jerusalem1217
16.10.2018
Kategorie: Společnost

Maska spadla. Rusko se odhalilo jako nepřítel Izraele

Sdílejte článek:

JNS

Článek, který jsem napsal před rokem, přinesl nepřikrášlená fakta o podpoře Ruska pro expanzi Iránu v Sýrii na úkor izraelské národní bezpečnosti. V článku je psáno, že přítomnost iránských sil v Sýrii představuje pro Izrael existenční hrozbu. Dále je v něm vysvětleno: ve prospěch těch, kteří nemohli vymyslet Putina jako protiizraelského po tom všem to nebylo nic osobního proti Izraeli, když v květnu učinil izraelského premiéra Netanjahua čestným hostem na vojenské přehlídce v Moskvě na Rudém náměstí, ale jak se říká v mafii, byl to jenom obchod spojený s rivalitou Ruska s USA. Ve skutečnosti strategická izraelsko-ruská koordinace bombardování Izraele v Sýrii sloužila ruským zájmům. Izrael prohlásil, že bude v bombardování pokračovat a nezáleží na tom, jak a vojenská eskalace Izraele a Ruska může jenom vtáhnout Spojené státy do hry a vystavit Rusko jako pouhou regionální mocnost, která se nevyrovná Spojeným státům.

Po sestřelení letadla Iljušin-20 sýrskými střelami, se ruská maska ​​odkryla a byla plně odhalena skutečná protiizraelská tvář ruské politiky. Putin se totiž nejprve pokoušel utajit to tím, že ne zcela obvinil Izrael za tragédii. Ale brzy se připojil ke svým podřízeným, když obvinil Izrael a oznámil, že Rusko vybaví Sýrii raketovými systémy S-300, které mimo jiné ochrání také iránské síly v Sýrii před izraelskými útoky.

Nyní je obraz křišťálově čistý: Rusové, kteří původně umožnili a sponzorovali iránskou expanzi v Sýrii jako protiamerické opatření, bude nyní také chránit Iránce v Sýrii před izraelskými útoky. To představuje nevyhlášený válečný konflikt proti Izraeli nepřítelem, tzn. Ruskem, protože Syřané nebudou obsluhovat S-300 proti izraelským letadlům, protože budou muset podstoupit dlouhotrvající výcvik a na neurčitou dobu je budou obsluhovat ruští důstojníci.

Ale jak Rusko vybavuje Sýrii  systémy S-300 s jejich nevyhnutelnou obsluhou ruskými důstojníky proti izraelským letadlům, Rusové riskují velký vojenský a technologický debakl. Dozví se, jestli se to ještě nedozvěděli po tragédie Il-20, že izraelsko-americká technologie je daleko nad Ruskem a to platí nejen pro S-300, které jsou nyní dodávány do Sýrie, ale také pro S-300 a S-400, které již Rusko má v Sýrii na svou vlastní obranu. Možná jen vnitřní ruské vojenské vyšetřování by mohlo ukázat, co tyto systémy dělaly, když byl Il-20 sestřelen.

Ruský ministr obrany Sergej Shoygu odmítl izraelskou verzi událostí, podle které byla izraelská letadla již zpět v Haifě, když byl Il-20 sestřelen. Rusové tvrdí, že radarový obraz ukázal izraelské letadlo, které použilo Il-20 jako štít. Možným vysvětlením, které izraelský denník Haaretz odhalil, je skutečnost, že radarový obraz dostupný Rusům nebyl skutečný, ale byl produktem izraelské elektronické války. Vzhledem k tomu, že toto bude i nadále součástí budoucích izraelských bombardování, vyspělé ruské systémy protiraketové obrany již nebudou dále obchodovatelné. Možná to je důvod, proč Rusové oznámili, že do Sýrie dodají S-300, současně oznámili svou ochotu vyjednávat se Spojenými státy o této dodávce, aby se předešlo jakýmkoli možným střetům s Izraelem a jejich následky.

Pravá tvář Ruska byla odhalena nejen ve vojenské či strategické sféře poskytnutím S-300 do Sýrie, ale také svým návratem ke starému ruskému či sovětskému antisemitismu, který ani “zvláštní vztah” ruského prezidenta Putina s Chabadem nemůže zamaskovat. Bývalý izraelský velvyslanec v Rusku Zvi Magen poznamenal: “Sdělovací prostředky v den krize obviňovaly Izrael dobře načasovaným zorganizovaným způsobem, plným antisemitských prvků. Toto nebylo náhodné. Vzhledem k aktuální politice Ruska vůči Izraeli by to nemělo být překvapením.

Zdroj

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc duben 2019: *****

Ladislav Matoušek 100,- Kč, Miroslav Hlousek 100,- Kč, Richard Kovaříček 500,- Kč, Marek Janicko 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Milan Zelina 200,- Kč, Pavel Kosmata 100,- Kč, Roman Vašíček 2000,- Kč, Pavel Šubrt 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, MUDr. Ilja Baudyš 1000,- Kč, Lukáš Vašíček 200,- Kč, Rostislav Jendrejčík 50,- Kč, Helena Novotná 400,- Kč, Jiří Dobruský 100,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Jiřina Gyárfásová 500,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, Vlastimil Kornas 333,- Kč, Bohumil Loucký 1000,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Marie Kouklíková 100,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Ludmila Karská 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Milan Tahovský 1001,- Kč, Vladislav Vydra 100,- Kč, ing. František Žmolil 1000,- Kč, Michal Škurek 100,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Luděk Kurka 100,- Kč, Petra Rohlíčková 400,- Kč, Pavel Šána 200,- Kč, Nezn. dárce 220,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Petr Mužík 2000,- Kč, Jana Pejosová 500,- Kč, Martina Kosková 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Petr Šantrůček 200,- Kč

Celkem za měsíc: 19 254,00 Kč
Vybráno 55.01%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 68 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (28 votes, average: 2,57 out of 5)
Loading...
loading...
politicon-eshop voxpopuliblog
212 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.