HAMACEKSVETR
27.9.2021
Kategorie: Ekonomika

Máte byt pro svého nezletilého potomka a nepronajímáte ho? Pak si na vás socani došlápnou…

Sdílejte článek:

SLOVANKA

Jistě takové případy znáte. Máte domek nebo byt třeba po babičce nebo jste si na něj jednoduše vydělali  a koupili ho pro svého potomka. Váš potomek je však zatím nezletilý, takže byt není využíván. Pronajmout ho nechcete, protože znáte hned několik případů, kdy byl pronajatý byt vybydlen či byl problém vyhnat z něj neplatící nájemníky.

 

Nebo další případ. Žijete v zahraničí, kde máte práci. V ČR máte byt, kde pobýváte jen výjimečně, v době dovolené, tedy v součtu pár týdnů v měsíci. I proto, aby vám byl kdykoli k dispozici, zůstává prázdný s tím, že na důchod se do něj nastěhujete.

Podobné případy zde jsou a já osobně takové také znám buď přímo nebo z doslechu. A jistě bychom našli mnoho dalších. Právě těmto lidem – jako potvrdil šéf ČSSD Hamáček – by měla být uložena jakási pokuta za to, že myslí na budoucnost svých potomků, kteří by se v současné tristní bytové situaci nedostali k vlastnímu bydlení či si drží byt sami pro sebe na stáří. A bojí se jej z logických důvodů pronajímat.

Proč upozorňují právě na tyto snahy o zásah do vašeho soukromého vlastnictví? Navíc v situaci, kdy dlouhodobě neschopné vlády (v čele s těmi, na nichž participovala ČSSD)  v maximální míře zařízly možnosti získání obecních či družstevních bytů? Protože tyto snahy vedou očividně k oněm plánům “Velkého resetu”, o nichž se zde tak často zmiňuji.

Právě otázka sdílení bytů je na davoském fóru probírána velmi často a – jak jste si zde již mohli přečíst – ve Švédsku jsou již sdílené byty ve výstavbě a tento způsob bydlení je tam i nebývale propagován. Práva nájemníků mají být natolik povýšena, že je jednoduše ze svého bytu nedostanete. A nakonec vám tam třeba ubytují další tzv. “tlumočníky” z Afghánistánu či Mali.

O případech, kdy právě kvůli podobným zákonům nemohou dlouhé roky dostat nájemníky ze svých domů a bytů například Italové, Švédové či Španělé, jsem zde již psala. V obou zemích jsou těchto případů ne desítky, ale až tisíce. Zřejmě i socani by rádi nastavili pravidla podobně, jako jsou nastavena v těchto zemích. Máte vlastní dům či byt a případný nájemník má na něj větší právo než vy. A pokud svůj majetek nepronajmete, zaplatíte pokutu. Jak dlouho potrvá, než bude z pokuty vyvlastnění?

Věnujte proto velkou pozornost podobným prohlášením. Plánováním zásahů do vašeho osobního majetku, na nějž jste si vydělali vy či vaši předkové, se netají Piráti ani socani. Tyto strany jsou velmi nebezpečné a v podstatě nemáte jistotu, že nezačnou zasahovat i do dalších vlastnických práv. Tedy na pozoru by se měl mít skutečně každý, nejen majitelé prázdných domů či bytů, ale třeba i ti, kdo žijí v domě či bytě, který by mohli tito konfiskátoři považovat za nadměrný pro daný počet osob, které v nemovitosti žijí.

V dalších zemích to tak již funguje, přičemž nájemníky jsou zde často invazisté, které vlády daných zemí do země samy přivezly a daly jim azyl. Do volných soukromých bytů je pak nastěhují pod příslibem tučné odměny, někdy však prázdný byt k těmto účelům dokonce zkonfiskují. Byt či dům je pak zdevastován, případně odmítá nájemník, dohozený státem, odejít. O podobných případech jste si mohli přečíst zdezde nebo zde. Pokuty za prázdné byty či domy přiměly jejich vlastníky přistoupit na nabídku státu. Nutno podotknout, že nabídku ve finále velmi nevýhodnou…

A ještě jednou připomínám hlavní heslo Velkého resetu: “Nikdo nebude nic vlastnit a všichni budou šťastní…” A je zřejmé, že právě k tomu podobné nápady směřují především…
Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc září 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Marek Janicko 200,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Pavel Burget 200,- Kč, Pavel Jurášek 100,- Kč, Robert Schlesinger 100,- Kč, Alena Albrecht 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Zdeněk Vybíral 1000,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Dr. Ilja Baudyš 1000,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Karel Kubela 83,- Kč, Jiří Obermaier 300,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Anonym 100,- Kč, Milan Tahovský 1000,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Jiří Cígler 250,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Anonym 200,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Jana Slabá 100,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, L. Skrobacek 149,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Jan Petr 300,- Kč¨, František Vrána 50,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, ing. arch. Marie Tachezyová 200,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, V. Trulley 333,- Kč

Celkem za měsíc: 13 765,- Kč
Vybráno 39.32%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 459 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (33 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
58 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)