a-pal-00284700-755x340
12.8.2016
Kategorie: Společnost

Martina jako symbol zničující nerovnosti tohoto světa

Sdílejte článek:

JANA ZWYRTEK HAMPLOVÁ

Na olympiádě soutěží skupina pseudosportovců, kterou nenominovaly výsledky, ale status uprchlíků. Martina Sáblíková ale nepojede. Olympijské instituce se totiž svazují pravidly, která jsou na hlavu. Na evropských hranicích naopak neplatí žádná pravidla.

Má snad pro nás vyšší hodnotu formalistický výklad, který sportovec soutěžit může a který ne, před tím, který člověk může vstoupit na území Evropy, a který ne? Nejde náhodou ve sportu o to, aby spolu bojovali ti nejlepší? A nejde náhodou v případě Evropy o to, aby tu bylo bezpečno?

Sportovní svět se stal po rozhodnutí o Martině Sáblíkové absurdním světem svázaným formalistickými pravidly, která sama o sobě sport degradují. A evropský svět se stal v posledním roce v nejistotě tápajícím a zmateným územím, kde si může díky impotenci evropských tzv. elit přijít kde kdo, může tu vraždit, znásilňovat, osahávat,čerpat naše stovky let budované hodnoty, a abychom to dovršili, zástupce těch nájezdníků pošleme na olympiádu bez jakýchkoli pravidel. Jak jinak – jich se přece pravidla netýkají. Žádná.

Ta jsou používána jen na mladou českou ženu, která na sobě dřela jako kůň.

Patřičnou odpovědí by bylo stažení všech českých sportovců z olympiády – ale uznávám, trestat i je by nebylo fér zase vůči nim a jejich týmům.

Co bych však očekávala je to, že ti, co byli “připuštěni”, veřejně vyjádří nesouhlas s rozhodnutím o Martině Sáblíkové. A dají protest proti účasti zástupců uprchlíků, kteří nesplnili vůbec nic.

Pravidla musí platit pro všechny stejně. Na olympiádě tak jako na hranicích. Aby jen nebylo pozdě, než nám to dojde.

Martina Sáblíková je tak symbolem absurdity této doby. Která doplatí na to, jakou zničující nerovnost praktikuje, a základní hodnoty jako fair play a bezpečnost jí unikají mezi prsty.

ZDROJ: Jana Zwyrtek Hamplová

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc duben 2020: *****

ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Jakub Malinovský 36,- Kč, Václav Červinka 200,- Kč, Hana Rohlíčková 200,- Kč, Vladislav Vydra 100,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jaroslava Kováříková 100,- Kč, Václav Tykvart 200,- Kč, Zdeněk Palička 500,- Kč, Ladislav Adamec 100,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Petr Zavadil 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Libuše Urubková 400,- Kč, Marek Janičko 200,- Kč

Celkem za měsíc: 6 536,00 Kč
Vybráno 18.67%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

Po blokaci Pravého prostoru můžete sledovat novou stránku PP na facebooku.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 34 times, 2 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (28 votes, average: 4,86 out of 5)
Loading...
loading...

Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.