Snímka-obrazovky-2018-01-12-o-6.48.58
15.1.2018
Kategorie: Multikulturní soužití

Manželé, kteří odmítli upéct svatební dort pro homosexuální pár, prohráli odvolání

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (25 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

CHP

Když Aaron a Melissa Kleinovi v roce 2013 odmítli upéct svatební dort dvěma ženám, nevěděli, že právě udělali rozhodnutí, kvůli kterému o pekárnu přijdou. Přesně to se ale o dva roky později stalo, když museli zaplatit likvidační pokutu ve výši 135 000 dolarů (v přepočtu více než 2 800 000 korun). Nyní oregonský odvolací soud opět rozhodl v neprospěch manželů.

„Kleinovi požadují uplatnění výjimky založené na jejich upřímném náboženském přesvědčení proti stejnopohlavním sňatkům. Jenže ti, kteří mají podobné námitky proti sňatkům různých ras, etnik nebo náboženství, by mohli požadovat stejnou výjimku,“ odůvodnil své rozhodnutí soudce Chris Garrett. Dodal, že nenalezl dostatečně pádné důvody, aby odvolání manželů Kleinových uznal.

Laurel a Rachel Bowman-Cryerovy, jejichž objednávka kauzu odstartovala, závěr soudu oslavily a prohlásily, že oregonské podniky by měly být otevřeny všem. „Tímto rozhodnutím odvolací soud potvrdil, že diskriminace nemá v Americe místo,“ okomentovaly výsledek.

Melissa Kleinová už dříve uvedla, že pekařství účelově lesbický pár nediskriminovalo, ženy obsloužila už před jejich svatební objednávkou. Přípravou dortu by se ale podle svého tvrzení nepřímo podílela na homosexuálním sňatku, což by bylo proti jejímu přesvědčení. „Nemohla bych se účastnit obřadu, je to proti tomu, čemu věřím. Mám silnou víru v Boha, kterého miluji z celého svého srdce. Celý život žiju pro Něj tím nejlepším způsobem, jaký znám,“ prohlásila Kleinová.

„Amerika je místem, kde vás vláda nemůže donutit porušit vaše náboženské přesvědčení a říkat vám, čemu byste měli věřit. Máme ale pocit, že přesně to se nám stalo. Ztratili jsme vše, co jsme milovali a na čem jsme tvrdě pracovali,“ podotkla Kleinová. Její manžel uvedl, že oba jen chtějí sloužit Pánu. „Chceme dělat to, co je podle Něj správné. Následujeme Boha nehledě na to, co nás to stojí. Jak říká Bible: já a můj dům budeme sloužit Hospodinu,“ dodal Aaron Klein.

Kelly Shackelford, ředitel First Liberty Institute, který manžele u soudu zastupuje, prohlásil, že rozhodnutí je v rozporu s ústavními právy. „V rozmanité a pluralitní společnosti by lidé dobré vůle měli být schopni v pokoji koexistovat i s různými vírami. Jsme zklamáni tím, že soud rozhodl proti manželům Kleinovým,“ podotkl Shackelford. Právníci výsledek přezkoumají a zváží, zda se budou dále odvolávat.

Zdroj: Christian Post 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc srpen 2018: *****

Jan Procházka 500,- Kč, Věra Vladyková 290,- Kč, Martin Ondráček 200,- Kč, Martin Pavlíček 1000,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Eco Bau 500,- Kč, MUDr. Štefan Ridzoň 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, MUDr. Ilja Baudyš 1000,- Kč, Vlastimil Kornas 333,- Kč

Celkem za měsíc: 4 273,00 Kč
Vybráno 12.21%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
politicon-banner
45 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.