jerusalem1217
16.10.2018
Kategorie: Společnost

Maska spadla. Rusko se odhalilo jako nepřítel Izraele

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (28 votes, average: 2,57 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

JNS

Článek, který jsem napsal před rokem, přinesl nepřikrášlená fakta o podpoře Ruska pro expanzi Iránu v Sýrii na úkor izraelské národní bezpečnosti. V článku je psáno, že přítomnost iránských sil v Sýrii představuje pro Izrael existenční hrozbu. Dále je v něm vysvětleno: ve prospěch těch, kteří nemohli vymyslet Putina jako protiizraelského po tom všem to nebylo nic osobního proti Izraeli, když v květnu učinil izraelského premiéra Netanjahua čestným hostem na vojenské přehlídce v Moskvě na Rudém náměstí, ale jak se říká v mafii, byl to jenom obchod spojený s rivalitou Ruska s USA. Ve skutečnosti strategická izraelsko-ruská koordinace bombardování Izraele v Sýrii sloužila ruským zájmům. Izrael prohlásil, že bude v bombardování pokračovat a nezáleží na tom, jak a vojenská eskalace Izraele a Ruska může jenom vtáhnout Spojené státy do hry a vystavit Rusko jako pouhou regionální mocnost, která se nevyrovná Spojeným státům.

Po sestřelení letadla Iljušin-20 sýrskými střelami, se ruská maska ​​odkryla a byla plně odhalena skutečná protiizraelská tvář ruské politiky. Putin se totiž nejprve pokoušel utajit to tím, že ne zcela obvinil Izrael za tragédii. Ale brzy se připojil ke svým podřízeným, když obvinil Izrael a oznámil, že Rusko vybaví Sýrii raketovými systémy S-300, které mimo jiné ochrání také iránské síly v Sýrii před izraelskými útoky.

Nyní je obraz křišťálově čistý: Rusové, kteří původně umožnili a sponzorovali iránskou expanzi v Sýrii jako protiamerické opatření, bude nyní také chránit Iránce v Sýrii před izraelskými útoky. To představuje nevyhlášený válečný konflikt proti Izraeli nepřítelem, tzn. Ruskem, protože Syřané nebudou obsluhovat S-300 proti izraelským letadlům, protože budou muset podstoupit dlouhotrvající výcvik a na neurčitou dobu je budou obsluhovat ruští důstojníci.

Ale jak Rusko vybavuje Sýrii  systémy S-300 s jejich nevyhnutelnou obsluhou ruskými důstojníky proti izraelským letadlům, Rusové riskují velký vojenský a technologický debakl. Dozví se, jestli se to ještě nedozvěděli po tragédie Il-20, že izraelsko-americká technologie je daleko nad Ruskem a to platí nejen pro S-300, které jsou nyní dodávány do Sýrie, ale také pro S-300 a S-400, které již Rusko má v Sýrii na svou vlastní obranu. Možná jen vnitřní ruské vojenské vyšetřování by mohlo ukázat, co tyto systémy dělaly, když byl Il-20 sestřelen.

Ruský ministr obrany Sergej Shoygu odmítl izraelskou verzi událostí, podle které byla izraelská letadla již zpět v Haifě, když byl Il-20 sestřelen. Rusové tvrdí, že radarový obraz ukázal izraelské letadlo, které použilo Il-20 jako štít. Možným vysvětlením, které izraelský denník Haaretz odhalil, je skutečnost, že radarový obraz dostupný Rusům nebyl skutečný, ale byl produktem izraelské elektronické války. Vzhledem k tomu, že toto bude i nadále součástí budoucích izraelských bombardování, vyspělé ruské systémy protiraketové obrany již nebudou dále obchodovatelné. Možná to je důvod, proč Rusové oznámili, že do Sýrie dodají S-300, současně oznámili svou ochotu vyjednávat se Spojenými státy o této dodávce, aby se předešlo jakýmkoli možným střetům s Izraelem a jejich následky.

Pravá tvář Ruska byla odhalena nejen ve vojenské či strategické sféře poskytnutím S-300 do Sýrie, ale také svým návratem ke starému ruskému či sovětskému antisemitismu, který ani “zvláštní vztah” ruského prezidenta Putina s Chabadem nemůže zamaskovat. Bývalý izraelský velvyslanec v Rusku Zvi Magen poznamenal: “Sdělovací prostředky v den krize obviňovaly Izrael dobře načasovaným zorganizovaným způsobem, plným antisemitských prvků. Toto nebylo náhodné. Vzhledem k aktuální politice Ruska vůči Izraeli by to nemělo být překvapením.

Zdroj

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc leden 2019: *****

Jan Procházka 500,- Kč, Yvona Škurková 100,- Kč, Jaromír Ohnůtek 150,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Petr Novotný 500,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Ivanka Trávníčková 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč

Celkem za měsíc: 1 900,00 Kč
Vybráno 5.42%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 5 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
loading...
politicon-banner
212 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.