medailni
9.5.2021
Kategorie: Společnost

Mediální hovínka XLVII.

Sdílejte článek:

LU LINA

Tak televize Newsmax, o které jsem v životě neslyšel, se prý omluvila za šíření  konspirací. To je dobře. Lhát se nemá a v televizi už vůbec ne. Protože se významně podílí na tvorbě veřejného mínění. Kdy se asi omluví CNN? 

Konec agenta W4C prostřednictvím článků pana Kroupy

Seznam ví, že to Hamáček udělal, on ví, že vědí, že to udělal, a jediné, co on neví, je, co na něj mají. Téhle parafrázi nezapomenutelného výroku ministra lstivého jako jelen jménem Hamáček, James Hamáček, se při komentování „nejtěžších okamžiků jeho života“ prostě nedalo vyhnout. Ty těžké okamžiky spočívají v tom, že nedávno čerstvě zrozený nový agent W4C byl investigativní skupinou Kroupokat místo očekávaného oslavování vítězství obviněn z vlastizrádných piklů s nepřítelem. Při své nyní již legendární krycí akci Moskva prý chtěl ve skutečnosti vyměnit čest sebevědomé a hrdé země za misku čočovice v podobě  Sputniku. Což mělo zajistit ČSSD voliče. Kteří měli zajistit, že ani po podzimních volbách se W4C nebude muset živit prací. Stran toho, kdo z těch dvou čuramedánů říká pravdu uvádím, že z mého hlediska je Kroupa za 18 a Hamáček bez 2 za 20. Máloco mi ale dělá větší potěšení, než když vidím, že nějaký zmrd dostává ochutnat vlastní medicínku. Jde o vzácné okamžiky. Proto mi působí radost pozorovat jak se Hamáček v palbě z vlastních řad kroutí, jak blábolí, jak kličkuje, jak se potí a jak kolabuje. Ze vzorného eurohujera, virobijce a rusobijce odporným ruským agentem snadno a rychle. Zhruba tak nějak se asi musel v tom jedenapadesátém cítit Rudla Slánský, ten kluk židovská. Oj, vskutku si lebedím. Každá revoluce vždycky nakonec sežere i svoje děti. A vidět tu hostinu na vlastní oči je čirá slast.

Aspoň jednoho!

Prosím vás, vyhostite každý aspoň jednoho, ať nejsem doma za blba,“ doprošuje se náš slovenský premiér na zasedání evropského politbyra. A plačtivě dodává: „My jsme po Skripalovi přece vyhostili bez ptaní hned tři. A to jsou Vrbětice proti Salisbury hotovým důkazním rájem.“ Asi se pozvracím.

Až nás budou miliony

Ministryně Maláčová si od zkrácení pracovního týdne slibuje, kromě jiného, větší porodnost. A taky prý stejně značnou část pracovní doby netaháme. Přiznám se, že taková zdůvodnění by mne opravdu nenapadla. Ovšem vzhledem k tomu, že šukání už pro mladé podle vědců prý zdaleka není tak přitažlivou činností jako kdysi, teď se místo toho radši navzájem lajkují, mám nutkavý pocit, že to asi nebude fungovat.

Každý vyhrává!

Úředníci ministerstva zdravotnictví nyní Seznamu konečně oficiálně přiznali to, co všichni už rok tušíme. A sice že přijímaná protiepidemická opatření tam na kole štěstí točí pan Bedřich Trávníček, bývalý zaměstnanec Mountfieldu, a oni pak jenom to, co vylosuje podle rozhodnutí soudu detailně zdůvodňují větou, že je přece pandemie.

Smutné oči velvyslance Pivoňky

Během vzrušené parlamentní diskuse o tom, zda je agent W4C Hamáček vlastizrádce nebo velezrádce, byly zmíněny i smutné oči velvyslance v Moskvě Pivoňky. Mám k tomu poznámku. Na smutné oči pana velvyslance sere pes. Protože nás se ženou na tomhle pánovi od počátku zaujala jiná věc. A sice, že jsme až do okamžiku, kdy se v televizi rozplakal při komentování vyhoštění dvaceti svých kolegů, netušili, že nějaký český velvyslanec v Moskvě vůbec existuje. Kdo jiný by se přitom během  vzájemné diplomatické přestřelky měl vyjadřovat častěji? Kdo jiný by měl podávat fundované informace a být pod palbou médií? O ruských postojích k obviněním, která Západ kontinuálně chrlí jako koza bobky. Místo toho dokola posloucháme rusofoby Koláře, Votápka nebo Fischera, kteří navíc vědí dohromady stejný pendrek jako my. K čemu si tam toho diplomatického závozníka, co v Berouně řekne: „Stojím za panem Hamáčkem,“ vůbec platíme? Kdyby tam nebyl, vyjde to informačně zhruba na stejno a ušetříme hromadu peněz.

Milujeme vlasovce

Je máj, lásky a vlasovců čas. „Stalinem nenáviděná armáda,“ píše třeba Reflex a ukazuje sérii foteček jak místo Rudé armády osvobozovali Prahu. Už od té doby, co vlasovce vytáhli z jejich bezectných hrobů, oprášili a obestřeli aureolou zachránců Prahy, mi vrtá hlavou určitá myšlenka. Takže se v reakci konkrétně na tenhle článek nyní zeptám: Kdyby, čistě hypoteticky, nějaká skupina Němci zajatých amerických vojáků projevila ochotu bojovat po boku Wehrmachtu v německých uniformách proti USA, myslíte, že by je Roosevelt miloval?

Bystrost vedení ČSSD je pověstná

Vedení ČSSD podpořilo Hamáčka. „Musí někomu ležet v žaludku,“ usoudili. Stává se to sice velice zřídka, ale v tomto punktu jsem s evidentně bystrým vedením ČSSD zajedno. Pokud totiž odečtu těch asi padesát skalních voličů strany, ostatní nesvéprávné a bezdomovce, tak pan předseda skutečně leží v žaludku zhruba 10 milionům lidí.

Co je tvoje, to je moje…

Mnozí z vás asi zaregistrovali drobné náznaky toho, že soukromý majetek je slabých třicet let po pádu komunismu už zase v ohrožení. Zaprvé to některé strany  s dvoucifernou podporou mají už přímo v programech, zadruhé, tu pokovidovou „rekonstrukci a nastartování ekonomiky“ bude třeba z něčeho financovat a zatřetí, tu gigantickou sekeru, co teď vláda v tom virovém rauši zasekla, bude třeba taky splatit. Můžete hádat z čeho. Znárodňovat se sice zatím asi nebude, korporací se to  navzdory nynějším opačným tvrzením téměř netkne, ale nám a našim dětem napálí daně, že se z toho poserem. A tohle – odborníci navrhují – je k tomu dělostřelecká příprava.

Made in USA only!

Americký ministr zahraničí pohrozil Turecku sankcemi pokud bude nakupovat ruské zbraně. Správně. Syrské, arménské či jakékoliv jiné svatby se smějí bombardovat jen zbraněmi americkými. Je to výrazem spojenecké jednoty a víry v demokracii. A tento americký požadavek je naprosto v pořádku a není na něm nic zvláštního ani diskutabilního.

To ne drahý, pane, to skoro zadarmo

Oj, toto je zábavné. Naši bezchybní, milující a věrní spojenci se nás úplnou náhodou vzápětí poté, co jsme si tak geniálně a definitivně zabouchli ruské dveře pokoušejí při prodeji zbraní navzdory dohodám oholit dohola. Kvůli objektivitě ovšem dodávám, že USA nás s vrtulníky takto dokonale spojenecky oholily i předtím. Ale i tak gratuluju. A už se těším na dukovanský tendr.

Jak se do lesa volá

Rusko zakázalo vstup osmi lidem z EU, včetně Jourové. Nepřijatelné a nepodložené reaguje Unie,“ píše patřičně rozhořčeně nejdůvěryhodnější český dezinformační web. No, to je fakt sprostý. Unie Rusko už léta dudlá a uvaluje na něj jednu sankci za druhou a když se Kreml po letech konečně rozhodne jednou na to chcaní na záda taky srovnatelně odpovědět, je to „nepřijatelné a nepodložené.“ Nevím, školy nemám, ale myslím, že takhle se rozumná diplomacie asi úplně nedělá. A ještě konkrétně k Jourové. Nedivím se. Umím si dokonce představit i podobně relevantně podložený zákaz vstupu do ČR. Paní Věra na věc reagovala slovy: „Moje agenda vadí autokratům a diktátorům.“ Ano, to je dost dobře možné. Ale nejvíc asi vadí napříč režimy lidem, co mají mozkových buněk víc než zubů.

Někteří si budou rovnější

Vakcínu nechce 15 procent lidí nad 70 let. Přesvědčí je covidpasy, věří ministr.“ Ano, to je pravděpodobné. Většina českých důchodců si totiž život bez hudebních festivalů, diskoték, fandění v kotli na stadionu a létání na Seychelly neumí ani představit. Dále bych chtěl podotknout, že ve svobodné společnosti je úplně normální, že určitá část populace pokaždé něco nechce. Obzvlášť, když se jedná o něco, co po nich, často z pofidérních důvodů, chce stát. Je to zdravé, a normální je se s tím smířit a nepozdvihovat významně obočí. Natož vymýšlet kádrovací fičůry, které smrdí na hony daleko. Kromě toho bych chtěl ministra Arenbergera (interně  ho u nás doma nazýváme „Šampón“) upozornit, že pokud ho vykolejilo malé procento nespolupracujících důchodců, měl by se rychle rozcvičit na daleko větší problém. Jak přibývá vakcín, snižuje se věková hranice očkování a ty mrazáky na mrtvoly v ulicích furt nikde, ubývá obecně všech lidí ochotných dát se očkovat. Odečíst se musí i nemalá skupina ruských agentů, co by si byla nechala píchnout Sputnik. Covidpasy už se považují za hotovou věc, očkovací kampaň „Udělejme tečku“ už běží. Jsem opravdu velice zvědavý, jak se s tím vláda popasuje. Že bych ale z toho konečného řešení měl nějakou zvláštní radost tak nějak nepočítám.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc červen 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Marek Janicko 250,- Kč, Petr Keklak 100,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jiří Sajbrt 1000,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Anonym 1000,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Vlastimil Kornas 111,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Jiří Sika 200,48 Kč, David Bezděk 250,- Kč, Anonym 1000,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Dagmar Bowyer 500,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Milan Tahovský 1000,- Kč, Mojmír Prokop 1000,- Kč, Anonym 100,- Kč, Jiří Peterka 1000,- Kč, František Sous 200,- Kč, Renata Doležalová 500,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Otakar Ježek 200,- Kč, Miroslav Hloušek 111,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Jiří Novák 150,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Bohuslav Maceška 100,- Kč

Celkem za měsíc: 15 622,48 Kč
Vybráno 44.63%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 305 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (33 votes, average: 4,85 out of 5)
Loading...
16 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)