BABISCT
22.9.2020
Kategorie: Politika

Máme se sjednotit?

Sdílejte článek:

JINDŘICH KULHAVÝ

KULHAVÝPondělní odstoupení dosavadního ministra zdravotnictví Vojtěcha se dalo očekávat. Přestože byl vcelku dlouho sloužícím členem vlády, situace kolem uměle vyvolané pandemie by semlela i podstatně ostřílenějšího harcovníka, než jakým je politikou před nedávnem oslovený Vojtěch. Navíc ve vládě Andreje Babiše, u něhož slovo morálka nic neznamená. Zdá se, že Vojtěch byl obětován v rámci vyšších zájmů a na jeho místo vzápětí předseda vlády dosadil dosavadní hlavní tvář covidových represí. A v poslední době kdesi v Lánech ukrytý prezident Zeman toto rozhodnutí podpořil.

Vynechme nyní minulost Romana Prymuly spojenou s tunelováním nemocnice, kterou vedl, zapomeňme na kšefty přihrané své dceři, střet zájmů týkající se jeho vlastního podnikání. To vše jsou věci, které by v normálně fungující společnosti Prymulu diskvalifikovaly z možnosti stát se vysoko postaveným politikem. Žijeme v době Babiše, která v mnohém kopíruje předešlé roky spojené s privatizacemi, rozkrádáním a kmotrovstvím. Nepřinesla nic nového, snad jen užší spojení byznysu předsedy vlády a politiky. Jinak ale i nadále někteří žijí svůj bezstarostný život podpořený beztrestností a lumpárnami. Jestliže je prostý apolitický podnikatel perzekuován za špatně zaúčtované položky v podobě nákupu pohonných hmot, pak ti, kteří si nakradli desítky milionů a více, jsou zváni do vlády. Momentálně jsou důležitější jiné otázky.

Andrej Babiš ve svém emotivně laděném proslovu vyzval občany České republiky k sjednocení v boji s covidem-19. Je však možné být jednotnými, když zprávy týkající se koronaviru jsou tak rozporuplné? Samotný jeho vznik je rozporován, a to jak v době, tak i v místě vzniku. Jeho další existence je spojena s mnoha nejasnostmi a nepravdami. Je záměrně zveličována úmrtnost, zkreslovány statistiky, natáčeny podvržené ,,autentické‘‘ záběry. K viru se vyjádřilo mnoho světových i tuzemských odborníků, politiků a lékařů. Je na ně však vyvíjen tlak, některým je vyhrožováno, jiní jsou označeni za konspirátory. A jejich fakta zamlčována. Na straně tvrdící, že jde o smrtící vir, jsou často jména těch, kteří jsou spojováni s tím nejhorším, co se tu v posledních 50ti letech děje, zároveň často patří k skupině výrazně profitující na vyvolané pandemii. Na druhém břehu stojí jednotlivci, kteří fakticky a věcně vyslovují nesouhlas s mantrou hrozivého onemocnění a poukazují na vyvolávání pocitu strachu, které má přivodit podvolení se záměrům elit. To vše s vědomím, že covid je pouhým nástrojem zneužitým k represím a změnám světového řádu. Je tedy evidentní, že náhled na pandemii je naprosto rozlišný u příznivců jednoho ze dvou táborů od těch z protistrany.

Andrej Babiš nás srdceryvně žádal o pochopení a sjednocení. Samozřejmě však je třeba se shodnout na vládou prosazovaném pohledu, jehož staronovou tváří je nový ministr zdravotnictví Prymula. To znamená pro polovinu národa zapřít svůj dosavadní názor podpořený vnímáním zpráv z oficiálně neuznaných zdrojů. Prostě se podvolit tomu, co považují za vylhanou teorii, na jejímž konci bude povinné očkování, čipování či vyhoštění nepřizpůsobivších se ze společnosti. Prymula totiž nikdy nepřizná, že zcela veřejně lhal a zveličoval nebezpečí. To vše s podporou médií a mainstreamu. Právě média patří k silným spoluhráčům věštců hlásících přicházející katastrofu. I díky nim a číslům, která přináší, se z covidu stal oficiální strašák.

A aby tomu nebyl konec, v covidománii se angažuje i Evropská komise. Paradoxně trochu jinak. Pod rouškou záchrany evropského obyvatelstva kuje pikle a připravuje řadu změn. Úkolem je sebrat národním vládám co nejvíce pravomocí a převzít moc nad Evropou do svých rukou. Přesměrovat veškeré daně, přerozdělit migranty, dokázat nařídit cokoliv bez rizika přehlasování. Vyždímat nás všechny a s vybranými penězi vytvářet nový svět bez aut, letadel a Evropanů. I vůči EU a EK u nás existují rozpory, takže společnost je nikoliv jen rozdělena kvůli vnímání koronaviru, ale doslova rozdrobena i ohledně dalších předmětů sporů.

Češi a Moravané se v této situaci sjednotit nemohou a Babiš o to ve skutečnosti ani nestojí. Existuje totiž riziko, že by se to mohlo stát, ovšem na opačném konci, než je on sám. Naopak nejednotný národ nemá žádnou sílu. Schválit si poté cokoliv je nakonec velmi jednoduché. Prymula je v rámci svých i Babišových zájmů schopen čehokoliv. Covid nevymýtí. Všechny testy jsou o ničem. Buď jste negativní, což za 10 minut nemusí platit, nebo pozitivní, otázkou je, kdy infekční a kdy už nikoliv. Roušky jsou v mnoha případech kontraproduktivní, moc nás neochrání a mohou dost uškodit, jen výjimečně jsou k něčemu užitečné.

Dokud si naše těla nevytvoří protilátky, budou všechna opatření zbytečná, úmorná a drahá, budou vycházet z manipulací a povedou k devastaci společnosti. Vzhledem k povaze viru nepomůže ani žádná vakcína, podobné je to u chřipky. Projít nemocí si stejně bude muset každý. I přes určitá rizika, která však sebou přináší řada jiných onemocnění. Veškerá opatření jsou tak velmi drahou manipulací s povědomím lidí. Místo hledání skutečného tvůrce viru a jeho potrestání tak politici zneužívají svého postavení. A lidé se mezi sebou hádají o tom, kdo je nezodpovědný. O tom, že tlak je systematický a koordinovaný, svědčí i osočení nejznámějších oponentů z řad špičkových odborníků. Prymula je voják a bude chtít za každou cenu vyhrát. Ne nad covidem, ale nad urputným nepřítelem stojícím mu v cestě za zisky a slávou. Nečeká nás nic dobrého.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc říjen 2020: *****

ing. Jan Dvořák 400,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Pavel Kl*ka 222,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Miroslav Paták 200,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Anonym 1000,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Pavel Jurášek 100,- Kč, Jan a Gabriela Horáčkovi 500,- Kč, Miloš Kraus 200,- Kč, Ludmila Kárská 300,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Miloš Kraus 200,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, MUDr. Markéta Hansli 500,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Jiří Meissner 500,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Bohuslav Maceška 50,- Kč, Jiří Sika 100,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Martin Reiser 200,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč

Celkem za měsíc: 14 705,00 Kč
Vybráno 42.01%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 916 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (17 votes, average: 4,29 out of 5)
Loading...
politicon.cz
16 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.