zemanova2
14.10.2021
Kategorie: Politika

Manželka presidenta prosí o trpělivost, ale bohužel opět neřekla v podstatě nic

Sdílejte článek:

COM/SPU

Pražský hrad slíbil, že se dnes v 16.00 hod vyjádří ke zdravotnímu stavu prezidenta Miloše Zemana, který je již od neděle hospitalizován v pražské Ústřední vojenské nemocnici. A tak se i stalo, jelikož k jeho stavu promluvila jeho žena Ivana Zemanová.

Jeho manželka hned v začátku připomněla, že její muž leží v nemocnici a že chápe, že se média zajímají o jeho stav.
„Prezident republiky, ale také téměř 30 let můj manžel a otec mé dcery, kterého miluji, jak jistě víte, je v nemocnici. Jako média se zajímáte o jeho zdravotní stav, což je pochopitelné,“ začala své povídání.
Zároveň však uvedla, že jakékoli spekulace o prezidentově zdraví považuje za velmi neetické a uvedla, že zdraví každého člověka je citlivá a vážná věc.
„Zdraví každého člověka je citlivá a vážná věc. Jistě i vy jste se setkali ve svém okolí, mezi svými blízkými, s někým, kdo nečekaně onemocněl a měli jste o něj přirozené obavy a přáli jste si, aby se brzy vyléčil. Věřte, že mám stejné pocity,“ dodala.
Potvrdila, že její manžel v současné době podstupuje léčbu, která si žádá čas. Poznamenala také, že si přeje, aby se brzy zotavil.

„Ze všeho nejvíc si přeji, aby se můj manžel uzdravil. Chci vás poprosit o trpělivost a potřebný čas, aby měl možnost nabrat sílu. Není jediným prezidentem, který v době výkonu své funkce onemocněl, a proto vás znovu prosím o toleranci. Budu vás informovat, jak bude znám další vývoj, a prosím, abyste mému manželovi dopřáli klid. A velmi prosím ty z vás, kteří máte pana prezidenta rádi, abyste na něj mysleli. Děkuji,“ uvedla.

I když si veřejnost původně myslela, že se dozví bližší informace o zdravotním stavu hlavy státu, nestalo se tak.

Zemanova diagnóza

Včera jsme informovali o tom, že Deník N s odvoláním na dobře informované zdroje uvedl, že český prezident Miloš Zeman trpí jaterní encefalopatií. Tu mu má způsobovat jaterní cirhóza.
 .
Zjistilo se tedy, že prezident ČR trpí mimo jiné jaterní encefalopatií, což je závažná komplikace vyvolaná akutním nebo chronickým selháním jater. Projevuje se různými psychickými a neurologickými příznaky. A zde je kámen úrazu.
 .
„Projevuje se to třeba tím, že je dezorientovaný a říká nesouvisející věci,“ vyslovil se včera ke zdravotnímu stavu Zemana jeden ze zdrojů. Další zdroj tvrdí, že prezident s okolím sice komunikuje, ale obtížně. Navíc občas mluví z cesty.
 .
Připomeňme, že Zeman byl sanitou převezen do ÚVN v neděli po poledni. Za důvod jeho náhlé hospitalizace Zemanův ošetřující lékař a ředitel nemocnice Miroslav Zavoral uvedl komplikace provázející Zemanovo chronické onemocnění.
 .
Lidem se samozřejmě nekonkrétní vyjádření první paňmámy vůbec nelíbilo a svoji nespokojenost někteří ventilovali na sociálních sítích. Z ohlasů vybíráme:
  • Pojal mne hnus nad těmi bezcharakterními sráči, Mynářem, Ovčáčkem, Nejedlým, kteří se zbaběle schovávají za ženská záda, namísto aby konali svou práci, za niž jsou víc než dobře placeni. A bylo mi líto paní Zemanové, že byla donucena k tomuhle ostudnému expozé.
  • Účelově napsaná křeč, Mynářem a Nejedlým! Stát se neptá, na pocity rod.příslušníků! Stát se ptá, jestli je schopen výkonu funkce.V nejbližších dnech a v dohlednu!
  • Z briefingu o hospitalizaci pana prezidenta jsme se od jeho choti pranic nového nedověděli. Chápu pochopitelně, že do zdravotního stavu pana prezidenta nikomu nic není, avšak je zde docela podstatná otázka: Je pan prezident nadále schopen vykonávat svůj úřad? Vy, kteří mě znáte víte, že nejsem z těch, kteří se tetelí radostí z toho, že je pan prezident nemocen a jen se třesou na to, aby byl odvolán z funkce. (Výsostní demokrati, kteří moralizují kudy chodí, že…) Pouze si jako občan myslím, že je tato otázka v této chvíli zcela legitimní, řekl bych dokonce nutná – vzhledem k situaci, ve které se nacházíme. Jinak přeji panu prezidentovi brzké uzdravení a plnou vitalitu.
  • Trpící člověk si zaslouží ochranu i pomoc. Mohu s Milošem Zemanem ve spoustě věcí hluboce nesouhlasit, mohu si myslet, že si veškeré zdravotní komplikace způsobil sám zhýralým způsobem života, přesto nemohu jaksi říci, že je mi naprosto ukradený… A přesto je zjevné, že “nám” byl ukraden. Prezidentská kancelář se v rukou Nejedlých, Zbytků, Mynářů a Ovcoposkoků stala stokou, naprostou odpadní jímkou… a dnes nás přesvědčila, že své dno stále nedošla…
  • Občané ale nechtějí nic jiného než vědět, jak na tom Miloš Zeman je. Nikdo nechce diagnózu, nikdo nechce zasahovat do jeho soukromí. Vnímá? Reaguje? Podepisuje? Je v ohrožení života? Bude 8. listopadu k dispozici a schopen vykonávat svůj úřad? Vykonává jej teď? Neustálé mlžení Hradu je vůči lidem naprosto nevhodné. Ještě nevhodnější ale je, že Jiří Ovčáček očividně neumí plnit své pracovní povinnosti a sprostě zneužívá prezidentovu rodinu, aby se vyhnul střetu s veřejností a novináři. Slabošské a ubohé. Smutná manželka je jedna věc. Využít smutnou manželku k manipulování s veřejností ve snaze přimět ji, aby nadále “nešťourala”, je věc druhá. Další hradní dno. Nemluvě o tom, že dohady o způsobilosti vykonávat úřad tímto rozhodně neustanou.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc září 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Marek Janicko 200,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Pavel Burget 200,- Kč, Pavel Jurášek 100,- Kč, Robert Schlesinger 100,- Kč, Alena Albrecht 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Zdeněk Vybíral 1000,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Dr. Ilja Baudyš 1000,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Karel Kubela 83,- Kč, Jiří Obermaier 300,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Anonym 100,- Kč, Milan Tahovský 1000,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Jiří Cígler 250,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Anonym 200,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Jana Slabá 100,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, L. Skrobacek 149,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Jan Petr 300,- Kč¨, František Vrána 50,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, ing. arch. Marie Tachezyová 200,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, V. Trulley 333,- Kč

Celkem za měsíc: 13 765,- Kč
Vybráno 39.32%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 848 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (12 votes, average: 2,33 out of 5)
Loading...
41 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)