medailni
13.10.2021
Kategorie: Společnost

Mediální hovínka Speciál: Volby

Sdílejte článek:

LU LINA

Faktický vítěz voleb, hnutí STAN, chce v nové vládě především vnitro a školství. Správná volba, ovládání policie a toho, co a kdo lije do hlav dětem, je vždycky základem úspěchu. 

Čím méně, tím více

Jejich koaliční partner, Piráti, se ovšem rozšoupl ještě více. Díky mimořádně přitažlivému programu, fenomenálně úspěšné kampani a neodolatelnému charismatu vedení zbyly po volbách Pirátům 4 mandáty. Přesto budou žádat 3 ministerstva. Ano, to je naprosto logické – přece čím méně máte poslanců, tím více chcete ministerstev.

Spolu chyceni, spolu pověšeni

Za historický debakl ČSSD může Babiš,“ prohlašují socdemáci se slzami v očích. Správně. Kdo taky jiný. Možná ještě Putin. Nejdůležitější je vždycky rychle najít viníka. Vně vlastních řad, pochopitelně. Protože my jsme přece všechno udělali výborně. S tímhle zábavným fenoménem se dnes ostatně ještě setkáme. Marně se v tom pokouším najít nějakou logiku. Čtyři roky svítíte Babišovi na všechno, co udělal, a pak vy nic, vy muzikanti? Co jste, proboha, čekali? S ultimátně neschopným Červenáčkem v čele, s šílenou Venezuelou a hlavně poté, co vás už před dlouhou dobou přestali zajímat vaši tradiční voliči – obyčejní lidé. A logice se dost vzpírá i fakt, že na prdel jste „za „Babiše“ dostali jen vy, kníže pekel samotný zůstal na svém. A premiérem nebude v podstatě jen proto, že všichni jeho potenciální koalové včetně vás prokázali opravdu mimořádnou neschopnost oslovit dostatek voličů. Spolu chyceni, spolu pověšeni.

Byla to kampaň!

Dalšími nevinnými za jejichž volební Stalingrad může někdo jiný a rozhodně ne jejich slova a skutky, jsou i Piráti. V jejich případě Babiš a dezinformační kampaň. Jejich voliči si totiž po přečtení řetězového emailu s pomluvou od premiéra, že Piráti  jsou v podstatě digitální bolševici říznutý Zelenýma asi řekli: „Proboha, to jsme vůbec netušili, pojďme volit někoho jinýho. Třeba ty Starosti.“ À propos, při pohledu na Bartoše na tiskovce po ohlášení výsledků, jsem se hanbou propadal za něj. Místo aby jako chlap řekl, že to prostě posral, rezignoval a ukázal tak, že má koule jak plemenný býk, tak úplně scvrklej blábolí o dezinformacích a vnitrostranickém fóru v lednu. A o tom, že 4 mandáty místo 22 je vlastně ohromné vítězství demokracie. Bože můj, a tohle bude teď i přesto řídit můj život.

Londýn volil Piráty

Může ho utěšit, že Piráti vyhráli alespoň u Čechů v zahraničí. Což mne, když si vybavím průměrného Čecha žijícího v zahraničí jak ho prezentují média, vůbec nepřekvapilo. V této souvislosti se nelze než velice netěšit na institut korespondenčního hlasování, který nám nová vláda v rámci Změny nepochybně konečně nadělí. Mají ho přece všechny vyspělé západní země.

V jednotě je síla

Asi nejzajímavějším a také rozhodně nejveselejším momentem těchto voleb bylo zmasakrování jednoho koaličního partnera (Pirátů) druhým koaličním partnerem (STAN) pomocí kroužkování. Přičemž nebohá oběť navíc onen masakr skoro celý zaplatila. Účelová koalice očekáváním závratného úspěchu těhotných naivů s dosud marginální skupinkou vychcaných politických poťouchlíků ostřílených léty bojů o zrno v komunální žumpě, se Pirátům opravdu vyplatila. STAN ze 6 mandátů nakynul na 33, Pirátům zbyly 4 z 22. Budu se smát až do Vánoc.

Dycky Most!

Famózním tahem Pirátů pak byla i kandidatura Bartoše proti Babišovi v Ústeckém kraji. Babiš ho tu přejel v preferenčních hlasech v poměru 38 tisíc ku 14 tisícům. Rád bych věděl, kterého velkého stratéga to napadlo. Postavit městského intoše podivného vzhledu a ještě podivnějších názorů, který hlásá likvidaci těžby uhlí, uhelných elektráren a těžkého průmyslu obecně v kraji, kde nic jiného než uhlí, elektrárny a těžký průmysl není proti králi populistů a štědrému taťkovi všech pracujících, bylo prostě geniální.

Izák Volný

Komikem těchto voleb přesto není předseda Bartoš, ale předseda Volný. Přestože doufal, že po zisku 21% bude sestavovat vládu, tak výsledek jeho projektu na pokračování pohodové obživy v politice ho asi dvakrát nepotěšil. V krajním případě mu nyní i hrozí, že bude muset  začít zase pracovat. A to se přitom vyfotil na náměstích s rekordním počtem dutohlavů. Nicméně se rozhodl přidržet zavedených zvyklostí a i on hbitě nalezl příčinu zisku závratných 1,33%: „Připadám si jako Žid v Německu za Hitlera.

Trefa do černého*

A podobně přesný odhad i chvályhodné sebevědomí prokázala i předsedkyně koalice TSS Majerová Zahradníková. Se zrakem upřeným na průzkumy se zhruba   2% prohlásila, že „věří v dvouciferný výsledek.“ Drzé čelo lepší než poplužní dvůr, říká se. A v politice to platí dvakrát. Otázka zní, zda pouhá nekritická víra sama o sobě stačí. Zda není třeba se přece jenom i trochu přičinit. A začít se může tím, že si vyndáte hlavu v modrém kloboučku ze zadku. Hned potom vemte třeba nějaký „Zemák,“ posaďte do něj někoho od pohledu sympatického, kdo umí mluvit, a objíždějte republiku tak dlouho, dokud ten dvojciferný výsledek z lidí nevymámíte. Ještě nikdo nikdy neposbíral dost voličů na fejsbuku.

Vítězná bitva je ta, ve které si nepřipustíme porážku

Dvojjedinný ministr Havlíček, jehož bude rozhodně velká škoda, se zase nechal slyšet, že „premiérem by měl být šéf vítězné strany.“ Jenom to je prý spravedlivé. Hm. Nevím, ale až doposud jsem měl dojem, že v parlamentní demokracii je premiérem zpravidla ten, kdo dokáže pro svou vládu získat důvěru v parlamentu. A spravedlnost a politika moc nejdou dohromady tak nějak z přirozenosti. Ovšem tak nějak chápu, že k tomuto i na něj poměrně pozoruhodnému výroku ho motivovalo Pyrrhovo vítězství hnutí ANO.

Praha, tradiční bašta ČSSD

A tady máme pro změnu hlavní příčinu toho, proč letos po 128 letech a poměrně nepřekvapivě konečně vyfičela z vysoké politiky ČSSD. Protože měla předsedu, který doufal, že to tristní číslo vyjadřující mimo jiné i jeho schopnosti, které se v sobotu po čtrnácté hodině stále jasněji rýsovalo na obrazovkách, popožene nahoru Praha. Kde má ČSSD celkem asi tak šest skalních voličů, včetně Hamáčka, Maláčové a Stropnického, a ve všech minulých volbách tam proto pokaždé hrála zhruba 127 housle. Asi nemám slov.

Dobří holubi se vracejí

Po mimořádných úspěších, které před časem sklízela jako místopředsedkyně sněmovny nebo hejtmanka, se vrací do sněmovny Jaroslava Pokorná Jermanová. Prý se těší. No, to my taky. À propos, Babiš je prý úžasný manažer. Otázka tedy pochopitelně zní, zda by opravdu úžasný manažer paní Jermanovou místo druhé nominace do sněmovny daleko pravděpodobněji nekopl do prdele tak, až by doletěla do Istanbulu.

Nabídka, kterou nelze odmítnou

Nabídku na ministra bych přijal,“ tetelí se v rozhovoru blahem člen ODS Kupka. To je jeden z těch televizních Brouků Pytlíků, co všechno ví, všechno znají a všechno by dělali lépe a co vypadá jako délesloužící skautský vedoucí. Moje reakce: „No, bodejť bys ji taky nepřijal, ty nemrcouchu, když jsme všichni tak dlouho v přímém přenosu sledovali, jak se na ní celé roky třeseš.

Maková panenka for premier

Předsedkyně TOP09 Pekarová Adamová, jejímiž asi nejvýraznějšími pozorovatelnými rysy jsou vzhled a inteligence makové panenky, získala druhý největší počet preferenčních hlasů. Nevím proč, ale jako první mi po přečtení této zprávy naskočil jeden slavný citát slavného politika: „Nejpádnějším argumentem proti demokracii je pětiminutový rozhovor s průměrným voličem.“

Gratulka

Závěrem pak blahopřejeme již bývalému předsedovi KSČM Filipovi. Jeho strategie přilepit vyhasínající tradiční dělnickou levicovou stranu na brutálního a  bezskrupulózního velkokapitalistu a nechat si od něj čtyři roky bezmocně močit na hlavu, byla zjevně také vynikající nápad. Uznání si ovšem zaslouží zato, že se na nic trapně nevymlouval a okamžitě rezignoval.


* Pro čtenáře narozené po roce 1989: Jde o běžné rčení, které neobsahuje vůbec žádné rasistické konotace. Synonymem je trefa do středu terče. Který bývá zpravidla černé barvy.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc září 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Marek Janicko 200,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Pavel Burget 200,- Kč, Pavel Jurášek 100,- Kč, Robert Schlesinger 100,- Kč, Alena Albrecht 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Zdeněk Vybíral 1000,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Dr. Ilja Baudyš 1000,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Karel Kubela 83,- Kč, Jiří Obermaier 300,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Anonym 100,- Kč, Milan Tahovský 1000,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Jiří Cígler 250,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Anonym 200,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Jana Slabá 100,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, L. Skrobacek 149,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Jan Petr 300,- Kč¨, František Vrána 50,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, ing. arch. Marie Tachezyová 200,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, V. Trulley 333,- Kč, Stanislava Urbancová 300,- Kč, Jana Nováková 500,- Kč, Jan Dočekal 500,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč, ing. Olga Žlábková 1000,- Kč, Vladimír Janeček 100,- Kč

Celkem za měsíc: 16 465,- Kč
Vybráno 46.75%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 464 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (41 votes, average: 4,83 out of 5)
Loading...
20 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)