2.4.2015
Kategorie: Ekonomika

Martin Novotný: S Andrejem Babišem o registračních pokladnách

Sdílejte článek:

RED 02|04|2015

Téma registračních pokladen a systému elektronické evidence tržeb hýbe podnikatelskou veřejností. Je evidentní, že chorvatský model, ve kterém se shlédl ministr financí Babiš, přinese spíše více problémů než pozitiv a v konečném důsledku možná i dokonce menší výběr daní. Faktorů je několik. Jedním ze zásadních je i přehnaný “optimismus” Andreje Babiše, hraničící s nekompetentností, jak se o něm zmínil na svém facebookovém profilu poslanec ODS Martin Novotný:

“Při posledních interpelacích jsem měl pěknou výměnu názorů s AB, neb jsem dospěl k názoru, že se domnívá, že k internetu (na Finanční úřad) jde připojit i žehličku nebo vysavač. Přece jen jsem si ale řekl: Co když v tom bufetu ve Sněmovně fakt mají nějakou supermoderní pokladnu? Přece by jen tak neblábolil nesmysly! Realita je horší než jsem myslel… Jestli měl na mysli to zařízení na fotce (jiné tam není)…..

babeet

.
AB: “…znovu opakuji, nejde o registrační pokladnu! Jde o stávající pokladnu, například tady v našem baru, nebo co to je, bufet, která se jenom spojí s finančním úřadem a dostane číslo. To je všechno. (Smích z pravé strany sálu.) Nevím, co je na tom směšného.

MN: “…A ta druhá otázka je velmi praktická. Týká se té věty, že se prostě ta pokladna v tom bufetu v Poslanecké sněmovně připojí na ten internet. Tak já se chci pana ministra zeptat, jestli se dam v bufetu ptal, jestli ta jejich pokladna je připojitelná na ten internet. My žijeme v době, kdy teoretici rozvoje internetu říkají, že budeme brzo žít v době takzvaného internetu věcí, že bude na internetu připojeno všechno. Já vás ujišťuji, že dneska, když si zkusíte připojit vysavač nebo žehličku na internet, že se vám to nepodaří. Já se obávám, že u té pokladny, která je dneska v tom bufetu, to platí zatím taky. Tak se chci zeptat pana ministra financí, jestli to konzultoval s prodavačkami v bufetu v Poslanecké sněmovně.”

Ovšem nejen ze “vzorového” Chorvatska nechodí o EET dobré zprávy. Ministr Babiš by se měl možná podívat i na zkušenosti slovenských soudruhů, které zase publikoval  na facebooku Petr Dušejovský:

Teď jsem na slovenské televizi TA3 sledoval debatu o zavádění EET pro další skupiny živnostníků, které má platit v dohledné době. Už jim nestačí příjmy od babiček na trhu. Nově se bude týkat dokonce i lékařů, advokátů a dalších skupin, které velmi protestují. Na Slovensku zjistili, že se nedaří i přes zavedení elektronických pokladem, vybrat dostatečné množství peněz, které jsou třeba na pokrytí neustále rostoucích výdajů socialistické byrokracie. Socialistické vlády budou muset ještě vymyslet, jak dále vycucat více a více peněz z kapes produktivního obyvatelstva. Pokud se podaří Sobotkovým socialistům a Babišovu ANO prosadit zavedení EET i u nás, tak se můžeme těšit i na následky těchto neuvážených změn. Minimálně tento postup povede k zvyšování cen všeho. Odnese to zase pouze a pouze občan. 

Kdo si pořád myslí, že EET je dobrý nápad?

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc duben 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jakub Malinovský 77,- Kč, Miloš Kraus 400,- Kč, Dagmar Bowyer 200,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Mirko Hampl 168,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Milena Práglová 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Anonym 222,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miroslav Hlousek 111,- Kč, Bc. Romana Kopecká 500,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč

Celkem za měsíc: 8 728,00 Kč
Vybráno 24.93%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 41 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (17 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
politicon.cz

Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.