krecek
13.2.2020
Kategorie: Společnost

Máme ombudsmana rasistu!?

Sdílejte článek:

JAN BARTOŇ

bartonNe tak dávno jsem se zmínil o tom, že pokud bude ombudsmanem zvolen nominant prezidenta Miloše Zemana, že to „správné strany“ nevydýchají. A došlo na má slova.

Stanislav Křeček byl několikaletým zástupcem končící ombudsmanky Anny Šabatové. Nikdy jsem z jejích úst neslyšel nic tak zásadního proti svému zástupci. Jakmile se ale Křeček stal nominantem prezidenta Miloše Zemana na tuto funkci, cítila nutnost se proti kandidatuře svého někdejšího zástupce „vymezit“ v tisku.

 

„Nepovažuji to za seriózní návrh. Podle mě by do volby vůbec neměl jít,“ řekla v Brně Anna Šabatová, která Křečka před šesti lety ve volbě ombudsmana porazila a jako se svým zástupcem s ním měla spory. Opačný názor měli například v kauze studentky, které škola nepovolila nosit hidžáb, Křečka také Šabatová kritizovala za postoj k vývoji na Ukrajině nebo za jeho komentář ke „kauze kravín“ týkající se reportáže o iráckých uprchlících.

Z rasismu ho ale přímo neobvinila. To nová předsedkyně TOP 09 se v Událostech po zvolení Křečka „neudržela“ a prohlásila, že jde o „degradaci úřadu“ a že názory Křečka jsou „rasistické“. Tak to jsem docela překvapen – i když od této dámy jsou podobné odsudky lidí, se kterými nesouhlasí, častější a v tomto „navazuje“ na názory Miroslava Kalouska, stávajícího předsedy poslanecké klubu TOP 09.

Stanislav Křeček byl dlouholetým členem ČSSD a této straně sloužil coby poslanec od roku 1998 do roku 2013. Neoprávněně podle tohoto zdroje užíval titul JUDr. do doby, než v roce 2005 složil rigorózní zkoušku. Byl rovněž předsedou sdružení na ochranu nájemníků ČR. O jeho údajně rasistických názorech (podle Markéty Pekarové Adamové) jsem ale doposud neměl ani tušení. Křeček již dlouhou dobu své názory publikuje na Neviditelném psu a jeho názory vesměs zapadaly a zapadají do sociálně demokratického pohledu na svět. Tak zvaná kauza „kravín“ se týkala výroku přistěhovalce z Iráku, který prohlásil, že by „nechtěl bydlet v prostorách, které vypadají jako kravín“ a na reportáž FTV Prima si stěžovala skupina senátorů. Křeček se autorů reportáže zastal, i když se dle jiných jednalo o „manipulativní zprávu“. My už dnes víme, že ona tehdejší „brněnská skupinka“ pak odjela do Německa a získala právo pobytu tam. Jestli právě toto měla Pekarová na mysli, když označila Křečkovy názory za „rasistické“ nevím, nicméně nelze to vyloučit. Ostatně, tehdy právě Šabatová Křečka za „nekolegialitu“ silně kritizovala.

I u nás se tak zřejmě rozpoutají diskuse na téma, kdo pro Křečka v tajné volbě hlasoval, a vzhledem k tomu, že se za Křečka postavilo hnutí SPD a Trikolóra, bude možná tak zvanou „demokratickou opozicí“ právě toto důkazem „nevhodné volby“. Blížíme se tak postupně k situaci, kdy i u nás bude tajná volby zpochybňována podobnými argumenty jako nedávné hlasování v parlamentu zemského sněmu v Durynsku.

A ještě jedna zpráva kolem volby Křečka byla zajímavá. Hnutí Milion chvilek pro demokracii údajně vyzvalo k demonstracím v případě, že bude Křeček zvolen ombudsmanem, a některé váhající poslance to přimělo hlasovat „na just“ pro Křečka. Že bychom tak měli „poděkovat“ právě spolku milionářů za to, že byl ombudsmanem zvolen právě Stanislav Křeček?

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc leden 2021: *****

Blahomír Skoupý 500,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dana Staňková 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, ing. Tomáš Šimčík 300,- Kč, Jiřina Gyárfásová 1000,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Miroslav Červenka 300,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Ivanka Trávníčková 400,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Jan a Gabriela Horáčkovi 500,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Marek Janicko 200,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Anonym 100,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Olga Petrová 300,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Anonym 100,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Jan Petr 500,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Bohuslav Maceška 100,- Kč, Anonym poštou 500,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč, Mirko Hampl 200,- Kč, Vladimír Janeček 100,- Kč, Petr Hučín 50,- Kč

Celkem za měsíc: 14 483,00 Kč
Vybráno 41.38%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 040 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (32 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
politicon.cz
68 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.