medailni
28.1.2021
Kategorie: Společnost

Mediální hovínka XLII.

Sdílejte článek:

LU LINA

Roušky možná sundáme o letních prázdninách,“ říká virová šedá eminence kardinál Prymula. Óóó, poníženě děkujeme, Vaše blahorodí. A v kterém roce?

 

No konečně!

Vláda schválila návrh zákona zakazujícího plastová brčka a uchošťoury. Jsem rád, že i v takovéto těžké chvíli, kdy neví kam dřív skočit a hlavy mají od starostí o naše zdraví jak pátrací balóny, si ministři přesto našli čas, aby místo smrtící čínské chřipky pořešili tento zásadní problém pálící české občany. Planeta je zachráněna.

Jak je důležité najít viníka

Čím víc AfD, tím více koronaviru,“ píše Seznam. Vyzkoumala to prý nějaká „mediální skupina…“ Vida. No, když to říká „mediální skupina“…. Za středověké morové rány mohli například zase Židi. Tvrdily tehdejší „mediální skupiny.“ A postupy se od těch dob taky moc nezměnily. Kromě pobíjení Židů doporučovali tehdejší odborníci na základě dat proti moru ještě modlení, především ke svatému Rochovi, vykuřování a odvar z kořene bedrníku. Zjištění, že se v přístupu k epidemiím za 500 let v podstatě nic zásadního nezměnilo, je poněkud depresivní.

Obrovská nizozemská ostuda

Nizozemská policie rozehnala ve své podstatě protivládní demonstraci proti jejím  koronavirovým opatřením. Vodní děla, plyn, psi, pendreky, spousta zatčení a tak. Prostě evropská rutina od Atlantiku po Ural. Udržovat násilím u moci vládnoucí režimy a potlačovat známky odporuje je prvotním policejním posláním úplně všude na světě. V orientálních despociích, teokraciích, diktaturách i demokraciích. Jak píšu, zívačka. Takže už teď jen vlastně čekám, kdy se proti tomu „brutálnímu násilí“ a „obrovské nizozemské ostudě“ zase ostře vymezí ministři Petříček a Hamáček.

Vždycky Brno!

Brno je už tradiční oázou pokroku. Neexistuje progresivní hovadina, kterou by tady neúspěšně nevyzkoušeli. Taky se tady tradičně rádi ubírají jinými cestami, než jinde. Takže asi málokoho překvapí, že místo dědečků, babiček a zdravotníků přednostně naočkovali ve vakcinačním centru policajty a jejich šarže. Jistě. Kdyby příkladně ochořel policejní náměstek první linie, tak by bylo ohroženo zajištění kontroly a vymáhání dodržování vládních opatření přijatých na ochranu rizikových skupin. A to jistě nikdo z Brňanů nechce.

Seznamte se: Hans Christian Palata

Mám rád Luboše Palatu. Jeho texty jsou velice zábavné a často obsahují myšlenky, které by mne nikdy nenapadly a proto je pokaždé čtu se zájmem. Teď se například rozepsal o tom, jak jsou čeští Romové uprchnuvší do Velké Británie před českým rasismem, ve své nové vlasti úspěšní. Jak tam není žádný rasismus, všichni studují, pracují, dělají kariéry, vychovávají své děti a tak. Jako příklad uvádí pana Toráka. Ano Luboši, pana Toráka už všichni známe. Jeho existenci i životní úspěch nikdo nepopírá, ukazujete nám ho jako příklad už léta. Jde ovšem o výjimku potvrzující pravidlo. A to zní, že na rozdíl od pana Toráka většina Romů nestuduje, nepracuje, nedělá kariéru, na svoje děti prdí a považují je především za zdroj příjmů. A já mám silné pochybnosti, že původně čeští Romové se Velké Británii většinově projevují nějak jinak. Vyvrátilo by je ale zřejmě více příkladů, než furt jen ten jeden jediný Torák. Třeba nějaká ověřitelná data, to dneska strašně frčí. Kolik procent studuje, kolik je mezi nimi doktorů, právníků, hasičů, kuchařů, zámečníků, sester či fotbalistů a tak. Palata taky píše, že tady neuspěli, protože česká společnost na rozdíl od britské selhala. Aha. Jsem nějak nepostřehl, že společnost tady Romům brání se vzdělávat, živit se prací, posílat děti do škol, vychovávat z nich slušné lidi a být úspěšnými.

Kde nic není…

Cvičitelka Hanka Kynychová ukázala, že do dlaní se jí nevejdou,“ informuje své tradičně intelektuálně zaměřené čtenáře Super. Ano, vím, je to bulvár, takže proč s tím ztrácet drahocenný čas, ale stejně to budu komentovat. Protože informacemi o tom, kdo má nebo nemá jaký kozy, jsem doslova zavalován a nejde se jim vyhnout. Nicméně to není vinou bulváru, ti jen dělají svůj byznys. Problém je v zásadě tom, že všechny tyhle „kynychové“ prostě mají v hlavách většinou totálně nasráno, takže ukazovat furt dokola kozy na fejsbuku je jediná cesta jak si udržet vytoužený status celebrity.

Všechny vás miluju!

Biden chce být prezidentem všech Američanů. Bude sjednocovat. Jak originální. To je teď moderní a říkají to všichni. Dal bych levou nohu za jediného prezidenta, který se postaví před národ a řekne mu pravdu. Že nebude prezidentem všech, protože to nejde. Lidi nikdy nesjednotíte, to byste je museli klonovat. Prezident má vždycky nějaké politické názory a podle nich jedná. A určitá část lidí vždycky bude mít s jeho názory problém. Protože mají taky svoje politické názory. A ti by chtěli, a to v tom lepším případě, aby s těma svýma šel do prdele. V tom horším chtějí, aby šel do prdele tak, že natáhne bačkory. Já chci prezidenta nebo prezidentku s koulema, co budou vší silou rozdělovat.

Uhranuti

Mladá básnířka uhranula při inauguraci Američany,“ informuje nadšeně agrofertí divize Pro Uvádění Příběhů na Pravou Míru. Hm. Určitě. Tohle úplně miluju. Když podle nějakého pisálka „Češi, Němci, Američani atd. něco.“ V tomhle případě úplně vidím ty zástupy rednecků či desítky milionů dalších Trumpových voličů, jak tohle video uhranutě lajkují a dávají si Amandu do přátel.

Gruzie, náš vzor

Rusko je zodpovědné za porušování lidských práv po válce s Gruzií,“ píše náš nejdůvěryhodnější dezinformační server. Rozhodl to prý Evropský soud. Ano, to Rusko je hrozné a ostatně soudím, že by mělo být zničeno. A když to říká Evropský soud, známý etalon nestrannosti a objektivity, který nikdy nerozhoduje zásadně v souladu s míněním Evropské komise, bude to jistě pravda. Nadějí pro lidstvo v této smutné chvíli je, že Gruzie, země, kde mají lidská práva tradičně ve velké úctě, žádná neporušovala.

Mejdan roku

Mám radost, že exponenti současného režimu rozhodně nejsou jako ti z minulého. Že papalášství je průvodním znakem nesvobodných zemí a tudíž teď u nás neexistuje. Že se teď třeba nikdo z celebrit přednostně neočkuje místo nějakého chorého kmeta nebo, že papaláši už rozhodně zvysoka nedlabou na vlastní zákazy a příkazy. Takže fakt, že zatímco policajti dudlali po celých Teplicích zoufalé hospodské zato, že mají drze otevřeno a jejich hosty zato, že se u nich bez roušek shlukli, jejich šéf pařil na velkém VIP mejdanu v hotelu přímo na náměstí, považuji za jakési pravicově populistické spiknutí.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc březen 2021: *****

Roman Dubravský 500,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Anonym 555,- Kč, Miroslav Zatřepálek 100,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Mirko Hampl 170,- Kč, Pavel Jurášek 100,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Marek Janicko 250,- Kč

Celkem za měsíc: 5 175,00 Kč
Vybráno 14.78%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 395 times, 2 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (39 votes, average: 4,82 out of 5)
Loading...
politicon.cz
43 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.