovníky.

 

 

A ti tu stále jsou a derou se k moci. Sebejistá KSČM, jasný nástupce zprofanované KSČ hraje s vydatnou pomocí ČSSD významnou roli v parlamentu i mimo něj a chová se, jako by naše dějiny začínaly rokem 1990. A ostatní tzv. standardní politické strany dělají za vydatné pomoci mediokracie co se dá, aby nas….tolicovali kde koho. Kauza stíhá kauzu. Všeobecný povyk skrývající se pod sjednocujícím slovem korupce nahrává rudým i narudlým kapitánům našeho průmyslu, šíbrům v policii, soudech, školství, kteří se nám tiše a potutelně posmívají. Jistě, nelze nevidět současné politické odporné manévry uvnitř stran i mezi nimi, kdy se hádá každý s každým a zlodějské kauzy vyskakují denně jako čertík ze škatulky. Vidím to jako velmi nebezpečné s možností nedozírných následků. Nahrává to oranžovo-rudým populistům rozdmýchávajících averzi lidí vůči systému. Protože lidi jsou prostě takoví.

 

Nelíbí se nám např. moc práce, nedostatek peněz, bohatí lidé, platit za dopravu, za doktora, v obchodě. Nelíbí se nám poslouchat šéfy, učitele. Nelíbí se nám nájemné, živit své děti, chodit do práce vůbec. Nelíbí se nám politici, protože symbolem doby se stalo tvrzení, že všichni kradou. A v mnoha případech je to asi bohužel pravda. Takže volíme ty, co slíbí zkrácení pracovní doby, hodně placeného volna, vysoké mzdy, zdanění bohatých, dotované jízdné, zdravotnictví zdarma, zákoník práce,který posílí práva pracujících, regulované nájemné nafurt, porodné, přídavky na děti několikanásobné, podpory v nezaměstnanosti . A máme to doma. Nenechme se nachytat škodolibou narudlou propagandou. Abychom nevrátili budoucnost této země zpět před rok 1989. Vykašleme se na všechny ty hlasatele zářných zítřků, protože nejsou jiní než ti bývalí vůdcové. Jenom se vezou na vlně nasrání které pomáhají rozdmýchávat pomocí obskurních spolků které rostou jako houby po dešti. Nevěřte apologetům spadlým z nebe. Jde jim o totéž co těm současným šéfům. O moc a o peníze. A nechme spolupracovníky STB odpočívat mimo dění. Protože v jejich angažovanosti se skrývají rudí vlci v rouše beránčím. Opravdu chceme pevnou ruku rudocha? No a to by stačilo a pár obvyklých titulků.

 

Tělocviku bude zřejmě o hodinu víc. Nafoukne se rozvrh, vadí školám, píší o nápadu ministra Chládka. Místo dvou hodin tělocviku týdně budou pravděpodobně tři. Prý kvůli nárůstu dětské obezity. Chládek chce, aby třetí hodina probíhala zejména ve sportovních klubech. “Škola, která má dobré podmínky a bude to chtít dělat sama, tak jí v tom bránit nebudeme. Líbilo by se mi ale, kdyby tato hodina nebyla provozována v rámci klasického tělocviku, ale ve spolupráci se sportovními kluby pod vedením kvalifikovaných trenérů,” řekl iDNES.cz.

 

No a máme tu další socialstický způsob regulace našich životů. Myslím, že pohyb dětí je věc rodičů, ne státu který zase strká čumák do věcí, po kterých je mu kulové. Možná by stačilo ze škol sebrat automaty se sladkými pochutinami a nápoji a méně hambáčů. V diskuzi někdo napsal, že je to druhá pitomost ministra za dva dny, první je tiltul Bc bez střední a teď vyřešil dětskou obezitu. Tělocvik na základce je jen proto, aby si děti protáhly záda. Pokud je někdo tlustej a neudělá kotrmelec, tak holt se svalí párkrát navíc, ale z toho může zhubnout jen ministr, pokud mu za tu pitomost dá někdo pěstí a následně pár týdnů nemůže jíst. A když chce někdo mít tlustou prdel, tak je to jeho věc.

 

Nezaměstnaných je nejvíce v historii České republiky, píší. Lednová nezaměstnanost v Česku narostla na 8,6 procenta oproti prosincové hodnotě 8,2 procenta. Bez práce bylo 629 274 lidí, což je o 32 441 více než na konci prosince. Počet uchazečů o zaměstnání překročil poprvé v historii existence samostatné České republiky hranici 600 000 a dosáhl tak dalšího smutného rekordu.

 

A boj s nezaměstnaností má Sobotkův kabinet zjevně vyřešený: “Vláda stabilizuje a personálně posílí úřady práce”.

 

Je potřeba s nezaměstnaností bojovat jak říkají soudruzi v EU i v ČR. A začít “tvořit pracovní místa”. Mělo by se na to jít systémově: zvýšit minimální mzdu, zvednout daně a odvody, podpořit imigraci, omezit otevírací dobu v obchodech, předepsat zaměstnavatelům platit zaměstnancům celou nemocenskou, vic dovolený a další prorůstová opatření musi následovat. Že je to blbost? Tak s tím se laskavě obraťte na Strakovku. Ale zas pohled na některé chudé a zbídačelé není nejhorší, že?

 

Bil’ak byl nejslavnější žijící politik, soustrast všem soudruhům, píší mladí komunisti. Mladí komunisté oslavují Vasila Bil’aka jako “… nejslavnější politickou osobnost…”. V prohlášení několikrát zdůrazňují, jak oceňují, že zůstal navzdory všemu vždy věrný socialismu a chválí ho pak především za to, že se mu “podařilo zabránit excesům roku 1968 a nasměrovat vývoj k důslednějšímu budování socialismu v naší vlasti.” “Jméno tohoto muže znamená symbol období konsolidace společenské a politické situace v naší vlasti…” .

 

A pak se divíme, že komunisti vystrkují růžky, když mají tak šikovný mladý. Akorát nevím, co by se stalo, kdyby takhle někdo velebil nějakýho nácka.

 

Důchodce čekají lepší časy. Vláda píše, jak jim přidá. Důchodci se mohou těšit na vyšší valorizaci důchodů, loterijní společnosti zaplatí více na daních. Vláda Bohuslava Sobotky bude podporovat jadernou energetiku – dostavbu Temelína i nových bloků Jaderné elektrárny Dukovany, přičemž stanoví v programu podmínku: “pokud to bude hospodářsky výhodné”. To jsou tři detaily z programového prohlášení vlády.

 

Tak počkám, jakou almužnu mi zase dají abych mohl poníženě poděkovat za to, co mi milostivě přidá můj milý malý, skromný, levný a efektivní stát. Ale vzhledem k tomu co všechno naslibovali, to asi nebude žádná finanční prda. Protože jestli se potvrdí předpoklady na zdražení elektřtiny, plynu a dalších komodit, bude mi furt neboli pořád něco chybět. Rozumím tomu, že se má šetřit. Nerozumím tomu, proč se má šetřit na důchodcích, když všude vidím jak právě stát rozhazuje plnými hrstmi. Až uvidím, že šetří i stát, sklapnu a smířím se s tím, že se uskrovním i já. Takhle to spíš vypadá, že najíždíme znovu na staré komančské heslo “dědeček a babička, ujídají chlebíčka”. P.S. Vite proč mají potkani 4 nohy? Aby byli u popelnic dřív než důchodci.

 

 

A jeden z Ruska. Jediní, kdo nás obtěžuje, jsou zahraniční novináři, stěžují si gayové v Soči zní titulek. Jediní lidé, kteří obtěžují gaye v dějišti zimní olympiády, jihoruském městě Soči, jsou prý zahraniční novináři. Alespoň podle názoru spolumajitele místního homosexuálního klubu, kabaretu Majak, citovaného v americkém časopise The New Republic. “Je jich (cizích novinářů) příliš mnoho,” reptá i pokladní v Taničevově klubu. “Kladou vždy stejné otázky (na pronásledování a bití gayů). Vždy říkám, že dodržujeme všechny zákony. Nikdo nás neobtěžuje a my nikoho neobtěžujeme.” Nejen obsluha, ale i hosté prý už mají plné zuby reportérů a jejich kamer, protože netouží dostat se na obrazovky. Jeden z návštěvníků tu slavil narozeniny opileckým tancem – a pak se objevil v amerických zprávách.

 

Co si to ty ruský gayové dovolujou tvrdit? Rusko JE HOMOFOBNÍ. Je to přece ve všech médiích a kvůli tomu nepřijel do Soči Obama…

 

A trocha bulváru: Choreograf Richard Hes je v nemocnici s kolenem, sebevražda to nebyla. Zakladatel skupiny UNO neskočil z okna, ale spadl ze schodů a poranil si koleno. Sebevražedný pokus skokem z okna, který v sobotu deníku Blesk potvrdila policie, v neděli její mluvčí vyvrátila. Tak tohle je typická ukázka práce našich médií. Proti tomu je Dara Rolins v roztrhaném triku a bez podprsenky a Beyoncé jako Obamova milenka úplnej prd.

 

A z mého života: Z pozorování ČT jsem usoudil, že návštěvníci ze země Hamleta zbourají asi Prahu. Opravdu si myslí ČT, že za své peníze jsem zvědav na do zblbnutí opakovanou informaci o ožralých dánských studentech? Také jsem byl pověřen nákupem. U pokladden byla fronta jak za komančů na mandarinky. Usoudil jsem, že ten národ je vážně zbídačený jak tvrdí propaganda, protože někteří sotva tlačili narvané vozíky. Taky jsem pochopil Andrejovu snahu zrušit dovoz potravin z Polska. Protože kdoví z čeho dělají tenhle sýr.

 

A na Fejsbůku napsali:

 

Istvan se probudil ze zimniho spanku a zase zacal blaznit. Hodte na nej sit.

Spousta manželských párů má problém na stáří se snést. Jen málokomu se ovšem podaří odkopnout manželku na velvyslanectví do Bratislavy.

Nový předseda ODS Petr Fiala prozradil, čím by měla ODS znovu zpět získat své voliče – měla by oslovit všechny lidi, kteří chtějí pracovat a vytvářet hodnoty. Dodávám: Pak bohužel logicky nemůže nikdy získat víc, než devět, deset procent hlasů.

Referování o Dánech v Praze moc nechápu. Co nechápu vůbec, že kvůli tomu ČT vyslala reportérku i do Dánska! To se to žije z cizích peněz…

Právě jsem si přečetla v Metru rozhovor s novým ministrem školství. Přišel s myšlenkou, že by na bakalářské studium měli přístup i studenti bez maturity. Jak může student, který není schopen odmaturovat, zvládnout VŠ?

 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc duben 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jakub Malinovský 77,- Kč, Miloš Kraus 400,- Kč, Dagmar Bowyer 200,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Mirko Hampl 168,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Milena Práglová 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Anonym 222,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miroslav Hlousek 111,- Kč, Bc. Romana Kopecká 500,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Jiří Sika 250,- Kč

Celkem za měsíc: 9 378,00 Kč
Vybráno 26.79%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 12 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (3 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
politicon.cz

Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.