13.1.2014
Kategorie: Společnost

Medálním světem s Petrem P. 13.1.2014

Sdílejte článek:

PETR PAULCZYNSKI 13|01|2014

 

Poté, co jsem narazil na neuvěřitelné výroky oficiální palestinské reprezentace po úmrtí bývalého ministerského předsedy Izraele Ariela Sharona, opustil jsem rozepsaný úvodník o dnešní slovní přestřelce mezi Mioušem a Vašíkem. Protože úmrtí velkého muže má přednost před slovním šťoucháním kašparů. Protože Ariel Šaron byl muž, který změnil historii Izraele. Ať už porážkou egyptské armády v šestidenní válce na Sinaji, tak v jomkipurské válce. „Vstaň a předejdi toho, kdo tě přišel zabít“ řekl kdysi izraelský ministr Roni Milo. A Ariel to vzal za své.

 

 

Denodenní realita, které je Izrael od roku 1948 vystavován, je dokladem toho, že nešlo o paranoidní reakci na virtuální nebezpečí. V Izraeli jsem byl už 2x , dokonce jsem se dostal na palestinské území a udělal jsem si docela představu danou ovšem délkou pobytu, kdo je kdo. Základní premisou podle mne je, že buď se islám poevropští, nebo Evropa poislámští. Obavy levicové Evropy před silovým řešením konfliktů pramení z hrůz prožitých světových válek. A kupodivu. Židé, kteří nesli nejvíc břemena těchto hrůz znovu absolvují chování, které vede k nedůvěře k Izraeli, a u některých i k touze po jeho zničení. A to pro jeho schopnost možné inspirace sebeobrany Evropy. Je si Evropa vědoma faktu, že doba, po kterou se podaří udržet Izrael při životě v moři arabského živlu, je dobou existence evropské civilizace? Boj o Evropu vstoupí do své poslední vrcholové etapy poté, co Evropa umožní svojí protiizraelskou, proarabskou politikou zeslabení Izraele a porušení jeho územní celistvosti vedoucí k jeho existenčním problémům. Nechci dožít až svět obětuje Izrael, protože to bude znamenat konec evropské civilizace. Uvědomují si ti Izrael odsuzující křiklouni a pomatení aktivisté, že Izrael byl, je a musí být enklávou západní civilizace, svobody a demokracie? Uvědomují si, že obklopen nepřátelským islámem je vystaven od prvního dne vyhlášení své samostatnosti Izraele snaze po svém zničení? Izrael není faktorem destabilizace tohoto regionu, jak levice v současnosti vykřikuje, ale naopak zárukou budoucí transformace této oblasti a zároveň pojistkou pro existenci evropské, potažmo západní civilizace. Proto se připojuji ke kondolenci, kterou na FB pověsil můj přítel Tomáš Haas:

 

Mimořádný a zplnomocněný velvyslanec Státu Izrael v Praze

Vaše Excelence, vážený pane velvyslanče,

Dovolte mi, abych se připojil k tisícům těch, kdo chtějí vyjádřit svou upřímnou soustrast Izraelskému lidu a rodině generála Sharona, který dnes zesnul.

Generál Ariel Sharon byl skvělým a jedinečným vojákem, sloužil své vlasti a obětoval její kauze, kauze Izraele, židovského domova a obránce demokracie, celý svůj život.

Byl i skvělým politikem a v občanském životě projevil stejnou odvahu a stejnou oddanost Izraeli, kterou demonstroval v uniformě.

Jeho smrt je těžkou ztrátou nejen pro lid Izraele, jeho rodinu, ozbrojené síly státu Izrael a všechny židy kteří věří ve věc Izraele, ať už jsou kdekoliv ve světě.

Je ztrátou pro každého kdo věří v myšlenku demokracie, spravedlnosti a hodnot evropské judeo-křesťanské civilizace.

Budeme vždy vzpomínat na generála Sharona jako na hrdinu, který byl i naším hrdinou.

 

No a koukneme na některé titulky.

 

Chceme změnu vlajky ! Muslimové v Evropě se opět hlásí o slovo. Tentokrát se zaměřili na švýcarskou národní vlajku – chtějí přimět zemi, aby upustila od symbolu bílého kříže na červeném pozadí . Podle jejich slov jde o porušení práv nekřesťanských komunit ve Švýcarsku. Na margo současné vlajky řekli : ” Kříž neopovídá současnému multikulturnímu Švýcarsku “. Tyto kroky vzápětí následovaly další organizace, převážně muslimů z Turecka a Albánie. V současnosti představuje přistěhovalecká komunita 20 % ze sedmi milionů obyvatel. Téměř 400 000 obyvatel se hlásí k tvrdému jádru muslimů. Největší komunitou v alpské zemi jsou přistěhovalci z Albánie, Turecka , Bosny a Arábie. Všichni se společně shodují, že kříž pro ně není akceptovatelný. Nedílnou součástí panoramatu měst se staly ženy v hábitech a pětkrát denně se modlící muži. Porodnost v islámské komunitě je mnohem vyšší než u ostatní populace Švýcarska. Počet mešit ve Švýcarsku prudce narostl a momentálně jich je v zemi přes 200. Odborná veřejnost již několikrát poukázala na přílišnou rozpínavost muslimské kultury v evropských zemích as trochou konspirace lze říci, že vlajkou se vše teprve může začít …

V Evropě dnes žije na pětapadesát milionů muslimů. Universita v San Diegu nedávno odhadla, že během pouhých dvanácti let vytvoří muslimové šokujících 25 % evropské populace. Bernhard Lewis předpověděl muslimskou většinu k závěru tohoto století. Jenže to jsou jen čísla – čísla, na nichž by nebylo nic špatného, kdyby muslimští imigranti upřímně usilovali o asimilaci. Tomu ale naznačuje máloco. Pewovo studijní centrum [the Pew Research Center] oznámilo, že u poloviny francouzských muslimů převyšuje loajalita k islámu loajalitu vůči Francii. Třetina francouzských muslimů není proti sebevražedným útokům. Britské Centrum pro společenskou soudržnost [British Centre for Social Cohesion] hlásí, že třetina muslimských studentů v Británii by si přála žít ve světovém kalifátu. Podle jedné holandské studie plná polovina holandských muslimů připouští, že „pociťuje pochopení“ vůči útokům z 11. září.

 

Muslimové po nás chtějí “respekt”. A my jim náš respekt prokazujeme. Naše elity se nebrání ústupkům. Kapitulujeme. Milí pánové z Evropské komise. Jestli se zavčas nevzpamatujete a neupravíte imigrační pravidla, pomalu shánějte pro své manželky a milenky burku. Brzo nebudou.

A vy co máte již po ranních nešporách zbystřete, papež se vám paktuje s islámem, nabádá vás, abyste správně četli a interpretovali korán, protože pravda a láska zvítězí a jelikož pravda a láska je Bůh, což vás s muslimy spojuje, máte to jasné… Islamizace bude! A nás pár normálních vyzývám, ještě jsou volné letenky na Mars!

 

Šéf poslanců ANO: “Dostane do držky!” Kdo? Čihák, jenž s Rathem předražoval zakázky. Poslanec Babišova hnutí ANO Pavel Čihák má velký problém. Jeho škraloupy z minulosti a spojenectví s Davidem Rathem, na které upozornily HN, rozčílily jeho nadřízeného ze sněmovny Jaroslava Faltýnka. Ten si Čiháka pozve na kobereček. Podezřelé zakázky nejsou zdaleka jedinou kaňkou Čihákovy minulosti. Televize Nova odvysílala reportáž o tom, jak Čihák mohl jít na osm let do vězení, protože mu v roce 2010 našli policisté v autě medvědí kůži, medvědí maso a pušky. Po Miloslavu Bačiakovi, který zamlčel svou minulost politruka a komunisty, a předsedovi hnutí na Vysočině Janu Sobotkovi, který zase zapomněl v majetkovém přiznání na svůj dluh vůči zdravotní pojišťovně, je Pavel Čihák už třetím poslancem ANO, který by mohl být vyměněn.

Tak to vidíte. Samý nový, čistý, neposkvrněný, šéfem samotným počínaje. A to ještě ani nezačali vládnout. ANO, koupili vás za koblihu a párky ze smrkových pilin. A věřte, budou stejní jako všichni před nima.

 

A jeden z Brna. Do centra Brna ulehne housenka. Poklidnou hladinu veřejného mínění v Brně určitě rozvlní návrh nového objektu Edison centra, které má vyrůst na rohu ulic Koliště a Cejl. Stavba nezvyklého tvaru připomíná velkou housenku, která si „lehne“ do původní, a řekněme rovnou nevzhledné zástavby. Osmi- až devítipodlažní objekt zhruba za jednu miliardu korun bude mít obchodní pasáže, administrativní plochy, byty a podzemní parkování pro 400 aut. Nejdelší část housenky zaplní Koliště od Cejlu směrem k hlavnímu nádraží, zadní část bude stočena až k Vlhké ulici, v jejíž proluce zakryje plánovaný menší dům. Přes Koliště povede od centra lávka pro pěší až na úroveň Benešovy ulice. Prosklený dvouplášť bude vytvářet noční světelné efekty.

A proč o tom píši? Protože už vidím ty zástupy přivazujících se aktivistů jako když se kladl základní kámen Vaňkovky. Absolventi základní devítileté školy se změní ve znalce architektury a budou se zasvěceně vyjadřovat k otázkám současné architektury. A pak se k nim přidají známé brněnské milieu z umělecko-intelektuálních kruhů jako u všech staveb co tu od převratu vyrostly. A které dnes jsou součástí města a nikomu, kromě pár přemoudřelých aktivistů nevadí.

 

A něco o Patočkových blábolech kolem Ištvana. Šéfredaktor Deníku Referendum Jakub Patočka nedávno vyhlásil jako osobnost roku olomouckého vrchního státního zástupce Ivo Ištvana za to, že svrhnul Nečasovu vládu. Napsal: „Právě on přivodil konec hrůzostrašné, zřejmě nejhorší české vlády od poslední Štrougalovy . Míra nekompetence, korupce, zvůle, drzosti, hrubnutí poměrů a nahodilého ubližování lidem, jež byla možná za Nečase, už během pozdní fáze tak zvané perestrojky nebyla představitelná. Navíc nejpozději od roku 1988 bylo každému politicky uvažujícímu člověku jasné, že poměry se budou už jen zlepšovat – zato během celé Nečasovy éry bylo jedinou otázkou, jak hluboko ještě klesneme.“

Dušan Šrámek to v Reflexu komentoval: “Upřímně mne mrzí, poté, co jsem si přečetl tyto řádky, že nemám onu nádhernou přímočarost Miroslava Macka, s níž na lékařské konferenci kdysi deklasoval Davida Ratha. Protože nic jiného by si Patočka za tyto věty nezasloužil. Něco tak zavilého, záštiplného, a zároveň hloupého a tupého na české mediální scéně od převratu ještě nezaznělo. Svou perverzitou to na hony předčí i otázku některých agentur ve smyslu „je vám lépe než před listopadem 1989“?” Nu, co k tomu dodat. Snad jen to, že pan Patočka na co šáhl to podělal. Literárky pohřbil, Zelený málem rozložil a nakonec skončil u socanů. Třeba je taky rozloží. Jediný viditelný úspěch je získání falešné identity Aničky z kuřimské kauzy v čemž mu vydatně pomohla paní Šabatová, která teď aspiruje na ombudsmanku. Jsem zvědav, kde se nám osvícený zaříkávač objeví.

 

 

A trocha bulváru: Tak si vzali místo obvyklých bulvárních hvězdiček na paškál režiséra Jiřího Menzela. Oženil se totiž s o čtyřicet let mladší ženou, která si “upekla” si dítě s jiným mužem. Olga režisérovi utekla za kameramanem Jaroslavem Brabcem, se kterým má holčičku Aničku. Jenže situace je komplikovanější a dnes v podstatě fungují jako rodina všichni čtyři. “Nejsme v Itálii, nežijeme ve středověku, moderní společnost už dávno není monogamní, jenom si na to ze setrvačnosti hrajeme. Andulka není bastard, Olinka není zlatokopka a já nejsem paroháč,” rozpovídal se režisér v rozhovoru pro týdeník INSTINKT. Panebože z nebe, nositel Oscara se snad na starý kolena zbláznil. Andulka není bastard, Olinka není zlatokopka a já nejsem paroháč. Tak jo. A já jsem letadlo.

 

A z mého života: Doznívající chřipka mě o víkendu přidržela nedaleko lože, ba většinou přímo v něm. Takže událostí nebylo mnoho.Tak jsem si trochu početl, trochu pospal a trochu požíval potraviny. A zdál se mi docela pěkný sen. Jen mi ho pořád rušila nějaká blbá kočka.

 

A na Fejsbůku napsali:

 

Když za komouše nesedí v parlamentu bachař, kterej tloukl politické vězně, tak je tam aspoň fízl, kterej na Václaváku mlátil demonstranty….

Na prezidentu Zemanovi se mi krajně nelíbí jeho idea “skandinávského socialismu”, ale je mi velmi sympatické, jak dokáže štvát některé tzv. novináře, intelektuály a jiné lidi zanedbatelných dovedností, leč velkých ambicí.

@schwarzenbergk: Nejsem žádný Sherlock Holmes, ale z projevu Miloše Zemana jsem vydedukoval, co má na záchodě. Sbírku židovských anekdot.

Píše Tomio, že jejich kandidát v Otrovicících zkončil druhý. Neměl by se doučit pan poslanec češtině?

Soudružka Semelová kritizuje údajnou nevyváženost výuky novodobých dějin na školách. Vadí ji, že pro období let 1948 – 1989 se stal symbolem ostnatý drát a že do škol chodí jako pamětníci lidé, kterým tehdejší režim ublížil. Dobrá, když vyváženost, tak vyváženost. Já tedy protestuji proti tomu, že pro období vlády nacistů se stala symbolem plynová komora – jak nevyvážené a lživé! A do škol by měli chodit dosud ještě žijící dozorci z nacistických koncentráků.

Chovanec prý zvládl Bc. v Plzni za 9 měsíců. Slabé. Za tu dobu jiní získali i doktorát.

Napřed Schumacher, teď Merkelová… takhle zlý byl sníh na Němce naposledy u Stalingradu…

Polovina chodců zahyne na silnicích v noci – proto nařídíme povinné nošení reflexních materiálů! A jako chráníte tu půlku, co jí přejedou ve dne, soudruzi?!

Nádherná sluníčková neděle, polední kafíčko. A konečně jsem vyzkoušel válčení v nové hře, kterou jsem dostal pod stromeček Battlefield 4. Nové prostředí i grafika. Hodně vody a nové zbraně. Útočný člun nebo útočný letoun Thunderbolt jsou hezkým oživením. Hned po nahození to po mě chtělo nový driver pro grafiku. Uf, naštěstí jsem ho našel a hardware to zvládá. Mám pocit, že vývojáři nových her jsou snad domluveni s producenty HW, aby nutili lidi neustále “apgrádovat” počítače. Tak jdu ještě chvilku relaxovat do virtuálního světa bojovníků. Hezký den.

Hádejte, čí je to post. Napovím. Je to senátor od bazénku. Bože. A tohle nám vládne.

 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc září 2020: *****

František Šmíd 700,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, MUDr. Miroslav Kameníček 1000,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Petr Jan 300,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Pavel Novák 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Robert Schlesinger 100,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Jan Horáček 500,- Kč, Martin Štěpánek 400,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Jan Kupka 1000,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Mirko Hampl 200,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Jan Bezděk 500,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Stanislav Esner 500,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Marin Svoboda 100,- Kč, Ladislav Oudes 500,- Kč

Celkem za měsíc: 13 150,00 Kč
Vybráno 37.57%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP

Latest posts by Redakce (see all)

(Visited 16 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (7 votes, average: 4,43 out of 5)
Loading...
politicon.cz

Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.