medailni
30.11.2019
Kategorie: Společnost

Mediální hovínka XXVIII.

Sdílejte článek:

LU LINA

„Vysoká koncentrace rtuti v rybách stojí za významným snížením dětského IQ,“ píší Lidovky. Aha, tím se ovšem mnohé z dnešních, jinak jen těžko uvěřitelných a vysvětlitelných jevů, na nichž se významně podílí především mladá generace, vysvětlují. Jezte mořské ryby, děti, budete chytří jako Gréta.

Jsme to, co děláme?

Vždycky mne znovu a znovu překvapí, kolik lidí skutečně vypadá přesně tak, jak si je představuji. Například tuhle Meredith Lowellová, aktivistka za práva zvířat co pobodala bližního svého kvůli nošení syntetické kožešinové napodobeniny vypadá přesně tak, jak jsem si vždycky představoval, že vypadá typická aktivistka za práva zvířat. Nedlouho předtím jsem zase užasl po spatření plukovnice Havránkové, první Češky ve vedení Interpolu. Přesně takto si představuji policejní plukovnici a první Češku ve vedení Interpolu, neuvěřitelné. O Gretě Thunbergové mluvit jistě netřeba. Typičtější vůdkyni sekty náboženských fanatiků, a to nejen vizuálně, budete hledat jen velice stěží. Ten úchvatně tajemný a permanentně nenávistný výraz. Vidět ji Leonardo da Vinci, bude se shánět po štětci. Nebo můj dávný favorit, tajemník pro evropské záležitosti, nyní již bohužel bývalý, Aleš Chmelař  – to je prostě přímo archetyp vzhledu tajemníka pro evropské záležitosti. Případně předlistopadového profesionálního funkcionáře SSM, což je ostatně jeden a ten samý druh. A nakonec snad vůbec první osoba, která mne o této zajímavé skutečnosti přinutila uvažovat – paní Magda Faltová, ředitelka Sdružení pro integraci a migraci.

Je načase tasit meč 

Těžce opevněná budova v Teheránu PRÝ byla podle agentury Reuters a našeho předního dezinformačního webu svědkem plánování útoku na saúdskou rafinérii. Měl přitom zaznít operetní výrok „je na čase tasit meč“ . Zdroj informace mají tvořit celkem čtyři íránští úředníci přející si zůstat v anonymitě. Jistě. Úplně to vidím. Velení Revolučních gard plánuje v „těžce opevněné budově“ ošemetný útok na spojence USA a nechá u toho prdelkovat ne jednoho, ale rovnou čtyři inkousty, aby pozorně naslouchali. Velice pravděpodobné. Tito íránští inkousti jsou všichni tajní opoziční demokraté, kteří se společně  rozhodnou, že o věci je třeba informovat Západ a vyberou si k tomu agenturu Reuters. A po šichtě tam asi všichni čtyři společně zašli poreferovat.  To je ještě o dost pravděpodobnější. A nejvíc se mi líbí, jak tu pecku u Reutersů i u těch našich přicmrndávačů před zveřejněním evidentně ověřili z několika nezávislých zdrojů. Protože tak se přece hlavně liší informace od dezinformací, jak neustále slyším. Zvlášť v případě, že k útoku se již dávno přihlásil někdo úplně jiný.

Kritika ano, soudruzi, ale pouze konstruktivní

BIS Chvojkovice-Brod považuje za největší hrozbu pro českou ústavnost proruské aktivisty šířící dezinformace. Tedy ne plíživou levicovou multikulturní ekototalitu Západu směřující nás i Evropu k úpadku, nesvobodě a občanským válkám. Ne mocenskou, vojenskou a ekonomickou hegemonii USA, která z nás dělá poslušné a bezprávné vazaly. Ne existence a masová podpora ze Západu financovaných skupin takzvané občanské společnosti, které skutečně zjevně slouží cizím zájmům a jsou tak daleko reálnější hrozbou než odmítání zúčastnit se již téměř povinné protiruské hysterie. A už vůbec ne proameričtí aktivisté šířící dezinformace. Ne, nic z toho. Naše americká tajná služba má největší vítr z názorové plurality. A z Ruska s Čínou. Ovládejte nás, úkolujte nás, vysávejte nás, vytvářejte napětí, rozdělujte společnost –  jestli jste z té správné světové strany je to úplně v pořádku a česká demokracie tím nijak nestrádá. A tak se logicky spolu s Číňanem taky zeptám: „Nějaké důkazy podporující tvrzení, že příkladně věcná kritika multikulturalismu, islámu, EU nebo NATO ohrožuje českou demokracii, by konečně nebyly?“

A ještě tohle se mi taky moc líbí: „Číňané zvolili poměrně jednoduchou metodu, jak prosazovat svoje zájmy a vytvořit si kontakty. Pozvou dotyčného na školení, seminář, poznávací zájezd. Platí mu výdaje a ještě mu dají i kapesné. Ten si pak bude vědom toho, že Číně „něco dluží“ a následně se ho Čína bude snažit dostat na svou stranu.“ LOL.  Já nechci šťourat, ale vybavujete si o kolika z těch, co teď všude vidí ruské špiony je celkem známo, že byli na školení, semináři, stáži a tak dále nikoliv v Číně, ale v USA či Velké Británii? Plukovník Koudelka kupříkladu.

Mít tak v roce 1968 americký vrtulníky, bysme jim ukázali

Armáda vsadila na akční sebepropagaci, ve které se snaží vysvětlit, proč ukrutně nutně potřebuje nová bévépéčka a americké vrtulníky za hromadu našich peněz, píše iRozhlas. Přiznám se, že na shlédnutí některého z těch videí jsem nenalezl dostatek duševní síly, ale k dostatku informací to naštěstí nebylo potřeba. „Vždycky jsme bojovali s tím, co armáda měla…,“ prohlašuje poměrně odvážně v úvodu článku náčelník generálního štábu. Vida. Mohu položit řečnickou otázku, kdy to bylo? Aspoň jednou, pokud nepočítám ta epizodní prosazování cizích zájmů tisíce kilometrů odtud? Z mého pohledu jde o další desítky miliard spláchnutých do hajzlu a to nepočítám provize pro nové Dalíky. Pro armádu, která nikdy svojí zemi nebránila a vzhledem k velikosti ani bránit nemůže, jsou stará ruská bévépéčka a staré ruské vrtulníky dobré až až. Moderní a hlavně moderně drahá technika za naše miliardy netřeba ani pro trapné přicmrndávání Američanům při okupaci Afghánistánu nebo Francouzům při rabování přírodního bohatství Mali. Ani Afghánci, ani Malijci rozhodně nedisponují ničím lepším. Co takhle nechat stále ještě velice dobré ruské vrtulníky repasovat v Rusku, jako to udělali Maďaři a ušetřené miliardy investovat pro jednou do něčeho, co má pro občany téhle země nějaký skutečný smysl?

Když vy novou zakázanou raketu, tak my ji máme už dávno hotovou

„Evropa je v ohrožení. Případný konflikt s Ruskem může přerůst do jaderného,“ říká pro Hlas Ameriky bezpečnostní expert. Tentokrát je to jakýsi Onderčo, o kterém jste, jak předpokládám, stejně jako já v životě neslyšeli. Tohoto „odborníka na jaderné zbraně“ disponujícího především tím správným názorem na Rusko tentokrát vykutali na univerzitě v Rotterdamu. Mimochodem, pán předtím také sbíral zkušenosti v USA, viz čínský způsob verbování agentů výše. V rozhovoru je zajímavá ovšem jiná věc. V první otázce zazní, že USA svojí raketu porušující parametry smlouvy INF vyzkoušeli prakticky ihned po jejím zániku. A „expert“ v odpovědi uvádí, ovšem v souvislosti s raketou ruskou, že „…takovou raketu nevyvinete ze dne na den, rozhodnutí proto muselo přijít už mnohem dřív…“ Souhlasím. Takovou raketu skutečně nevyvinete ze dne na den. Z čehož logicky usuzuji, že i USA tu zakázanou raketu vyvíjeli dlouho před vypovězením smlouvy. Ale za kazisvěta, ačkoliv smlouvu vypověděl Američan, je jen Rus. Bože, kdybyste si aspoň při té nekonečně nablblé propagandě viděli do huby. Ale jinak s „expertem“ souhlasím. Evropa je v ohrožení. Jen se tak úplně neshodneme na tom, kdo jí vlastně ohrožuje.

Soudím se, tedy jsem

A na závěr dnešní nepravidelné dávky proruského aktivismu ohrožujícího českou demokracii něco trochu lehčího. Blesk o Helence „Mercedes“ Vondráčkové napsal, že je „za zenitem“ a ta ho, jak je jejím chvályhodným zvykem, žene k soudu. Tentokrát jí ale naprosto chápu. Je přece v rozpuku mládí, svůj profesní vrchol má ještě daleko před sebou a nějaký bulvární plátek jí šířením takových hnusných lží přece nebude beztrestně nabourávat tak skvěle nastartovanou kariéru!

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc listopad 2020: *****

ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Jan Sabo 500,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Jiří Sika 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Anonym 500,- Kč, Jan a Gabriela Horáčkovi 500,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Anonym poštou 222,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Petr Čermák 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Martin Golombek 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Bohuslav Maceška 100,- Kč, MUDr. Ilja Baudyš 1000,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč, Lubomír Vylíčil 5000,- Kč, Dagmar Bowyer 500,- Kč, Vlastimil Kornas 666,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Martin Reiser 200,- Kč, Ludmila Kárská 200,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Olga Petrová 300,- Kč, Vítězslav Nováček 100,- Kč, Jan Bezděk 500,- Kč, Petr Hučín 50,- Kč, Marie Kouklíková 300,- Kč, Lukáš Vašíček 200,- Kč, Miroslav Zatřepálek 100,- Kč

Celkem za měsíc: 20 371,00 Kč
Vybráno 58.20%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 795 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (21 votes, average: 4,67 out of 5)
Loading...
politicon.cz
5 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.