migrital
25.11.2019
Kategorie: Multikulturní soužití

Masové udělování občanství migrantům by bylo pro Itálii sebevraždou

Sdílejte článek:

GIULIO MEOTTI

  • “V mateřské školce, do které chodí můj syn, mají vážný problém s integrací. Musím ho dát jinam,”…. Mohamed vysvětlil, že během zápisu viděl ve školce vystavené výkresy s vlajkami různých států, ale “když jsme pak poprvé se synem přišli do školky, ocitli jsme se ve třídě plné cizinců. Učitelky nebyly schopné ani vyslovit jejich jména.”
  • Přijímací středisko pro migranty na ostrově Lampedusa, který je v přední linii italské migrační krize, nyní kvůli lavinovitě rostoucímu počtu příchozích “kolabuje”.
  • “Životní styl migrantů se stane naším životním stylem.” – Laura Boldrini, bývalá předsedkyně italského Parlamentu, deník Il Giornale, 2015.
  • Budou se muset Italové přizpůsobit kultuře migrantů?
  • Populace domorodých Italů se již nějaký čas rychle zmenšuje – ovšem pokud bude Itálie hromadně udělovat občanství migrantům, měli bychom si být vědomi toho, že to bude její kulturní sebevražda.

Bývalý šéfredaktor deníku Wall Street Journal Gerard Baker nedávno popsal Itálii takto:

“Na většině území země… postupuje vylidňování. Vyprázdněný prostor zaplňují vlny imigrantů, většinou ze severní Afriky a Středního východu. Imigranti vyplnili životně důležité mezery na pracovním trhu, ale v důsledku transformace italských měst se stále více původních obyvatel strachuje o svou identitu.”

Gerard Baker nazval tuto transformaci “předzvěstí úpadku Západu”. Důsledky masové migrace se již dramaticky projevují na mnoha italských základních školách. V posledních dnech se objevily v médiích tyto dva případy ze dvou velkých měst.

První z nich byl z Turína, čtvrtého největšího italského města, ve kterém nyní na základních školách existují třídy, ve kterých není ani jedno italské dítě: “Ve všech třídách,” vysvětlila ředitelka základní školy Aurelia Provenza, “je podíl cizinců velmi vysoký – kolem 60 % celkového počtu žáků.”

Druhý případ je z Boloně. “V mateřské školce, do které chodí můj syn, mají vážný problém s integrací. Musím ho dát jinam,” řekl Mohamed, 34letý muž marockého původu, který sám přišel do Itálie, když mu byly 4 roky.

“Nechci být považován za rasistu, sám jsem marockého původu, ale úřady musí pochopit, že když do třídy zařadí víc než 20 dětí imigrantů, tak se žádná integrace konat nebude.”

Mohamed vysvětlil, že během zápisu viděl ve školce vystavené výkresy s vlajkami různých států, ale “když jsme pak poprvé se synem přišli do školky, ocitli jsme se ve třídě plné cizinců. Učitelky nebyly schopné ani vyslovit jejich jména.”

Dospěli jsme do paradoxní situace: Imigranti berou své děti ze tříd, kde již v rámci multikulturalismu existuje segregace. “Pokud je ve třídách víc než 30 % cizinců, tak kvalita výuky ve škole klesá. 30 % cizinců je hranice, které bychom se měli vyvarovat a v každém případě takovou situaci podrobně sledovat,”řekl Costanzo Ranci, profesor ekonomické sociologie a autor nedávné zprávy.

Oba výše uvedené případy se v Itálii staly předmětem velké veřejné debaty. V září 2019 prudce vzrostl počet migrantů připlouvajících do Itálie z Afriky po dvouletém poklesu. Přijímací středisko pro migranty na ostrově Lampedusa, který je v přední linii italské migrační krize, nyní kvůli lavinovitě rostoucímu počtu příchozích kolabuje. Celá jižní Itálie má nyní co dělat, aby nával migrantů zvládla.

Podle odhadů Odboru pro populační otázky OSN se počet obyvatel subsaharské Afriky během příštích 30 let zdvojnásobí, což znamená nárůst o další miliardu lidí, a bude představovat více než polovinu celosvětového růstu populace do roku 2050. Itálie, která má již dnes třetí nejpočetnější populaci migrantů v Evropě, prochází nesnesitelnou krizí a čelí nyní skutečnému riziku afrikanizace, jak to nazval Stephen Smith ve své knize “The Scramble for Europe” (“Hrrr do Evropy!”).

Mnoho lidí je znepokojených. Kardinál Robert Sarah, autor nové knihy Den už dávno zhasnul o krizi na Západě, přirovnává současný příliv migrantů k invazi barbarů, kteří svrhli Římskou říši. Pokud se nezmění evropská politika vůči migrantům, varuje Robert Sarah, bude Evropa “zahlcena cizinci, stejně jako byl Řím zahlcen barbary.”

“Pokud zmizí Evropa, a s ní i neocenitelné hodnoty starého kontinentu, převládne na světě islám a naše kultura a morální vize budou úplně jiné.”

Také italský think-tank Fondazione Fare Futuro předpověděl, že v důsledku masové migrace a rozdílné porodnosti křesťanů a muslimů může být do konce století polovina italské populace muslimská. Za pouhých posledních deset let se počet migrantů v Itálii zvýšil o 419 %.

Populace domorodých Italů se již nějaký čas rychle zmenšuje. Pokud vyloučíme ze statistik cizince, tak každý rok zemře 615 000 Italů, což je téměř dvojnásobek počtu novorozenců (380 000). Eurostat, Evropský statistický úřad, odhaduje, že do roku 2080 bude mít jedna pětina obyvatel Itálie migrační kořeny (11 milionů z 53 milionů obyvatel Itálie).

V nedávné zprávě italského Národního statistického úřadu (ISTAT) se uvádí, že země je poprvé od první světové války v demografické recesi, a že se ze země vystěhovalo 250 000 mladých Italů. “Itálie vyváží mladé absolventy vysokých škol a dováží migranty,” napsal deník Il Giornale. Očekává se, že Itálie do roku 2050 ztratí 17 % své populace a bez imigrace by do konce století ztratila polovinu.

Zpráva organizace Caritas-Migrantes nedávno zdokumentovala, že od roku 2014 odpovídá pokles počtu domorodých Italů počtu obyvatel velkého italského města, například Palerma (677 000). Dramatický pokles obyvatelstva ale dosud kompenzovali migranti.

Imigrace se opět stává horkým bramborem italské politiky. Jen několik týdnů poté, co vytvořila koaliční vládu s Hnutím pěti hvězd, prosazuje Demokratická strana takzvané “právo na občanství”, které by zvrátilo přísnou imigrační politiku bývalého ministra vnitra Mattea Salviniho. V latině se toto právo na občanství nazývá “ius culturae“. Podle nového zákona by italské občanství dostaly nezletilé osoby mladší 12 let již po pěti letech školní docházky v Itálii. Návrh zákona předložila Laura Boldrini, bývalá předsedkyně italského Parlamentu, která se proslavila svým výrokem: “Životní styl migrantů se stane naším životním stylem.” Budou se muset Italové, stejně jako děti na základních školách, přizpůsobit kultuře migrantů?

Současná vláda ví velmi dobře, co je v sázce. “V období do roku 2050 až 2060 budeme čelit epochálním problémům způsobeným přesunem 50 až 60 milionů lidí do našeho středomořského regionu,”řekl nedávno senátor Hnutí pěti hvězd Nicola Morra.

Vláda s budoucností Itálie doslova hazarduje.

Itálie je evropskou zemí nejvíce vystavenou migračnímu tlaku z Afriky. Populace domorodých Italů se již nějaký čas rychle zmenšuje – ovšem pokud bude Itálie hromadně udělovat občanství migrantům, měli bychom si být vědomi toho, že to bude její kulturní sebevražda.

 Giulio Meotti, překlad původního textu: Italy: Mass Legalization of Migrants is Suicidal, překlad: Helena Kolínská, Libor Popovský

Giulio Meotti je kulturní redaktor deníku Il Foglio, italský novinář a spisovatel.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc duben 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jakub Malinovský 77,- Kč, Miloš Kraus 400,- Kč, Dagmar Bowyer 200,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Mirko Hampl 168,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Milena Práglová 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Anonym 222,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miroslav Hlousek 111,- Kč, Bc. Romana Kopecká 500,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, David Bezděk 250,- Kč

Celkem za měsíc: 8 378,00 Kč
Vybráno 23.93%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 479 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (19 votes, average: 4,79 out of 5)
Loading...
politicon.cz
39 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.