medailni
13.6.2021
Kategorie: Společnost

Mediální hovínka L.

Sdílejte článek:

LU LINA

Joe Biden: „EU je neskutečně silná a životem pulzující organizace.“ Tak, a je to oficiálně a definitivně venku – opravdu je senilní. 

 

Ten náš je zase dezorientovaný

Všechna média správného názoru, která jinak na prezidentovi nenechají suchou nitku, nadšeně referovala o tom, jak Zeman přijal Tichanovskou a jak jí vyjádřil podporu. No, já nevím. Prezident je přeci podle těch samých médií trvale dezorientovaný, neví kdo je, kde je a mluví z cesty.  Takže jeho oslavovaný chvalozpěv asi nemá valnou vypovídající hodnotu. Taky mi chvíli nebyla úplně jasná logika faktu, že ruský agent velebí někoho, kdo chce svrhnout ruského spojence. Dokud se ke mně ze zdrojů blízkých Hradu nedoneslo, že senilní monarcha si prostě jen spletl Tichanovskou s Valentinou Těreškovovou.

Mise splněna

Politicky uvědomělý slovenský národ odmítá neschválenou vakcínu Sputnikjásají už nějaký čas slovenská i česká média. Budou ji asi muset vyhodit. No, aby ne. Však proto taky novináři společně s politiky a úředníky udělali úplně všechno. Zato o ty schválené se Slováci jistě perou. Gratulujem, misia splnená!

Forum24 I.

Následují dva kousky z hnojiště jménem Forum24. Obvykle tento nejvydatnější  zdroj skládající se výhradně z hovínek ignoruju, protože si vážím svého času, ale dneska mám dobrou náladu a tak udělám výjimku. Analyzuji dva příspěvky, které pěkně demonstrují, jak to tam kluci, holky a všechna další pohlaví dělají. V tom prvním se autor psychicky hroutí z toho, že komunistka Konečná jeví zájem o politické vězně ve Španělsku. A jedním dechem dodává:“…pokud tam nějací političtí vězni jsou…“ Tohle je esence onoho digitálního dezinformačního plátku. Existence katalánských politiků, zavřených za svou politickou činnost ve španělské báni, je nepopiratelný fakt, ergo političtí vězni ve Španělsku jsou. Navíc jde o fakt obecně známý, tudíž je autor článku buď opravdu mimořádný jetel, nebo jen naplňuje ducha redakce a nadšeně dezinformuje. Ovšem velmi lajdácky. Můj osobní názor je ten, že jde o lajdácky nadšeně dezinformujícího jetela.

Forum24 II.

Druhou perlou z náhrdelníku je článek pana Jandourka. Toho mám asi nejradši, je takový roztomile militantní a jeho myšlenkové pochody evokují svou vycizelovaností a bohatou strukturou vzpomínku na Milouše Jakeše. Tentokrát ho opět čímsi popudila ruská loutka a „služebníček“ Zeman, čím není podstatné. Daleko zajímavější je perex jeho článku, kde se hned v úvodu píše: „Agentura TASS, kde nevyjde ani věta, která by nebyla odrazem mínění oficiálních kruhů v Kremlu….“ Není mi úplně jasné, jak může vysokoškolsky vzdělaného člověka popouzet prostý fakt, že ruská státní tisková agentura odráží v každé větě mínění Kremlu. Myslím, že je to v pořádku a celkem dost to přispívá k transparentnosti. Zato čí mínění v každé větě odráží Forum24 je záhada.

Bůh tomu chce!

Europoslanci hrozí Evropské komisi, že na ni podají žalobu. Je podle nich málo ostrá. Určitě. Asi jako kdyby vrátnej peskoval generálního ředitele, že to dělá blbě.  Divadýlko. Jakože ne diktatura trialogu, ale demogracie, pyčo. Nicméně hned se mi vybavilo jedno rčení, které jsme na vojně jako mazáci často používali, když mezi prvoročáky kvůli něčemu zavládla názorová nejednota: „Jen se jebte, ptáci, půjdeme dřív domů!

Plha se hlásí

Senátor Čunek se čílí, že mu bylo zabráněno zeptat se na cosi, co bohužel neupřesnil, Vystrčilovy běloruské Johanky z Arku. Protože je chlap a ptát se prý mohly jen ženy. Jak to bylo doopravdy netuším, ale zato vím přesně, na co bych se docela rád zeptal oné paní já. Z čeho v zahraničí žijete a kdo financuje vaše politické aktivity? A to ne proto, že bych byl ruský agent a chtěl kydat hnůj, ale proto, že mě to fakt zajímá. To, co předvádí Tichanovská totiž nepochybně stojí majlant. A já bych, čistě kvůli celkovému obrazu, rád věděl, komu stojí zato ho investovat.

Záhada

Pan Stoltenberg se nechal slyšet, že „NATO má nejhorší vztahy s Ruskem od studené války.“ Ano, to je pravda. A NATO pro to udělalo všechno, co bylo v jeho silách. Však jen samotný pan Stoltenberg se na dosažení tohoto stavu velice nadřel.

Černobílé perličky ze zámoří

Tohle je zajímavé. V americkém Kongresu existuje klub, který nepřijímá bílé, protože jsou bílí, a ani černé, pokud nemají správné politické názory. A abych se tohle dozvěděl, musela ke mně informace doputovat dlouhou a trnitou cestou mimo média hlavního proudu. Ale nemám s tím žádný problém, ve svobodné zemi má každý mít právo stanovit si podmínky členství ve svém klubu jaké jen chce. Ovšem zkouším si zároveň představit, co by asi vypuklo, kdyby v americkém Kongresu vznikl klub, který by nepřijímal černé.

Metr a půl ohleduplnosti

Pan poslanec Dolínek se v souvislosti s dopravou domnívá, že ohleduplnost lze vynutit zákonem. Já sice nejsem v tomto punktu příliš směroplatný, neboť pana poslance Dolínka považuji za nepřekonatelného kokota, ale přesto se vyslovím. Nelze. Ohleduplnost máte buďto vrozenou, nebo ji získáte učením v procesu sociálního zrání. Třeba tak, že ji do vás natlučou rodiče řemenem. Tahle země rozhodně nepotřebuje víc zákonů. Počet blbců se tím totiž nikdy nezmenší, ten je konstantní. Potřebuje pouze míň Dolínků. Mimochodem, kolik cyklistů zemře ročně proto, že je vozidlo míjelo ve vzdálenosti metr třicet, jsem se nikde nedočetl. Zato se  ale dočítám, že více než polovina cyklistů nenosí přilbu a tři čtvrtiny mrtvých cyklistů má na svědomí fakt, že ji neměli. A vyřešit to má dudlání motoristů. Bravo. Ještěže máme ten stát, tohle řešení by nás jinak fakt asi nenapadlo.

Jak jsme to nandali Putinovi

Novinář Leschtina se v souvislosti s odjezdem posledních vyhoštěných Rusů raduje, jak jsme to Putinovi nandali. Ano, to je jedna verze. A pak je tu ještě ta, která praví, že jsme to Putinovi nenandali a pouze jsme si v záchvatu sebevražedné servilnosti nasrali do bot. Která z nich je pravdivější se zřejmě brzo ukáže. Ještě stojí za zmínku, že pan Leschtina byl novinářem i před rokem 1989 a pracoval v redakci Mladé Fronty, novinách Ústředního výboru Socialistického svazu mládeže.

Vybírejte jen důvěryhodné zdroje

Jak obecně přistupovat k informacím médií napovídají dva články zveřejněné nedávno krátce po sobě. 8. června Seznam: „Češi po lockdownu nenakupují…“ a 9. června Novinky: „Češi se vrhli na nákupy  bot a oděvů.“ Mediální svět v kostce.

Heil Greta!

Do rybníků se po letech konečně vrátila voda. Nasycenost půdy je dobrá,“ zní titulek článku iDNESu o spoustě vody v kraji jihomoravském. Aha. To bude určitě tím velkým suchem v důsledku globálního oteplování, které je důsledkem vypouštění emisí oxidu uhličitého. S přírodou a jejími cykly to určitě nesouvisí. Heil Greta!

Mesiáš přijde napřesrok

Bude zřízen post vládního zmocněnce pro romské záležitosti. Sice je to podáváno jako příchod mesiáše, který konečně promění vodu ve víno a pěti rybami nasytí do roku 2030 všech 262 tisíc Romů, ale já jsem po padesáti letech zkušeností ze společného soužití spíše skeptický. Takže bohužel nevidím mesiáše, ale jen další hejno darmojedů, co budou koordinovat, analyzovat a integrovat a jednou za rok nám řeknou, že za asociální romský životní styl a všechny jejich problémy můžeme výhradně my.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc červenec 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Dr. Ilja Baudyš 1000,- Kč, Marek Janicko 250,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Alexandra Sklenková 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Martin Ovsenak 200,- Kč, Jan Nedved 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Jiří Obermaier 300,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Miroslav Bojanovský 300,- Kč, Jiří Fridrich 100,- Kč, Oldřich Smejkal 999,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Miroslav Hloušek 111,- Kč, ing. Stanislav Kužel 150,- Kč, Irena Kuželová 150,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Marie Tachezyová 200,- Kč, Luděk Tesarčík 200,- Kč, Blahomír Skoupý 444,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Bohuslav Maceška 100,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Anonym 1000,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Pavel Burget 200,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, V. Trulley 333,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč

Celkem za měsíc: 12 887,- Kč
Vybráno 36.82%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP

Latest posts by Redakce (see all)

(Visited 2 727 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (44 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
22 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)