55560375_2297294303889875_8402865444586782720_n
29.3.2019
Kategorie: Společnost

Marek Hollar, odborný politolog, se přiznává: Je obtížné parodovat něco, co svým obsahem samo parodii připomíná nebo ji dokonce překonává

Sdílejte článek:

MAREK HOLLAR

Dobrý den, po delší době příspěvek z trochu jiného soudku. Asi už většina z vás pochopila, že žádný Marek Hollar neexistoval a neexistuje. Jméno Marek je náhodné, příjmení Hollar už méně – pár šikulů odhalilo původ inspirace a skrytou narážku na jistou budovu v centru Prahy, ale to je vedlejší. Jako admin této stránky jsem měl připravených ještě několik poměrně propracovaných provokací a vtipů, které od počátku této stránky parodují smýšlení novodobých bojovníků proti nekorektnosti.

Postupem času ale zjišťuji, že je obtížné parodovat něco, co svým obsahem samo parodii připomíná nebo ji dokonce překonává. Česká televize, kde redaktorka Wittovská vysvětluje divákům, proč by se měly cenzurovat některé díly Šmoulů, kde je Šmoulinka zobrazena jako diskriminovaná dívka. Neziskové organizace na podporu uprchlíků, které označí únosce svých zachránců za “zoufalé lidi, kteří potřebují pomoc”. Česká integrační neziskovka, která z 27 milionů rozpočtu rozdá 25 milionů na platy svých zaměstnanců. Odborníci na korektnost, kteří kritizují 30 vteřin trvající připomenutí hrůz koncertnačních táborů v klipu od Rammstein. Facebook, který bude blokovat příspěvky obsahující “bělošský nacionalismus”. To je něco, proti čemu jsou mé provokace na této stránce jen nevinný vtip. V podstatě už je to norma, která ani nikoho moc nepřekvapí. I proto v dalším pokračování mé tvroby nevidím smysl. Užil jsem si legraci, to zas jo.

Na závěr bych rád doporučil některým lidem, aby na sociálních sítích nedávali tak silný průchod svým emocím. Po zveřejnění některých příspěvků mi chodily často desítky zpráv denně, kde mi někdo vyhrožoval rozbitím úst nebo rovnou krutou smrtí. Kdybych nebyl někdo, kdo se trollením baví, klidně bych býval mohl tyto zprávy předat policii a jejich autoři by měli problém. Když jsem se přitom namátkou díval na FB profily některých z nich, nepřišlo mi, že by to byli vrazi nebo kriminálníci. Často to jsou tátové od rodin nebo maminky s fotkami dětí na svých profilech, kde sdílí recepty a zážitky z dovolené. A přijde mi od ní zpráva, že z ní až mrazí v zádech. Já to chápu. Ale myslete na to, že z toho můžete mít problém – zejména v dnešní době, kdy aktivističtí idioti nedostávají po hubě v hospodě. To, co dostávají, jsou dotace a mediální prostor.

Smiřte se s tím, že žijeme v úplně nové době. A třeba to zkuste změnit ve volbách, i když jde spíše o celosvětový trend, který nezmění žádná česká politická strana, ani kdyby se na hlavu stavěla. Ale možná zkusme alespoň nevolit ty, kteří mají v programech žvanění o LGBT, transgenderech, diskriminaci, integraci, korektnosti a podobně. Protože to jsou lidé, kteří přemýšlí jako Marek Hollar. Fiktivní osoba, která ale není až tak nereálná, jak se zdá.

Mějte se hezky!

Autor: Marek Hollar, odborný politolog 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc listopad 2020: *****

ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Jan Sabo 500,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Jiří Sika 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Anonym 500,- Kč, Jan a Gabriela Horáčkovi 500,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Anonym poštou 222,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Petr Čermák 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Martin Golombek 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Bohuslav Maceška 100,- Kč, MUDr. Ilja Baudyš 1000,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč, Lubomír Vylíčil 5000,- Kč, Dagmar Bowyer 500,- Kč, Vladtimil Kornas 666,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč

Celkem za měsíc: 17 821,00 Kč
Vybráno 50.91%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 319 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (24 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
politicon.cz
6 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.