medailni
22.5.2020
Kategorie: Společnost

Mediální hovínka XXXIII.

Sdílejte článek:

LU LINA

„Potlesk nečekám, vězení se nebojím,“ říká v rozhovoru pro Evropskou televizi ministr zdravotnictví. To je dobře, pane ministře. Kdo je připraven, není překvapen. Je hezké vidět, že jste si zjevně vzal ponaučení z toho, jak vás ta čínská breberka nachytala se spuštěnými kalhotami. Taky se mi moc líbí, jak soudruh ministr považoval za nutné zdůraznit, že „vůči Číně necítí vděk“ . Mladých, perspektivních politiků, kteří mají sice v prázdné palici jen průvan, ale umí anglicky a hlavně vždycky perfektně vědí, co se od nich očekává, není nikdy dost.

S péčí řádného hospodáře

Armáda rekordně nakupuje, investice nezastavila ani pandemieinformuje dále „nejdůvěryhodnější zpravodajský web v ČR.“ Je milé dozvědět se, že zcela zbytečné a především politicky motivované servilní nákupy předražených amerických hraček pro naše zelené mozky za 70 miliard nezastaví ani údajně smrtící breberkou zruinovaná ekonomika a následný giganticky rekordní schodek rozpočtu. Je nová doba. V době krize jakou jsme dosud nezažili teď experti zřejmě doporučují místo staromódního, pravicově populistického seškrtání rozpočtu raději zaseknout pořádně hluboko tu největší sekeru jakou najdete. Sice nebudeme mít co žrát, ale naše postavení v NATO výrazně posílí. Hurá. Hurá. Hurá.

Mé kung fu je lepší než tvé

USA odstupují od smlouvy o otevřeném nebipíší Hovinky. Protože ji prý podle New York Times Rusko nedodržuje. Jistě. Rusko se stalo Židem 21. století – za všechno může, všechno je jeho vina. Od zvolení Trumpa a euroskepticismu až po hacknutý počítač na vrátnici benešovského špitálu. Hádám, že půjde o podobný  modus operandi jako v případě zrušení smlouvy o raketách. Rusko ji prý porušovalo, musela se kvůli tomu zrušit a USA okamžitě poté otestovaly první prototyp již nesmluvní rakety. Šikovní, ti Amíci, to se musí nechat. Starej von Braun – nacista, který jim po válce po letech intenzivního výzkumu zkonstruoval mezikontinentální raketu – by jistě zezelenal závistí.

A teď tu o Karkulce

A když už jsem nakousl tohle téma: Místo kyberútoků na české nemocnice odhaleno. Stopy vedou na sever Moskvyodhalil investigativní, ještě mírně ricinem zavánějící mladý Kroupa na serveru Seznam – Najdu tam, co neznám. Tak, kam jinam taky, že. Všechny cesty teď přece vedou do Moskvy. Jde o strhující reportáž o „etických“ hackerech, kteří nás brání před těmi neetickými, ruskými. Ozdrojované to tradičně není nijak, předpokládá se asi , že budeme panu Kroupovi a jeho anonymní skupině „etických“ hackerů prostě tak nějak věřit. No, asi jsem divnej pavouk, ale na mne to celé působí jako vždycky všechno ze Seznamu – jako pohádky ovčí babičky. Zvlášť se mi líbila ta pasáž, kde je vysvětlováno, že hacker když chce, tak je takřka nulová šance ho identifikovat, ale ausgerechnet tenhle Rus to nechtěl. Chtěl prý být do kompu v ulici Skladočnaja, Moskva vystopován. Proč, to je prý záhada. No nevím, školení CIA, Seznamu ani Evropských hodnot nemám, ale není v takovém případě mnohem pravděpodobnější, že ten, kdo za tím skutečně stojí a kdo nezanechal žádnou svojí stopu chtěl, aby stopa vedla na sever Moskvy? Pane Kroupa a příště tu o Karkulce, prosím.

Jak kadeřnice u vysokých pecí zvládly svůj první odpich

Kadeřnice štíty zahodily, nedá se v nich pracovat,informují Hovinky. Ale to jsem velice překvapený. Myslel jsem, že jim ondulování vlasů ve výstroji pro slévače oceli půjde výborně. Navrhl to tutově někdo – pane podplukovníku? – kdo si to předtím určitě sám vyzkoušel v praxi, to bylo zjevné od začátku. Zvlášť se na to jistě těšili brejlatí, těm muselo být ze zkušenosti  jasné, že kombinace dioptrických brýlí, roušky a štítu bude parádní lalka. Bylo to dokonce jasné i mně, a to nejsem kadeřník, jen nosím brejle. Ovšem na ministerstvech vědí vždycky všechno lépe než my potroubci tady dole. Jen se divím, že jim k tomu ten neznámý úřednický génius reálné praxe nenařídil nosit i ten igelitový skafandrový skleník.

Já na bráchu, brácha na mě

Poslanci chtějí řešit, proč České dráhy utratily přes 100 milionů za reklamu u mediální skupiny MAFRApíše Hlas Ameriky. Nechápu, co na tom chtějí řešit. Proč k tomu došlo všichni víme a nebylo to nic, co by se tady v nějaké formě nedělo odjakživa. Já na bráchu, brácha na mě. Kdo je bez viny, ať první hodí kamenem, na to si rád počkám. Sněmovna přímo přetéká týpky, co by bez váhání prodali vlastní babičku, kdyby za ní dostali dost. A ti samí teď budou se zdviženým obočím zkoumat, jestli vrchní ajznboňák náhodou neprodal tu svojí premiérovi? Nemáte tam snad vy vemena za moje peníze do čeho smysluplnějšího píchnout?

Poprvé je všechno krásné

Rusové jsou roztrpčeni a Putinovi poprvé za dvacet let padá popularitashrnuje na Hlasu Ameriky pandemii publicista Just. Vida. Takže ty opakované nadšené zprávy nejen Českého rozhlasu z minulých let o tom, jak Putinovi klesla popularita na „historické minimum“ , byly všechny ukázkovými fake news, jak soudní lidé schopní si najít relevantní informace z vícero zdrojů celou dobu věděli? Třeba tadytadytadytady nebo tady?

Nikdy sé nevráátííí poháádka mláádí

30 let zpět: Orlík v televizi, Landa vyzýval k dodržování zákonazavzpomínala ČT. Až mi skoro slza ukápla. Ano, před 30 lety, když jsme velmi krátce žili ve svobodné zemi, bylo možné skoro všechno. Schválně, zkuste si v dnešní ČT představit třeba Ortel a rozhovor s jeho frontmanem…

Sice v rouškách a dva metry od sebe, ale na nové sedačce

Lidé čekali před Ikeou ve frontách již od sedmi ránoinformovaly Hovinky. Ten den nám vrchnost milostivě povolila po dlouhých týdnech abstinence jít zase trochu roztočit kola zhroucené ekonomiky do velkých nákupních center. A poddaní  důvěru v ně vloženou jako obvykle nezklamali. Poslušně a nadšeně už za svítání naběhli před nadnárodní krám s globálním trendy aušusem a nedočkavě se s rouškami a v dvoumetrových rozestupech strkali před vchodem. Zhruba ve stejné době, kdy zbytek Evropy v různých zemích demonstroval před vládními budovami kvůli přehnané a chaotické rouškové buzeraci, pseudopandemické totalitě a proti likvidaci národních ekonomik.

Demence v čase korony

A nakonec trochu situační televizní romantiky: Láska v čase korony. Moc bych k tomu chtěl něco napsat, ale nemám slov. A hlavně jsem nenašel sílu si to pustit. Ačkoliv je pod tím podepsaný Baldýnský, jehož Comeback patří k tomu nejlepšímu, co tady na seriálové scéně kdy vzniklo. Omylem jsem shlédl pouze kratičkou ukázku a jen neslyšně zíral. Schválně, je tady nějaký duševně mimořádně odolný jedinec, který viděl aspoň jeden celý díl?

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc říjen 2020: *****

ing. Jan Dvořák 400,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Pavel Kl*ka 222,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Miroslav Paták 200,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Anonym 1000,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Pavel Jurášek 100,- Kč, Jan a Gabriela Horáčkovi 500,- Kč, Miloš Kraus 200,- Kč, Ludmila Kárská 300,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Miloš Kraus 200,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, MUDr. Markéta Hansli 500,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Jiří Meissner 500,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Bohuslav Maceška 50,- Kč, Jiří Sika 100,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Martin Reiser 200,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, Aleš Karásek 200,- Kč, Petr Hučín 50,- Kč, Eduard Ezer 500,- Kč, Iva Janouchová 100,- Kč, Mirko Hampl 200,- Kč, Rudolf Roedlind 500,- Kč, Silvia Ambrogini 500,- Kč, Miroslav Meder 300,- Kč, Milan Tahovský 1000,- Kč, Jan Bezděk 500,- Kč, Miroslav Zatřepálek 100,- Kč

Celkem za měsíc: 18 855,00 Kč
Vybráno 53.87%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 384 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (36 votes, average: 4,67 out of 5)
Loading...
politicon.cz
5 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.