medailni
27.4.2021
Kategorie: Společnost

Mediální hovínka Speciál: Vrbětice

Sdílejte článek:

LU LINA

Rosatom se nebude podílet na dostavbě Dukovan,“ sdělil Havlíček. Ano, to nám všem bylo jasné hned jak Babiš s Hamáčkem na mimořádné tiskovce dokoktali to obvinění. Účel zjevně stále světí prostředky. 

 

Bohuslav Hrozný

Bohuslav Sobotka, exhumovaný Seznamem, aby ještě jednou prospěl dobré věci, prohlásil, že po jeho zvolení do čela české vlády Putin celé noci nespal a nakonec ze zoufalství vyslal diverzanty aby ji destabilizovali výbuchem muničního skladu. Ano, to je velice pravděpodobné. Z bývalého českého premiéra šla hrůza už od pohledu. Velký státník, skvělý diplomat a vyjednavač, vynikající rétor, uhrančivá až impozantní osobnost. Famózní jazyková výbava. Tlumočníka potřeboval pouze při jednáních vedených v nějaké exotické cizí řeči. Třeba v angličtině. Je pochopitelné, že Putin by tehdy udělal opravdu cokoliv, aby se takového obávaného soupeře zbavil.

My nesmíme ani napovídat

Čím víc o Vrběticích řekneme, tím víc napovíme Rusům,“ řekl ministr vnitra. Důkazy pochopitelně máme, ale bohužel je nemůžeme nikomu ukázat. Dokonce ani prezidentovi, soudě dle jeho projevu. Správně. Utajení je naprosto zásadní věc. Teď už jen musíme doufat, že ruská ambasáda nemá předplacený Respekt.

Jen počkej, zajíci!

Povedla se nám nejlepší a nejrazantnější akce proti rezidenturám ruských tajných služeb,“ prsí se na největším dezinformačním webu týž ministr. Hm. Mám dvě otázky. Jestli jsem to dobře pochopil, tak jsme razantně rozvrátili ruské rezidentury vyhoštěním špionů o kterých jsme věděli, že jsou špioni, a kteří věděli, že to o nich víme? A nerozvrátilo by ty rezidentury spíš to, kdybychom aspoň jednou odhalili, usvědčili a zavřeli aspoň jednoho jejich špiona, který to neměl napsaný na vizitce?

Naskočily bryskně

Prokremelské weby naskočily na téma Vrbětic velmi bryskně,“ objevil pro Hlas Ameriky analytik Vrabel, majitel významné firmy vyrábějící probruselské a prowhitehousové dezinformace. Pan Vrabel vidí jasné proruské pikle v tom, že po odpálení vrbětické bomby premiérem přestali všichni psát o kovidu a začali o Vrběticích. Svou proruskou orientaci pak autoři takto odhalených dezinformací demonstrovali především tím, že v různé intenzitě a formě pochybovali o na první poslech špatné báchorce jenž jim byla vládou oficiálně předložena k uvěření. Jsem kokot já, protože mně to přijde tak nějak normální a zdravé, nebo analytik Vrabel, kterému to připadá podivné a nebezpečné?

???

Redakci Aktuálně vrtá hlavou, co asi vyhoštění ruští špioni odváželi ve svých četných zavazadlech. No, co asi. Dokumentaci dukovanského reaktoru. Souřadnice Letiště Václava Havla. Vzorky z armádních muničních skladů. Svatováclavskou korunu. Nepoužité dezinformace. Zbytek ricinu. Novičok. Koněva. Data pacientů benešovské nemocnice. Drahošovo volební lístky. Složky Zemana a Klause a jejich hlášení. Stromy ze Stromovky. Uspaného a do kozelce svázaného řeporyjského starostu.

Bylo jich šest

Za projevy ruského státního terorismu u nás nestojí jen Pat a Mat, ale dokonce celá parta Hiczjistily investigativní skupina Bellingcat a Respekt. Jistě. A připluli tam i s tím generálem jadernou ponorkou po Váhu. Protože když něco zveřejní „investigativní skupina“ Bellingcat (hlásná trouba cizích tajných služeb) a Respekt (hlásná trouba domácích tajných služeb) tak je to tutovka, nic se dál vyšetřovat už nemusí a kdo o tom pochybuje je ruský agent.

Hrozba

Rusko je hrozba,“ vyjádřil se s typickou znalostí věci a s typicky jasným názorem k Vrběticím exministr Petříček. Ano, Rusko je možná za určitých okolností hrozba. Ale mnohem větší hrozba a to za všech okolností, jsou pro společnost lidi jako je Petříček.

Tatínek vám vyhlásí válku

Česká vláda předložila Moskvě v reakci na její odvetný krok učebnicové nesplnitelné ultimátum. Poté, co Moskva reagovala obvyklým a naprosto předvídatelným způsobem na její divoké počínání připomínající nejvíce ze všeho Brownův pohyb. Hamáček to přitom komentoval slovy, že onu reakci očekáváme postaveni čelem. A pak se téměř rozplakal, že nám vyhostili o dva agenty víc, což prý rozhodně nečekal… Má ty svatá prostoto! Asi nejvýstižněji popsal toto diplomaticky sofistikované počínání české vlády v úvodu Vrběticegate bývalý diplomat Petr Drulák: „Když dává nějaká velmoc malé zemi ultimátum, tak to bývá smutné, když dává malá země ultimátum velmoci, tak je to směšné. Obojí většinou končí velmi špatně.

Vím, jak to bylo

Jeden z těch, co mají ohledně Vrbětic taky naprosto jasno, je soudruh poslanec Bartošek. Šlo o ruský terorismus, který nařídil Putin a ideálním řešením situace by proto byl preventivní jaderný útok NATO na Rusko. Vždycky jsem lidem, co mají ve všem hned jasno, velice záviděl. Já to nedokážu. Snažím se totiž nejdřív přemejšlet. A proto skoro vždycky červík pochybností zahlodá. Obzvlášť, jde-li o nějakou politiku. Obzvlášť, je-li do toho namočena i nějaká tajná služba. A obzvlášť v případech, kdy mi už na první pohled jen těžko stravitelnou věc servíruje seskupení, jehož důvěryhodnost se limitně blíží nule.

Bulhar není Rus

Bulharský obchodník se smrtí Gebrev, jehož „zboží“ tu měli ruští diverzanti vyhodit do vzduchu, ho dodával na Ukrajinu. Tedy bojující straně do válečné zóny, což je  mezinárodně zakázané. V této souvislosti se tady všichni rozplývají nad tím, jak česká kontrarozvědka ty ruské diverzanty skvěle odhalila. No, já se teda nijak zvlášť nerozplývám, protože po mém soudu zatím odhalila velký kulový, ale to je věc názoru. Co ovšem pozdvihuje mé obočí je zjevný fakt, že si tady nějaký bulharský pašerák zbraní naprosto beztrestně zřídí centrální překladiště, páchá tím závažnou trestnou činnost s mezinárodním přesahem a BISka si klidně jede v režimu pohoda – tabáček. Ne, agenta CIA Koudelku fakt zatím není za co chválit, natož za co povyšovat. Naopak.

Bajka o buranovi a puťce

Buranské a odporné, kritizují politici Zemanovo chování k moderátorce,“ píše Idnes. Jde o rozhovor po jeho nedělní vrbětickém projevu. No, my se ženou na to máme jiný názor. Bylo to…typicky zemanovské, ale nic odporného ani buranského jsme na tom neshledali. Zeman si to jako vždycky užíval a moderátorka na to měla být připravená. Ptala se ho opakovaně na věci, které už řekl, což svědčí o tom, že svůj protějšek neposlouchala, takže jeho reakce „vy si snad sedíte na uších“ byla sice negalantní, ale věcná. Ani se mu nedivím. Moderátorka, která není schopná pohotově reagovat na to, co jí říkáte a jede si podle svýho papíru, je špatná moderátorka. Jestli je paní Tománková nejostřejší tužka v primáckém penálu, soudě tak podle jejího nasazení na prezidenta samorosta, tak to teda potěš koště. Po tak ubohém novinářském výkonu v přímém přenosu se nikdo nemůže divit, že Zeman považuje novináře za tupce. A přitom inteligentní, pohotová a schopná moderátorka by od něj měla dost munice aby ho roznesla na kopytech. Nebo aby mu přinejmenším byla důstojným protějškem. Místo toho tam sedí tiše jako putička, dokola čte z papíru svoje mimózní otázky a nechá dědka beztrestně exhibovat. Kromě toho, gentlemanství je přece výrazem mužského šovinismu a nadřazenosti a najednou se bude prezidentovi vyčítat, že se nechoval jako gentleman. Zacházel s ní jako rovný s rovným, tak to přece všichni furt chcete. Že na něj nestačila je její problém a líto mi jí rozhodně není. Prima se vyjádřila, že „předvedla vysokou profesionalitu.“ Ne, nepředvedla. Předvedla ubohý výkon a „buran“ Zeman jí po zásluze sežral zaživa.

Sláva Ukrajině!   

Česko-ruská krize svědčí o hybridní válce, kterou Rusko vede, soudí ukrajinský velvyslanec.“ Budiž. Byl bych opravdu velmi překvapen, kdyby měl ukrajinský velvyslanec nějaký jiný názor. Je představitelem současné ukrajinské vlády a ta staví svojí kompletní domácí i zahraniční politiku na postulátu, že za jejich posranej život může Rusko. Ale asi bych se velice rozpakoval něco takového prezentovat jako směroplatné. Má to asi takovou váhu jako prohlášení Hitlera o tom, že velký počet židovských bankéřů a právníků svědčí o židovském spiknutí. Mimochodem, zajímal by mne daleko více spíš názor velvyslance ruského. Odmítá rozhovory?

Well done, guys! 

Ředitel BIS Koudelka na sociální síti pochválil vládu, že její reakce na Vrbětice je „počínáním sebevědomé a hrdé země.“ A to o té sebevědomé zemi od té doby furt visí v mediálním luftě. Mám k tomu dvě poznámky. Zaprvé, Česko není sebevědomá a hrdá země. Je to malá, navíc často velice směšná zemička, se kterou si všichni, ruku v ruce nepřátelé i spojenci, dokola vytírají prdel. To, že vláda z nejasných důvodů jako v záchvatu pominutí smyslů vyhostila hromadu Rusáků nemá se sebevědomím nic společnýho. Zadruhé, bezprecedentní zasahování jedné z českých tajných služeb do politiky už přesahuje všechny myslitelné meze a fascinuje mne, že to nikoho z „demokratů“ nepálí. O tajné službě nemám jako občan nic slyšet ani jí vidět. Proto se jí říká tajná. A ne, že bude její ředitel veřejně chválit politiky jak pěkně tancují podle toho, jak on píská. V sebevědomé a hrdé zemi by ho za něco takového především dávno kopli do prdele.

 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc září 2021: *****

Ilja Baudyš 1000,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, ing. Tomáš Šimčík 200,- Kč, Vlastimil Kornas 111,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Pavel Burget 200,- Kč, Karel Kubela 83,- Kč, Martin Vavřinka 50,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Jiří Obermaier 300,- Kč, Dagmar Sokolová 200,- Kč, Josef Tichý 1000,- Kč, Martina Kosková 350,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Vlastimil Kůs 500,- Kč, Martin Ondráček 200,- Kč, Bohuslav Maceška 100,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč

Celkem za měsíc: 12 244,- Kč
Vybráno 34.98%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 3 097 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (59 votes, average: 4,86 out of 5)
Loading...
53 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)