medailni
18.7.2019
Kategorie: Společnost

Mediální hovínka XXI.

Sdílejte článek:

LU LINA

Polemika o hovnu

Jindřich Šídlo pogratuloval Karlu Gottovi k významnému životnímu jubileu konstatováním,  že jeho písně jsou o hovnu. Možná jsou. Ale vzhledem k tomu, že „o hovnu “ jsou i komentáře žurnalisty Šídla, tak si oba pánové nemají co vyčítat.

Somálsko ze světlé stránky

Jakási další spasitelka lidstva se z kanadské emigrace, kde evidentně nasála to nejlepší, co momentálně pokroková západní společnost a speciálně její školský systém produkují, vrátila do rodného Somálska a začala v něm usilovně páchat dobro. „Chtěla světu ukázat Somálsko v pozitivním světle, a ne jako zemi bojůvek a nebezpečnou pro turisty“. Přežila v té pozitivní zemi jen osm týdnů. No, Somálsko je evidentně dál spíše než co jiného zemí bojůvek a nebezpečnou pro turisty. Jako většina afrických zemí, které smrtící koktejl nízkého průměrného IQ, negramotnosti a islámu přivedl do totožného stavu. Stavu, kdy časy africké kolonizace začínají vypadat ve srovnání s tím, co Africe přinesla nezávislost, takřka idylicky. Somálsko je nepochybně krásná země. Ale aby byla pro turisty tak bezpečná jako ty potěmkinovské vesnice, které na sociálních sítích celých osm týdnů předváděla předčasně zesnulá kytičková vizionářka nesměli by v ní žít Somálci, ale Kanaďané.

Půl milionu německých kapitánek do Afriky

„Měli bychom do Evropy převézt půl milionu migrantů“ , navrhuje německá kapitánka. A z toho, jak nadšeně zveřejňují a šíří každé její slovo evropská média lze soudit, že se s tímto návrhem i vůbec s tím, co „kapitánka“ dělá stejně nadšeně ztotožňují. Škoda, že takto nadšenou odezvu v médiích nemají i zastánci opačných postupů a idejí. Názorové pluralitě obsažené ve všech evropských ústavách by to na škodu pravděpodobně nebylo. Hledět na něco pouze z jediného úhlu a dokonce takové počínání prosazovat jako jediné správné se nám, ani kultuře názorové plurality historicky nijak zvláště neosvědčilo. Mám jiný návrh: Měli bychom do Afriky převézt půl milionu „německých kapitánek“ a další půl milion z těch, co jejich počínání tak nadšeně tleskají. Ať aplikují svůj humanismus přímo tam, kde je ho nejvíce třeba. Transfer redakce Aktuálně jsem v případě nepřidělení evropského grantu ochoten sponzorovat.

Znaky živoucí společnosti na německých koupalištích

Německo opět překvapeně řeší, tak jako každý rok v létě, explozi násilných incidentů na koupalištích. Že se spořádaní Němci nezbláznili a že za těmito „incidenty“ stojí v drtivé většině přebytkem volného času a hormonů disponující mladí imigranti, je ovšem třeba z mediálních textů odvodit jaksi nepřímo. Třeba z toho, že největší problémy má s tímto zajímavým multikulturním  fenoménem imigranty přeplněný Berlín. Nebo z informace, že jako bazénová ochranka jsou najímáni „statní muži“ (jasná diskriminace) s „tureckými či arabskými kořeny“, kteří tak mohou nadrženým pachatelům „incidentů“ v jejich rodné řeči vysvětlovat, že vyndavat ho tvrdého ze spodků přímo u dětského brouzdaliště nebo se pokoušet podříznout protestujícího plavčíka se pro inženýra skutečně nehodí. Taky se mi moc líbí řešení pomocí nasazení antikonfliktního týmu Cool am Pool. Kdyby tři Arabové osahávali mojí manželku zatímco zbytek tlupy by mi vytloukal chrup, příchod profíků z Cool am Pool by jistě tento „incident“ urovnal ke všeobecné spokojenosti a všichni bychom se pak šli společně vykoupat. Ovšem kulturolog Kaschuba nevidí žádný zásadní problém a už vůbec ne problém spojený s imigranty: „Týká se to všech…Koupaliště se jen mění společně se společností…jsou scénou pro předvádění…“ a spory „o nahotu, cákání či burkiny…jsou znaky živoucí společnosti…“. Ještěže ty kulturology máme, vždycky nám to všechno tak fundovaně vysvětlí.

Agentka 007

Léta čekání jsou pryč – je to tady. Tvůrci bondovek se konečně poženštili a zbavili nás toho nechutného pozůstatku kolonialismu, bílé arogance, mužské nadvlády a macha. Agentem oo7 už nebude fešácký, bílý heterosexuál Bond, ale ošklivá černoška zatím neznámé sexuální orientace. Bonda tam ale ještě nechali jako křoví, zřejmě aby do těch kin přišel alespoň někdo. Menšina pokrokářů pochopitelně jásá a většina konzervativních, machistických, rasistických a pravicově extrémistických fanoušků kultovní série zvrací. Ovšem, je to takové nějaké polovičaté. Agent 007 už ne, ale Bond stále ano…Měla to být rovnou černá Bondová, která by se žlutou bondgirl mezi likvidací původců klimatických změn a ruských hackerů uzavřela manželství. Osvojily by si tři syrské sirotky a společně je vychovávaly v pohlavní neutralitě k lásce k nulovým emisím. Jezdila by sdíleným elektromobilem, nosila hidžáb od Gucciho, pila smoothies ze spiruliny  – protřepat, nemíchat – a odmítala létat na mise letadlem. Když už, tak už.

Už se ani nesnaží 

Jakýsi Šír, jenž je podle vizitky expertem na šíření dezinformací o Rusku, dostal na webu ČT velkorysý prostor k prezentaci výsledků své práce, protože jeho nenávistné bláboly, jinak se to nazvat nedá, jsou evidentně v souladu s redakční politikou. Šír a ČT mají jasno: let MH17 nad Ukrajinou sestřelila ruská armádaa udělal to z čiré zlomyslnosti. Co na tom, že doposud nebyl žádný soud a jsou známy pouze poměrně velice nevěrohodné závěry poměrně velice nevěrohodné mezinárodní komise, kde jeden z možných pachatelů – Ukrajina – seděl a druhý – Rusko – kupodivu nikoliv. Co na tom, že další ze členů této komise  – Malajsie – závěry o ruské vině kategoricky odmítá. Co na tom, že „vyšetřování“ mělo zjevně jediný účel – obvinit Rusko – což prohlašuje i malajsijský premiér, tedy premiér země, jejíž letadlo bylo sestřeleno. Co na tom, že Rusko předložilo řadu relevantních důkazů vedoucích ukrajinským směrem. Co se Šírovi v jeho poblijonu nehodilo do krámu, jako například onen malajsijský nesouhlas se závěry komise, to prostě vynechal a místo toho popouštěl uzdu fantazii, respektive plnil zřejmě zadání. ČT už předvedla ledacos, ale tohle je fakt silná káva. Myslím, že právě nastala vhodná chvíle na citát: „Chčijou nám na hlavy a ani se to už nesnaží vydávat za déšť!“

Máte právo zaplatit

„Upozorňování na procesní chyby úředníků“ je „pofidérní byznys“ , který je třeba zatrhnout, míní redakce iDnes a úředníci. Jistě, piráti silnic nemají přece žádná práva a procesní chyba úředníka je legitimní součástí řízení. Asi jako je podle nich zřejmě obhajoba součástí obžaloby. A kdo nezaplatí pokutu na místě, nebo se mu nelíbí, že právní názory úředníků nemají až příliš často žádnou oporu v právu, je tuplovaný pirát. To by tak hrálo, aby každý, kdo zná svá práva, je schopen a ochoten je hájit a nebo jen z principu odmítá spolupracovat na svém nepřímém zdanění pomocí radarů v kdejakých prdelákovicích, rozporoval posvátná rozhodnutí úředníků. Nebo dokonce, jako v tomto případě, si najímal profesionály, aby jeho práva hájili oni. Spolupracující média to obvykle označují jako „trik s advokátem“. Řidič má zřejmě podle médií na úřadech právo jen držet hubu a zaplatit. Kristova noho, kdo už jiný než média, by měl tohle široce rozšířené svinstvo s radarovým zdaňováním a úřednickou arogancí pranýřovat?

Autor: 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc srpen 2020: *****

Petr Andres 500,- Kč, Vlastimil Kornas 111,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Michaela Wurmová 1000,- Kč

Celkem za měsíc: 2 611,00 Kč
Vybráno 7.46%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 361 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (33 votes, average: 4,91 out of 5)
Loading...
politicon.cz
6 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.