11.12.2013
Kategorie: Společnost

Mediálním světem s Petrem P. 11.12.2013

Sdílejte článek:

PETR PAULCZYNSKI 11|12|2013

Sláva. Milovnící pravdy a lásky se konečně dočkali. Po zatraceně dlouhé pauze se podařilo konečně po Václavu Havlovi opět cosi pojmenovat. Co na tom, že jde o uličku na mapě Brna málem k nenalezení. Ulička vedoucí málem odnikud nikam. Ulička kterou dost často používají nočním Brnem domů táhnoucí opilci k úlevnému konání. A toho humbuku kolem. Nebýt toho, že v Africe pohřbívali jakousi kontroverzní osobnost, jistě by z toho mainstream udělal událost dne. Takhle se chudák Václav málem svatý musel o virtuální prostor rozdělit s jistým Mandibou. A považte, této světodějné události pojmenování uličky věnovala naševaše prostor, jakoby šlo o přistání Marťanů.

 

 

Jak už jsme si zvykli, komentář byl však tendenčně manipulativní. Sice na rozdíl od jiných webových deníků zmínili i kontrapetici, ale s komentářem, že petice o názvu uličky jiném, než VH, je nevěrohodná a s rozpačitým výsledkem. (Petice žádala pojmenovat uličku po brněnském bohémovi Frantovi Kocourkovi.) Zcela vynechali fakt, že v původním internetovém hlasování návrh neprošel, tak se zpochybnilo a vymyslela se anketa do urny. A v ní hurrrááá plných 176 účastníků ze 300 celkových se vyslovilo pro našeho pana exprezidenta. Již jsem to jednou psal, ale je třeba to zopakovat. To, že paralelně probíhala petice za pojmenování této uličky po Frantovi Kocourkovi, který s Provázkem a Brnem měl rozhodně víc společnýho než guru pravdy a lásky a která skončila s 2196 hlasy pro Frantu, jaksi ve veřejnoprávní televizi nezaznělo. Zato dostalo hlas prohavlovské běsnění. Tak by mne zajímalo, jak by asi plachý Václav Havel na tyto nedůstojné taškařice reagoval. A my můžeme na titulky.

 

Brno schválilo Uličku Václava Havla, dva roky po prezidentově smrti. Brněnští zastupitelé schválili pojmenování dosud bezejmenné ulice u Divadla Husa na provázku názvem Ulička Václava Havla. Většina hlasujících byla pro, komunisté se zdrželi. V uličce Václava Havla nežijí žádní lidé, a nikdo si tak nemusí kvůli pojmenování měnit doklady.

 

Jak napsal jeden vážený brněnský občan shodou okolností také umělec: možná by panu prezidentovi Václavu Havlovi (byl to milý chlapík) mohli postavit sochu na Letné, nebo jezdeckou sochu na Malostranském náměstí, případně přejmenovat Náměstí Svobody na náměstí Václava Havla, ale uličku za Divadlem na provázku nechte Františkovi, opravdu byl nekorunovaným králem štatlu a neznám člověka, který by ho neměl rád. V případě pana prezidenta Václava Havla si tím v Brně nejsem tak jist. Jinak kdo nevěří, zde je adresa:

http://www.petice24.com/signatures/chcete_v_brn_uliku_franty_kocourka/start/2050

 

Tak ještě jsme se ani nedozvěděli, koho je těch 150 mega a ty kila zlata a už tu máme další, prý miliardový průšvih. Do ČEZu vletěla protikorupční policie a šetří prý nějaký solární machinace. Nikdo nic neví ale jde o solár, potvrdila Bradáčová policejní zásah v ČEZ. Ten mluví o ‘návštěvě’. Podle Lidovky.cz útvar pro odhalování organizovaného zločinu zasahuje v sídle státního energetického gigantu ČEZ. Policisté zabavují materiály týkající se solárních elektráren. Podle informací firmy policie prošetřuje podezření z trestné činnosti, kterou mohl být ČEZ poškozen. A podle E15 se ozývají jména Janoušek, Ritrtig, Topolánek, Paroubek, Dalík.

 

Tak jestli je pravda, že jde o mnohamiliardový nákup elektráren od vlastnicky neprůhledné fy AmunRe, může být ještě veselo. Jeden z renomovaných mediálních mágů vtipně zapostoval na Twitteru: Asi nějaký manko. No já bych na manko nehádal. To spíš nějaký solárka přebývají. Nebo přišel Šlachtovi účet za elektriku, jak poznamenal další diskutér. Prostě Češi jsou smějící se bestie, jak říkal jeden co mu pak hodili do auta bombu. A jestli kluci Šlachta s Ištvanem tentokrát něco odhalí, tak sežeru vlastní klobouk.

 

No když už jsme u těch názorů veřejnosti, sledujete jistě tanečky kolem tvorby koalice. Jak dají dohromady ty protichůdný názory jsem teda zvědavej. Jedni chtějí zrušit poplatky ve zdravotnictví a nahradit výpadek zvýšením daní. Jiní o zvyšování daní nechtějí ani slyšet. Je to jak když se baví němej s hluchým. Bývalý mluvčí ministra zdravotnictví (a ten tomu asi rozumí) poznamenává: Chystá se mejdan. Bude dosti nákladný, ale zdroje prý už zase jsou. Babiš koupí nějakou tiskárnu, namnoží peníze a Sobotka je utratí. Konkrétně ve zdravotnictví:

– zruší poplatky za recept a u doktora – bude chybět několik miliard a kompenzovat není z čeho

– omezí poplatek v nemocnici na 30 dní – administrativa bude nákladnější než efekt

– třetí sazba DPH: na léky – více sazeb, větší brjagl, horší výběr, efekt nepocítí pacient, nižší dépéháčko si rozdělí obchodníci…

– nová vyhláška a predikce příjmů do zdravotnictví na příští rok – nereálné předpoklady, velké očí v řádu miliard.

Suma sumárum: Zdravotnictví se ocitne do 1-2 let ve finanční krizi. Koalice za pomoci soudruhů bude chtít dodržet sliby a tak bude platit všem drobnosti a nepotřebné blbosti, obchodníci ve zdravotnictví budou v zásadě spokojeni a skutečně vážně nemocní budou čekat v pořadnících anebo umřou, aniž by věděli, že nemuseli.

A my zas budeme k doktorovi chodit s obálkou, dodávám já. A ti šikovnější si i postel spraví.

 

Stropnický se ohradil proti srovnání s Peake. Nejsem nýmand, vzkázal Zemanovi. Poslanec Martin Stropnický, který by mohl za hnutí ANO v sestavované vládě zaujmout některý z ministerských postů, se ohradil proti slovům prezidenta Miloše Zemana v nedělních Hovorech z Lán na Radiožurnálu. Zeman zpochybnil jeho způsobilost vést ministerstvo obrany a prohlásil, že nedopustí, aby tomuto resortu šéfovala „druhá Karolína Peake”. „Ministr obrany nemusí být nejlepší tankista v zemi, ani ten, kdo nejlépe střílí na terč. V civilizovaných zemích tento resort vede civilní osoba. Nepovažuji se za absolutního laika a nýmanda v oboru,“ řekl Právu Stropnický.

 

Jak to komentoval aTEO: Zeman prý se bude vyměšovat, protože nechce ve vládě další Peake. To nasrštvalo agroodborníka na válečné operace Stropnického…

 

Pecina našlápl k odvolání Červíčka, hlásá titulek. Ministr vnitra v demisi Martin Pecina rozjel proces, na jehož konci by mělo být odvolání dosavadního policejního prezidenta Martina Červíčka. V pondělí totiž oficiálně zahájil řízení ve věcech služebního poměru o zákonnosti jeho jmenování.

 

Teda bez ohledu na obsah, mne fascinuje ten titulek. Blahopřeji editorovi. Já tuhle venčil psa a potmě jsem v trávníku taky našlápl. Nebylo to ale k odvolání. No a když slyšíte v radiu, že se Pecina chce zbavit červíčka, taky si představíte psa u veterináře.

 

 

A trocha bulváru: Tak dneska prďák. Macura co se normálně pere s Rychtářem chtěl dát po čuni Krausovi. Prý Kraus je podvodník, protože ho vlákal do pořadu s tím, že může mluvit o domácím násilí. Místo toho ho zajímaly Macurovy techtle mechtle s Ivetou. Kdesi ho potkal, ale Kraus mu prý utekl. „Srab jeden!“ komentoval jeho úprk Macura. „Uviděl, kdo jsem a rychle přidával do kroku a se srabským úsměvem mizel kdesi v dáli“ popsal incident navztekaný Macura. „Bojí se!“ Teda nevím jak vám, ale mě by se taková počuni Krausovi líbila. I když podle aTea vypadá Kraus spíš jako tvrďák Harrison Ford.

A z mého života: Doma se mne žena zeptala: mám ti objednat dia cukroví? Co já vím, odpověděl jsem. Asi ne. No já jsem si to myslela, ona na to. Šmarjá, tak proč se mne ptáš, já na to. No kdybys náhodou chtěl, tak bych vypadala jako dobrák. Já ji naopak zklamal zprávou, že bude nový zákon proti “šmejdům”: Když budete chtít důchodcům nabídnout kastrol, nesmíte je vzít na výlet. Prý se na ten výlet strašně těšila. 

 

A na Fejsbůku napsali:

 

Tvorba daňovych zákonů je jen rej náhod a přibližných čísel, chaos protikladných nápadů různých jedinců, kteří vytvářeji – aby se zalibili lidu – zmatek, v němž se ani graduované prase nevyzná.

Jan Kasal zabodoval: “Sice jsem z bulváru zaznamenal, že kníže teď tvoři ideální duo s nějakou prostitutkou, ale nevěděl jsem, že jde o Kalouska”

Jen pro zajímavost. Lessy pracoval poslední rok v bezpečnostní agentuře, která dělala ochrannou službu Pecinovi.

Velvyslanecký post Livie Klausové je supernemorální supertrafika a Ištván se Šlachtou, stejně jako Lessy, Láska a další kikoti by měli vyhlásit nejvyšší stupeň pohotovosti a bdělosti. Jen snad, že nikdo ani nepíp, když se v Americe stala ministryní zahraničí Clitonová…

Zao rálek je zřejmě mentálně insuficientní….zněl post. Spoludiskutér dodal: pro socany: … úplně blbej …

Nechápu, proč nás veřejnoprávní media krmí už pár dnů od rána do večera informacemi o úmrtí a pohřbu Nelsona Mandely. Ale možná chtějí staromilcům připomenout časy Leonida Brežněva…

Reciprocita – kdo z “duhové” JAR přijel na panychidu za pana prezidenta Václava Havla?

Ministr Ahooj objednal studii o užitečnosti kanálu za 25 mio. Máme radu zdarma: Kanálama se dá například chodit.

Miroslav Kalousek: Agrofert je obrovské podnikatelské impérium s obrovskou dluhovou službou v řádu desítek miliard úvěrů u českých bank. Ministerstvo financí je po ČNB významným regulátorem finančních konglomerátů. Jak chcete odstranit podezření, že ministr financí je k té či oné bance vstřícnější, aby potom ona byla vstřícnější v úvěrových podmínkách k Agrofertu?

Strýc a mentor Kim Čong-una byl odalen jako škůdce a zatčen přímo ve sjezdovém paláci. Nejenže byl, jak se píše v oficiálním zdůvodnění, “ideologicky nemocný a extrémně líný”, ale hlavně “snil jiné sny’. Něco takového musí ranit každého komunistu; věřím, že to soudruh Filip nezapomene korejským soudruhům vzkázat.

@SevcikPetr Když jsme u toho Mandely, vzpomene si taky někdo na pána jménem Frederik de Klerk?

Slova armádního generála Picka, že let na pohřeb Nelsona Mandely zaplatí bychom měli brát vážně. Vždy jsme totiž takové akce platili my z daní…měli bychom ho donutit dodržet slovo.

Kdyby vedení volili dělníci ve firmách demokraticky, vyhrál by Franta ze skladu a celou firmu by během pěti dnů propařili v hospodě… ale vedení státu tak volíme.

 

A fór na konec: Dotaz na doktora Uzla: Můžete popsat sexuální polohu na Grebeníčka? Odpověď: Poloha je velmi jednoduchá. Vaše partnerka si pozve jiného muže a souloží s ním, zatímco Vy jim do toho bez přestání kecáte, jak byste to uměl líp.

 

 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc duben 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jakub Malinovský 77,- Kč, Miloš Kraus 400,- Kč, Dagmar Bowyer 200,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Mirko Hampl 168,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Milena Práglová 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Anonym 222,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miroslav Hlousek 111,- Kč, Bc. Romana Kopecká 500,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Jiří Sika 250,- Kč

Celkem za měsíc: 9 378,00 Kč
Vybráno 26.79%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 24 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (No Ratings Yet)
Loading...
politicon.cz

Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.