medailni
5.10.2019
Kategorie: Společnost

Mediální hovínka XXV.

Sdílejte článek:

LU LINA

Jakási uvědomělá občanka, která asi nemá do čeho píchnout, dala Babiše k soudu, protože prý „říkal do televize, co není pravda.“ Žalobou hodlá politiky odnaučit lhát. Nu, Lu Lina přeje idealistce hodně štěstí, protože pokud to není zase nějaká recese nebo objednávka a paní hodlá být zásadová stylem padni komu padni, tak do konce života už ze soudních síní nevyjde.

Nebojte se být otevření

„Myslím si, že je dobré říkat své názory, cením si odvahy a lidé se bojí být příliš otevření,“ říká v rozhovoru pro „Hlas Ameriky“ režisérka Pavlásková. S tím se nedá nesouhlasit. Nebát se říkat veřejně své názory – jakékoliv – je základem každé slušné a skutečně svobodné společnosti. Má to ovšem háček. Politicky angažovaná a uvědomělá soudružka režisérka totiž vzápětí osvětlila, jak si tuhle krásnou teorii představuje v praxi. Mít odvahu říkat otevřeně své názory mohou mít pouze ti, co je mají správné. Pokud tak učiní ten, kdo je správné nemá, jako například arabista Pelikán ohledně Íránu, je třeba mu utnout žílu u samýho pytlíka. Cituji z následujícího rozčíleného proslovu umělkyně a puncované názorové liberálky: „Tohle nesmí zaznívat! Jak si to může vůbec někdo dovolit! Je to tiché schvalování genocidy a válečné štváčství!“

Řekněme takový Nohavica, je to milej kluk, všechno, no ale…

Nohavicu nepozvali na jakýsi obskurní výroční koncert jakési obskurní organizace,  protože „mají doklady“ o jeho spolupráci z STB a cítili opravdu velkou potřebu tuto svou morální cenzuru místo prostého tichého nepozvání bez humbuku hodit nahlas do placu. Fíha. Myslím, že Jarek z toho, že si nezazpívá s Hutkou společně na jednom pódiu Udavače z Těšína asi až do listopadu neusne. Ostatně, pokud mi paměť slouží, tak Karel Kryl moc pozvánek na Festival politické písně Sokolov taky nedostal.

Pětkrát a dost!

Už pětkrát museli čeští piloti v Pobaltí startovat k ruským vojenským letadlům,“ informovala s palcovými titulky všechna česká dezinformační proamerická média. Zajímavé. Tak česká vojenská letadla musela u Baltu a ruské hranice vzlétnout k drzým a provokujícím ruským letadlům, pohybujícím se nad ruským územím a nad Baltským mořem? Úplně jako v té slavné bitvě o Anglii, viďte? Ovšem vkrádá se mi neodbytná kacířská myšlenka, zda podstata celého problému nespočívá spíše v tom, že české stíhačky létají u ruských hranic nad Pobaltím.

Deutsche Welle навсегда

V Rusku chtějí zakázat vysílání Deutsche Welle, protože šíří nenávist a podporuje extremismus. Šťastná to země! Ostatně se jim ani příliš nedivím. S německými vlnami všeho druhu mají poměrně rozsáhlé a poměrně velice špatné historické zkušenosti. Jakož i my. A kromě toho pořady Deutsche Welle skutečně vyvolávají silné reminiscence na slavné Die Deutsche Wochenschau doktora Goebbelse. Pokud by se snad někdy našel nějaký český politický hrdina navrhující totéž i u nás, má můj volební hlas jistý.

Ojedinělý záchvat ukrajinského antisemitismu

„Ukrajinu zachvátil antisemitismus,“ překvapeně konstatuje iDnes. Nezachvátil, milá redakce, antisemitismus je na Ukrajině přítomen nepřetržitě minimálně od dob Bohdana Chmelnického a abych parafrázoval, tak Ukrajinci ho – stejně jako Poláci – „sají s mateřským mlékem“. Jen se o tom tady z jakýchsi záhadných důvodů zásadně nepíše. Jo, kdyby někdo tak vytrvale a masově pokrýval svastikami židovské náhrobky a památníky v Rusku…to by bylo jiné mediální furóre. Nicméně redakce iDnesu dostává malé, bezvýznamné plus, neboť sice hovínkově, ale přesto informovala. Jako téměř jediná.

Okamžik zrodu fašismu v Čechách, na Moravě a ve Slezsku

„Parlamentní demokracie prohrála,“ pateticky konstatují spolu s opozicí Hovinky  v reakci na fatální nedostatek poslaneckých hlasů pro Lásky plný návrh ústavní žaloby na prezidenta. Jsem asi divnej pavouk, ale já mám z toho přesně opačný pocit. A to bude zřejmě jeden z důvodů, proč nejsem voličem stran stojících za tímto ukázkově demokraticky neschváleným návrhem.

Jejich Třešťští jim asi nerozumějí

„Lidé v Třešti rozkradli všechna tamní sdílená kola,“ píše iDnes. Klimaticky šetrný projekt tamních cyklofašistů proto musel být ukončen. Kdyby ti místo méně Rousseaua četli více Machiavelliho, věděli by, že člověk se prostě rodí špatný a pouze tlak okolností je může přinutit být dobrými. Kdyby společně se sdílením růžových kol zřídili i koncentrační tábor pro sdílení nesdílející občany a vydali obecní vyhlášku o preventivní vazbě a lidových soudech, projekt by jistě pokračoval s úspěchem dál. Takto jen došlo k potvrzení faktu, že soukromé vlastnictví je přirozenému lidskému naturelu prostě bližší, než jakákoliv forma vlastnictví socialistického.

Autor: 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc říjen 2019: *****

Vladislav Vydra 100,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Miroslav Hloušek 111,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, Václav Červinka 200,- Kč, Eva Myslivečková 100,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jan Bezděk 1000,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Marie Fulková 100,- Kč, Pavel Šána 107,- Kč, Oto Tvrz 200,- Kč, Petr Pisan 100,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Ludmila Karská 300,- Kč, Petra Rohlíčková 200,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Vlastimil Kornas 666,- Kč, Jana Hašlarová 200,- Kč, Ilja Baudyš 1000,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Miloš Kraus 300,- Kč, Rostislav Jendrejčík 50,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Anonymní dárce 222,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Jan Šmrha 100,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Michal Škurek 100,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Marek Janičko 200,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Martina Kosková 500,- Kč, Ivana Benová 108,- Kč, Soňa Holcová 200,- Kč, Václav Tykvart 200,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Martin Reiser 200,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč, Ladislav Adamec 100,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Lukáš Vašíček 200,- Kč

Celkem za měsíc: 13 147,00 Kč
Vybráno 37.56%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

Po blokaci Pravého prostoru můžete sledovat novou stránku PP na facebooku.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 013 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (28 votes, average: 4,86 out of 5)
Loading...
loading...
politicon-eshop voxpopuliblog
4 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.