medailni
17.1.2020
Kategorie: Společnost

Mediální hovínka XXIX.

Sdílejte článek:

LU LINA

„Disciplína, vy kluci pitomí, musí bejt! Jinak byste lezli po stromech jako vopice,“ říká Josef Švejk v jedné ze svých proslulých nekonečných tirád. „Až 50 tisíc za psa bez čipu. Pokuta proti nedisciplinovaným bude tvrdší,“ píše pro změnu soukromá hlásná trouba současného předsedy vlády. Abychom nelezli po stromech jako vopice se totiž po vzoru rakousko-uherské armády stará i náš moderní český stát. Nedisciplinovaný občan, tedy takový, který chce po státu jediné – aby mu dal pokoj –  je pro moderní stát toužící po jeho absolutní kontrole zcela bezcenný a je tedy záhodno ho převychovat. Například ukládáním stále nových povinností za jejichž nesplnění dostanete od další obtloustlé báby z dalšího úřadu bianco flastr, že se vám protočí palce u nohou. Ale v podstatě to chápu, na chudý lid musí být přísnost, to platí už od dob monarchie. Faktem nicméně je, že kupříkladu za toho strašného despoty France Josefa měla osobní svoboda českého občana vůči státu takový rozsah, o kterém si v dnešní demokracii můžeme nechat leda zdát. Tak dál sladce spěte a choďte radši demonstrovat kvůli dotaci na premiérovu hóch putyku.

Děvčata, vpravóó hleď! 

Norská viceadmirálka mířící do vedení NATO ho především hodlá feminizovat. No konečně. Feminizace je přesně to, co ještě NATO chybí k dokonalosti. Ve velení této výhradně obranné aliance, která – jak vidíme dnes a denně v televizi – přesně v duchu své zakládací listiny urovnává veškeré spory mírovými prostředky a zdržuje se hrozby silou nebo použití síly, už byl například i český předlistopadový komunista a v čele NATO stojí bývalý norský radikální levičák požadující vystoupení Norska z NATO. Tak proč ne učitelka, radikální feministka a klimatická hysterka. A doufám, že feminizace se nebude týkat jen velení. 50% žen do každé alianční armády! A do bojových jednotek alespoň 60% a do speciálních 70%! Vždyť ženy jsou ve všem lepší než muži, jak pravil pan Hussein Obama. Už se těším na titulky  „České výsadkářky v Afghánistánu pomstily své kolegyně“ . S ničím nesouvisející osamělí teroristé a Putin jistě hrůzou z budoucnosti už teď nespí. Také viceadmirálčin příslib boje NATO s klimatem zní velice slibně. Elektrolodě, elektrotanky, elektrobombardéry, elektropandury, elektrovibrátory a veganská menáž ženstva. A horečné modlitby plukovních kaplanek, aby Putinův útok přišel v období vysokého slunečního svitu a silných větrů.

OmbudsMAN 

Křeček není šťastnou volbou na ombudsmana, ostatní dva kandidáti ano, pravila veřejně paní Šabatová, odcházející ombudsmanka, jejíž podivné působení v tomto podivném úřadě asi nejlépe charakterizuje její lidová přezdívka ombucmáňa. Nevím, jak vy, ale já jsem si nikdy nevšiml, že by nějaký jiný odcházející státní úředník/ce nahlas hodnotil/la a kádroval/la své potenciální nástupce. Zajímavé. Mimochodem, není náhodou nejvyšší čas změnit patriarchálně šovinistický, genderově nevyvážený a tudíž vysoce diskriminační název této funkce i úřadu? OmbudsMan – no fuj.

Víc peněz pracujícím? Ani omylem! Vaše ČSSD

ČSSD odmítá zrušit superhrubou mzdu, protože by tím ubylo peněz na štědrý socdemácký experimentální socialismus soudružky Venezuely Maláčové. Experimentální proto, že se tak dlouho experimentuje s ochotou lidí pracujících platit stále větší daně, aby bylo na rozdávání lidem nepracujícím, solárním baronům, na kotlíkové dotace a na stále bytnějící státní byrokracii, až se za rachotu a smradu zhroutí veřejné finance i stát a stejné hovno mají úplně všichni. Což je ostatně cílem každého socialismu. S velkým úspěchem to stále dokola provozují například v Jižní Americe a v Řecku, ale zbytek Evropy už zdatně dotahuje. Jinými slovy levicová – sociální – ČSSD hájí zachování většího odírání pracujících státem, zatímco ukázkový buržoazní oligarcha v čele vlády by jim chtěl nechat víc peněz v kapse. LOL. Gratuluji tímto ČSSD k efektnímu prostřelení té poslední vlastní nohy, která jí ještě vratce držela nad pěti procenty.

Pepo, já se spletla!

Radary budou stát dvakrát tolik, než se počítalo, protože nějaký dobře placený inkoust na ministerstvu obrany byl líný hnout prdelí i mozkem. Ministerstvo obrany si z toho „vzalo poučení do budoucna“ . Bravo. Já se přiznám, že jako daňový poplatník přispívající svou troškou na inkousta i nové dvakrát dražší radárky bych spíše uvítal, kdyby kromě ponaučení také vykopli zmíněného neschopného inkousta. Protože tam, vy jelitní elito, nežonglujete se svýma miliardama, ale s miliardama na který se vám nerad a výhradně pod pohrůžkou násilí skládám i já z toho prdu, který i díky vaší úchvatné zahraniční a protiživnostenské politice momentálně vydělávám. Tím spíš, že tohle je jen špičičička ledovce, že? Kauzy CASA, Panduři barona Trencka, Gripeni i drahé vrtulníčky jako výpalné Doníčkovi, aby nás měl pořád rád, příkladně. A to jsme jen u jednoho jediného ministerstva. V tomhle státě, říkám už dlouho já,  je i bez ČSSD peněz habakuk na to, aby se například penzisti nemuseli pást a zubař byl zadarmo, jde jen o způsob, jak se s nimi zachází. Dokud bude jedinou reakcí státu na vlastní stamilionové a miliardové bukance „jejda“ a na miliardové zlodějny mocných „no toto“ a dokud se budou naše peníze cpát všude možně, třeba 700 milionů do Afriky, což bude mít úplně stejný efekt jako spláchnout je do hajzlu, a ne v první a poslední řadě zpátky mezi lidi, co je ne zrovna snadno vydělali, tak to rozhodně lepší nebude. Když už je podle našich politiků nutné nás odírat gigantickými daněmi, jakože pochopitelně není. Ale to je zase jiná písnička.

Hajzlové taxikářští!

Jakási Anička Vančová se z titulu znalkyně problematiky (občas jezdí taxíkem) v Krajských listech rozčiluje nad tím, že taxikářští zloději v Praze budou moci poprvé od roku 2006 zvednout své ceny a přizpůsobit je ekonomické realitě. Titulek začíná „Praha zas podlézá drožkářům.“ No, nevím, pražský magistrát dělá nejrůznější podivné věci, ale obvinit ho z podlézání drožkářům mi přijde fakt hardcore. Mohl bych rovněž se skutečnou znalostí věci uvést mnoho argumentů dokazujících princip, že ne každý, kdo chodí obědvat do restaurace se nutně stává gastronomickým odborníkem, ale protože si vážím svého i vašeho času, neučiním tak. Pouze se tedy symbolicky Aničky Vančové zeptám: „Je v Praze hodně míst, kde dnes zboží a služby nakupujete za ceny roku 2006?“

Chci ti, Gilgameši, svěřit tajemství

Stačí nový pohled z toho správného úhlu a z bílého kolečka je rázem černý čtvereček. Švédští akademici takto nově a ze správného úhlu přezkoumali nejdelší runový nápis světa z devátého století a dospěli k názoru, že text není vyjádřením žalu otce nad ztrátou syna, jak si doposud mylně mysleli, ale nářkem nad klimatickou změnou v podobě Velké Zimy. Vida, již staří Vikingové znali environmentální žal. Očekávám, že příkladu budou následovat i akademici z jiných zemí. Například Epos o Gilgamešovi by mohl být místo mylného epického popisu boje s obrem Chuvavou a s nebeským býkem vlastně o boji s obřím producentem škodlivého metanu a se zhoubným slunečním oteplováním. A naše slavná Ďáblova bible tak zřejmě po přezkoumání textů nebude středověkou encyklopedií, ale varováním před klimatickými změnami působenými člověkem podloženým biblickými příklady jak dopadnou ti, co jedí příliš mnoho masa, jezdí ďáblovými povozy a topí uhlím.

Máš zaplacený daně, uhlíři?

Celníci odhalili domácí pálenici a zabavili dva hektolitry destilátu. Bravo. Ještěže ty celníci máme, viďte. Stát tak zase bude moci zasadit pádnou ránu daňovým zločincům, kteří šidí chudáka stát na daních tím, že si v důchodu pro sebe a pro své známé pálí kvalitní domácí slivovičku bez toho, aniž by poníženě prosili o povolení nějaké státní blahorodí a platili mu výpalné. O sekundárních škodách vzniklých státu tím, že z toho důvodu necítila tato organizovaná skupina kriminálníků potřebu kupovat si jako správní vohnouti díky nemravnému zdanění šíleně drahý levný alkohol nutný k zahnání depresí z otrocké práce konané za žebráckou mzdu pro zahraniční vykořisťovatele, ani nemluvě. Ta státní represivní efektivita je skutečně úchvatná. Škoda, že takřka výhradně v případech, kdy má obětí být někdo bezmocný a bezvýznamný a „škoda“ i společenská nebezpečnost jsou nulové. Okradli-li jste, či se k tomu teprve chystáte, stát o miliardy, nikdo na vás nezaklekne a jihočeský celník si vás ani nevšimne, natož aby vás umístil na pranýř. Naopak. Budete všude dáváni za příklad úspěšného člověka, tahouna ekonomiky a filantropa, co se vlastní pílí a umem vypracoval. Až se na vás budou premiér a jeho úchvatný daňově-těžební ministerský tým zase křenit z televize a prsit se, kolik vám zase kde z peněz, které předtím někomu jinému vzali, přidali, tak si na tenhle článek o zdrojích vašeho „blahobytu“ vzpomeňte. Ideálně při volbách.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc srpen 2020: *****

Petr Andres 500,- Kč, Vlastimil Kornas 111,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Michaela Wurmová 1000,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Václav Červinka 200,- Kč, Petr Jan 300,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Doc. RNDr. Richard Čapek 5000,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Zdeňka Brancuská 500,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč

Celkem za měsíc: 10 711,00 Kč
Vybráno 30.60%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 125 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (39 votes, average: 4,97 out of 5)
Loading...
politicon.cz
17 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.