krecek
13.2.2020
Kategorie: Společnost

Máme ombudsmana rasistu!?

Sdílejte článek:

JAN BARTOŇ

bartonNe tak dávno jsem se zmínil o tom, že pokud bude ombudsmanem zvolen nominant prezidenta Miloše Zemana, že to „správné strany“ nevydýchají. A došlo na má slova.

Stanislav Křeček byl několikaletým zástupcem končící ombudsmanky Anny Šabatové. Nikdy jsem z jejích úst neslyšel nic tak zásadního proti svému zástupci. Jakmile se ale Křeček stal nominantem prezidenta Miloše Zemana na tuto funkci, cítila nutnost se proti kandidatuře svého někdejšího zástupce „vymezit“ v tisku.

 

„Nepovažuji to za seriózní návrh. Podle mě by do volby vůbec neměl jít,“ řekla v Brně Anna Šabatová, která Křečka před šesti lety ve volbě ombudsmana porazila a jako se svým zástupcem s ním měla spory. Opačný názor měli například v kauze studentky, které škola nepovolila nosit hidžáb, Křečka také Šabatová kritizovala za postoj k vývoji na Ukrajině nebo za jeho komentář ke „kauze kravín“ týkající se reportáže o iráckých uprchlících.

Z rasismu ho ale přímo neobvinila. To nová předsedkyně TOP 09 se v Událostech po zvolení Křečka „neudržela“ a prohlásila, že jde o „degradaci úřadu“ a že názory Křečka jsou „rasistické“. Tak to jsem docela překvapen – i když od této dámy jsou podobné odsudky lidí, se kterými nesouhlasí, častější a v tomto „navazuje“ na názory Miroslava Kalouska, stávajícího předsedy poslanecké klubu TOP 09.

Stanislav Křeček byl dlouholetým členem ČSSD a této straně sloužil coby poslanec od roku 1998 do roku 2013. Neoprávněně podle tohoto zdroje užíval titul JUDr. do doby, než v roce 2005 složil rigorózní zkoušku. Byl rovněž předsedou sdružení na ochranu nájemníků ČR. O jeho údajně rasistických názorech (podle Markéty Pekarové Adamové) jsem ale doposud neměl ani tušení. Křeček již dlouhou dobu své názory publikuje na Neviditelném psu a jeho názory vesměs zapadaly a zapadají do sociálně demokratického pohledu na svět. Tak zvaná kauza „kravín“ se týkala výroku přistěhovalce z Iráku, který prohlásil, že by „nechtěl bydlet v prostorách, které vypadají jako kravín“ a na reportáž FTV Prima si stěžovala skupina senátorů. Křeček se autorů reportáže zastal, i když se dle jiných jednalo o „manipulativní zprávu“. My už dnes víme, že ona tehdejší „brněnská skupinka“ pak odjela do Německa a získala právo pobytu tam. Jestli právě toto měla Pekarová na mysli, když označila Křečkovy názory za „rasistické“ nevím, nicméně nelze to vyloučit. Ostatně, tehdy právě Šabatová Křečka za „nekolegialitu“ silně kritizovala.

I u nás se tak zřejmě rozpoutají diskuse na téma, kdo pro Křečka v tajné volbě hlasoval, a vzhledem k tomu, že se za Křečka postavilo hnutí SPD a Trikolóra, bude možná tak zvanou „demokratickou opozicí“ právě toto důkazem „nevhodné volby“. Blížíme se tak postupně k situaci, kdy i u nás bude tajná volby zpochybňována podobnými argumenty jako nedávné hlasování v parlamentu zemského sněmu v Durynsku.

A ještě jedna zpráva kolem volby Křečka byla zajímavá. Hnutí Milion chvilek pro demokracii údajně vyzvalo k demonstracím v případě, že bude Křeček zvolen ombudsmanem, a některé váhající poslance to přimělo hlasovat „na just“ pro Křečka. Že bychom tak měli „poděkovat“ právě spolku milionářů za to, že byl ombudsmanem zvolen právě Stanislav Křeček?

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc září 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Marek Janicko 200,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Pavel Burget 200,- Kč, Pavel Jurášek 100,- Kč, Robert Schlesinger 100,- Kč, Alena Albrecht 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Zdeněk Vybíral 1000,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Dr. Ilja Baudyš 1000,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Karel Kubela 83,- Kč, Jiří Obermaier 300,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Anonym 100,- Kč, Milan Tahovský 1000,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Jiří Cígler 250,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Anonym 200,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Jana Slabá 100,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, L. Skrobacek 149,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Jan Petr 300,- Kč¨, František Vrána 50,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, ing. arch. Marie Tachezyová 200,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, V. Trulley 333,- Kč, Stanislava Urbancová 300,- Kč, Jana Nováková 500,- Kč, Jan Dočekal 500,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč

Celkem za měsíc: 15 115,- Kč
Vybráno 43.18%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 085 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (32 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
68 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)