medailni
3.2.2019
Kategorie: Společnost

Mediální hovínka XVI.

Sdílejte článek:

LU LINA

Téměř polovina Rusů si myslí, že země kráčí nesprávným směrem , píší na iRozhlasu. Pokud by mne někdo požádal, ať definuji „mediální hovínko“ , mohl bych mu tento článek označit za pěkný příklad. Statistici a ti z vás, kdo jste četli „Jak lhát se statistikou“, mají jasno a pro ty, kdo jasno nemají, přidám stručný výklad. Každý, kdo z nějakých důvodů pokládá veřejnoprávní média za zdroj relevantních informací o Rusku a přečte si tento článek, usoudí, že s Putinem i s Ruskem to jde z kopce, přičemž důvodem sešupu je Putin, Rusové to vědí a proto jeho oblíbenost dramaticky klesá. To vše na základě informace jejíž relevantnost se blíží absolutní nule. Jakých Rusů se tazatelé Levady ptali, jak velký byl vzorek, jaké bylo jeho sociální rozvrstvení a jak přesně zněli jejich otázky? V jakém vztahu je Levada ke Kremlu? Kdo byl zadavatelem průzkumu? Jaký je vztah politologa Kalačova k Putinovi, je to opozičník, nebo jeho příznivec? To je jen malý příklad otázek, které je třeba si položit dříve, než takovouto informaci vezmeme za bernou minci a na které v ní nenalezneme odpovědi. Museli bychom gůglovat v lajdácky uvedených zdrojích a to se bude chtít málokomu. A i když si všechno dohledáme a shledáme to celkem odpovídajícím, neřekneme nám to o skutečné situaci a náladách v Rusku stejně nic. Jako každý průzkum. A na tom je to taky celé postavené. Přečtete si to, a nic se nestane. O určité skutečnosti víte naprosto stejné hovno, jako předtím.


STAN zkusí sjednotit středopravé strany , informuje zase E15. Vida. Bude jistě velice zajímavé sledovat, jak se strana, která má k pravici, a to i ke „středové“, svými vnějšími projevy zhruba stejně blízko, jako KSČM, pokusí sjednotit pravici. Ačkoliv, když se podíváme na to, jaké strany považuje STAN, kromě sebe, také za „pravicové“, nejeví se tento nápad už zdaleka tak šíleně. TOP09, Zelení a jakási Liberálně ekologická strana, toť na první pohled přímo učebnicový výkvět pravice. Pokud tedy považujete za „pravici“ strany, které reprezentuje sestava notoricky neúspěšných politických oportunistů, kteří momentálně hlásají podivně beztvarý odvar marx-leninského revolučního internacionalismu, jehož podstata spočívá v destrukci veškerých fundamentů, na kterých vznikla a stojí skutečná pravicová politika. Kteří hlásají poddanský kolektivismus místo svobodného individualismu, vazalské poklonkování místo hrdé suverenity, kolaboraci s nepřítelem místo odporu a kteří tím vším především vytrvale pracují na likvidaci jedinečné kultury, která jim takto neohraničeně svobodné počínání umožnila. Členství v EU podle nich nemá alternativu a úkolem ČR je ji zevnitř změnit. Vždycky, když vám někdo říká, že něco nemá alternativu, měly by se vám rozsvítit všechny červené kontrolky najednou a argument o reformně zevnitř byl před rokem 89 velice populární u mnoha členů KSČ. Jak byli s tou vnitřní reformou totalitního systému úspěšní, nechť si přebere každý sám.


Instrukce z Kremlu a bonusy za poslušnost , zní titulek článku o zákulisí ruské televize na dezinformačním serveru Aktuálně.cz. Jakýsi bývalý zaměstnanec ruské televize Rossija  24, se v něm svěřil americkou vládou financovanému a řízenému masovému médiu se svými zkušenostmi z ruskou vládou financovaného a řízeného masového média. Tato televize prý byla pod přísným dohledem  a vysílala výhradně to, co chtěla vláda, aby diváci věděli a nevysílala to, co vláda nechtěla, aby věděli. „Teď je řada na tobě, abys lhal“ , s touto formulkou si prý předávají její redaktoři vysílací štafetu. A také se prý vždy dohadovali, jakým způsobem budou prezentovat jednotlivé zprávy. Nedělají to prý ovšem z vrozené špatnosti, ale z čistého pragmatismu, řídíce se heslem „koho chleba jíš, toho píseň zpívej“. Jejich loajalita k momentálně vládnoucí moci a ochota lhát veřejnosti pod jakýmkoliv režimem, prý také plyne i z toho, že všichni mají hypotéky a půjčky. Loajalita se pečlivě sleduje a hodnotí, kdo se cuká, letí, kdo lže plynně a bez červenání, dostane prémie. Hosté do diskuzních pořadů se pečlivě vybírají, aby zaznělo pouze to, co zaznít má a zabírají se pod psychologicky stanoveným úhlem kamer, aby vypadali moudře. Ne pokaždé to ale vyjde, občas host nesplní očekávání, chová se „nevhodně“ a říká si, co chce a co příliš nekoresponduje s tím, co chce televize slyšet, což je pak velký průser. Padají hlavy a netvárný host má v televizi pochopitelně utrum. Tak takhle hrozné to je v ruské státní televizi, říká kameraman Krivenkov, Rádio Svobodná Evropa a server Aktuálně.cz. Zvláštní. Kdybychom z článku odstranili identifikační znaky, neinformovaný, či alespoň netvárný čtenář by mohl snadno podlehnout dojmu, že to je celé o ČT, BBC nebo CNN, nemyslíte?


EU vyhlásila válku fake news. Fakta bude ověřovat mezinárodní síť expertů“ , píší Lidovky. Dále informují, že zpráva je součástí „Akčního plánu EU proti dezinformacím“ . Ti, kdo si pamatují, kdy a kde se naposledy v Evropě praktikovaly nejrůznější „akční plány“, musí minimálně zpozornět a těm ostatním silně doporučuji doplnit si vzdělání. Protože tohle už tady bylo. A nijak zvláště se to neosvědčilo. Štvavé vysílačky, spiklenecká centra, sionističtí špioni, imperialističtí agenti, američtí váleční štváči, lživá západní propaganda. Americký brouk nám ničil úrodu, prozápadně orientované buržoazní elementy v národním průmyslu sabotovali pětiletky, Hlas Ameriky šířil dezinformace a lži a účelem toho všeho bylo rozložit naši lidovou demokracii. Nic z toho k tomu ale nebylo třeba, protože se rozložila úplně sama, bez cizího přispění. Byla totiž v základu neživotaschopná, a nic takového v přírodě dlouho nepřežije. A teď to tu máme znova, jen je to jinak natřené a nepřítel č.1 a původce všech potíží je místo na západě na východě. A co to všechno tedy znamená ve skutečnosti? Že bestie je už zase v posledním tažení a kope kolem sebe, takže nemá cenu se jakkoliv vzrušovat. Stačí počkat opodál, až chcípne, pak jít uklidit ten svinčík, co po ní zůstal a doufat, že tentokrát si zase hned nezaděláme na novou. A vedlejším, ovšem z pohledu bestie hlavním efektem toho všeho pochopitelně je navýšení rozpočtů, kompetencí a počtu byrokratů, kteří budou bdít, abychom my mohli klidně spát. Čímž zdravím Petra Hampla, autora knihy Prolomení hradeb, v níž se o těchto záležitostech dozvíte mnohem více a fundovaněji.


Nu, a protože na začátku dnes máme skutečně klasické mediální hovínko, myslím, že bude stylové, když toto vydání Mediálních hovínek uzavřeme něčím z podobného soudku. Velkým přispěvatelem do této novinářské kategorie se v poslední době stal i Český rozhlas, jehož program na všech frekvencích se již skládá téměř výhradně z příspěvků této kategorie. Snad vyjma předpovědi počasí, Zelené vlny a zpráv ze sportu. Jedním z tahounů hovínkové žurnalistiky je v jeho rámci Čro Plus, což je zřejmě dáno tím, že jako  jediný nevysílá také hudební hovínka a tudíž posluchač nutně získává dojem, že těch nehudebních je tam nějak víc. V tomto konkrétním případě jde o intervjů s nyní populárním panem Kalousem, mluvčím elfů, na téma Jen 33% Čechů věří médiím . Což je mnohem nižší číslo, než ve vyspělých západních zemích a je třeba s odborníkem na slovo vzatým pohovořit o příčinách. Podle elfa Kalouse i osazenstva Čro je to tím, že většina české populace bohužel dosud pamatuje bolševika a je z té doby tak nějak zvyklá, že oficiální média lžou. A tento předsudek si naprosto iracionálně a zatvrzele ponechávají i nadále, přestože všude mají důkazy o tom, že současná oficiální média nelžou.

Já se přiznám, že mi sice bláboly někoho, kdo se označuje za elfa ve veřejnoprávním  rozhlase sice vadí, ale respektuji jeho právo je tam říkat. Co mne na tom všem skutečně sere je ale fakt, že z média, které si platím a které má být podle zákona objektivní a vyvážené přímo čiší, na čí straně jeho zaměstnanci stojí. A to, že z takového rádia na mne každý den mluví mnoho „elfů“, ale v podstatě nikdy žádný „troll“. Ano, já vím, že tam jednou, před lety, udělali jedno intervjů s Kurasem, ale to má do vyváženosti fakt hodně daleko.

Autor: 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc září 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Marek Janicko 200,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Pavel Burget 200,- Kč, Pavel Jurášek 100,- Kč, Robert Schlesinger 100,- Kč, Alena Albrecht 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Zdeněk Vybíral 1000,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Dr. Ilja Baudyš 1000,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Karel Kubela 83,- Kč, Jiří Obermaier 300,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Anonym 100,- Kč, Milan Tahovský 1000,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Jiří Cígler 250,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Anonym 200,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Jana Slabá 100,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč

Celkem za měsíc: 11 583,- Kč
Vybráno 33.09%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 405 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (23 votes, average: 4,83 out of 5)
Loading...
22 komentářů