a-pal-00284700-755x340
12.8.2016
Kategorie: Společnost

Martina jako symbol zničující nerovnosti tohoto světa

Sdílejte článek:

JANA ZWYRTEK HAMPLOVÁ

Na olympiádě soutěží skupina pseudosportovců, kterou nenominovaly výsledky, ale status uprchlíků. Martina Sáblíková ale nepojede. Olympijské instituce se totiž svazují pravidly, která jsou na hlavu. Na evropských hranicích naopak neplatí žádná pravidla.

Má snad pro nás vyšší hodnotu formalistický výklad, který sportovec soutěžit může a který ne, před tím, který člověk může vstoupit na území Evropy, a který ne? Nejde náhodou ve sportu o to, aby spolu bojovali ti nejlepší? A nejde náhodou v případě Evropy o to, aby tu bylo bezpečno?

Sportovní svět se stal po rozhodnutí o Martině Sáblíkové absurdním světem svázaným formalistickými pravidly, která sama o sobě sport degradují. A evropský svět se stal v posledním roce v nejistotě tápajícím a zmateným územím, kde si může díky impotenci evropských tzv. elit přijít kde kdo, může tu vraždit, znásilňovat, osahávat,čerpat naše stovky let budované hodnoty, a abychom to dovršili, zástupce těch nájezdníků pošleme na olympiádu bez jakýchkoli pravidel. Jak jinak – jich se přece pravidla netýkají. Žádná.

Ta jsou používána jen na mladou českou ženu, která na sobě dřela jako kůň.

Patřičnou odpovědí by bylo stažení všech českých sportovců z olympiády – ale uznávám, trestat i je by nebylo fér zase vůči nim a jejich týmům.

Co bych však očekávala je to, že ti, co byli “připuštěni”, veřejně vyjádří nesouhlas s rozhodnutím o Martině Sáblíkové. A dají protest proti účasti zástupců uprchlíků, kteří nesplnili vůbec nic.

Pravidla musí platit pro všechny stejně. Na olympiádě tak jako na hranicích. Aby jen nebylo pozdě, než nám to dojde.

Martina Sáblíková je tak symbolem absurdity této doby. Která doplatí na to, jakou zničující nerovnost praktikuje, a základní hodnoty jako fair play a bezpečnost jí unikají mezi prsty.

ZDROJ: Jana Zwyrtek Hamplová

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc prosinec 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, RNDr. Richard Čapek CSc. 400,- Kč, Eva Edler 300,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Lenka Poncarová 300,- Kč, Martin Dindoš 500,- Kč, PharmDr. Lubomír Vylíčil 5000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jiří Sika 200,- Kč, Zdeněk Vybíral 1000,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, Pavel Fila 50,- Kč, Pavel Sejrek 100,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Lukáš Vašíček 200,- Kč

Celkem za měsíc: 12 400,00 Kč
Vybráno 35.42%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 80 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (28 votes, average: 4,86 out of 5)
Loading...