5010444_mohamed-prorok-islam-v3
29.4.2019
Kategorie: Multikulturní soužití

Masakr uctívačů velikonoc proroka zjevně neurazil

Loading...
Sdílejte článek:

LU LINA

Od srílanského masakru stovek „uctívačů velikonoc“ a zámožných uctívačů cestování místními radikálními uctívači ramadánu uplynul týden. Tedy dost dlouhá doba na to, aby se umírnění uctívači ramadánu po celém světě zorganizovali a dali uctívačům velikonoc velice názorně najevo, že „not in my name“. Tak, jak to běžně dělají, když se stane něco, co má souvislost s jejich vírou a nelíbí se jim to.

Jenže k žádným masovým demonstracím muslimů odsuzujících jeden z největších teroristických masakrů posledních let spáchaný jejich souvěrci pro větší slávu boží na Srí Lance nedošlo. Což je zvláštní, neboť „umírnění“ muslimové mívají ve zvyku vyvolávat značný mezinárodní rozruch kvůli mnohem nepodstatnějším věcem, než je masakr stovek lidí. Což tedy vede k logickému závěru, že z jejich pohledu nedošlo k ničemu, kvůli čemu by tentokrát bylo nutno protestovat.

Těch několik tradičních západních muslimských intelektuálů, kteří částečně pro forma a částečně jistě opravdově islámský teror pokaždé odsoudí, nepočítám. Nemají totiž na nic a nikoho žádný vliv.

Mám na mysli ty davy prostých, mírumilovných  muslimů, které vycházejí do ulic například pokaždé, když někdo podle jejich názoru urazí nějakým způsobem jejich víru. Třeba tím, že napíše knihu o prorokovi, nebo ho nakreslí, nebo se jako křesťanka napije ze stejné nádoby, jako muslimka, nebo přesune ambasádu do Jeruzaléma. Hledíc touto optikou reality přemýšlím, na jakém místě muslimského žebříčku závažnosti rouhání asi stojí masakr stovek nevěřících. Když je tedy islám náboženstvím míru, lásky a tolerance, jak je mi tady u nás v lůně judeo-křesťanské kultury neustále vtloukáno do hlavy.

Jak to, že jakákoliv slovní či písemná  „neuctivost“ k jejich poměrně velice kontroverznímu prorokovi vyvolá u „umírněných“ muslimům spolehlivě davový amok a demonstrace žádající smrt, a povraždění hromady křesťanů teroristy, kteří se přitom zaštiťují údajně hrubým  zneužíváním a překrucováním koránu u těch samých zbožných a láskyplných lidí nevyvolá vůbec nic? Protože jestli „džihádisté“ nekonají své násilné činy ve jménu a v souladu se „skutečným“ islámem a jsou s ním v naprostém rozporu, tak se přece vražděním pod jeho záštitou dopouštějí mnohem většího rouhání, než muslimy za rouhání k smrti odsouzení britský spisovatel Rushdie, dánský karikaturista Westergaard či pakistánská křesťanka Asia Bibi.

Kromě toho, že „umírnění“ muslimové zřejmě považují zabití hromady nevěřících „radikálními“ muslimy za něco, co proroka neuráží a tedy proti tomu není třeba protestovat, vyplynuly v onom týdnu od atentátu na povrch i další zajímavé věci.

Jako třeba, že srílanské instituce dostaly o chystané akci předem avízo a nepodnikly vůbec nic, aby masakru zabránily. Inu, Srí Lanka – jiný kraj, jiný mrav. Ovšem mnohem zajímavější jsou informace, že všichni teroristé pocházejí z dobře situovaných místních rodin, byli vzdělaní, v muslimské komunitě vážení a nejevili známky radikalizace. Prostě naprosto normální příslušníci střední či vyšší třídy a přímo ukázkoví „umírnění“ muslimové. Paní Clintonová, pan Obama či Eman Ghalebová by z nich jistě měli radost.

Jenže pak se něco stalo. A sice to, že z umírněných muslimů, vzorných občanů a především evidentně inteligentních lidí se náhle stali sebevražední  atentátníci. „Radikalizovali se“. Najednou, z ničeho nic, přestali chápat islám jako náboženství míru a rozhodli se ho z jakýchsi tajemných důvodů pojmout jako náboženství války. Války s nevěřícími. Pravděpodobně pod vlivem oné sůry, která praví „zabíjejte nevěřící všude, kde je dostihnete“, kterou si špatně vyložili. Stejně jako ty ostatní části koránu, které jsou plné násilí, nenávisti, intolerance, útisku a návodů k tomu, jak být s jejich pomocí pravým následovníkem proroka.

A to je onen hlavní problém islámu. Který naivní dělení muslimů na většinově „umírněné“ a menšinově „radikální“, které je výhradně naším, tedy západně civilizačním výmyslem, pouze činí větším. Protože muslimové „umírnění“ ani „radikalizovaní“ neexistují. Jsou pouze muslimové vlažní ve víře, tedy ti, kteří neberou „slovo boží“ obsažené v koránu doslova a do písmene a pak muslimové praví, tedy ti, kteří se ho drží doslovně.

A přeměna muslima vlažného v muslima pravého, který se svou předchozí vlažnost pokusí odčinit aktem násilného džihádu proti nevěřícím, který prorok tak miloval, je vždy pouze otázkou dozrání správného času. A dojde k tomu spolehlivě pokaždé, když onen čas dozraje. Zpravidla to bývá spojeno s dosažením určité hranice velikosti muslimské komunity, ale není to nutnou podmínkou. Protože přestože většina muslimů nijak zvláště netouží podřezávat nevěřící, odpadlíky nebo muslimy z jiné větve, šířit svou víru, či se dokonce pro Alláha obětovat, ta menšina těch, kteří po tom touží, protože to dělal i Mohamed, úplně stačí.

A úplně největším problémem islámu  v konfrontaci s moderní dobou je, že ti „praví“ muslimové, jakkoliv jich je mnohem méně, vždy ovládnou ty „vlažné“. Nikdy to není tak, že by se „umírněná“ část komunity vzbouřila a „radikály“ vyhnala, či udala úřadům. Nikdy. Pokaždé je ticho, mizí hidžáby, přibývají burky a pak vždycky následuje „bum“. Vždycky.

Protože islám je jenom jeden a bohužel není náboženstvím míru.

Autor: 


 


Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc únor 2020: *****

Vladislav Vydra 100,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, Petr Koubský 500,- Kč, Jiří Nováček 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Marek Janičko 200,- Kč, Zdeněk Palička 500,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Ladislav Adamec 100,- Kč, Nezn. dárce 222,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Vlastimil Kornas 666,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Pavel Janeček 200,- Kč, Milan Tahovský 1000,- Kč, Pavel Šána 107,- Kč, Tomáš Klikar 1000,- Kč, ing. Jiří Lechner 800,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Milan Černý 500,- Kč, Josef Malý 250,- Kč, MUDr. Jiří Roh 1000,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Mario Valent 484,78 Kč (20 eur), Karel Kubela 50,- Kč, Marie Kouklíková 500,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Pavel Jurášek 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Michal Škurek 100,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Ivana Benová 108,- Kč, Martina Kosková 500,- Kč, Zuzana Karlová 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč, Richard Kovaříček 200,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Martin Reiser 200,- Kč, Jiří Novák 200,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč


Celkem za měsíc: 16 820,78 Kč
Vybráno 48.05%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

Po blokaci Pravého prostoru můžete sledovat novou stránku PP na facebooku.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 924 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (37 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
loading...
Loading...
16 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.