medailni
26.9.2020
Kategorie: Společnost

Mediální hovínka XXXVII.

Sdílejte článek:

LU LINA

„Menstruace je i mužské téma,“ říká výrobkyně menstruačních kalhotek. Jistě. O ničem jiném v hospodě v podstatě nemluvíme. V těch krátkých chvílích, kdy je plukovník v.v. nechává otevřené. Mám ale jednu faktickou: Spisovatelka Rowlingová nedávno dostala hroznou čočku, když osobu, která menstruuje označila za ženu. Takže, jak je to genderově správně? Osoby, které menstruují, nebo pořád ještě ženy a muži? Muži, kteří sice díky genderové nedokonalosti matky přírody nemenstruují, ale zoufale si o tom aspoň chtějí se ženami povídat? Ale na rovinu, byznys je byznys – být výrobcem menstruačních kalhotek, taky asi budu všude s vážnou tváří tvrdit, že menstruace je i mužské téma.

Už vadí i trenýrky

A ještě jednou ze stejného soudku. Švédsko, tradiční bašta pokroku, představilo světu genderově neutrální spodní prádlo. Genderově nekorektní dělení prádla na mužské trenýrky a slipy a ženské kalhotky je zřejmě založeno na bílém privilegiu a je zdrojem psychického diskomfortu určité části populace. Což musí skončit. Už žádná mužská traumata z toho, že  vaše oblíbená leopardí tanga by v šatně Slavoje Houslice způsobila značný rozruch. Noste prádlo firmy Kön a můžete se bez obav svléknout všude!

Škandál!

„Ruská stíhačka prolétla nebezpečně blízko kolem amerického bombardéru,“ rozhořčuje se iDnes společně s USA. Tedy, co si ti Rusové dovolují, to už přesahuje všechny meze! Nad Černým mořem, to jest v těsné blízkosti své hranice, prolétnout kolem bombardéru ne úplně přátelské země nacházející se 8 000 km daleko, tomu opravdu říkám drzost nejvyššího stupně. Kdyby ruský bombardér prolétal nad Mexickým zálivem, nikdo by si ho nevšímal. A kdyby ano, držel by se v bezpečné vzdálenosti a určitě by se nesnažil mu nějak dát najevo, že to není dobrý nápad. Tak, jak to v těchto případech dělají podle nepsaných leteckých pravidel úplně všichni.

Držte se prádelních šňůr, Macochy nebo prášků na spaní

Navalného propustili z nemocnice, může se zcela uzdravit. A to i přesto, že novičok použitý proti němu byl silnější, než u Skripala, jak informoval Špígl, známý to etalon žurnalistické poctivosti. Díky Bohu, dobrých zpráv není nikdy dost. Z hlediska neustále sílící ruské hrozby je velice uklidňující vědět, že zaprvé otravu nejsmrtelnějším jedem světa doposud bez následků přežil úplně každý, koho jím Putin nařídil zlikvidovat. A za druhé, že agenti ruských tajných služeb už zjevně ani zdaleka nejsou to, co kdysi bývali. Což ovšem zároveň vrhá i nepatrný stín pochybností na tvrzení, že v kontrastu s takovým neumětelstvím nepřekonatelní ruští hackeři volí americké i české prezidenty, rozkládají EU a vypínají české okresní špitály. Suma sumárum bych tedy navrhoval, aby se Západ raději soustředil na skutečné hrozby a neztrácel s neškodným Ruskem vzácný čas. A kdybych snad někdy zatoužil dobrovolně odejít z tohoto stále dokonalejšího světa, novičok si k tomu určitě nevyberu.

Odsouzena k tenisu

„Nemáme žádný skutečný život,“ rozplakala se tenistka Kvitová v BBC. Prý furt jen trénink a turnaje, žádní přátelé, žádná rodina ani žádný chlap. Hm. Jsem nevěděl, že je k tomu někdo nutí. Komu asi žalovati? Že slečna tenistka není zrovna žádný lumen je ale známo minimálně od té doby, kdy si pustila do bytu bez kotle neobjednaného revizního technika kotlů.

Terazky som ministrom

„Až dojdou zdravotníci, s pacienty pomohou obyčejní lidé,“ oznámil nám čerstvý ministr zdravotnictví. Zajímavá myšlenka. Kdysi u odvodu se nás ptali, jestli chceme k parašutistům, k letcům nebo k průzkumníkům. Ať jste napsali, co chtěli, stejně jste nakonec skončili v tanku se dvěma negramotnými východňáry. Takže jestli si, pane plukovníku, budu moct až přijde čas narukovat do špitálu zase vybrat, tak já bych chtěl tentokrát na gynekologii.

Karma je zdarma

Jeden z převážně pokojných amerických demonstrantů proti rasismu a policejní brutalitě převážně pokojně vrhal na brutální policejní rasisty pokojný Molotovův koktejl a přitom se mu podařilo vzplanout jasným plamenem. Co k tomu dodat? Asi, že karma je vždycky zdarma.

Sebeléčba

„Vláda připravuje sebetrasování,“ píše web ČT24. Hádám, že za tímto revolučním krokem stojí fenomenální úspěch chytré karantény. To bylo ovšem ještě před tím, než se kormidla chopil plukovník Prymule. Teď bude v rychlém sledu zřejmě ještě následovat sebevyšetření, sebeléčba a pro ty, co přitom někde udělají chybku i sebežeh. S covidem.

Lidi mají práva. Někde

„Komisařka OSN bude pátrat po porušování lidských práv v Bělorusku,“ prosadila EU. Výborně. Lidská práva jsou důležitá evropská hodnota. Takže kdy na popud Bruselu vyrazí nějaká komisařka nebo komisař taky do Saúdské Arábie, Jihoafrické republiky, na Ukrajinu nebo, abychom byli aktuální, třeba do USA?

Štěstí je krásná věc

Nová doba nám kromě mnoha jiných vymožeností přináší i manažery štěstí. Jejich úkolem ve firmách je, aby se zaměstnanci v práci cítili šťastní. Ačkoliv nechci nijak zpochybňovat jistě velice nákladný a mnoha expertízami podložený fundament této funkce, tak i přesto si dovolím odhadnout, že reálný přínos manažera štěstí se zhruba rovná přínosu manažera pro styk s mimozemskými zákazníky. Z toho důvodu, že naplněn štěstím chodí do práce naprostý zlomek populace, to mizivé procento těch, pro které je práce třeba zároveň koníčkem a k tomu, aby to tak cítili určitě nepotřebují školení od nějakého usměvavého jelita. Ten zbytek chodí do práce primárně proto, aby nechcípl hlady a jestli v té robotě za směšnou almužnu něco prožívají, tak to určitě nebude pocit štěstí z toho, že tím právě nějakému podobně nenahraditelnému manažerovi přispěli na dalšího mercedesa.

Francouzi se zbláznili

„Ve Štrasburku zmlátili dívku kvůli krátké sukni,“ informují Hovinky. To jsou mi věci. V zemi, která krátké sukně vymyslela a vůbec je světově proslulá liberalismem a bouráním společenských konvencí najednou udělají dívce monokla kvůli krátké sukni? Jestli máte pocit, že tady něco nesedí, není to s vámi úplně beznadějné. Francouzi se totiž nezbláznili, to jen sklízejí, co jejich vlády zasely. Běžný Francouz nemá proti mini vůbec nic, naopak, budí v něm nadšení a pocit, že život je stále krásný. Existuje ovšem jedno mírumilovné náboženství, které nositelku minisukně vnímá jako děvku, která je Bohu nemilá a proto je chvályhodné a bohumilé jí ztrestat. A když si do země, kde je minisukně zcela normální nataháte ze zcela pofidérních  důvodů kritické množství vyznavačů tohoto extrémně tolerantního náboženství, máte fakt problém. Na článku je ale asi nejzajímavější to, co důsledně neuvádí. Kdo konkrétně byli ti strážci dívčí morálky  – prostě nějací rozhořčení Francouzi? Tak určitě. Ilustrační foto sice ukazuje třeskutě bílého týpka, přičemž, a na to vsadím boty, ani jeden z útočníků tutově nebyl čistě bílý Evropan. A že všichni byli pravděpodobně muslimové je sice rovněž čirá spekulace, ale komu jinému by v Evropě 21. století mohla vadit krátká sukně? Novináři si ze záhadných důvodů myslí, že podobným zamlčováním nepohodlných faktů pomáhají dobré věci. Jenže zamlčování faktů ještě nikdy k ničemu dobrému nevedlo. Furt si stěžujete, že vám lidi nevěří, protože Putin. Hovno Putin, jde o důsledek vaší práce.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc září 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Marek Janicko 200,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Pavel Burget 200,- Kč, Pavel Jurášek 100,- Kč, Robert Schlesinger 100,- Kč, Alena Albrecht 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Zdeněk Vybíral 1000,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Dr. Ilja Baudyš 1000,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Karel Kubela 83,- Kč, Jiří Obermaier 300,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Anonym 100,- Kč, Milan Tahovský 1000,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Jiří Cígler 250,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Anonym 200,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Jana Slabá 100,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, L. Skrobacek 149,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Jan Petr 300,- Kč¨, František Vrána 50,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, ing. arch. Marie Tachezyová 200,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, V. Trulley 333,- Kč, Stanislava Urbancová 300,- Kč, Jana Nováková 500,- Kč, Jan Dočekal 500,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč, ing. Olga Žlábková 1000,- Kč, Vladimír Janeček 100,- Kč

Celkem za měsíc: 16 465,- Kč
Vybráno 46.75%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 071 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (39 votes, average: 4,85 out of 5)
Loading...
30 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)