zivnost2
26.3.2019
Kategorie: Ekonomika

Máte slovo, živnostníci? Ne, vy nikoho nezajímáte!

Loading...
Sdílejte článek:

RADOMIL BÁBEK

Co si živnostníci skutečně myslí, to vládu nezajímá. Podle rčení „držet hubu, držet krok“ jsou dobří jen k tomu, aby platili daně a neotravovali. Přestává to platit, když se přiblíží volby, ale po nich je vše ve starých kolejích.

Proč se živnostníci neozvou? Proč neřeknou naplno, co si myslí, jak se jim žije a co jim vadí? Protože jim k tomu nikdo nedá prostor.

Úřady, politici a předsedové několika „podnikatelských“ spolků vytvořili pevnou hráz, která brání veřejnost před pravdou o živnostenském životě, o podmínkách a potřebách malých podnikatelů. Těch živnostníků, malých a středních podnikatelů je skoro 1 milion 300 tisíc a přesto je odsunuli na okraj společnosti.

Andrej Babiš a Alena Schillerová by se třeba ohradili. Zvou přece podnikatelské spolky, scházejí se s jejich představiteli a projednávají s nimi svoje návrhy a jejich, rozuměj podnikatelů, potřeby. Potíž je v tom, že si vybrali jen několik organizací, které jim jdou na ruku, které podporují jejich politiku a které, a to je obzvlášť nechutné, klidně jdou s nimi proti zájmům podnikatelů a živnostníků.

Kdo s úředníky a politiky tak rád spolupracuje? Samozřejmě to nejsou ty podnikatelské spolky, jsou to jen konkrétní jedinci, kteří se za ně schovávají. Všichni je známe a většina živnostníků jim nemůže přijít na jméno: Karel Havlíček (AMSP), Marta Nováková (SOCR), Vladimír Dlouhý (HK), Václav Stárek (AHR) či Zdeněk Juračka (AČTO). O ně se opírá státní správa, oni servilně podporují vše, co si na živnostníky stát vymyslí.

Chcete EET? Výborný nápad. Chcete kontrolní hlášení? Proč ne? GDPR, přihlašování k DPH, v zákonech nesplnitelné lhůty a likvidační pokuty za jejich nedodržení, statisíce šikanózních kontrol, odpovědnost za exekuce zaměstnanců, stovky drobných ústrků a povinností, archivace každého papíru, zaklekávání finanční správy atd. atd. Zákazy, příkazy, nové podmínky? Sem s tím, oni to ti živnostníci unesou.

A tak se funkcionáři schovávají za podnikatelské spolky a vedou si vlastní politiku spolupráce se státem, v posledních letech pak spolupráci s Andrejem Babišem. Klidně popřou i výsledky průzkumů ve vlastních organizacích, jen aby se zavděčili panu Babišovi a především, aby podpořili byznys velkých organizací. I když se zaštiťují živnostníky, což je v nyní velmi populární, stačí se podívat na seznamy jejich členů, pokud je vůbec zveřejňují, a je jasné, kde je hlavní váha jejich zájmů.

Úředníci a politici vytvořili s pomocí Havlíčka, Novákové, Dlouhého a spol. kastu nedotknutelných. Izolovali od rozhodování o podnikání všechny, kdo se jim nehodí, všechny, kdo jsou kritičtí k státní politice moci. Dobře to dokumentuje úryvek z textu, kterým ministryně Schillerová odmítla žádost Podnikatelských odborů, aby byly přizvány k veřejně oznámeným jednáním s podnikatelskými spolky: „Na jednání byli pozváni zástupci nejvýznamnějších profesních a podnikatelských sdružení, které se od počátku příprav EET na podobě zákona podílejí a v jejichž těsné součinnosti byl zákon zaváděn.“ (zdroj: Odpověď ministryně Schillerové ze dne 18. 1. 2018) Je zřejmé, že už si politici, úředníci ani jejich spojenci v podnikatelských spolcích vůbec neuvědomují, že „podílet se na zavádění EET“ znamená pracovat proti zájmům malých podnikatelů a živnostníků.

Časy se mění a Babišovi podporovatelé se už nemusí přetvařovat. Už nemusí dělat, jako by je zajímaly osudy živnostníků, obchodníku, řemeslníků, kadeřnic či hospodských na venkově. Dosahují svých odměn. Paní Marta Nováková se stala ministryní obchodu a průmyslu, ředitelka Svazu obchodu a cestovního ruchu jí dělá náměstkyni. Pan Karel Havlíček cestuje s Andrejem Babišem po světě, pan premiér jej chválí, kudy chodí a oba se už klidně vedle sebe postaví v televizním pořadu proti živnostníkům. Už to tak vypadá, že Karel Havlíček bude také ministrem. Jistě zaslouženě.

Na závěr bude užitečné připomenout si známý, byť negativní společenský jev: Když někdo podporuje moc, která utiskuje jeho vlastní lidi, říká se tomu kolaborace.

Autor: Radomil BábekRedakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc únor 2020: *****

Vladislav Vydra 100,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, Petr Koubský 500,- Kč, Jiří Nováček 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Marek Janičko 200,- Kč, Zdeněk Palička 500,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Ladislav Adamec 100,- Kč, Nezn. dárce 222,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Vlastimil Kornas 666,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Pavel Janeček 200,- Kč, Milan Tahovský 1000,- Kč, Pavel Šána 107,- Kč, Tomáš Klikar 1000,- Kč, ing. Jiří Lechner 800,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Milan Černý 500,- Kč, Josef Malý 250,- Kč, MUDr. Jiří Roh 1000,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Mario Valent 484,78 Kč (20 eur), Karel Kubela 50,- Kč, Marie Kouklíková 500,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Pavel Jurášek 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Michal Škurek 100,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Ivana Benová 108,- Kč, Martina Kosková 500,- Kč, Zuzana Karlová 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč, Richard Kovaříček 200,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Martin Reiser 200,- Kč


Celkem za měsíc: 16 237,78 Kč
Vybráno 46.39%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

Po blokaci Pravého prostoru můžete sledovat novou stránku PP na facebooku.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 107 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (20 votes, average: 4,80 out of 5)
Loading...
loading...
Loading...
9 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.