stropnickym
30.7.2017
Kategorie: Politika

Matěji, …. proč Tě důchodci nechtějí??

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (36 votes, average: 4,83 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

DAVID DVOŘÁK

Předseda strany Zelených vyrazil do předvolebního boje s opravdu neotřelým návrhem. V kostce – člověka celoživotně přispívajícího do důchodového systému na důchod … obereme.

Guru Zelených asi jede v dobrém matroši. Netuším v jakém, ale rauš z toho je očividně kvalitní, když výsledkem je volební trhák … de-facto nabídka vyvlastnění nemovitosti pro lidi, kteří celý život přispívali na důchodový systém v dobré víře, že si tím zajistí slušný příjem v důchodovém věku.

S návrhem přišel člověk, který je zatím nedotčen životní realitou skutečně pracujícího člověka. Drzost tohoto vejlupka je do nebe volající, zvlášť při vědomí, že on sám je u korýtka naplněného penězi daňových poplatníků a spoluobčanů.

Matěj by si klidně mohl dát další lajnu a vyjevit těm naivkům, bláhově počítající s důchodem, jak by se mohl tento nápad realizovat. Tak určitě existují senioři, kteří budou chtít potrestat svoje děcka zlobivé tím, že jim nic neodkáží a svůj majetek si hezky sami prošustrují ještě za svého života. Tady poznámka – tento fanatický zelený socialista je v podstatě do budoucna uvažující člověk, neboť de-facto vydědění mladí budou dobrou skupinou, za jejichž dědická práva se bude třeba v budoucnu rvát. Ovšem na druhou stranu, pak bude jistě i skupina seniorů, kteří na nabídku, která se neodmítá, přistoupit chtít nebudou. Pro tuto neuvědomělou skupinu zpátečníků, stojící mladým v cestě za štěstím, by asi připadala nějaká nenásilná forma vystěhování s následnou koncentrací v organizovaném a ohraničeném kempu. Otázkou pak je, zda bude oprášeno i něco ze zkušeností jiných socialistů – národních, v blahé paměti z Německa … Matěj určitě německy umí, takže přeložit výraz „Sonder-Behandlung“, pro něj nebude jistě problém. Zapeklitá situace může nastat také s těmi, kteří jaksi neodhadnou svoji spotřebu a peníze utržené za svůj majetek utratí rychleji než by měli. Co s nimi? Ti budou těm mladým asi překážet nejvíce, neboť se o ně bude třeba poté fakt postarat. Budou bez bydlení a prostředků. Řešení na tuto situaci svého času nabízela firma IG Farben se svým produktem Cyklon-B. Tady je ovšem otázka, zda by dnes vyhovoval EU normám … a hlavně, jestli je ekologicky odbouratelný.

Z technické stránky věci je pak zajisté k vyřešení forma odkupu a taková drobnost … peníze. Je otázkou, zda by nebylo nejvhodnější vyvlastnění … nebo snad odkup přes neziskovou organizaci v gesci Zelených? Věřím, že by o členství v této komisi byla rvačka. Polem neoraným je také stanovení kupní ceny – Matěj neříká, zda by se inspiroval stanovením ceny OKD bytů nebo díky pečlivě vybraným (na doporučení členů strany zelených) soudních znalců … nebo by snad přicházela do úvahy tržní cena? Ta tržní cena by možná byla moc komplikovaná metoda, protože je v každém koutu naší republiky jiná, což ovšem zase neladí se socialistickým principem jednotné ceny za jednotkovou nemovitost. Že by někdo vydělal, někdo prodělal? Ale jděte, když se pro blaho lidu kácí les … tak přece lítají třísky.

Samostatnou kapitolou by pak mohlo být financování projektu. Protože je Matěj ale správnej socialista, tak jistě počítá s tím, že vykupujícím by byl stát a peníze … na peníze bychom se složili všichni formou zvýšených daní…

Závěrem – pokud prostřednictvím voleb umožníme spravovat naše zájmy takovými exoty … tak se pak nedivme.

Blíží se volby a dle mého je třeba nasměrovat chod věcí veřejných zpět k normálu. Politik, který chce získat můj hlas ve volbách si může přečíst co za něj požaduji.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc červenec 2018: *****

Jan Procházka 500,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Ilja Baudyš 1000,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč

Celkem za měsíc: 1 750,00 Kč
Vybráno 4.95%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
politicon-banner
45 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.