medailni
17.8.2021
Kategorie: Společnost

Mediální hovínka LIII.

Sdílejte článek:

LU LINA

Tak už i neandrtálci prý byli původně černí. A proto se to musí v německém muzeu napravit. Kulturní válka nám nabírá zajímavé obrátky. Kdy asi dojde na Jehovu, Aristotela, Mozarta, Einsteina či praotce Čecha s Janem Husem?

V osum je to rasismus

Kvůli zvyklostem místních, kteří nevstávají příliš brzy, přijel nyní místo v osm hodin ráno až v deset dopoledne.“ Citováno z článku o marném pokusu zachránit  společensky hodnotnou ústeckou romskou populaci před smrtí na covid pomocí mobilního očkovacího týmu. Marný byl dílem proto, že Romové, zjevně pod vlivem proruských dezinformačních webů, považují očkování za pokus státu o konečné řešení romského problému a dílem proto, že nutit Roma přijít někam už v deset hodin ráno, neřku-li v osm, je diskriminace a rasismus. Co k tomu říct. Takzvaný „romský problém“ v kostce.

Tečka

Koronavirus v Izraeli, očkovací velmoci, dál vesele navštěvuje očkované stejně jako neočkované.  Aneb když nepomůže očkování, nechte se naočkovat. V tomhle světle vypadá současné celosvětové inkviziční tažení proti neočkovaným fakt velice logicky. Co udělalo očkování s koronavirem netuším, ale Tečka to zřejmě nebyla.

Vítejte, dáte si s námi sojový stejčík?

Pamatujete na ty dva bílý americký rasisty, co bezdůvodně ohrožovali pokojné demonstranty zbraněma? Tak ty teď dostali milost. Pro iDNES naprosto nepochopitelně, takže o tom vyplodili moc pěkný článek. Plný faktů a tak. Jakože řvoucí dav, který předtím už zpustošil, vyplenil a vypálil asi tak půlku města, nevylomil zamčenou bránu soukromého pozemku a nevtrhl na něj, nevykřikoval různá zajímavá hesla a k manželům McCloskeyovým se různá individua přibližovala na „bezpečnou vzdálenost“ prý jen proto, aby si je vyfotila na památku. Jojo, úplně to vidím. Pokrokový novinář si takhle jednou sedí uprostřed takové malé občanské války se ženou na terase  domu a obědvá, dav rozvášněné lůzy jim vyvalí bránu a žene s k nim, novinář se ženou vstávají, berou palmové ratolesti a volají: „Vítejte nám, milí spoluobčané!

Češi důvěřují

Miluju průzkumy veřejného mínění. Jsou tak úžasně realistické a mají velkou vypovídací hodnotu. Vždycky, jak někde čtu, že „Češi“ něco…hned se do toho zahloubám. Abych zjistil, co bych měl zase jako správný Čech dělat, říkat či si myslet a co tutově nedělám, neříkám a nemyslím si. Tady třeba „Češi“ nejvíc důvěřují Vojtěchovi a Rychetskému. No, vidíte sami. Přestože ve svém okolí neznáte nikoho, kdo by těm dvou vocasům důvěřoval, a vy sami byste je pravděpodobně také nejraději pověsili za koule do průvanu, jste podle médií „Češi,“ marná sláva, a proto jim prostě důvěřujete a fertig. Činím z toho závěr, že buďto nejsem Čech, nebo je něco špatně. Ovšem „nebýt Čechem“ v situaci, kdy po skoro dvou letech pobytu ve státní hygienické totalitě prý „Češi“ nejvíc důvěřují zmrdovi, co je v ní pomáhá držet, mi nepřijde jako zas tak špatná alternativa.

Coming soon

I jen jedno pivo denně přispívá ke vzniku rakoviny. Nechci s tímto novým vědeckým závěrem, vyvracejícím staré vědecké závěry jako laik nijak polemizovat, třeba je to i náhodou pravda, ale to načasování je zajímavý. Spalovací motory a uhlí jsou už vyřízený úplně, maso v podstatě taky, krávy i prasata totiž prdí, no a cigára a alkohol sice taky – páč jsou nezdravý – ale maj zatím jen podmínku, protože jsou z nich velký daně. Která ale, soudě  i podle tohoto „objevu,“ pomalu končí, daně nedaně. Takovou palebnou přípravou to totiž vždycky začíná. Člověk blízké budoucnosti prostě bude jezdit na kole, svítit svíčkou, v zimě se zahřívat láskou k Bruselu, žrát mrkev, pít vodu a nebude kouřit. Tak to bylo zjevně rozhodnuto. Kým, to je otázka, demokratickou většinou po rozsáhlé společenské diskusi určitě ne.

Putin nás přiškrtil

Tohle je krásný hovínko. Kdybych chodil školákům přednášet o dezinformacích a propagandě, tak tohle do přednášky určitě zařadím. „Gazprom přiškrtil plyn Evropě, zásobníky jsou způli prázdné,“ píšou v titulku Hovinky. Jakože ošklivý Rus použil plyn v hybridní válce. Paráda. V textu se pak sice tak nějak oklikou dočtete, že to je touhle dobou tak nějak normální a má to zcela nesenzační a zcela nehybridní příčiny, jakže třeba dlouhá zima, trh, pandemie a tak, ale to už je fuk. Titulek jasně říká, co si z toho máme vzít.

Táhněte!

Ukrajinský prezident veřejně vyzval Ukrajince ruské národnosti bojující za svá, kurevsky ohrožená menšinová práva, ať se prostě přestěhují do Ruska. A nic. Nestrhla se žádná mezinárodní bouře. Žádná obvinění z diskriminace a porušování lidských práv. Jedno velký, hrobový ticho. Aha, jsem nevěděl, že je to tak jednoduchý. Takže je to normální, vyzývat menšiny hájící svá práva, ať táhnou? Můžou teda za stejně souhlasného, hrobového mezinárodního ticha podobnou výzvu směrem ke svým, nějak nespokojeným národním menšinám, učinit třeba i Putin, Orbán, Duda, Lukašenko, Le Penová, Farage, Salvini či Okamura?

Nedá se nic dělat

V Hradci Králové mají nově nelegální ubytovnu a lidi kolem jsou z jejích bujarých obyvatel na prášky. A nic se neděje. Stát, jako ostatně vždy, když má vyřešit problém, který lidi skutečně pálí, tvrdí, že nemá patřičné kompetence. Zajímavé. Když chtěl tentýž stát lidi protiprávně a protiústavně zavřít v hygienickým koncentráku, tak jednal bleskově a svoje nulové kompetence tak učinit rozhodně neřešil.

Refugees welcome!

Lukašenko se prý „mstí a posílá do EU tisíce migrantů.“ Aha. Ale migranti nás přece obohacují a potřebujeme je, takže nechápu proč EU a konkrétně Litva tak vřískají. Když Lukašenko navíc zařídil, že už cestou k nám nemusejí riskovat smrt při nebezpečné plavbě přes moře. A stran té msty. EU Bělorusku mohutně močí na záda a Litva přitom stojí v první řadě a nadšeně tleská. Takže, co jste čekali? Že si to nechá líbit, nepokusí se o odvetu a bude doma za blba? Moc zbraní chudák v ruce neměl a tohle mi přijde fakt vtipné. Apropó, Litva horečně staví plot a Brusel nadšeně přikyvuje. Takže ploty jsou už v pořádku? Omluví se teda někdo Orbánovi?

Nic důležitýho

V červenci byla, řekněme euroskeptickými evropskými stranami, ze 14 zemí EU podepsána Deklarace o budoucnosti Evropy. Která vyjadřuje jejich touhu jít v EU jinou cestou než se kráčí nyní. Přijde mi to jako naprosto legitimní a bytostně demokratický akt, který by za jiných okolností vyvolal mediální bouři. Minimálně 14 dní by se neřešilo nic jinýho. První strany, televizní speciály, mluvící hlavy, vzrušené debaty, nedalo by se tomu uniknout. Co se stalo reálně? Hovno. Z mainstreamu o události informovaly jako jedinýNovinky. Sice v tom správném duchu – nacionalisti a tak – ale aspoň něco. Ostatní, včetně našich slavných veřejnoprávníků, totiž zaujali pozici mrtvýho brouka. Nic důležitýho se přece nestalo a unii si rozvracet nedáme. Takže novinářskou čest zase zachraňovalo jen ECHO24 a pak ještě „dezinformační weby.“ Jako vždycky. Ty vole, a to tu prej máme jen samá svobodná a nezávislá média….Co říci závěrem? Snad jen to, že když Zeman kdysi novináře označil jaksi paušálně za pitomce, hnůj  a fekálie, trefil dědek, alespoň v případě osazenstva redakcí hlavního proudu a speciálně veřejnoprávních médií, myslím přesně do černého. Jste fakt jen takový ubohý fekálie.

Jsem prdlá, ale léčím se

Jeden telefonát rozhodl o osudu Cimanouské,“ píše Seznam. O co jde, víte asi všichni, uniknout se tomu nedalo. Co nějaká Deklarace o budoucnosti unie, poněkud zvláštní příběh poněkud zvláštní běloruské olympioničky bylo to správné letní mediální téma. No, já si o tomhle příběhu myslím svoje. Myslím, že o svém osudu rozhodla především ona sama. Nějaký telefon tam pravděpodobně byl, ale jestli zrovna od babičky, tak na to bych si asi úplně nevsadil.

Zbraně přece zabíjejí

Jedním z důkazů nesvobody a útlaku pod právě se znovu instalující vládou Talibanu v Afghánistánu je podle médií zjevně to, že zabavuje civilistům zbraně. S argumentem, že je dostatečně ochraňuje od všeho zlého a proto je nepotřebují. Zajímavé. Taliban v tomto případě přece jen provádí přesně to, co už léta provádí či chtějí provádět na svých územích takřka všechny západní demokratické státy. Přičemž používají úplně totožnou argumentaci. Nebo snad jsou zbraně v rukách civilistů famózní věc, protože jde o jeden z ukazatelů míry svobody ve společnosti?

Kde je Kubala?

Reportérka CNN v Kábulu žasne nad tím, jak přátelsky vypadající Talibánci zároveň křičí „Smrt Americe!“ Já zas žasnu nad tím, že je ta nepochybně militantně genderově LGBT+ (jinak by ji CNN nezaměstnávala) blůma přitom celá zahalená. Kde je hrdost na sebe sama, na svojí liberální kulturu, kde jsou svatá ženská práva? Furt někoho dudláte, že si dost neváží žen a nerespektuje je, a pak se poslušně celá zabalíte do černýho lantuchu. Abyste neurazila ty, co jsou přesvědčený, že sebegeniálnější žena je zhruba polovina muže. I toho úplně největšího kreténa. Bravo. Lidi ji prý píšou, jak je statečná. Hovno. I Talibánci chápou význam médií a v lantuchu jí hlavně nic nehrozí. Opravdu statečná novinářka by tam chodila bez něj. A když už je řeč o statečnosti. Moc se mi líbí, že CNN má v Kábulu dokonce ženskou zatímco ČT nikoho. Taky bravo. Kde je třeba ten zelený mozek Rožánek, co tak miluje válčení a uniformy, kde je statečný zákopník Szántó, mohl by oprášit svou arafatku, a kde hlavně je slavné rukojmí islamistů Kubala? V Londýně při brexitu měla ČT hned tři jelimany, včetně Kubaly, a v Kábulu při nejsenzačnější události od pádu Saigonu nikdo? Čím to je? Budu se smát až do vánoc.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc prosinec 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, RNDr. Richard Čapek CSc. 400,- Kč, Eva Edler 300,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Lenka Poncarová 300,- Kč, Martin Dindoš 500,- Kč, PharmDr. Lubomír Vylíčil 5000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jiří Sika 200,- Kč, Zdeněk Vybíral 1000,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, Pavel Fila 50,- Kč

Celkem za měsíc: 11 000,00 Kč
Vybráno 31.42%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 814 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (40 votes, average: 4,95 out of 5)
Loading...
26 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)