the-police-state-rising
25.5.2018
Kategorie: Společnost

Martin Konvička: Mým udavačům

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (38 votes, average: 4,84 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

MARTIN KONVIČKA

Když už mě Režim přestal trestně stíhat (“Pro nedostatek důkazů”, hodnotí to jeden z mých fakultních nadřízených s pobaveně škodolibým úsměvem), je na čase ztratit pár slov o tom, co mi ten nejapný pokus – dal. Vzal mi, pravda, něco času, něco klidu a docela dost peněz, ale dal mi toho paradoxně mnohem víc…

 
Když se vrátím do přelomu let 2016-17, nevypadalo to slavné obvinění vůbec legračně. Vyšetřující komisař se tvářil komisně, posudky soudních znalců vyznívaly kluzce, rádoby velcí hráči i hysterky z politického suterénu rozehrávali trapné hry, kolegové v práci nevěděli, jak se tvářit. Byla zde hrozba dvou let natvrdo, spíš ale něčeho menšího, co by ovšem zaměstnavatele dostalo pod tlak na mé propuštění z práce a to si pište, že v akademickém světě by po každé placené pracovní pozici sáhlo nejméně 5 potenciálních akademiků. Přemýšlel jsem, zda bych se lépe uživil jako pingl nebo jako taxikář, a taky o tom, jaké by to bylo být zavřený. A potom mi to došlo.
.
Jsem samozřejmě břídil, byl jsem jen stíhán, navíc s kvalitní právní ochranou a skvělým rodinným zázemím. I tak se dostavily se přesně ty pocity, o nichž vypráví každý, kdo tam byl, nebo alespoň málem byl. A jsou to silné pocity. Kájínek (který si prožil nesrovnatelně víc) o nich pořádá úspěšné přednáškové turné, píší se o nich romány (Hrabě Monte Christo, Motýlek), točí se o nich skvělé filmy (Vykoupení z věznice Shawhank, Frajer Luke, Motýlek). Podobné pocity, možná ještě intenzívněji, prý zažívají těžce nemocní lidé…Došlo mi, jak nesamozřejmé jsou běžné věci každodenního života, jak obrovský dar je každý okamžik, kdy je člověk naživu – a na svobodě. 

Jako bych si rozpomněl na spoustu radostí, které jsem měl vždy rád, ale na něž jsem si neuměl vyhradit čas, nebo jsem je z lenosti či pohodlnosti zanedbával. Především vycházky a túry v přírodě – dal jsem si slib, že nevynechám týden, abych si nenaordinoval den v venku. Že znovu prolezu Beskydy, Jeseníky a západní Slovensko – místa zamilovaná z mládí – a konečně pořádně prolezu Šumavu – pokud to čas dovolí, tak křížem-krážem a celou. Obrovsky jsem si užíval čas trávený s dcerkou – začal jsem se jí mnohem víc věnovat, ukazoval jí ze světa vše, co znám a co jí dokážu předat, prolézal jsem s ní zříceniny a skály a bažiny; houby a kytičky a zvířata; zoologické zahrady a kina a cirkusy; hřiště a muzea a hromady starého haraburdí. Začal jsem uspořádávat památky po rodičích, jako zběsilý jsem fotil, v práci jsem se s vervou vrhl do dlouho odkládaných projektů. Častěji než dřív jsem doma vařil, víc jsem si vychutnával pivíčko i víno, až podezřele se mi líbily ženské (ty se mi líbily vždy, ale tohle bylo fakt jiné). Všechno, ale opravdu všechno, získalo netušené kouzlo – a to kouzlo nepominulo, když pominula policejně-právní šikana.

 Takže milí udavači, falešní moralisté, politkorektní svazáci a režimní hujeři – díky. Vaše péče způsobila, že jsem posledních pár let prožíval mnohem plněji a opravdověji, než bych je prožíval bez vašich křiváren.

Když o tom tak přemýšlím, tak nějaké to trestní stíháníčko by tatíkům ve středním věku čelícím životnímu vyhoření měly proplácet zdravotní pojišťovny. Funguje skoro jako elixír mládí.

 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc listopad 2018: *****

Jan Procházka 500,- Kč, MUDr. Ilja Baudyš 1000,- Kč, Václav Tykvart 200,- Kč, Milan Tahovský 1000,- Kč, Vít Fortelka 2019,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Ivanka Trávníčková 300,- Kč, Jan Slaba 100,- Kč

Celkem za měsíc: 5 319,00 Kč
Vybráno 15.19%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP

Latest posts by Redakce (see all)

Sdílejte článek:
loading...
politicon-banner
89 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.