medailni
17.5.2019
Kategorie: Společnost

Mediální hovínka Speciál: Forum 24

Sdílejte článek:

LU LINA

Vyhledávání mediálních hovínek není nijak náročná práce. Je jich všude plno, jako těch psích. Ovšem, jak jistě víte, na některá místa chodí psi raději než na jiná. Navíc existují i lokality, kde je pravděpodobnost šlápnutí do psího kaktusu opravdu extrémně vysoká, protože jsou úplně všude – bývají nazývány „prostor pro volný pohyb psů“. A u novinářů to není jiné. Ti svá digitální hovínka také umísťují někde více a někde méně. A jeden z jejich mnoha ekvivalentů „prostoru pro volný pohyb psů“ se nazývá Forum 24 a dnes si ho krátce představíme.

Klasická dezinformační média 1. ligy, jako je třeba Aktuálně.cz, sleduji ze dvou důvodů: 1. Je dobré znát úmysly nepřítele 2. Jsou slušným zdrojem hovínek. Probírat se jejich obsahem je sice často utrpení, ale ještě snesitelné a někdy dokonce i zábavné. Třeba kolega Fendrych pobaví skoro vždy. Oproti tomu účastníky dezinformační pralesní ligy, jako je třeba Forum 24, sleduji velice sporadicky a ještě sporadičtěji z nich čerpám. A to i přesto či snad právě proto, že se, jak bylo zmíněno v úvodu, skládají prakticky výhradně jenom z hovínek. Ovšem z velice řídkých hovínek a ta se špatně sbírají. Šafr, Jandourek a Hovorková plní tamní stránky takovým obsahem, proti němuž jsou Fendrychovy nenávistné komentáře vzorem objektivní, seriozní a nezávislé žurnalistiky.

Ovšem nikdy neříkej nikdy, takže abych serveru Forum 24 vynahradil svůj dosavadní hrubě nezdvořilý nezájem o jeho vysoce hodnotnou tvorbu, rozhodl jsem se vytvořit speciální číslo hovínek věnované výhradně tomuto bezvýznamnému, žlučovitému dezinformačnímu plátku a jeho redakčním apoštolům „svobodné a nezávislé žurnalistiky“.

V příspěvku prvním se apoštolové spravedlivě rozhořčují nad faktem, že premiér nominoval do funkce vládní zmocněnkyně pro lidská práva „bývalou dlouholetou členku KSČ“ Válkovou. Což je podle nich nemorální a demokracii ohrožující, protože jednou komunista, vždycky komunistka. Ovšem při procházení obsahu webu vychází najevo, že evidentně není bývalý komunista jako bývalý komunista. Někteří vybraní bývalí členové KSČ jsou zřejmě považováni za vyléčené a osazenstvo redakce je nikdy nepranýřuje. Naopak. Jsou často velebeni a je jim poskytován velkorysý prostor k vyjadřování názorů, nyní zpravidla přetékajících láskou k pluralitní demokracii a o jejich komunistické minulosti se cudně mlčí, ačkoliv zaujímají rovněž poměrně zajímavé veřejné funkce. Například bývalý člen KSČ a předseda  Ústavního soudu Rychetský, ten je zde jako doma, ačkoliv bychom v našich demokratických strukturách jen těžko, vyjma samotného soudruha premiéra, hledali bývalého komunistu zastávajícího významnější funkci. Nebo bývalý člen KSČ a europoslanec Telička a bývalý člen KSČ, agent STB a europoslanec Štětina, nebo bývalý komunista a nyní předseda senátu Kubera. Stejně tak Šafrovým instantním antikomunistům zjevně nevadí, že rektorem UK je bývalý dlouholetý komunista Zima, bývalým rektorem MU a nyní senátorem je bývalý kandidát KSČ Bek, jenž projevil touhu vstoupit do strany stejně jako soudruh Telička v roce 1989, což je skutečně zajímavé. A to vše zjevně z jediného prostého důvodu. Stejně jako tehdy zaujímají tito bývalí soudruzi, na rozdíl od bývalé soudružky Válkové, opět tu jedině správnou politickou linii a jejich hnojomety míří na stejné cíle, jako ty z redakce pana Šafra.

Kdyby bývalou komunistku Válkovou navrhl do té funkce premiér Pospíšil a jmenoval ji prezident Drahoš, troufnu si se značnou jistotou tvrdit, že nemám nyní o čem psát.


Forum 24 se také velice rozčililo nad faktem, že televize Nova neinformovala o jednom z posledních dílů nekonečné série demonstrací poražených proti vítězům demokratických parlamentních voleb, která měla tentokrát jako maskovací podtéma novou ministryni spravedlnosti. Která by prý mohla někdy v budoucnu ohrozit krystalickou čistotu a průzračnost české justice, ve které si nelze objednat trestní stíhání. Což demonstranti odvozují z toho, že ji do funkce navrhl premiér Babiš a jmenoval prezident Zeman. Což má, jak jistě sami uznáte, vskutku neprůstřelnou logiku. Ani noviny prý neinformují o těchto masových spontánních projevech občanské vůle s dostatečným důrazem. Blesk dokonce tuto druhou sametovou revoluci odbyl krátkou notickou na sedmé straně. Komu žalovati. Asi to nepovažovali za natolik důležité. Naprosto stejně jako mnohé jiné demonstrace nepovažují za důležité zase jiná média, včetně Forum 24.  Zjevně ne úplně každý hoří touhou podílet se na nekonečném pouličním puči proti vítězi demokratických voleb organizovaném z nejrůznějších obskurních důvodů podivnými existencemi a podporovaným neúspěšnými politiky, věčnými petenty, levicovými aktivisty, pokrokovými umělci a různými jinými idioty.


Zeman v Maďarsku odvedl perfektní práci pro Rusko i Čínu“ , píše se v článku o návštěvě prezidenta v Maďarsku. Titulek je novinářsky dokonalý, neboť skvěle shrnuje obsah, ale pojďme to přece jen trochu rozpitvat. Jasnou pointou je, že cokoliv učiní či řekne Miloš Zeman je automaticky špatně a vede to Českou republiku do područí Kremlu a Pekingu. Vyjádří Zeman legitimní ekonomický názor, že hospodářské sankce proti Rusku nikam nevedou a více než ruskou poškozují českou ekonomiku? Je ruský agent. Respektuje zásady diplomacie a slušného chování hosta vůči hostiteli a taktně odmítá prát veřejně hostitelovo špinavé prádlo? Je pravicový ruský agent. Odmítá lobbovat za Westinghouse v otázce modernizace českého jádra a Rossatom předem nevylučuje? Je fašizující pravicový ruský agent. Odmítá poslušně papouškovat doposud ničím nepodložené účelové americké bláboly o hrozbě jménem Huawei, mající původ v konkurenčním obchodním boji, který Apple drtivě prohrává? Je proruský fašizující pravicový čínský agent. Odmítá se vyjadřovat k soukromým cestám a aktivitám řadových poslanců? Je senilní ruský agent.

Roztomilé také je, jak má Forum 24 naprosto jasno. Zeman je rusko-čínský agent a fertig. Orbán je autoritář a fašista. Rusko je v podstatě stále komunistický Sovětský svaz, který neustále porušuje mezinárodní právo, které všichni ostatní respektují. Dokonce bezdůvodně zaútočil na chudinku nevinnou Ukrajinu. Doněčtí separatisté, kterým nezbylo nic jiného, nechtěli-li se stát občany druhé kategorie, než bojovat, nejsou povstalci hodní, jako kupříkladu povstalci kosovští nebo „demokratická opozice“ jako islamističtí povstalci syrští, ale „ilegální ozbrojené uskupení, které se roztahuje po Doněcku“.


S žurnalistikou, notabene svobodnou žurnalistikou, která „nepodléhá žádné politické moci“, jak se praví v tiráži, to má společného poměrně málo. Podlehnutí konkrétní politické moci totiž z tohoto „internetového deníku“ celkem transparentně vyzařuje. Obsahově to poměrně hodně připomíná Rudé právo.

Mně nevadí existence bulvárních plátků jako je Forum 24. Jsou nedílnou součástí a daní za svobodu projevu a mají plné právo být a publikovat cokoliv. Ale vadí mi, když se jasně tendenční, značně dezinformační a vysoce politicky závislé médium plné diletantských blábolů staví do role nezávislého média a garanta „prostoru pro svobodné šíření informací“.

Přičemž tu samou svobodu pro šíření informací jiným vehementně upírá.

Autor: 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc červen 2020: *****

Anonymní dárce 800,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Marek Janičko 200,- Kč, Vladislav Vydra 100,- Kč, Oto Tvrz 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Václav Červinka 200,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Pavol Hloška 1000,- Kč, Vlastimil Kornas 111,- Kč

Celkem za měsíc: 6 011,00 Kč
Vybráno 17.17%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

Po blokaci Pravého prostoru můžete sledovat novou stránku PP na facebooku.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 333 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (35 votes, average: 4,69 out of 5)
Loading...
politicon.cz
7 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.