medailni
12.11.2019
Kategorie: Společnost

Mediální hovínka XXVII.

Sdílejte článek:

LU LINA

Rozhlas pro nás spočítal, že prezident Zeman vyznamenává hlavně svoje sympatizanty. A to jsem velice překvapený a znechucený, protože nebožtík pan prezident Havel přece vyznamenával hlavně svoje odpůrce.

Policie si už zase „posvítí na piráty“ . Po kolikáté už. Policie si podle servilních a zjevně slabomyslných novinářských šmoků užívajících s oblibou tuto dementní frázi „svítí na piráty“ za naše nemalé peníze už poměrně dlouho. Máte snad někdo pocit, že „pirátů“ ubývá? Že je snad trotlů v dopravě díky tomu méně? Jezdím denně a ten pocit rozhodně nemám. Zato mám silný dojem, že důsledky toho slavného „svícení si na piráty“ dopadají především tvrdě na běžné řidiče, tedy nepiráty. Tedy ty, v jejichž jménu jsou tyhle oslavné pamflety na policii údajně vytvářeny. Více neoznačených policejních vozů, více a dokonalejších radarů, více a drakoničtějších zákonů, více a vyšších pokut, to všechno ve finále vždy slouží pouze k jedinému účelu – větší moc policii, méně práv řidičům, více buzerace obyčejných lidí. Lidí jako jsme já nebo vy, těch, kteří metr za cedulí „obec“ uprostřed pole řepky jedou ještě setrvačností 55 km/h. Těch, co v zoufalství nad demencí tvůrců dopravních předpisů, demencí lokálních dopravních omezení a demencí městských radních, což vše dohromady brání řidičům svůj vůz užívat v souladu se zdravým rozumem, občas z nevyhnutelnosti poruší nějaký dopravní předpis. Na které trotlové, co je novinářští šmoci nazývají „piráty“ , prdí globálně a prostě proto, že jsou trotlové nebo arogantní trotlové. Bez nejmenšího ohledu na jejich množství a přísnost. Protože blbost a aroganci nelze vymýtit žádným předpisem. Natož nějakými luxusními bavoráky.

Voda je asi příliš banální  

„Fekálie stále končí v potocích, dotace malé obce nespasí,“ objevilo se bez jakéhokoliv dalšího zájmu kohokoliv na iDnesu. Tohle byla snad první věc, která mne napadla, když se objevila Greta a celý ten uhlíkový gretenismus. Tak oxid uhličitý, jo? A hovna ve vodě vám dětství a sny neberou? Máte pocit, že stran znečišťování vody je už všechno v cajku a proto je třeba začít akutně řešit tak zásadní věc, jako je něco, co nikoho normálního nepálí? Kdyby všichni ti, co dneska mají deprese z mojí uhlíkové stopy, měli depresi ze znečištěné vody a napínali všechny své síly směrem k průzračným řekám, což je nepochybně mnohem snáze dosažitelný cíl, mají mojí plnou podporu. S oxidem uhličitým ať jdou ale do prdele. A nefungující dotace nejen na kanalizaci si můžou vzít sebou.

Já, já, já jenom já

Páter Halík má naprostou pravdu, opravdu je elitní světový unikát. Narcisů tohoto formátu je totiž velice málo. Vyslechnout ten rozhovor celý je, jako u každého rozhovoru s tímto centrálním morálním a intelektuálním pilířem lidstva, zkouškou psychické odolnosti. Armádní a policejní speciální jednotky by ty nejlepší měly zařadit do svých výcvikových programů. Profesor Halík se se skromností, džentlmenstvím, společenským taktem a slušností jemu vlastní opět nad nikoho nevyvyšuje a nikoho neponižuje přesně podle vzoru svého největšího vzoru, Ježíše Krista. Ve světě si ho právě proto ostatně velice váží. Doma ovšem, stejně jako elitní kolega Ježíš, není prý bohužel zrovna prorokem. Nu, přejme tedy společně skromnému panu profesorovi Halíkovi, aby nenásledoval osud svého předřečníka Ježíše, dožil se požehnaného věku i všech poct a slávy, po nichž tak nezřízeně touží a aby o něm nikdy nikdo nemluvil tak, jako on neustále mluví o druhých.

Věděli jste, že v Číně vládnou komunisti?

Čínská firma Huawei, je prý pod vlivem komunistické strany Číny, informoval nás za naše peníze rozhlas. Vida. To by mne nenapadlo, že firma z nejznámější komunistické země – Číny, ovládané komunistickou stranou Číny by mohla být pod vlivem komunistické strany Číny. Protože komunistická strana Číny nemá v Číně vliv přece na nic, takže odhalení jejího vlivu na v Číně vyrábějící čínskou firmu mne doslova šokovalo. Bože můj.

Tusk.eu

Luboš Palata praví, že Donald Tusk se nevrátí do polské politiky, což pro ní prý bude velká ztráta. Místo toho zůstane v Bruselu a bude odtud dál škodit nejenom Polsku…ééé pardon, pracovat tam dál pro společnou evropskou věc. Z komentáře pana Palaty plynou dvě věci: Zaprvé, že Donald Tusk je realista, protože polští občané mají ve věci Tuskova minulého i budoucího přínosu pro polskou politickou scénu evidentně jiný názor, než Palata. Zadruhé, mimóznost komentátora Palaty pokořila další, doposud zdánlivě nedosažitelnou metu. Palatovi je také líto, že Češi osobnost takového formátu v Bruselu bohužel nemají. Bohudík, konstatuji já. Kolaborantů jsme měli a máme už víc než dost a v Bruselu nám bohatě stačí i ti menšího formátu, co už tam jsou. A kromě toho se mýlí, třeba taková Jourová už Tuska nejen v domácí oblíbenosti dotahuje mílovými kroky. A dovolil bych si polemizovat i s tvrzením, že Tuska mají a budou mít v Bruselu Poláci. Copak tam všichni tihle tydlitáti nejsou, jak jsme mnohokrát slyšeli, výhradně jako Evropané a ne jako Poláci, Češi a Němci?

Čím bych si tak mohl ještě více uškodit?

V Sýrii a speciálně v oblastech ovládaných povstalci, existuje pravděpodobně nejrozsáhlejší síť zdravotnických zařízení na světě a idlíbská infrastruktura se asi už z ničeho jiného než z nemocnic neskládá. Lze tak alespoň soudit z toho, jak často jsou tam podobná zařízení bombardována. Pochopitelně úmyslně. On totiž Asad, jako každý akademicky vzdělaný diktátor totiž už od roku 2011 celé noci nespí a přemýšlí, jak by si u Syřanů a také z mezinárodního hlediska mohl ještě víc nasrat do bot. A výsledkem těchto bezesných nocí nepochybně byly ony slavné „chemické útoky“ na syrská dítka či právě zmiňovaný rozkaz syrské armádě střílet výhradně na špitály a pokud to jen trochu jde tak upřednostňovat jejich dětská oddělení. A jeho spojenec Putin uvažuje stejně, pochopitelně. Oj, jak by bylo na světe krásně bez takovýchto diktátorských bestií, všude by vládl klid a mír a špitály by tragickými omyly bombardovali výhradně naši liberálně demokratičtí američtí spojenci.

Heil Greta!

Podle herce DiCapria je Greta vůdkyní naší doby. Chytrej kluk, ten Leonardo. Asi ještě nehodlá ukončit svou filmovou kariéru, zdá se. Kdyby kupříkladu býval prohlásil: „Greta by se měla léčit,“ nevsadil bych na její pokračování ani cent. Nebo třeba: „Měla by sedět ve škole,“ jak z propadliště dějin prohlásil jakýsi španělský expremiér. A v tom to bude, že. V tom propadlišti dějin a expremiérství. Už nic neriskuje. No, neriskuje. Jestli to půjde dál stejnými grády, tak by se mohl veřejného upálení solárními panely ještě snadno dožít, reakcionář jeden. Z čehož všeho mimochodem plyne, že to s tou chytrostí vlastně asi nebude nic moc. Protože skutečně chytrý americký herec v aktivním věku by raději držel zobák.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc květen 2021: *****

Josef Budějovský 500,- Kč, Jiřina Kozáková 200,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Rene David 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, ing. Jiří Babinský 500,- Kč, Věra Baarová 1000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Lubomír Vylíčil Phar. 5000,- Kč, Novákovi 500,- Kč, Marek Janičko 100,- Kč, Vlastimil Kadlec 2000,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Michaela Wurmová 1000,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Karel Hojdar 150,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, MUDr. Ive Niemcová 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Irena Kuželová 150,- Kč, ing. Stanislav Kužel 150,- Kč, Olga Petrová 300,- Kč

Celkem za měsíc: 16 650,00 Kč
Vybráno 47.57%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 276 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (33 votes, average: 4,94 out of 5)
Loading...
1 komentář

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)