medailni
5.7.2021
Kategorie: Společnost

Mediální hovínka LI.

Sdílejte článek:

LU LINA

 

Nejsme tak bohatí, abychom kupovali levné věci

Tak už je to oficiální. Nová děla a rakety pro armádu budou o víc než půlku dražší. Kromě notoricky známé fenomenální schopnosti našich úředníků tvrdě vyjednat co nejnižší cenu, mimo jiné  i proto, že „nebyla zohledněna inflace a spolupráce s českým obranným průmyslem.“ Což by pravděpodobně napadlo zakalkulovat i průměrně inteligentního orangutana. Problém je, že na ministerstvu obrany žádný nepracuje. Máme tam jen draze placené inkousty s akademickými tituly. Ale což, milé byrokratky, byrokrati a pane ministře, z vašeho to nepůjde, že. Tak proč bazírovat na nějaké té miliardě navíc. Za něco, co potřebujeme asi stejně nutně jako druhou díru do zadku. A kromě toho, my přece už nevíme, co s penězma, všechny potřeby společnosti už jsou přece bohatě uspokojeny, tak proč je nenacpat do chřtánu cizím zbrojovkám za nekřesťansky předražené kanóny. Aby nás spojenci v NATO měli i s novýma dělama za úplně stejné vocasy jako s těma starýma. Bravo. Jestli pan premiér fakt řídí svojí firmu stejně jako tenhle stát, pak to, co je tady všude kolem, rozhodně nemůže být kapitalismus.

Radost tady vládnout

Aplikaci Tečka si už naistalovalo skoro půl milionu lidí.“ Co k tomu říct. Asi jen to, že si zcela zjevně zasloužíme úplně všechno to, co se nám teď děje. A ještě bude dít. Místo toho, aby půl milionu lidí přišlo před Strakovku a naházelo ty mamrdí hlavy konečně do Vltavy, tak radši zase poslušně stahujou další buzerační aplikaci. Aby mohli do Jugošky a na pivo. Češi v kostce. Tady je prostě radost vládnout.

My jsme vám to říkali!

Zboží z Británie kvůli Brexitu zdražilo,“ hlásí vítězoslavně Hovinky. No, to je fakt hrozný. Ten zhoubný, pravicově extrémistický nacionalismus. Měli zůstat, že? Zboží ze zemí EU totiž trvale zlevňuje. A Brusel přece navíc udělal opravdu všechno proto, aby britské zboží po brexitu nezdražilo.

Počkáme, až vyjede nejvíc lidí v roce!

Dé jednička byla dva dny zavřená kvůli demolici mostu a objízdné trasy velice překvapivě komplet zkolabovaly. Počkat, až se po roce a půl slabého pandemického provozu vše vrátí k normálu a potom zašpérovat páteřní státní komunikaci na začátku prázdnin a navíc o prodlouženém víkendu, považuji za skutečně mimořádně geniální nápad a pěknou ukázku běžného způsobu státního plánování. Bravo Havlíček, Rýdl a spol., voni jsou tam všichni zjevně hlavy. No, a druhou zajímavou věcí je, jak tuto bizarní skutečnost pojala veřejnoprávní televize. Měli jsme možnost shlédnout opravdu poutavé propagandistické video ŘSD v podání reportérského imbecila v reflexní vestě, který se zhruba dvě a půl minuty rozplýval nad tím, jak jsou ti silničáři šikovní a těžká práce jim jde pěkně od ruky, protože to všechno úžasně naplánovali. Kolabující objízdné trasy pak pouze suše zmínil jako něco podobného přírodním zákonům, a tedy nevyhnutelného. Celkem toho namlel docela dost. Ovšem přímo se nabízející logická otázka, proč si, proboha, soudruzi silničáři vybrali ausgerechnet tohle šílené datum, oním adeptem na Pulitzerovu cenu bohužel v reportáži položena nebyla…

Jak vznikají fámy

„Pomoc po tornádu komplikuje sdílení fám,“ čílí se média i soudruh hejtman Grolich. Třeba fáma, že pro brigádníky není zajištěné jídlo. Zajímavé. Ten samý hejtman přitom o dva dny dříve v televizi oznámil všem dobrovolníkům, že na pracích mimo obce jídlo nedostanou a tudíž „je dobré se na to všechno vybavit sami.“

Nekorektně 

Slovinsko zahájilo své předsednictví EU ve velkém stylu a nebere si přitom zrovna servítky. O slovinském premiérovi sice nevím vůbec nic, ale podle toho, jak se Brusel i unijní eurohujerská média v reakci společně zavzdušnily, soudím, že pán asi není levičák ani eurohujer. Zjevně bude jen prostě tak nějak úplně normální.

Hledej, šmudlo!

Různými vedlejšími kanály se zpožděně dozvídám, že slušný počet evropských vědců, včetně českých, podepsal petici proti politicky vnucované elektromobilitě. Zajímavé. Děkuji tímto velice všem českým veřejnoprávním médiím, že nejen mne nechtěla psychicky destabilizovat tím, že by o tom informovala.

Ejchuchůůů!

Tak v Tokiu na olympiádě nebude Český dům. Hm. No, tak to budou muset chudáci čeští olympionici v těch úchvatných japonsko-moravských národních krojích, co v nich vypadají jako personál panství Downton, po svých medailových žních asi trdlovat někde jinde.

Diktátor. Ale náš!

Palestinští Arabové na Západním břehu prý nejsou spokojeni s tím, že už dvacet let neměli volby. Proč se to teda u nás taky dokola neřeší? Proč nejsou televizní speciálky s mluvícími hlavami? Proč ministr zahraničí taky úderně nettwítuje? Kde jsou sankce? Jak to, že tam místo nich furt posíláme hromady peněz? Ze kterých se, jak známo, financují třeba rodiny teroristů, systémový antisemitismus u školáků, nebo teroristické akce proti Izraeli. Brání snad Izraelci Arabům uspořádat si volby? Přijde mi zajímavé, že s diktátorem a Velkým Taťkou Teroristou Abbásem se evropští politici plácají po zádech a zasypávají ho penězi a na celkem umírněné „diktátory“ Asada s Lukašenkem plivají. Přestože ti pořádají aspoň nějaké volby pravidelně a v porovnání s Abbásem tedy vládnou téměř vzorově demokraticky. Fakt záhada.

Krymská válka 2.0

Ruské stíhačky u Krymu ohrožovaly naší fregatu, tvrdí Nizozemci.“ Jistě. A předtím ti zlí Rusové tamtéž „zaútočili“ na britský torpédoborec. Vždycky, když čtu rozhořčené články o tom, jak Rusko nebezpečně ohrožovalo nějakou válečnou loď či letadlo západních členů NATO v Černém nebo Baltském moři, dostanu záchvat smíchu. A představím si, jak by asi reagovali Britové na ruský torpédoborec vniknuvší do jejich vod blízko Portsmouthu, Nizozemci na ruskou fregatu u Rotterdamu nebo Američani na ruské výzvědné letadlo létající okolo Pearl Harboru. Ke kterému USA mimochodem přišly velmi podobně jako Rusko ke Krymu. Ovšem jen teoreticky, že. Neboť o podobných provokacích ruských válečných lodí u domovských základen NATO se v médiích bohužel nějak nedočítám. A mimochodem, zdůvodňovat podobná dobrodružství tím, že „Krym je přece stále ukrajinský,“ Ukrajinci jsou kámoši NATO a proto se v „ukrajinských vodách“ lze projíždět do alelujá, může jenom úplný imbecil.

Už se to smí psát

Migranti v Německu zvyšují násilnou kriminalitu.“ Ha! Chce se mi hrozně zahalekat: „Gooood mooooorning, Vieeetnaam!“ Aneb, dlouhá je cesta od šíření nenávisti, rasismu, xenofobie, islamofobie, pravicového extremismu a konspirační teorie k holému faktu.

Definice demokracie

Lukašenko: Každá rodina musí být ozbrojena celým komplexem střelných zbraní.“ Prohlášení typického diktátora, co se u moci drží násilím, proti vůli lidu a skutečně to poslední, co potřebuje je, aby byl onen tvrdě utlačovaný lid dobře ozbrojený, viďte? George Orwell: „Puška visící na zdi dělníkova příbytku nebo farmářovy chýše je symbolem demokracie.“ Jen pro pořádek, osvěžte si, jak to mají s držením zbraní „tradičně demokratické“ evropské státy na západ od nás…. Budu se smát až do vánoc.

Číňan není Dán

Čína nesdílí naše hodnoty,“ zjistil soudruh Stoltenberg. Ne, opravdu? Se teda divím, že civilizace na opačném konci zeměkoule, složená z rasově zcela odlišných lidí, žijících naprosto jiným způsobem kontinuálně jen asi tak posledních pět tisíc let, majících diametrálně odlišnou historickou zkušenost a disponujících vyšší průměrnou inteligencí než máme my, nesdílí naše hodnoty.

Poslouchají se někdy? 

Nepřejímejme automaticky všechny nápady eurokratů z Bruselu,“ řekl Babiš. Hm. Říká ten, co během svého vládnutí doposud automaticky přijal úplně všechny nápady eurokratů z Bruselu, včetně těch nejšílenějších. Jedinou výjimku tvořily „kvóty“ na černoušky, které byly ovšem v době, kdy je tak slavně odmítl přijmout, už asi půl roku po smrti. Ty vole, poslouchají se někdy?

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc září 2021: *****

Ilja Baudyš 1000,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, ing. Tomáš Šimčík 200,- Kč, Vlastimil Kornas 111,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Pavel Burget 200,- Kč, Karel Kubela 83,- Kč, Martin Vavřinka 50,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Jiří Obermaier 300,- Kč, Dagmar Sokolová 200,- Kč, Josef Tichý 1000,- Kč, Martina Kosková 350,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Vlastimil Kůs 500,- Kč

Celkem za měsíc: 11 594,- Kč
Vybráno 33.12%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 743 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (39 votes, average: 4,90 out of 5)
Loading...
38 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)