medailni
2.4.2019
Kategorie: Společnost

Mediální hovínka XVII.

Sdílejte článek:

LU LINA

Po stažení amerických vojáků zůstane v Sýrii „malá mírová skupina“ asi 400 Američanů, suše informuje ČT. Jako by to byla ta nejbanálnější a nejsamozřejmější věc na světě, na které není absolutně co komentovat. Američtí vojáci si prostě vpadnou do cizí země, začnou si tam válčit s „teroristy“, které z valné části sami stvořili a vyzbrojili, sem tam přitom napadnou i domácí  vládní vojska či pobijí pár stovek civilistů a po milostivém odchodu se prostě rozhodnou, že si tam pro jistotu nechají vojenskou základnu. Mandát OSN? Není třeba. Pozvání od vlády dotčené země, žádost o pomoc či smlouva s ní? Není třeba. Silnější pes mrdá. Tohle všechno nikoho nemůže překvapit, protože to je zcela běžný americký postup. To, co na celé téhle věci smrdí je bohorovný klid, s jakým k tomu přistupují média –  a nejen ona, protože Emerika. Co USA činí, dobře činí, Trump neTrump, aleluja. Zkouším si  představit, co by ČT a všechny ty ostatní servilní plátky psaly, kdyby to celé bylo v obráceném gardu. Do Sýrie ovládané proamerickým prezidentem by bez jeho pozvání či mandátu OSN vtrhla ruská vojska a začala by si tam nějakou svojí válku s „teroristy“ . A jiné teroristy, určené ke svržení nehodícího se prezidenta by si tam přitom vydržovala. Nu, a po svém odchodu ze zničené země by tam pro sichr nechala „malou mírovou skupinu“ vojáků. Fantazie mi nestačí.

Reportéři Aktuálně.cz nafotili pozůstatky občanské války v Angole ve stylu – válka je hrozná, chudáci Angolané. Válka určitě hrozná je a občanská tuplem. Nicméně se mi nějak nedaří se dojmout nad chudáky černoušky. Ta hrozná válka trvala 25 let, protože ta hrozná válka je africký národní sport. Pracovat není cool. A od jejího skončení uplynulo už dalších 17 let. Kromě toho přetéká Angola ropou a diamanty tam vyorávají na polích s bramborami. Takže se já cynik prostě nedokážu rozplakat nad aktuálními fotografiemi rezavých tanků, rozstřílených domů a minových polí,  které chudáci nešťastní Angolané za pouhých sedmnáct let nějak nestihli odstranit a opravit. Zřejmě kvůli koloniálním traumatům. Dívám se na ty dojímavé fotky, vyjadřující velmi pěkně proč je Afrika tam, kde je a dumám, jak asi vypadalo Německo a Japonsko v roce 1962.


Data jsou drahá, protože je málo používáte, informovala nás nedávno chytrá paní Marta, ministryně čehosi, mistryně v logickém myšlení a ekonomická expertka. České dráhy omezí dostupnost dat ve vlacích, cestující je příliš využívají, je možné se dočíst o něco později. Takže jak, soudruzi? Užíváme je moc, nebo málo? A když je budeme více užívat a tedy kupovat, opravdu nám je operátoři zlevní? A je nějaké spolehnutí na to, že se tito výsostní kapitalisté budou řídit logikou paní Marty, že když my zvýšíme poptávku, tak oni sníží ceny? Když se jí neřídily ani ČD? Stalo se to vůbec někdy někde v ekonomických dějinách?


Podle jakéhosi průzkumu Češi nechtějí referendum o  vystoupení z EU. Ponechme stranou fakt, vypovídací hodnota takového průzkumu o skutečném smýšlení společnosti je téměř nulová a pojďme rovnou k věci. Já v první řadě nemám rád tento tip titulků – Češi něco nechtějí, chtějí, kupují, nekupují, nadprůměrně často souloží atd., protože jsou vždy hrubě manipulativní a snaží se vyvolat dojem nepopiratelného faktu. A za druhé, tento konkrétní titulek není jen manipulativní, je to prostě blábol, jehož základem jsou zbožná přání. Protože kdyby pro vystoupení z EU bylo skutečně pouze 20% lidí, tak proč potom ta trvalá panická hrůza eurohujerů z referenda?


Šefčovič je eurohujer a Čaputová loutka, říkají Slováci ze severu. Loutka mezitím slavně zvítězila v utkání, na které dlabalo téměř 60% oprávněných voličů, takže na bratislavském Hradě k žádné změně nedojde a vše zůstane při starém. Ani se jim ostatně nedivím, proč by se slovenští patrioti obtěžovali, když měli na výběr pouze mezi eurohujerem a loutkou. Nicméně, proč se o tom vlastně zmiňuji, když nejde o žádné překvapení. Nu proto, že jako správný mužský Uko Ješita mám radost, že bratia Slováci ohodnotili finalisty prezidentské volby v podstatě úplně stejně, jako já v předvolební glose.


A na Slovensku ještě zůstaneme. Slovenská média jásají nad zvolením prezidentky. Jásají nejenom ta slovenská, také ta naše si nadšením až ucvrkávají, rozplývají se nad vítězstvím prozápadní pravdy a lásky a velice Slovákům závidí. A litují, že my jsme to nedokázali, pročež na našem Hradě vládne proruskočínská lež a nenávist. Politici to samé v bleděmodrém. Nu, což, výstavba slovenské občanské společnosti má evidentně velký náskok a je třeba zvýšit úsilí. Ovšem nebyl bych to já, abych se v duchu spíše neptal, jestli jásají také slovenští občané. Ta většina, co paní Čaputovou – Sorosovou nevolila. Protože na spokojenost médií a politiků sere pes.


Lidé z Afriky jsou v EU diskriminováni, napravte to, žádá členské země europarlament. V souvislosti s informací, že třetina Afričanů chce emigrovat a každý desátý, což je momentálně 120 milionů, do Evropy, jde o velice zajímavé načasování. Námitku, že jde o nezávazné doporučení smetám se smíchem ze stolu. Trvalý přísun černoušků do Evropy je za prvé smluvně stvrzen už více než dvacet let v projektu EUROMED a za druhé, pokud něco europarlament takto drtivou většinou schválí, můžeme si být jisti, že je pouze otázkou času, kdy se „nezávazné doporučení“ stane povinností. Podstatou „doporučení“ je konstatování, že na černoušky nejsme dost hodní a dostatečně jim nepodkuřujeme a měli bychom tento přístup zásadně přehodnotit. Vedle již pěkně zaběhlé diagnózy islamofobie zavádí doporučení také pojem „afrofobie“. Obsah je totožný s islamofobií – každý, kdo nesouhlasí či kritizuje, je islamofob/afrofob a bude ztrestán. Černoušci se budou dovážet v souladu s právem, dostanou byty, budou mít ve všem přednost a z právního řádu pro ně budou platit zřejmě pouze paragrafy zaručující práva. Také budou zavedeny svátky paměti otroctví, afričtí černoušci budou více v televizi, kde je moc bílých Evropanů a místo v minulosti velice populárního Měsíce Československo-sovětského přátelství se zavede Měsíc černošské historie. Jo, a Pánek dostane zase přidáno. Nevím, jak vy, ale já se opravdu velice těším. Připomíná mi to totiž časy mého mládí, kdy v cizím hlavním městě jednoho společenství evropských států taky nějací soudruzi zaveleli a my také najednou nezávazně museli milovat černoušky. Například třeba zrovna ty angolské.

Autor: 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc červen 2020: *****

Anonymní dárce 800,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Marek Janičko 200,- Kč, Vladislav Vydra 100,- Kč, Oto Tvrz 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Václav Červinka 200,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Pavol Hloška 1000,- Kč, Vlastimil Kornas 111,- Kč

Celkem za měsíc: 6 011,00 Kč
Vybráno 17.17%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

Po blokaci Pravého prostoru můžete sledovat novou stránku PP na facebooku.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 019 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (27 votes, average: 4,70 out of 5)
Loading...
politicon.cz
7 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.