Kde blb, tam nebezpečno

Represe ani masivní kampaně nepomáhají. Dokonce ani pražský projekt „Neskákej mi pod kola!“ kupodivu nezabral a lidé ve zvyšujících se počtech hynou pod koly vlaků a tramvají. I BESIP jen bezmocně přihlíží, jak občané se sluchátky i nadále vstupují bez rozhlédnutí do kolejišť a žádá další stovky milionů na nové kampaně, které lidskou blbost tentokrát už určitě definitivně vymýtí. Přeju hodně štěstí.

S péčí řádného hospodáře

Stát, respektive já, vy i všichni ostatní jsme vyplázli už miliardu za úžasně ekologické a ekonomické plavební stupně na Labi, které neexistují. Nevím, jak vy, ale já se v této souvislosti jen stěží mohu označit za spokojeného s tím, jak tenhle stát zachází z penězi, které mi pod pohrůžkou násilí odebírá. Za pár stovek milionů se v roce 1994 vypracuje strategický projekt vodní dopravy, vloží se do byrokraticko-ekologického evropského systému budování socialismu a po pouhých pětadvaceti letech navyšování hromad lejster a dalších stovek milionů vám z něj zpátky vypadne výsledek. Po vodě se nepřepravilo ani kilo nákladu a na Labi se dosud nepoložila ani cihla. Jen ta miliarda je v hajzlu. A nikomu nechybí, nikdo není zodpovědný, nikdo do toho nešťourá, nevyšetřuje to, jako by to bylo úplně normální. Není. „Péče řádného hospodáře“ , což je termín ze zákoníků, vypadá opravdu jinak.

Zblbli jsme z funkcí a proto chceme funkce

„Zblbli jsme z funkcí“ , vylil si věčný kandidát na ministra kultury Šmarda srdéčko na fejsbučku stran zajímavého vládního počínání ČSSD. Aha. Ale pan Šmarda z nich nezblbnul a proto jasně vidí, kde ČSSD tlačí bota a proč bylo tak velkou chybou vstoupit do vlády s pravicovým Antikristem. A zřejmě proto se už tolik týdnů snaží procpat do funkce a zavládnout si s ním také. Protože socdemáčtí ministři musí mít hlavně švih. A kolega ministr Staněk ho bohužel neměl. Byl to pouhý šedivý byrokrat, co se staral jen o to, aby nikdo nehrabal veřejné peníze pod sebe. Začínám konečně lépe chápat, proč se Miloš tak zuřivě brání tohohle bembeka jmenovat.

Globální oteplování

Jakási Pančochová se bude vdávat. „Přítelkyni požádala o ruku na vulkánu při západu slunce“ , nadšeně informuje známý dezinformační web. Bylo to prý velice romantické. Přiznám se, že já povinné nadšení jeho pokrokové redakce z romantické přirozenosti homosexualismu nesdílím. Jsem toho názoru, že nic se nemá přehánět a to, co stran této tématiky předvádějí zglajchšaltovaná mainstreamová média, neváhám za silné přehánění označit. Člověk aby se pomalu styděl přiznat, že je heterosexuál. Narodil jsem se v době, kdy byla homosexualita ještě trestným činem (kupodivu ne u nás, ale na Západě), coming out byl neznámý pojem, buzíci si vyznávali lásku výhradně v hlubokém soukromí a o uzavírání manželství si nechávali zdát. Během pár desítek let jsem se díky klasické aplikaci Overtonových oken ocitl ve společnosti, kde vládne opačný extrém. Veřejné oslavy teplení, teplá manželství, teplé rodiny a jsem si jist, že ani teplé kvóty už nejsou daleko. Za mne by tedy méně bylo rozhodně více. Kdo, co, kam a komu strká by mělo pokud možno zůstat zahaleno tajemstvím a nenormální by se mělo přestat vydávat za normu. A cpát to do nás horem spodem je nejlepší způsob, jak šířit homofobii.

V Moskvě je určitě mnohem víc, než jen pět a půl demokrata 

V Moskvě policie zasáhla proti nepovolené demonstraci a pozatýkala určité množství demonstrantů. Jinými slovy jednoho sociologického klasika: elita A, která je momentálně u moci, se naprosto standardním způsobem vypořádala s elitou B, která se dere k moci. Úplně stejným způsobem, jako nedávno činila francouzská elita A v Paříži, nebo španělská elita A v Barceloně. Ve všech těchto případech byly zatčeny a v případě Paříže a Barcelony navíc i brutálně seřezány stovky lidí. Podle rétoriky našich médií šlo v Paříži a Barceloně o legitimní zásahy proti buřičům, kdežto v Moskvě byla neoprávněně zatýkána demokratická opozice. Ale o tom vlastně tentokrát psát nechci, to je klasika. Tuto klasiku ovšem tentokrát velice pěkně vylepšil pro Aktuálně význačný dezinformátor Soukup ze sesterských Hospodářských novin. Nevalná účast na předmětné demonstraci v desetimilionové ruské metropoli v odhadovaném rozpětí tři a půl až pět tisíc demonstrantů, s kterýmiž údaji se spokojili všichni ostatní kolegové dezinformátoři, včetně jeho domovského plátku, se panu Soukupovi zřejmě zdála pro jeho brilantní článeček o zlém Putinovi příliš nedůstojná a tak ji zaokrouhlil na rovných 15 tisíc policejně deptaných demokratů. A nebo se zeptal T-Mobilu. Začínám asi souhlasit s názorem našich státních orgánů, že dezinformační weby už opravdu představují problém.

Bursík vidí město veliké, jehož emise nuly se budou dotýkati

„Auta se spalovacími motory budou muset z Prahy zmizet“ , prohlásil v Rádiu Jerevan manžel světové expertky na biomasu Bursík. Je skutečně fascinující, že můžete být úplný trotl i opakovaný politický bankrotář, ale pokud se jednou nějak protlačíte do dostatečné politické výše a cestou zastáváte ty správné názory, máte prakticky jistotu, že k vám už pak funkce budou nadále připlouvat automaticky. Bursík, největší pohroma pro české životní prostředí od výbuchu Černobylu, se jako bumerang opět objevil v jakémsi ekologickém úřadě a hned od začátku zase jede pecky. Mám k tomu dvě poznámky. Co jste si v Praze zvolili, to tam máte. Že Bursíka nikdo z vás nevolil? Vidíte, a to je právě to největší kouzlo liberální demokracie. A za druhé, rozhodně nechci někomu způsobit psychický diskomfort, ale pokud mám věštit já, tak dřív než spalovací motory bude muset z Prahy zmizet asi Bursík.