zamekstropnicky
13.8.2018
Kategorie: Společnost

Matěj Stropnický a zámek

Sdílejte článek:

COM/VÁCLAV LÁSKA

Bývalý předseda strany Zelených si se svým přítelem pořídil nové bydlení, které je však poněkud neobvyklé – jde o zámek, který zakoupil z půjčky poskytnuté svou matkou. Syn bývalého ministra obrany a známého herce Martina Stropnického oznámil změnu adresy na svém Facebooku. Byť se snažil zůstat tajemný a nový domov neukázal, zdá se, že mladý pár zvolil velmi nezvyklé místo. Rozlehlý zámek ze 17. století v Osečanech na Příbramsku. Stropnický uvádí, že zámek nebyl na poměry pražských cen drahý. „Pro ty, které znervózňuje, že neznají cenu: usmlouvali jsme ho na dvanáct milionů, čili na cenu čtyřpokojového pražského bytu. A kde jsme na to vzali? Ukecal jsem mámu, že prodá pražský byt koupený z dědových peněz za Draculu a MonteCrista, který pronajímala, a my jí ho budeme do konce života splácet z pronájmu mého bytu v Praze. Taková zpětná hypotéka, jak jsme ji měli vloni ve volebním programu,“ uvedl Matěj Stropnický.

K tomu na svém facebookovém profilu uvádí Václav Láska:

Držel jsem se zpátky tohle komentovat. Neb jako exzelený a ideový oponent Matěje Stropnického očekávám hlášky, jak zase kopu do Zelených. Jenže stalo se z toho na FB téma. A tak mi dovolte komentář na základě osobní zkušenosti s Matějem Stropnickým.

Předně pořídit si rozpadlý zámek, na tom samotném nevidím nic špatného. Naopak. Upřímně řečeno taky si Matěj mohl za těch 12 miliónů od maminky koupit luxusní vilu. Koupil si rozpadlý zámek a má vizi, jak ho dá dohromady. Jít si za svou vizí mu nikdy nebylo cizí. Zda ji zvládne naplnit je otázka jiná. Každopádně koupit rozpadlý zámek za jakoukoli cenu, třebas za rodinné peníze, je frajeřina v dobrém slova smyslu. Problém je jinde.

Matěj svého času hlásal, že hypotéky jsou novodobé otroctví. Že lidi mají bydlet v nájmu. Nesouhlasil jsem. Já sám hypotéku mám. Když jsme se se ženou rozhodli žít spolu a ve svém, volili jsme cestu hypotéky. Mimo jiné proto, že jsme plánovali větší rodinu a hypotéka je cesta, jak pomoci dětem s bydlením v začátku. Třeba na staré kolena půjdeme do podnájmu do malého bytu a zaplacený dům pomůže v řešení bytové situace některému z našich dětí. To jsem se snažil Matějovi vysvětlit. Setřel mě, že tomu vůbec nerozumím. Že uvažuju úplně blbě a dobrovolně otročím. Ani argument mé touhy zajistit bydlení svým dětem na něj nezabral. A dál horoval pro bydlení v nájmu. Krátce na to se přestěhoval do nového bytu. Koupila mu ho maminka za necelé 4 milióny.

Trochu mě to naštvalo, když mě kritizuje za hypotéku, za účelem budoucí pomoci dětem v bydlení a sám se nastěhuje do bytu, co mu koupí maminka. Znovu jsem se s ním pustil do diskuze. Setřel mě argumentem, že ty „4 milióny na byt dětem přece každý příslušník střední třídy za život v pohodě našetří“. Pro mě silná káva. Asi nejsem příslušník střední třídy

No a teď si Matěj koupil další nemovitost. Zase za peníze maminky. Bude jí je tedy doživotně splácet. A to z pronajímání bytu, který mu koupila maminka.

Matěj Stropnický neví nic o tom, jak je těžké pro mladé lidi bez silného finančního zázemí rodičů, zařizovat si bydlení. Jak se rozhodují. Co všechno musí vzít v potaz. Ale přesto jim bude autoritativně mentorovat, jak to mají udělat. A případně poučovat, jak to udělali špatně.

To, co politik hlásí, jaké ideje zastává, musí mít oporu v tom, jak on sám žije. A pokud možno i v jeho vlastní životní zkušenosti. Jinak není ten politik důvěryhodný. A to je problém Matěje Stropnického. Nikoli to, že si koupil zámek a další desítky let chce věnovat jeho rekonstrukci. Dokonce ani to, že jako představitel levice žije na zámku. Problém je jen to, že Matěj diktoval lidem, o jejichž životě, strastech a starostech nic nevěděl, jak mají správně žít. Proto možná teď jeho „život na zámku“ působí na některé jako červený hadr.

ZDROJ: Václav Láska, fb

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc říjen 2019: *****

Vladislav Vydra 100,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Miroslav Hloušek 111,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, Václav Červinka 200,- Kč, Eva Myslivečková 100,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jan Bezděk 1000,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Marie Fulková 100,- Kč, Pavel Šána 107,- Kč, Oto Tvrz 200,- Kč, Petr Pisan 100,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Ludmila Karská 300,- Kč, Petra Rohlíčková 200,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Vlastimil Kornas 666,- Kč, Jana Hašlarová 200,- Kč, Ilja Baudyš 1000,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Miloš Kraus 300,- Kč, Rostislav Jendrejčík 50,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Anonymní dárce 222,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Jan Šmrha 100,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Michal Škurek 100,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Marek Janičko 200,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Martina Kosková 500,- Kč, Ivana Benová 108,- Kč

Celkem za měsíc: 11 264,00 Kč
Vybráno 32.18%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

Po blokaci Pravého prostoru můžete sledovat novou stránku PP na facebooku.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 222 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (27 votes, average: 4,93 out of 5)
Loading...
loading...
politicon-eshop voxpopuliblog
32 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.