medailni
19.3.2020
Kategorie: Společnost

Mediální hovínka Speciál: Roušky budou vbrzku!

Sdílejte článek:

LU LINA

Čínský virus nám ty naše světově nejlepší hitech domečky z karet kapánek rozvrátil. Mám čím dál nutkavější pocit, že jsme to už potřebovali jak koza drbání. A tak jako mnoho z vás sedím doma, protože nemám do čeho píchnout a přemítám. Co bude dál. Až nám dojdou naše závratné úspory. Až virus kromě automobilek, které mne nějak nepálí, zastaví i ty důležitější fabriky. Třeba ty na jídlo nebo na léky. Co asi začnou ti vládní šašci předvádět, až přijdou první mrtví. Odpovědi nemám a věšet se kvůli tomu asi nejspíš nebudu. A tak zatím dál vyrábím roušky z hajzlpapíru, dezinfekci z vodky, střelný prach do nábojů z dřevěného uhlí a udím do zásoby první jarní žížaly. Ve zbytku času sleduju z okna sousedy, kdo z nich nemá roušku a udávám je policii nebo čtu Deník morového roku. A pochopitelně se taky bavím. Tím, jak obzvlášť zajímavý bizár teď jde na internetu najít.

 

Virus nevirus, EU si rozvracet nedáme!

Evropská unie obvinila Rusko z šíření dezinformací o koronaviru, zveřejnila šťastně  některá naše média. Ta, která nikdy nespí a i při pandemii střeží náš tábor míru a socialismu před východními imperialisty. Chtějí tím prý vyvolat paniku a nedůvěru a rozvrátit EU. Konečně máme viníka toho kabaretu, co kolem sebe vidíme. Ha! Ivan! Chaloupku otočil a mne tím probudil!! Moc se mi líbí především věta: „Zprávy zaměřené na Itálii se soustřeďují na zpochybňování schopnosti úřadů nákazu zvládnout.“ Opravdu primitivní a zřejmý fejk, protože italské úřady nákazu přece zvládly ukázkově skvěle…Takže nedůvěru a rozvrat nevyvolává především zjevná neschopnost, šlendrián, turecké hospodářství či zjevná pokročilá demence představitelů Bruselu nebo unijních vlád, ale zlý Rus. Aha. Přiznám se, že tohle mne fakt nenapadlo. Ovšem pak je tady ještě jiná teorie. A ta tvrdí, že paniku v EU více než dostatečně rozšířila a a dále rozšiřují nikoliv ruská, ale především unijní média. A protože v tom tajném EU dokumentu, který nikdo kromě Reutersu neviděl, zmiňují konkrétně ruskou televizi RT, dal jsem si tu otravnou práci a prošel jsem komplet celý Sputnik – odnož to RT – týdny nazpátek. A hádejte, co? Jsem asi natvrdlý, ale žádnou ruskou dezinformaci o koronaviru jsem tam neobjevil. Jen obvyklou propagandisticko-faktickou směsku a tedy přesně to, co se píše v médiích všude po celé EU. Bruselské starosti bych teď fakt chtěl mít.

AK-47 nad zlato. O paštice ani nemluvě

Češi prý nyní vykupují paštiky, Němci zlato a Američané střelné zbraně. Nerad to říkám, ale až kvůli tomu bacilu půjdou tlustý do tenkejch, to jest zavládne anomie a právo silnějšího, což se stát klidně může, ne, že ne, tak budu mít doma neskonale raději jednoho kalacha než paletu májky nebo zlatých cihel. Americkému smyslu pro realitu se nedivím, na rozdíl od nás už si rozklad společnosti v praxi vyzkoušeli například v roce 2005 v New Orleans.

Zlatá maska nebude

Kvůli viru a hlavně ruským dezinformacím o něm letos přijdeme nejen o hodnoty ekonomické a materiální, ale také o nenahraditelné hodnoty kulturní. Televize Prima totiž zrušila odvysílání jakéhosi nového domácího seriálu pro občany kategorie ÚPM (úplně prázdné makovice) a také jarní premiéru již několikrát vyvařených fuseklí další převzaté pěvecké soutěže pro kategorii ÚTI (úplní televizní imbecilové). ČT naopak spustí koronavirový kanál ČT3 pro důchodce. Bude složený z uklidňujících pořadů jejich mládí a z něčeho, co ČT nazývá základní zpravodajský servis. Hádám, že půjde o rovněž uklidňující výběr ze zpráv, aby senioři zavření vládou v důchoďácích bez jakýchkoliv ochranných prostředků zbytečně nepropadali pod náporem reality panice a umírali na Covid-19 klidně a bez rámusu.

Facta, non verba

Oj, tohle mne pobavilo velice. Novopacké sdružení Život bez bariér mělo na skladě třikrát více roušek než stát. Vedení občanské dobrovolnické organizace z malé podkrkonošské prdele projevilo před třemi lety prozíravost a krizové manažerské schopnosti o nichž si vláda elit v čele s panem Všechno máme a Zvládli jsme to nejlépe z celé Evropy může nechat pouze zdát. Čtu si ten článek a mám učebnicově  ambivalentní pocity. Nevím, jestli se mám smát, nebo spíš brečet.

Už jsem pro vás ty roušky skoro měl, ale podvedli mě

Asi nikdo z nás, co jsme se dívali na ty úchvatné vládní tiskovky nezapomněl, jak na nich premiér opakovaně tvrdil, že roušky byly objednány včas, ale ti vykutálení orientální šmelináři dvojitého pana magistra Vojtěcha sprostě podvedli a nic mu nedodali. Hajzlové jedni žlutí. No, uplynul nějaký čas a zjistilo se, že orientální  šmelináři nikoho nepodvedli, to jen pan ministr se v době, kdy se odděluje zrno od plev a teoretické znalosti z několika humanitních fakult jsou vám platné asi jako sáňky v létě, prostě ukázal jako čistá pleva. Ale zato pleva Mgr. et Mgr.

Tak už konečně chcípni, dědku neužitečný

Na rozdíl od prezidenta Zemana, toho starého a utahaného senila, který zatímco dostával čočku, že z televize taky nehovoří každý den o skladech plných roušek, v Číně tiše zařizoval jejich dodání. Bez prezidenta Zemana by to nebylo možnépřiznal Hamáček, když slavnostně oznámil obstarání milionů roušek z Číny. Vida. Takže teď se nám ten starý čínský hradní agent zatraceně hodil, že? Ty jeho odporné dobré vztahy s těmi ohavnými komouši v zemi, kde osobní vztahy a kontakty hrají v nejen v byznysu klíčovou roli. Neznáme tě, jsi zjevně zcela vydlabaný a navíc se každý rok cestou na Tchajwan balíš do tibetské vlajky? No, tak to ti místo třiceti milionů roušek asi nasereme a prodáme je radši někomu jinému. Pan prezident Zeman? Ano, toho jako jednoho z mála z té vaší daleké mikrotečky na mapě známe osobně, to je seriózní člověk, pro něj samozřejmě cokoliv.

Čínskou roušku? Děkuji, nechci

Můj názor je, že člověk se má snažit být zásadový. Zvláště pokud jde o vyšší hodnoty. Třeba o ty evropské. Takže pevně doufám, že až dorazí ty slavné čínské roušky pořízené pouze díky senilnímu Zemanovi v totalitní komunistické Číně a také těch dalších 120 tun, co pro nás tamtéž a zdarma obstarala ta pročínská svině Kellner, že se vy všichni, co máte na Čínu, Kellnera a hlavně Zemana ten jediný správný názor, zachováte zásadově. Jde přece o ty nejvyšší demokratické hodnoty, které ani nějaký smrtící virus nemůže přebít. Takže ty komunistické roušky a respirátory pořízené čínskými agenty v Říši zla demonstrativně a hrdě odmítnete používat. To byste se přece sami na sebe ani do  zrcadla nemohli podívat. Velmi pravděpodobně čínského.

Mimochodem, miliardáři. Kolik asi tun roušek koupil pro ČR kdekoliv velký vyznavač evropských hodnot, evropský obchodník realitami století a nejznámější český filantrop Bakala?

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc listopad 2020: *****

ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Jan Sabo 500,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Jiří Sika 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Anonym 500,- Kč, Jan a Gabriela Horáčkovi 500,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Anonym poštou 222,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Petr Čermák 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Martin Golombek 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Bohuslav Maceška 100,- Kč, MUDr. Ilja Baudyš 1000,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč, Lubomír Vylíčil 5000,- Kč, Dagmar Bowyer 500,- Kč, Vlastimil Kornas 666,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Martin Reiser 200,- Kč, Ludmila Kárská 200,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Olga Petrová 300,- Kč, Vítězslav Nováček 100,- Kč, Jan Bezděk 500,- Kč, Petr Hučín 50,- Kč

Celkem za měsíc: 19 771,00 Kč
Vybráno 56.48%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 499 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (26 votes, average: 4,58 out of 5)
Loading...
politicon.cz
2 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.