PRIDEGAY
8.5.2021
Kategorie: Multikulturní soužití

Manželství homosexuálů … názor lesby

Sdílejte článek:

NIKOLA BORNOVÁ

Ve všech západních zemích aktivisté silně tlačí na to, aby homosexuálové mohli uzavírat plnohodnotná manželství. Ve většině z nich se to už povedlo prosadit. Ve 29 zemích světa tedy pojem “manželství” ztratil význam “svazek muže a ženy” a je to nyní i svazek dvou homokluků nebo homoholek. Svazky slovenských bačů s jejich oblíbenou ovcí zatím homologovány nebyly a za manželství považovány nejsou.

Jsem lesba. Nevybrala jsem si to, prostě se mi tak nastavil mozek ještě během vývoje v děloze. Ať chceme nebo ne, přibližně 2-5% lidí (podle toho, kdo a jak to měří) se s takovým nastavením vždy rodilo a rodit bude. Snaha nějak přeprogramovat tohle nastavení nikdy nebyla úspěšná, bez ohledu na energii, která se tomu věnovala. Ani mučení nebo hrozba bolestivé smrti v ohni nepomohlo tuhle sexuální preferenci změnit, je to zažrané příliš hluboko v mozku. S tím je potřeba se smířit, tohle se ovlivnit nedá.

Vědomě ale ovlivnit můžeme to, jak se budeme k lidem s přihřátým mozkem chovat. Buď k tomu můžeme přistoupit jako islámské země a v rámci lásky a tolerance házet homosexuály ze střech na beton dole. Nebo to můžeme v klidu ignorovat, tak jak to víceméně dělají třeba v Rusku či Polsku. Nebo můžeme umožnit nějakou formu oficiálního svazku, která sice homopárům usnadní život, ale nemění to prastarou definici manželství – jako je to teď třeba u nás. A nebo můžeme dělat, jako že je homo-vztah úplně to samé, jako svazek muže a ženy, a nazvat to manželstvím.

Následující část je jen a čistě můj názor. A názor mojí partnerky, se kterou spokojeně a počestně žijeme už 15 let. A vlastně i názor většiny teplometů, které znám blíže. Ale zde vyjadřuji jen svůj názor a rozhodně nemluvím za kohokoli jiného – na rozdíl od různých aktivistů si nedovolím pasovat se do role neomylné reprezentantky všech leseb a homosexuálů v České republice. Mám svůj názor, který se od názorů ostatních může lišit.

Názor na homo-manželství

Stručně – přetvářet pojem manželství tak, aby udělal radost LGBT aktivistům, mi přijde jako úplná zbytečnost a vlastně i pitomost. Proč?

Dokonce i čím dál tím víc zmanipulovaná Wikipedia má ještě pořád v článku o manželství tohle:

Etymologicky se slova manžel, manželka, manželství, vyvinuly přesmykem ze staročeského malžen, malženka, které mají svůj původ v praslovanském *malъžena, což byl duálový tvar znamenající „muž a žena“.

Manželství je v naší kultuře poměrně jasně definovaný svazek s poměrně jasně definovaným účelem. Jde o svazek muže a ženy, cílem je hlavně zjednodušit založení rodiny, tj. plodit a vychovávat děti. Homokluci se spolu v ložnici můžou snažit jak chtějí, ale děti si spolu prostě neudělají. Opět z Wikipedie:

Hlavním účelem manželství je vzájemná pomoc a podpora partnerů, založení rodiny či výchova dětí.

 

Naše civilizace i kultura je aktuálně pod čím dál tím větším tlakem a balancuje na kraji propasti. Staré zvyky se ničí šíleným tempem, aniž bychom to vakuum, které po nich vzniká, zaplňovali něčím smysluplným. Nečeká se ani chvilku, jestli poslední změna společnosti byla k lepšímu nebo horšímu, a už se zase hledá, co zbourat dalšího. Nepřijde mi to úplně rozumné. Opravdu nejsem nějaký konzervativec, ale pokud se úplně rozpadá společenská soudržnost, země balancuje v mnoha směrech na pokraji propasti a prakticky cokoli se může proměnit v soudek střelného prachu, tak mi přijde hloupé v takové situaci do celého toho domečku z karet zbytečně strkat.

Další důležitou věcí je – nukleární rodina (táta + máma + děti) je základ každého zdravého státu. Aby země mohla dál existovat, je naprosto nezbytné, aby rodiny měly děti a vychovávaly z nich dobré, silné lidi. Na to, aby vyspělé země nezačaly vymírat, je potřeba mít míru reprodukce přinejmenším 2.1, ideálně spíš 2.3. To znamená, že Češky by měly mít v průměru alespoň 2.3 dítěte, abychom se jako národ zachovali. Ale Česko bylo v porodnosti v roce 2005 na 212. místě z 224 zemí. To je přece brutální číslo. Většina západních zemí je na tom podobně a jen to uměle záplatuje tím, že si přiváží migranty z celého světa. Ale z Nigerijce prostě Němce nebo Čecha neuděláte a naše civilizace tímhle způsobem stejně zmizí – jen se to opticky bude tvářit, jakože ne.

I z toho důvodu jsem přesvědčená, že klasické manželství (a tím i rodina s plodnými rodiči) potřebuje absolutní podporu. A to i od státu. A právě proto je potřeba právně odlišit standardní manželství od homosexuálního páru. I kdyby třeba časem registrované partnerství mělo stejná práva jako manželství, je dobré to mít právně rozdělené – je to pružnější, jde s tím v případě krize lépe pracovat.

Partnerství stačí, jen by chtělo doladit

Jsem opravdu ráda, že žiju ve společnosti, kde mě za to, že jsme se do sebe zamilovaly s jinou dospělou ženskou, neukamenují v ulici1. Nikdo nás neřeší. Společnost mi dokonce umožňuje požádat o úřední štempl, který nám s partnerkou zjednoduší některé byrokratické činnosti, jako třeba návštěva partnerky v nemocnici, dědická řízení apod. Česká republika je v mnoha věcech super. I přes nenávist, kterou mezi námi šíří média a “za moje práva bojující” aktivisté (haha), musím z mojí vlastní osobní zkušenosti říct, že Češi jsou tolerantní, pohodový národ. Jestli vám někdo bude tvrdit, jak tu lesby a gayové trpí jak zvířata, tak ten člověk lže.

Přesto – registrované partnerství by zasloužilo vylepšit. Jsou v něm mezery, které jsou nepříjemné a hloupé. Jde třeba o společné příjmení, o vdovské důchody nebo společné vlastnictví, které je pro homo-partnery zbytečně zesložitěné nebo dokonce nemožné. Je co spravovat. Ale je podle mě zbytečné kvůli tomu bourat pradávný pojem manželství.

Bouře ve sklenici vody

Po pravdě – to co píšu stejně ničemu nepomůže. Ať budu chtít já, moje partnerka nebo naši známí homokluci a homoholky cokoli, aktivistům to bude s prominutím úplně u pérdele. Oni si pojedou svoji agendu dál, stejně jako všichni ostatní aktivisté, kteří “páchají dobro”. Manželství pro homosexuály se u nás dřív nebo později skoro najisto schválí…a nic zásadního se nestane. Jen naše civilizace i kultura dostane další, tentokrát spíš jemný políček a aktivisté se okamžitě vrhnou na bourání dalších zvyklostí – bez ohledu na to, jestli to bude dávat smysl nebo ne.

Jen připomenu, že registrovaných párů je u nás jen asi dva a půl tisíce – od roku 2004 jich vzniklo cca 3 600, z toho se už cca 900 stihlo rozpadnout. Takže žádné velké terno – jestli správně počítám, jde jen o 0,04% populace. A kvůli tomu se dělají takové bouře? O adopcích dětí ani nemluvě – víte, že ročně se reálně adoptuje jen asi 500 dětí a někdy se na ně čeká i 10 let? A do toho řeší zapojení 0,04% lidí? Ale o tom raději někdy v samostatném článku.

Jsou důležitější problémy

Za sebe bych řekla tohle – co třeba nejdřív vyřešit gigantické problémy naší země a teprve pak se vrhat na bourání manželství? Aktuálně řešíme astronomické dluhy státu, šílené množství exekucí, vládu co se chová spíš jako mafie, rozpadající se Evropskou Unii, miliardové dotační podvody, problém mikroplastů v ekosystému, sebedestruktivní migraci ze zemí třetího světa, rozpínání Islámu, obrovský útok na svobodu slova, rostoucí počet depresí, šíleně přepálenou a absolutně kontraproduktivní reakci na nejmenovaný virus a k tomu i NATO, které šmejdi po celé planetě, chřestí zbraněmi a hrozí třetí světovou válkou. V takovéto situaci řešit “manželství” naší teplé minoritky, když už navíc máme možnost partnerství…já vám nevím, ale mě to smysl moc nedává. Vám ano?

 

1Spousta aktivistů, kteří jakože bojují za práva homosexuálů, zároveň zuřivě bojují za masovou imigraci lidiček, kteří otevřeně říkají, že homosexuály chtějí pozabíjet…to mi smysl moc nedává.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc červen 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Marek Janicko 250,- Kč, Petr Keklak 100,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jiří Sajbrt 1000,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Anonym 1000,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Vlastimil Kornas 111,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Jiří Sika 200,48 Kč, David Bezděk 250,- Kč, Anonym 1000,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Dagmar Bowyer 500,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Milan Tahovský 1000,- Kč, Mojmír Prokop 1000,- Kč, Anonym 100,- Kč, Jiří Peterka 1000,- Kč, František Sous 200,- Kč, Renata Doležalová 500,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Otakar Ježek 200,- Kč, Miroslav Hloušek 111,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Jiří Novák 150,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Bohuslav Maceška 100,- Kč

Celkem za měsíc: 15 622,48 Kč
Vybráno 44.63%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 747 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (34 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
28 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)