31.10.2015
Kategorie: Společnost

Máte slovo … aneb spousta plků

Sdílejte článek:

VLADIMÍRA ANTOŠOVÁ 31|10|2015

Výkřiky ,,Vy jste fanatik!,, a odpovědi ,, Vy jste fanatik!,, byly asi ústředním mottem pořadu Máte slovo. Jedna strana se snažila překřičet druhou, což je v tomto pořadu normální. Ale pár postřehů rozhodně stojí za komentář.

Kdo mě v celé diskuzi asi nejvíc zaujal byla paní Hrbková. Co k tomu dodat? Asi bych ji označila za Kohouta v sukních. Takovou míru demagogie a hlouposti v jedné hlavě jsem neviděla už dlouho. Když pominu její antisemitské smýšlení, což je u zastánců muslimských migrantů běžné, tak mě dostala pár velmi zajímavými a v určitých směrech i “poučnými” argumenty. 

1. “Kultivovaný člověk je schopen ovládat svůj strach a své emoce.” Copak o to, s tím se dá v podstatě souhlasit, ovšem dovětek znění, že Evropa by se měla starat především o tohle už je poněkud mimo realitu.

2. “To jestli tady budou lítat rakety tak jako mezi Izraelem a Palestinou záleží na míře naší agrese směrem k muslimům!”, že by infekce od pana Kocába? Jinak řečeno, koukejme být hodní, korektní a slušní, jinak taky řečeno blbí a nebude problém! 

3. Ti lidi jsou tak vyřízení, že sem nebudou tahat svoji kulturu!” Tak k tomu snad jen No coment !

4. A perlička na závěr duševních zvratků : “Kdyby se přestalo strašit, tak je po problému”. Můj dovětek je asi tento. Kdyby se před druhou světovou válkou nestrašilo před Hitlerem, tak to Áda vzdá a jde raději do hospody na pivko! To je stejný nesmysl a přesně v intencích myšlení paní Hrbkové.

Holt to je tak, když někdo, možná v dobré víře, vyzbrojen milosrdenstvím, ale žalostně nevyzbrojen vědomostmi, má pocit, že vše co činí, dobře činí. To, že chodí pomáhat uprchlíkům na Hlavní nádraží je její věc, pokud narazí na uprchlíky, kteří ví co je to vděk, tak i záslužná, nicméně to z ní nedělá odborníka na islám ani Matku Terezu.

jilk

Druhá velmi výrazná osobnost byl politolog a ekonom pan Tomský. S jeho názory lze v kostce souhlasit. Líbil se mi jeho názor, že milosrdenství je záležitostí jednotlivců, ale základní povinností politiků je zabývat se vlastní zemí, ochranou hranic a dodržováním vnitřního smíru. Taky se mi velmi líbil komentář, že podle Ženevské konvence má každý právo odejít ze své země, ale každá země nemá povinnost jej přijmout. Tohle by si především měly uvědomit západoevropské elity.

Stanislav Polčák je kapitola sama pro sebe. Ohání se Ženevskou úmluvou a nehodlá pochopit, že nelze spasit celý svět. Argumenty druhou světovou válkou jsou hloupé a naprosto mimo mísu, protože směšují nesměsitelné. Na jednu stranu tvrdí, že nemůžeme přijmout všechny, že si to samozřejmě uvědomuje, jen z něj jaksi nevypadl smysluplný nápad, jak v těch stastisících lidech oddělit zrno od plev. Takže raději nějakého toho teroristu či džihádistu v houfu, než paušálně zavřít hranice. Navíc to, že pan Polčák v EU podpořil kvóty, jej staví do role zbabělce a vlastizrádce – alespoň v mých očích.

Europoslanec Mach to myslí dobře, ale myslím si že mu trochu chybí průbojnost. Ovšem jeho nápad, aby Německo a Švedsko – pakliže tak touží po dalších migrantech a kritizují země V4 za to, že lidi musí putovat pěšky v zimě – vytvořilo letecký most, a tím ušetřili migrantům útrapy a hlavně zemím V4 problémy!

A máme tady pana Bartoše. Argumenty, že čeští muži se k ženám taky chovají špatně mě fakt dostal. Jaksi mu totiž ušlo, že  tady jsou muži za toto jednání přísně trestáni, zatímco islám má kruté a ponižující zacházení se ženami přímo zakódovaný v Koránu a vyslouží si maximálně obdivné a uznalé poklepání po ramínku.

Suma sumárum, 70 – 80 % obyvatel Evropy je proti muslimské invazi do Evropy. Již i tajné služby Německa a jiných států varují, že takhle se nedá dále postupovat. S uprchlíky se sem prokazatelně dostávají džihádisté, teroristé speciálně vycvičení k infiltraci v Evropě a jiné kriminální živly.

Z celkového počtu migrantů je cca 20 % lidí ze Sýrie a z těch dvaceti procent cirka polovina z oblastí zasažených válkou. Zbytek migrantů je z Afganistánu, Lýbie, Srbska , Eritrei, Somálska a bůhví odkud ještě.

Prostě se nám po Evropě potuluje statisíce lidí bez dokladů, či s doklady falešnými, a žádné tajné služby nejsou schopny tuhle masu důkladně prolustrovat a ztotožnit.

Tyto debaty jsou naprosto k ničemu, snad jen k tomu, aby si politici a zakomplexovaní zoufalci pohladili své ego.

Je třeba začít konstruktivně konat. Je třeba naší politické elitě dát najevo jaký je Vox populi! A nepomohou nám jen demonstrace, ty jsou důležité k tomu, aby si lidi utvořili názor, seznámili se s důvody a argumenty. Důležité je oslovovat politiky, ať už přímo u nich v poslaneckých kancelářích, či písemně klást dotazy a vyžadovat odpovědi. Na to, sakra, jako voliči máme právo. Ne jen jednou za čtyři roky hodit do urny hlas a pak už jen držet hubu a krok. Taky je velmi užitečné si čas od času rozkliknout stránky poslanecké sněmovny a kouknout, kdo a jak hlasoval. Věřte mi, je to mnohdy velmi zajímavé čtení. Ono je hezké hřímat na náměstích a sociálních sítích jako pan Okamura, či exhibovat v různých televizních debatách jako pan Babiš a vézt se na populární protiuprchlické vlně, ale je třeba taky, když už mají tu moc, hlasovat tak, aby nekázali vodu a sami pili víno.

Takže lidi, uvědomte si, jaké zvíře máme ve znaku! Není to ovce, je to hrdý lev!

ZDROJ: Vladimíra Antošová

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc červenec 2019: *****

František Šmíd 600,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Pavel Kosmata 100,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Ivanka Trávníčková 200,- Kč, ing. Jan Dvořák 350,- Kč, Vladislav Vydra 100,- Kč, Rostislav Jendrejčík 50,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Ladislav Adamec 100,- Kč, Marek Janicko 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Marie Švajdová 200,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Anonymní dárce 222,- Kč, Michal Škurek 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Luděk Kurka 100,- Kč, Oto Tvrz 200,- Kč, Lukáš Vašíček 200,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Pavel Šána 100,- Kč, Vlastimil Kornas 666,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Petr Andres 500,- Kč

Celkem za měsíc: 6 738,00 Kč
Vybráno 19.25%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 13 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (15 votes, average: 4,87 out of 5)
Loading...
loading...
politicon-eshop voxpopuliblog
67 komentářů
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.