KLAUSMAJEROVA
20.6.2021
Kategorie: Politika

Média coby tvůrci virtuální reality

Sdílejte článek:

PETR ŠTĚPÁNEK

stepanekUž to je pokrok, že o Trikoloře, respektive o pravicovém volebním uskupení Trikolora Svobodní Soukromníci (TSS), naše média hlavního proudu vůbec něco napíšou. Tak třeba konkrétně Hospodářské noviny věnovaly startu volební kampaně TSS a představení čtrnácti lídrů jednotlivých krajských kandidátek celou půlstranu.


Jiná věc ovšem je, jaké pitomosti jsou s to někteří novináři do svých textů napsat, ba dokonce vetknout přímo do titulku. A tak si čtenáři Hospodářských novin mohli přímo v nadpisu přečíst, že „málem se rozpadli, ale teď si do voleb věří“. Myšlena samozřejmě Trikolora. Co na tom, že je to dokonalý nesmysl, neboť k jakékoli ztrátě víry či odhodlání nedošlo nikdy a nikdy také ani na jedinou vteřinu nenastala situace, že by se Trikolora snad rozpadala.

S každou politickou stranou pochopitelně trochu zacvičí, když předsednický post opustí její zakladatel, v případě Trikolory Václav Klaus junior. Dokonce i k úbytku členské základny může dojít. I to se v případě Trikolory stalo. Jenže motivace odcházejících jsou různé.

Někteří odcházeli už za Klause, neboť se jim nelíbil jeho příliš autoritativní způsob vedení, jiní naopak odešli právě proto, že odešel Klaus a bez něho nechtěli pokračovat, pro jiné mohlo být motivem, že Trikolora není tak rychlým výtahem nahoru, jak si možná představovali, a někdo se už prostě nechtěl dál politicky angažovat, a tak nezaplatil členský příspěvek. A pak se také samozřejmě vyskytlo pár jedinců, jejichž ego bylo tak obrovské, že neunesli, že by jejich předsedkyní měla být žena – v tomto případě spoluzakladatelka Trikolory, poslankyně Zuzana Majerová Zahradníková –, což se blbě přiznává, a tak si raději vymýšleli nejrůznější zástupné důvody.

Ať tak nebo tak, nejen že se žádné rozpadaní nekonalo a nekoná, ale uvnitř Trikolory naopak došlo po Klausově rezignaci k nebývalému vzepětí aktivity, což konkrétně znamenalo, že byly dotaženy všechny dohody se Svobodnými a Soukromníky, že byl do konečné podoby dotažen také společný volební program, že je připravena vizuální část volební kampaně, že problémy, jež nastaly ve třech krajích, se za pochodu řeší, ba dokonce, že společenství Trikolora Svobodní Soukromníci již brzy představí svoji stínovou vládu. Někteří lidé se naopak vracejí a další noví přicházejí.

„Pokrok“ nastal i v České televizi. Zahájení kampaně TSS věnovali na Kavčích horách celou minutu v odpolední zprávách a půlminutu dokonce v Událostech. Dál ovšem trvá naprosto neuvěřitelná neomluvitelná, ba přímo zločinná disproporce, že předsedkyně TOP 09 Pekarová, jež má ve sněmovně sedm poslanců, hovoří z veřejnoprávní obrazovky prakticky k čemukoli den co den, zatímco předsedkyni TSS Majerovou, jež má ve sněmovně poslance tři, neuzříte na veřejnoprávní obrazovce, jak je rok dlouhý. Pardon, v té odpolední zprávičce o startu kampaně měla jeden kratičký štěk.

Dál také trvá praxe, že do předvolebních debat si Česká televize za některá volební uskupení zve hosty tři (koalice Spolu), respektive dva (koalice Pirátů a STAN), zatímco za jiná volební uskupení, oscilující v průzkumech okolo pěti procent (kupříkladu TSS), není zván nikdo.

Střih. V pátek se na Hradě konala oslava 80. narozenin prezidenta Václava Klause. Smečka fotoreportérů si samozřejmě pozorně fotila všechny příchozí. Zajímavé ovšem je – a já si opravdu pozorně prošel všechny fotogalerie serverů hlavního proudu -, že ani na jediném obrázku se nevyskytla předsedkyně Trikolory Majerová. Přitom je to krásná žena a její nádherné barevné šaty byly v pátek odpoledne rovněž nepřehlédnutelné. Ale hlavně, Majerová byla jediná (!) z předsedů všech možných i nemožných parlamentních i neparlamentních politických stran, komu se dostalo na prezidentskou oslavu pozvání. Že by vítr foukal právě odtud? Můžete spolu se mnou dumat, zdali ten ostentativní nezájem mainstreamových médií je jen náhoda.

A propos. Pokud by snad kdokoli chtěl na můj text reagovat, že tu brečím, strašně se mýlí. Nemám proč, pouze popisuju realitu. Brečet sami nad sebou by daleko spíš měli někteří novináři, kteří sami sebe obsadili do role tvůrců zdejší virtuální reality. A spolu s nimi, možná přesněji nad nimi, mohou plakat i voliči coby daňoví a televizní poplatníci.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc červenec 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Dr. Ilja Baudyš 1000,- Kč, Marek Janicko 250,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Alexandra Sklenková 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Martin Ovsenak 200,- Kč, Jan Nedved 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Jiří Obermaier 300,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Miroslav Bojanovský 300,- Kč, Jiří Fridrich 100,- Kč, Oldřich Smejkal 999,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Miroslav Hloušek 111,- Kč, ing. Stanislav Kužel 150,- Kč, Irena Kuželová 150,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Marie Tachezyová 200,- Kč, Luděk Tesarčík 200,- Kč, Blahomír Skoupý 444,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Bohuslav Maceška 100,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Anonym 1000,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Pavel Burget 200,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, V. Trulley 333,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč

Celkem za měsíc: 12 887,- Kč
Vybráno 36.82%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP

Latest posts by Redakce (see all)

(Visited 1 321 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (26 votes, average: 4,81 out of 5)
Loading...
9 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)