medailni
22.12.2018
Kategorie: Politika

Mediální hovínka XV.

Sdílejte článek:

LU LINA

Banky u nás rekordně vydělávají. Tak sláva, alespoň někdo. Ani nízké úroky, zvyšující se konkurence, mzdové náklady či snižování poplatků nezabránily českým bankám, kompletně vlastněným nečeskými majiteli, nahrabat si letos opět rekordní majlant. A úspěšně ho odeslat zahraničním centrálám, pochopitelně. Děkuji tímto jménem těch dvou třetin občanů, pro které je evropsky směšná česká průměrná mzda pouze abstraktním televizním číslem všem našim vládním politikům od roku 1989 v čele s Milošem Zemanem a Václavem Klausem, za promyšlenou, státnicky předvídavou a české zájmy preferující hospodářskou politiku.


Doyen české politiky, apoštol sjednocené Evropy, neochvějný obhájce zájmů Německa, Bruselu, USA a korporací, světoobčan, vítač, hlasatel multikulturalismu, islamofil, příjemce evropských dotací a exministr v dlouholetém střetu zájmů Karel Schwarzenberg, se při vzpomínce na Havla rozplakal. A já se mu vůbec nedivím. To byly časy, viď, Karle?


Velice mne zaujal způsob, jakým česká média referují o hnutí francouzských žlutých vest. Je tak uklidňující vnímat ten obrovský rozdíl proti době před rokem 1989. Ta objektivita, faktičnost, nezaujatost, profesionalita a snaha poskytovat občanům nezkreslené, pravdivé a kompletní informace. Je radost to číst i poslouchat a vytvářet si vlastní, nikým nepředžvýkané názory na popisované jevy. Vím, mnozí z vás se ušklíbnou a řeknou si: „Čemu se zase divíš, potroubku, vždyť ti profláklí propagandisti takhle píšou furt. Už sis mohl zvyknout. Prostě to nečti.“ Nemohl a hlavně si nechci zvyknout. Dokud budou psát/vysílat jako za Jakeše, tak do toho budu pořád dokola štourat. Francie se vzbouří kvůli tomu, že francouzský stát dlouhodobě funguje i koná v rozporu s vůlí lidu, čehož nejmarkantnějším projevem je ožebračování občanů a já čtu a slyším výhradně o pravicových extrémistech a vandalech řízených Putinem. A to, co jsou a co chtějí, si můžu přečíst jen na fejsbuku. Který mi i kvůli tomu chtějí ti samí apoštolové pravdy neustále více cenzurovat.

Zřejmě v zájmu zachování liberální demokracie a svobody projevu se tak o protestech žlutých vest dozvídáme všechno možné, jen ne pravdu. Negativní konotace  a opakované snahy vylíčit žluté vesty jako anarchisty, extrémisty, ruské loutky, delikventy a vandaly, hrají jasný prim. Tito vandalové také například zapalují mýtné budky a zničili polovinu silničních radarů. Což ale podle mého odhadu asi nebude touha ničit a způsobit státu finanční ztráty, ale vyjádření názoru, co si již zoufalý běžný občan myslí o tomto způsobu dodatečného zdaňování. Dále tu máme informaci, že v protestech žlutých vest se objevuje antisemitismus.  Ano, nálepka antisemitismu je tradiční silná karta všech manipulátorů. A v kontextu toho, že nálepkovači současně s tím konstantně podporují a velebí příchod zástupů největších antisemitů planety nejenom do Francie, je tenhle titulek skutečně nesmírně zábavný. V dehonestačním seznamu pochopitelně nemůže chybět ruská stopa – mezi vestami v Paříži zněl ruský křik. Protože vnější nepřítel je pro každou totalitu naprosto nepostradatelný. Takže asi nikoho nepřekvapí, když se dočte, že ty žluté hordy ruských vandalů a neonacistů svým bezdůvodným řáděním zpomalily růst francouzské ekonomiky na polovinu a zapříčinily francouzské porušení rozpočtových pravidel EU. Přemýšlím, co bude asi konečným výsledkem tak sugestivně popisovaného řádění francouzské kontrarevoluce. Typuji normalizaci a nové protiruské sankce.


S předchozím textem úzce souvisí i tato reakce na jeden zahraniční komentář současného dění ve Francii z pera Jana Macháčka, slavné to součásti Lidových novin, s názvemMacron je určitě obdivuhodná figura“ . Přičemž obsah přesně odpovídá názvu a rozhodně nejde o žádnou ironii. Jan Macháček evidentně skutečně společně s Gideonem Rachmanem Macrona obdivují a považují ho za velkého evropského státníka, skvělého globalizátora, sjednocovače a reformátora, jenž je bohužel tragicky nepochopen pouhý osobní prospěch preferujícím prostým lidem.


Počet obyvatel Afriky roste takřka geometrickou řadou a do roku 2050 se zdvojnásobí na 2,6 miliardy, což logicky povede ke zmnohonásobení migračního tlaku na Evropu. Jistě se na ty budoucí šťastné časy, tak jako já, velice těšíte. Protože přestože jsou Afričané úplně stejní jako Evropané, jen trochu černější, tak Evropany zapříčiněnou dějinnou nespravedlností nevytvořili za staletí z Afriky druhou Evropu, ale neobyvatelnou a přelidněnou skládku. Na které se pouze množí a navzájem vraždí, přičemž množení jim jde bohužel ještě mnohem lépe, než vraždění. Pokud se tedy nestane zázrak, tak to znamená, že v dohledné době budeme muset řešit dilema, zda do Evropy pustíme místo tisíců desítky až stovky milionů lidí, kteří si úspěšně zničili své země a teď přicházejí zničit ty naše, včetně nás, nebo se rozhodneme své země i civilizaci zachovat a zastavíme je násilím. Jednoduché, že?

V tomto světle se jeví dlouholetá iniciativa Člověka v tísni zvaná Skutečný dárek, jako špatný vtip. Tento projekt spočívá v tom, že každé vánoce máme možnost zakoupit a zprostředkovaně poslat do Afriky takzvaný „skutečný dárek“. Osla, motyku, vodovodní kohoutek, kuře a nebo to, co Afrika potřebuje nejvíce a v první řadě – bezpečný porod. Ponechme stranou fakt, že celá kampaň „skutečného dárku“ je založena na podprahové sugesci, že dárky, které dáváme svým blízkým, nejsou skutečné dárky, ale plytké konzumní pozlátko přežraných, asociálních  sobců a pojďme rovnou k těm dárkům skutečným – nesobeckým a pomáhajícím, protože ubozí černoušci.

Probíhá to asi následovně: vy vypláznete příslušný obolus a Člověk v tísni zařídí to ostatní. Osla, motyku, kohoutek, kuře či bezpečný porod doručí do Afriky. Tam jsou skutečné dárky distribuovány ubohým černouškům, jimž v rozletu brání pouze dědictví kolonialismu, rasismus a nedostatek zdarma poskytnutých oslů, motyk a zvláště bezpečných porodů, čímž dojde k posunutí ručičky dobroměru o jeden stupínek nahoru. Že je osel vzápětí nechán chcípnout hlady, motyka zahozená v pankejtu, studna zničena, kuře sežráno a nezaměstnanému osmadvacetiletému Ayubovi s negramotnou sedmadvacetiletou Bikilou se bezpečně narodí patnácté dítě, není podstatné. Podstatné je pomáhat.


Většina domácností nemá na nové auto“ , píšou Hovinky. Konečně je jasno, jde určitě o dezinformační, proruský server. Máme se přece nejlépe v dějinách a být to jen o chloupek lepší, už to bude nesnesitelné. Všichni mají práci, bereme skoro 32 tisíc, každá rodina má našporkováno 400 tisíc, za lavičky platíme s prstem v nose 850 tisíc, do nemovitostí prý investujeme miliony, do zástupů netáhel doma i v zahraničí miliardy, prodeje nových aut stále trhají rekordy a už dlouho jsme součástí ekonomického ráje jménem EU. Takže tvrzení, že většina lidí nemá na nové auto prostě musí být fejk. Nebo je fejk všechno ostatní.


Chorvatská policie mlátí migranty“ , tvrdí migranti, všichni, kdo jsou na nich finančně závislí a zvětralý relikt angažované komunistické žurnalistiky jménem Šíma ze Seznamu, etalonu profesionální novinařiny dneška. Jestli jsem to dobře pochopil, tak ilegální migranti se pokoušejí ilegálně překročit hranice Chorvatska, čímž porušují zákony a chorvatské policie jim v tom brání všemi prostředky, což je podle Šímy a OSN špatně, protože práva. Používá přitom určité formy násilí zhruba toho typu, které zcela běžně používají země EU jako třeba Francie, Španělsko, Německo nebo Česko při zásazích proti svým občanům porušujícím zákony – například při demonstracích, což je podle Šímy a OSN asi dobře, protože povinnosti. Nu, pokud mohu přispět svou xenofobní troškou do mlýna, tak podle Lu Liny Chorvati dobře dělají.


Závěrem trochu odlehčení z vod, kam příliš často ke své škodě nezabrušuji. Jakási vyschlá šiška a přímo ukázkový diblík s vkusem majitelky řetízkového kolotoče stihl v poměrně krátkém komentáři Blesku znectít kdekoho. Herečku Tomicovou, protože nesplňuje její představy o finalistovi taneční soutěže celebrit, Zemana, protože nesplňuje její představy o prezidentovi a většinu zamindrákované české populace, protože oběma dala svůj hlas. Nu, proč ne, paní Františka má na svůj názor jistě právo. Ale myslím, že někdo, kdo sám vypadá jako dávno zesnulý člen rodiny Addamsových, by měl asi být při hodnocení druhých poněkud opatrnější. Asi tak.

 

Autor: 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc září 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Marek Janicko 200,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Pavel Burget 200,- Kč, Pavel Jurášek 100,- Kč, Robert Schlesinger 100,- Kč, Alena Albrecht 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Zdeněk Vybíral 1000,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Dr. Ilja Baudyš 1000,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Karel Kubela 83,- Kč, Jiří Obermaier 300,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Anonym 100,- Kč, Milan Tahovský 1000,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Jiří Cígler 250,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Anonym 200,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Jana Slabá 100,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, L. Skrobacek 149,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Jan Petr 300,- Kč¨, František Vrána 50,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, ing. arch. Marie Tachezyová 200,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, V. Trulley 333,- Kč

Celkem za měsíc: 13 765,- Kč
Vybráno 39.32%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP

Latest posts by Redakce (see all)

(Visited 64 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (18 votes, average: 4,89 out of 5)
Loading...