pekarová-2
28.5.2020
Kategorie: Společnost

Markétka, Hanička a Lubošek nejsou tři kamarádi

Sdílejte článek:

LU LINA

„Dnes je černý den pro svobodu mediálního prostředí a pro Českou televizi jako takovou,“ prohlásila včera do kamer dramaticky a s patřičně pohřebním výrazem předsedkyně TOP 09. Po takové větě nutně každý člověk s mozkem vždycky zpozorní. A to, i když ji pronese někdo s charismatem, duševním obzorem a politickými schopnostmi octomilky. Svoboda mediálního prostředí, respektive její iluze, že je v ohrožení? To mne zajímá.

Co se děje? Obsadili Kavčí hory na Zemanovu žádost ruští výsadkáři a teď z nich vysílá Russia Today? Chystá Kellner spuštění zpravodajství Fox Nova News? Znárodnil Hamáček televizi Seznam a Tvrdík ji vzápětí v Pekingu vyměnil za dvě letadla roušek a nádavkem i Šídla za jednu pandu? Prohlásil se Babiš vůdcem a kancléřem, protlačil parlamentem zákon o zmocňovacích dekretech a tím prvním zestátnil všechna média? Vyjednal mladý Klaus ve sněmovně dost fašistických hlasů pro likvidaci ČT a přesun jejích redaktorů do dolu Darkov? Nebo snad Vojtěch Filip konečně vystřelil z parníku Primátor Dittrich a zavelel k útoku všech zbývajících sedmi bolševiků na Strakovku?

Nikoliv. To jen demokraticky zvolená sněmovna demokratického státu demokraticky zvolila tři nové členy do Rady ČT.

Volby ano, ale…

Do instituce, která má přibližně tolik možností ohrozit svobodu mediálního prostředí jako já. To stejné se dá říci i o možnosti rady „zlikvidovat“ Českou televizi. Do instituce, jejíž nejviditelnější a dalo by se říci jedinou významnou pravomocí ve vztahu k médiím je to, že volí ředitele ČT. No, to je fakt vyložená tragédie a de facto mediální holocaust.

Nemohu se zbavit dojmu, že o tohle ve skutečnosti jde. Soudružka Pekarová Adamová a menšina společnosti, kterou v této věci zastupuje, mají pravděpodobně dojem, že zvolením Lipovské, Veselého a Matochy by se mohla volba ředitele v roce 2023 zkomplikovat. Třeba by už neprošel jednohlasně. Další tragédie. A nebo by dokonce díky nekalým piklům těch tří proruských fašistů mohlo dojít k tomu, že by patnáctičlenná rada dokonce do čela ČT nezvolila dalšího eurohujera a kolaboranta v řadě, ale někoho kapánek normálnějšího. Strašná představa.

Někoho, kdo by si třeba úplně každý den nevytíral zadek zákonem o České televizi. A to byla ta největší tragédie ze všech tragédií. Pro Pekarovou Adamovou a její ideové souputníky určitě. Skutečné poskytování objektivních, ověřených, ve svém celku vyvážených a všestranných informací pro svobodné vytváření názorů podle zákona a ne ta k uzoufání jednostranná propaganda je totiž něco, co by asi nepřežili. Stejně jako ztrátu toho současného teploučkého domácího prostředí, které tam mají.

Ekonomka Lipovská ve studiu stejně často jako ekonom Sedláček? Mladý Klaus stejně často jako Kalousek? Opravdu černý den pro svobodu médií.

Kdo nemočí s námi, močí proti nám

Já osobně si už neumím po těch letech zkušeností s TOP09 a podobnými jedinými pilíři demokracie a jedinými garanty mojí svobody vizuálně představit jejich voliče. Jistě, jsou to prý městští liberálové, ale co je, proboha, na těchhle zapšklých figurách plných třídní nenávisti, ideové zaslepenosti a bezmezné touhy buzerovat a  omezovat něčí práva ještě liberálního?

Díval jsem se v archivu na jejich tiskovou konferenci po volbě členů Rady ČT, na to panoptikum za pultíkem. Na žlučovitou jedubabu Langšádlovou odhodlanou svrhávat jaderné bomby na kohokoliv, kdo má jiný weltanschauung, na exota Feriho, jehož jedinými politickými devizami jsou černá kůže, nepřehlédnutelná kedlubna a správné názory v ní. Na alespoň někdy zábavného, ale strašně profláklého Kalouska a hlavně na zajíkající se paní předsedkyni, která se tvářila jako Jiřina Švorcová, které Xaver při rozhovoru sáhl na prso a říkal si rouhačsky v duchu: Krista pána, kdo tohleto ještě dobrovolně volí? Čí názory tohle zastupuje? Jak může někdo chtít, aby nám tohle vládlo?

Hejno nových bolševiků, kteří mají taky patent na rozum, demokracii a svobodu a komu se to nelíbí je ztroskotanec, zaprodanec, ruský špion nebo pravicový extrémista?

Babiš je nepochybně „smrdutý opossum“ a míříme s ním do kopru, to je jistě pravda, ale pak tihle jeho hlasití a naprosto marní kritici patří do kategorie „tuplovaný opossum“ a do kopru by nás zavedli ještě mnohem rychleji a spolehlivěji.

Právní stát v praxi

Zákon o České televizi o Radě ČT mimo jiné praví: Její členy volí sněmovna tak, aby v ní byly zastoupeny významné regionální, politické, sociální a kulturní názorové proudy. 

Můj názor je ten, že politický, sociální a kulturní  názorový proud soudružky Pekarové Adamové a jí podobných je v radě zastoupen více než dostatečně, respektive tam byl doposud jediný existující. Volbou tří zástupců názorového proudu jiného tak konečně po letech dojde pouze k likvidaci dosavadního radního názorového monopolu a k praktickému naplnění litery zákona, ne ke konci svobody médií a likvidaci ČT.

Rada ČT tak možná přestane být plná neviditelných trafikantů, kteří ani nepípnou, když ČT dezinformuje, manipuluje, lže, diskriminuje a hlavně vyhazuje veřejné peníze za páchnoucí stoky jako je třeba Newsroom, Reportéři či 168 hodin.

Ovšem naprosto chápu, že z pohledu lidí typu Pekarové Adamové, kterým tento názorový a fakticky i jaksi vlastnický monopol na nejvýznamnější veřejnoprávní médium pochopitelně vyhovuje,  jde o jedno a to samé.

A Lipovská ho bude určitě narušovat, fašistka jedna. Bude jako ekonomka třeba chtít vidět Dvořákovo účetnictví, aby ho prozradila Kremlu. A dokonce jednou řekla, představte si, ani se tomu slušnému člověku nechce věřit, že „nechápe smysl veřejnoprávních médií“ ! 

Kde to žijeme, pro boha? Tuhle naprosto legitimní větu budou novináři omílat stále dokola a vydávat za důkaz, že její autorka v radě zlikviduje ČT a fakt, že devatenáct senátorů se v údajně historicky svobodné a vzorně demokratické společnosti pokusilo zabránit podlou intrikou naplnění jejího ústavního práva být volen, nikoho z nich nepálí?

Zjevně mají, stejně jako oni „ctihodní“ senátoři, dojem, že někdo takový – rozuměj, s názorem jiným než mají oni – nemá mít právo kandidovat, nemá právo být volen. A pokud i přesto někam zvolen je, pochopitelně pouze díky tomu, že ti, co ho zvolili jsou dementi, fašisti nebo protože to zařídili ruští hackeři, je třeba spustit hlasitý křik, že je tím ohrožena svoboda a demokracie.

A takhle my si tady žijeme.

Nejsem „mladá ani blbá“ , takže si nedělám iluze, že zpravodajství ČT bude od nynějška aspoň o chlup koukatelnější, ale volnou parafrází na Charlese de Gaulla (který by dneska asi dost zíral a to nejen na svou milovanou Francii) si dovolím konstatovat, že skutečná demokracie a skutečná svoboda sice vyhráli bitvu, ale rozhodně ne válku. Co bitvu, malou bitvičku. Pohraniční šarvátečku.

Ale zaplať pámbu i zato.

 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc únor 2021: *****

Roman Dubravský 500,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Pavel Klika 222,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Silvia Ambrogini 500,- Kč, MUDr. Ilja Baudyš 500,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Anonym 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Vladimír Votřel 1000,- Kč, Anonym 0,01 BTC, Pavel Burget 200,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, Ludmila Kárská 250,- Kč, Zdenka Brancuská 500,- Kč, Karel Zangl 500,- Kč, Jan a Gabriela Horáčkovi 500,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Karel Teplý 500,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, MUDr. Iva Neimcová 100,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jan Petr 500,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Anonym 150,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Bohuslav Maceška 100,- Kč, Dagmar Bowyer 500,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč, Hana Hoffmannová 666,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Lukáš Vašíček 200,- Kč, Petr Kosmata 200,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Marie Tachezyová 200,- Kč, Vladimír Janeček 100,- Kč, Vlastimil Kornas 666,- Kč, Libor Heidler 222,- Kč, ing. Miroslav Bohatý 200,- Kč, Petr Hučín 50,- Kč

Celkem za měsíc: 17 709,00 Kč
Vybráno 50.59%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 736 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (49 votes, average: 4,16 out of 5)
Loading...
politicon.cz
88 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.