medailni
18.12.2019
Kategorie: Společnost

Mediální hovínka Speciál: Ostravská adventní tragikomedie

Sdílejte článek:

LU LINA

Včera zazněly smuteční sirény a udělaly tak zřejmě tečku za ostravským nemocničním masakrem. Shrňme si krátce fakta. Magor nelegálně drženou pistolí nerušeně vystřílel čekárnu, nerušeně opustil místo činu, nerušeně tři hodiny kroužil po Ostravě a nakonec se, patrně ze zoufalství nad profesionálním nasazením policie, sám zastřelil. Ještě dávno předtím ovšem započal obvyklý cirkus. Policie spočítala a křídou obtáhla mrtvoly a na sociálních sítích pohotově vyhlásila pátrání po svědkovi. Novináři rozjeli pomocí politiků a „expertů“ obvyklou dezinformační kampaň, jejímž jediným skutečným cílem je vzít lidem legálně držené zbraně. Faktem ovšem je, že tentokrát to nemělo ani zdaleka takové grády jako po Uherském Brodu, protože pohodář Ctirad tentokrát díkybohu použil nelegálně drženou zbraň. Což evidentně mnohé redaktory velice mrzelo. Ale i tak bylo co číst i co poslouchat.

Tradiční a očekávaný mediálně-politicko-expertní narativ vypadá týden od masakru zhruba stejně jako týden po Uherském Brodu a tehdejším ještě mnohem profesionálnějším policejním zásahu: 1. Zbraně v rukou občanů jsou ošklivé  2. Zbraně v rukou profesionálů jsou krásné 3. K bezpečnosti prostředí v liberální demokracii občané úplně nejvíce přispívají tím, že bez remcání a nadšeně přijímají vyspělými státy přidělovanou roli slepic v Moorhuhnu 4. Česká republika bohužel zatím ještě k vyspělým státům nepatří, ale pracuje se na tom 5. Každý, kdo odmítá být slepicí, je nebezpečný podivín 6. Věřte na zázraky! 

Pokud se totiž plně ztotožňujete s body 1 až 5, pak v případě, že se v nesprávný čas ocitnete na nesprávném místě a není přítomen ani nějaký ten i vámi vysmívaný, amatérský ozbrojený podivín, vám už nic jiného než zázrak nepomůže. Protože, aby ti vychvalovaní a skvěle vycvičení profesionálové byli právě v té konkrétní čekárně, kde právě běží poslední vteřiny vašeho života včas, musel by zasáhnout Všemohoucí.

19 + 3 = 24

Česká televize například na svém dezinformačním webu vytvořila v rámci obvyklé návodné mediální popularizace masových vrahů a ještě obvyklejší servilní adorace fantasticky fungující policie článek s názvem „Časová osa: 7:19 první oznámení po střelbě, za tři minuty dorazili policisté.“ O zřejmě nějak magicky významných třech minutách celkem asi tak 150x v téže televizi nadšeně hovořil i ministr Hamáček. Tedy, já nechci vypadat jako hnidopich, ale z časové osy našeho nejserióznějšího  informačního zdroje vyplývá, že první policejní hlídka dorazila na místo střelby v 7:24. Což znamená nikoliv po třech, ale po pěti minutách. Ale naprosto chápu, že při opájení se vlastní dokonalostí se na nějakou tu minutku nehledí. Ostatně, těm mrtvým, kteří zemřeli v řádu desítek sekund, to bude asi úplně putýnka.

Lehký kulomet do každé ordinace, ha ha

Ostravě mohl zabránit slušný ozbrojený člověk,“ vymočil se po ostravskému masakru odvážně proti větru poslanec SPD Koten. Poslanec KDU-ČSL a expert na hlubokou orbu Jurečka naopak zaujal mediálně očekávanou bezpečnou pozici prohlášením: „Fatálním důsledkům selhání jednotlivců nelze zabránit tím, že civilisté budou více ozbrojeni“ . Načež geniální výrok následně ještě doplnil velice vtipným bonmotem na sociálních sítích: „Lehký kulomet do každé ordinace by pan poslanec nechtěl?“ Názor versus názor.

Zapojte představivost a zkuste si představit, že jste 10. prosince po sedmé ráno v čekárně ostravské traumatologie. Něco mi říká, že byste v ten okamžik s vysokou pravděpodobností dali cokoliv za to, aby tam s vámi nějaký slušný ozbrojený člověk byl. A ani by nemusel být nějak zvlášť cvičený. A myslím, že by vám vlastně vůbec nevadilo kdyby ani nebyl slušný. Mohl by to dokonce klidně být i mafián nebo drogový dealer, který se ráno před základní školou při otevírání dalšího balíčku koksu řízl do palce, viďte? A to, jestli má tu pozlacenou pětačtyřicítku pod lososovým sakem od Bosse legálně, byste taky asi příliš neřešili, nemám pravdu? A když o tom tak při pohledu do ústí magorovy devítky dumáte, neměli byste vlastně pravděpodobně  vůbec nic ani proti tomu, aby v každé ordinaci byl lehký kulomet. Protože navzdory úžasně vtipnému blábolení drna Jurečky a pochybujících „expertů“ , by v ten okamžik na tom určitém místě byl člověk se zbraní vaše jediná šance. Ano, vzhledem k okolnostem nepochybně malá. Ale i maličká šance je přece jen o dost lepší než vůbec žádná, co říkáte?

Nebyl čas zjišťovat, kdo je kdo

Jak už bylo výše konstatováno, pan ministr Hamáček se po masakru v ostravské nemocniční čekárně na sociálních sítích i v médiích opakovaně opájel vlastní dokonalostí, jenž způsobuje, že i česká policie je prakticky dokonalá. Místy doslova hýkal nadšením a jsem si jist, že na policejní aktéry „zásahu“ od majora výše budou pršet distinkce, odměny a vyznamenání. No, nevím, zřejmě jsem sledoval jinou akci. Ovšem pozoroval jsem to jenom zdálky a nejsem ministr vnitra, což teoreticky mohlo způsobit ten poněkud rozdílný obraz událostí. Nicméně i přesto jsem viděl jen tradiční příjezd s křížkem po funuse, následné zmatené kolotání uniforem, neprůstřelných a taktických vest a hromadné zatýkání všech mužů s koženou brašnou v dosahu, protože nebyl čas zjišťovat, kdo je kdo. Pachatele musela z vlastní vůle identifikovat jeho matka, načež se dotyčný pacholek sám zastřelil zrovínka těsně předtím, než se mohlo to profesionální nasazení konečně realizovat. A komunikace s veřejností zaujala především zveřejněním fotografie nevinného člověka s velkým, blikajícím nápisem „Masový vrah!“

Vánoční policejní charita

Až si budete klást otázku, pokud už jste si ji jako inteligentní a zvídaví lidé dávno nepoložili, kde se vlastně berou nelegální zbraně pro černý trh, kde v pohodě nakoupil i pohodový ostravský magor, co nosil ženám kytky, odpověď najdete zde. V Krči u supermarketu – kluci asi v pracovní době zaskočili na nákup dárků – vykradl někdo civilní policejní vozidlo patřící „celostátnímu útvaru“ .  Tedy těm úplně nejvíc profesionálním ozbrojeným profesionálům, co vás údajně úplně nejspolehlivěji chrání před ozbrojenými magory a mimo jiné jim z něj šlohnul pistoli. A že vím, na co myslíte teď? Na ty mediálně neustále omílané policejní knížecí rady o nutné ostružinatosti a bdělosti při vánočních nákupech? A pak ještě na ty, které praví, že v autech nemáte nikdy nechávat nic cenného, o pistolích ani nemluvě – protože auto není trezor? Tímto velice děkuji našim odzbrojeným a skvěle vycvičeným profesionálům za to, že v tento vánoční čas i oni nezištně přispěli drobným přídavkem k už tak nepřebernému arzenálu, ze kterého bude vybírat nějaký budoucí magor. Kterých díky tomu, že žijeme v (zřejmě již nekonečném) roce Mrtvé Kozy, bude už jenom přibývat.

Nosím, nosíš, nosíme

Ponaučení, které si z toho všeho beru já, nijak zvláště nesouzní s ponaučeními poslance Jurečky a ostatních, co se při představě legálně držených zbraní budí v noci hrůzou. Doufám, že pod vlivem této tragické události stoupne počet profesionálů, nosících i mimo službu. Doufám, že se opět o něco zvýší počet nosících amatérů, kteří sice mají povolení nosit, ale do teď nenosili. A doufám, že opět o něco stoupne počet těch, kteří pochopí, že zodpovědnost za ochranu života svého i svých blízkých musí nést především oni sami a ne z logiky věci věčně se tragicky opožďující stát.

A především pochopitelně doufám, že se Evropská unie rozpadne dřív, než stačí vzít i ty ještě zbývající zbraně těm, co už je zodpovědně ke společnosti a dvakrát zodpovědně ke svým rodinám vlastní a hlavně nosí už dnes.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc prosinec 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, RNDr. Richard Čapek CSc. 400,- Kč, Eva Edler 300,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Lenka Poncarová 300,- Kč, Martin Dindoš 500,- Kč, PharmDr. Lubomír Vylíčil 5000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jiří Sika 200,- Kč, Zdeněk Vybíral 1000,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, Pavel Fila 50,- Kč

Celkem za měsíc: 11 000,00 Kč
Vybráno 31.42%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 239 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (39 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
31 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)