6.6.2013
Kategorie: Politika, Společnost

Mechanismus parazitující třídy

Sdílejte článek:

REDAKCE PP 06/06/2013

Žijeme v době společenské akceptace systému převrácených morálních hodnot, zákonitostí trhu a spravedlnosti. Žijeme v době, kde určitá skupina lidí může dlouhodobě a beztrestně páchat obludné zlo a žít si při tom na vysoké noze, zatímco člověk poctivě pracující, který nikomu nic špatného neudělal, jde do basy za kus trávy v kapse.

 

Jsme naučeni, že slovo kriminálník dnes znamená to, když někdo porušuje zákony. Porušování zákonů považujeme za porušování morálky a naopak dodržování zákonů, za dodržování morálních hodnot. Představa o tzv.  “Slušném občanovi vyhovujícího zákonům” (“law-Abiding Citizen”) zdomácněla v našich myslích natolik, že je považována doslova za nezpochybnitelné dogma.

 

Mír je válka. Svoboda je otroctví. Nevědomost je síla.

 

Přitom všude kde se podíváme, umíme identifikovat jasné rozpory tohoto přesvědčení. Všude, kam se podíváme, umíme i sami jasně identifikovat, že pokud je něco zákonné, neznamená to hned i to, že to musí být správně. A naopak, pokud je něco nezákonné, nemusí to být hned nemorální (nebo kriminální v tom pravém slova smyslu ).

 

Jak do očí bijící a veřejností nezpochybnitelný příklad, se nám dnes jasně nabízí v podobě vyděračského EU mechanismu – Eurovalu. Že solidarita? To nemyslíte vážně! Politici obrátili morálku o 180 stupňů a legalizovali kriminální činnost v podobě frakčního bankovnictví. Privilegovali určitou skupinu lidí, kteří mohli a stále mohou, dlouhá léta beztrestně parazitovat na takovém systému rozdáváním “ne-hodnot”.

 

Bankéři (dnes spíše “banksteři”) si spolu s politiky založili výhodný byznys mafiánského typu nejhrubšího zrna. Za tyto nehodnoty si nakupovali obrovské budovy, platili si milionové odměny, korumpovali politiky a nakupovali si loajalitu u lidí. Výhodný byznys se pomalu končí, ale dokud je ještě ten poslední člověk v této zemi ochotný až do úmoru makat na tyto parazity, tak se na tom ještě dlouho nic nezmění.

 

Příčinu dnešního stavu nejlépe vystihuje výrok Juraje Karpiša: ” Banky a stát jsou v jedné posteli. “

 

 

“Dnes” nastal den zúčtování. Ne-hodnoty musí někdo zaplatit. Někdo (běžný pracující člověk), musí zaplatit jachty a obrovské budovy bankéřům a politikům, které byly zaplaceny ne-hodnotami. Někdo musí zaplatit štědré důchody v Řecku a hypotéky ve Španělsku. Obrovský mafiánský byznys narostl do nevídaných rozměrů a nechtějí se ho zbavit jako bankéři, tak ani politici, kteří by riskovali své teplá místečka a pravidelný přísun čerstvých špinavých peněz.

 

Hospodářské ukazatele v zemích PIIGS říkají jasnými čísly, jakým směrem se to celé bude ubírat. Pokud politik vytvoří systém,aby na něm s bankéři parazitoval, nemůžeme očekávat od téže špinavé mašinérie, že situaci vyřeší. Lidé budou čím dál tím víc nuceni platit ze své aktuální produkce vyšší a vyšší výpalné (daně) a pomalu budou přicházet i o své úspory.

 

Lidé si musí uvědomit, že výměna figurek nikdy stačit nebude. Musí si uvědomit, že ve zdravé společnosti musí platit morální principy . Pokud je něco kriminální, zákon to nemůže změnit na legální. Pokud je něco morální,  zákon to nemůže změnit na nelegální.

 

Dnešní bankéři by měli sedět v chládku a ne v luxusních jachtách. No před nimi tam určitě patří politici, kteří legalizovali kriminální čin a umožnili tak vytvoření a nárůst tohoto mechanismu do obludných rozměrů.

 

MARTIN BULÁK, překlad Redakce PP

 

 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc duben 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jakub Malinovský 77,- Kč, Miloš Kraus 400,- Kč, Dagmar Bowyer 200,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Mirko Hampl 168,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Milena Práglová 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Anonym 222,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miroslav Hlousek 111,- Kč, Bc. Romana Kopecká 500,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Jiří Sika 250,- Kč

Celkem za měsíc: 9 378,00 Kč
Vybráno 26.79%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 43 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (6 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
politicon.cz

Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.