svejkagentrusko
2.12.2020
Kategorie: Politika

Máte ruské špióny? A mohli bychom je vidět?

Sdílejte článek:

LU LINA

Ukázka ze scénáře: Obraz 1 – hradní interiér – ředitel tajné služby stojí, opatrně se  rozhlíží a šeptá sedícímu prezidentovi, Koudelka (tajemně): Jsme zamořeni ruskými špióny! Zeman (s ruským přízvukem): Charašo. A mohl bych nějakého vidět?

 

Miloš Zeman v režimu „utajení“ a zcela v souladu se zákonem položil tajné službě několik otázek a vyvolal tím v jistých kruzích bouři pohoršení. Kdyby prezident ředitele tajné služby veřejně požádal, aby nahý a natřený na růžovo přetančil v jihoamerickém rytmu podélně Václavák, jen těžko by způsobil ještě větší rozruch.

Líbí se mi na tom dvě věci. Zaprvé pozoruhodný fakt, že se tady úplně všechno rozkecá. Razítko „tajné“ vám v případě nějak použitelného obsahu zaručí prakticky stoprocentně zhruba takové utajení, jako byste informaci sami pověsili na fejsbuk. Z mého pohledu je tohle daleko větší problém než prezidentovo možná nekonvenční, ale rozhodně legitimní dotazy.

Zadruhé, do jakého rauše to Zemanovo obvyklé mentory a mravokárce uvedlo. Dá se to shrnout zhruba takto: Hradní ruský zaprodanec se právě definitivně odmaskoval. Hodlá Rusku vyzradit naše tajné protiruské operace a protože máme nouzový stav měl by být zrychleně obžalován z velezrady a konečně zastřelen. 

Takže, co teda ten starý ruský agent provedl tentokrát. BIS v čele s plukovníkem Koudelkou nám i prezidentovi léta tvrdí, že jsme se stali rejdištěm ruských agentů, kterému čelí jen s nejvyšším vypětím sil, ale nicméně velice úspěšně. Přesto si ani já, a zjevně ani pan prezident, nevzpomínáme na jeden jediný případ úspěšného odhalení skutečného ruského špióna. Čímž na druhou stranu rozhodně netvrdím, že tu žádní nejsou.

Tento poměrně zajímavý paradox BIS vysvětluje zhruba tím, že jako tajná služba pracuje tajně a proto nejsou její úžasné úspěchy vidět. Protože jsou tajné. Prý jim vždycky pošeptají, že odhalili jejich pikle a že musí potichu odjet zpátky do Moskvy. A Moskva vždycky dělá, že se to nestalo a nikoho z našich špiónů v Rusku nikdy recipročně nevypoví neboť má z plukovníka K., nositele medaile od CIA, hrůzu.

S tím absolutním utajením to ovšem není tak úplně pravda, protože několik velice pěkných úspěchů BIS bohužel tajnými nezůstalo.

Třeba to, jak čučkaři prostince lhali v odpovědi na prezidentův dotaz k výrobě novičoku u nás. Fenomenálním úspěchem byla také kauza Ricin. Nebo jak před rokem údajně rozprášili a zdecimovali celou síť ruské FSB, což prezentovali na spektakulární tiskovce s ohňostrojem. Ovšem nic hmatatelného – třeba jen nějaké to veřejně tajné vyhoštění – ono chvástání nedoprovázelo.

Inu tajná služba. Navíc zlé jazyky tvrdí, že tím kolosálním „úspěchem“ BIS prokopla buben při operaci jiné instituce, která onu skupinu ruských „špiónů“ měla dlouhodobě rozpracovánu z úplně jiných důvodů. Taky se mi ještě moc líbilo, jak někdy předloni BIS prohlásila, že na českých školách se učí sovětský výklad moderních dějin a také že výuka českého jazyka je zasažena proruským panslovanstvím. A asi proto je tu těch ruských špionů tolik.

Já bych ředitele něčeho, co kromě kolosální hromady bukanců vyprodukuje ještě tohle, asi taky nepovýšil.

Každým rokem tedy BIS ve výroční zprávě uvádí, že je u nás tolik ruských agentů, že se sem už další nevejdou, ačkoliv jich BIS každý rok nějak tajně, aby si toho nikdo nevšiml, zlikviduje tisíce. Tohle ovšem tajné služby a nejen ony prostě dělají. A samo o sobě to spolehlivě stačí k rozčílení. Myslím tím výrobu problémů, které je třeba naléhavě řešit či nepřátel demokracie. Nebo, jako v případě BIS, obojího.

Vytváří se tím dojem nepostradatelnosti a tlak na vlády, aby z měšce přisypaly nejvíc právě na jejich hromádku. Stejný postup volí i třeba instituce zabývající se právy menšin když neustále tvrdí, že rasismus je na vzestupu, cenzoři hlásící masivní nárůsty nenávisti, nebo teď ministerstvo zdravotnictví popisující těžké boje se smrtící nákazou. Účelem je zvýšení rozpočtů a přidání pravomocí.

A že to funguje dokonale vidíme dnes a denně. Naposledy právě například v případě ministerstva zdravotnictví. To využilo koronahysterii jejíž je spoluautorem k tomu, aby se pokusilo prosadit zákon jak z roku 1951, který by úředníkům hygieny dával prakticky neomezené diktátorské pravomoci.

Ale tím pravým vrcholem drzosti je až fakt, že se po mně seriózně žádá, abych si kvůli tomu z BISky, prolezlé kromě čučkařů zjevně i skutečnými cizími agenty, permanentně sedal na prdel.

No, a pan prezident, protože na to má zřejmě podobný názor, se prostě teď jen z pozice hlavy státu údajně přecpaného ruskými špióny zeptal přesně tak, jak bych se už dávno zeptal já:

Mohl bych nějakého vidět?

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc květen 2021: *****

Josef Budějovský 500,- Kč, Jiřina Kozáková 200,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Rene David 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, ing. Jiří Babinský 500,- Kč, Věra Baarová 1000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Lubomír Vylíčil Phar. 5000,- Kč, Novákovi 500,- Kč, Marek Janičko 100,- Kč, Vlastimil Kadlec 2000,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Michaela Wurmová 1000,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Karel Hojdar 150,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, MUDr. Ive Niemcová 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Irena Kuželová 150,- Kč, ing. Stanislav Kužel 150,- Kč, Olga Petrová 300,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Vlastimil Kornas 666,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč

Celkem za měsíc: 17 966,00 Kč
Vybráno 51.33%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 240 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (35 votes, average: 4,63 out of 5)
Loading...
78 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)